تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 11575 تاریخ انتشار : 2 دی 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به تجمع چندین باره سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج مقابل مجلس، گفت: بانک مرکزی باید پاسخگوی مشتریان این موسسه بوده و با پرداخت سپرده‌های آن‌ها آرامش کشور را حفظ کند.

انتقاد از ادامه روند تخلفات موسسات مالی غیرمجاز /بانک مرکزی پاسخگوی سپرده‌ مشتریان ثامن‌الحجج باشد

موسی‌الرضا ثروتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تجمع چندین باره سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج مقابل مجلس، گفت: تنها مقصر وجود و فعالیت موسسات مالی غیرمجاز در کشور بانک مرکزی است.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه طبق قانون اصل و سود سپرده‌های مردم نزد موسسات مالی باید از سوی دولت به ویژه بانک مرکزی تضمین شود، افزود: در خصوص موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بانک مرکزی باید پاسخگوی مشتریان بوده و با پرداخت سپرده‌های آن‌ها آرامش کشور را حفظ کند.شکی در تخلف موسسه ثامن الحجج نیست
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در تخلف موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج شکی نیست، تصریح کرد: در خصوص تعیین تکلیف این موسسه بارها درخواست استیضاح وزیر اقتصاد را به کمیسیون اقتصادی مجلس ارایه کرده‌ام.
وی با تاکید بر اینکه وزیر اقتصاد نمی تواند از وظیفه تعیین تکلیف موسسات مالی غیرمجاز شانه خالی کند، افزود: مسئول اجرای برنامه‌های اقتصادی وزیر اقتصاد بوده و نمی‌تواند با واگذاری صرف این مسئولیت به بانک مرکزی خود را از تبعات وجود چنین موسساتی در کشور برهاند.
ثروتی با بیان اینکه در خصوص برخورد با موسسات مالی غیرمجاز کمبود قانون نداریم، گفت: درباره برخورد با این نوع موسسات ضعف در اجرا از سوی دستگاه‌های اجرایی داریم.
این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد:‌ دولت باید در خصوص برگشت منابع سپرده‌گذاری شده مردم در موسسه مالی ثامن الحجج با فوریت جلسه برگزار کند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بی توجهی مجدد دولت به وجود موسسات مالی غیرمجاز در کشور برخورد مجلس را به همراه خواهد داشت.

خانه ملت
Twitter Google+ Facebook
5,482 views
نظرات
 1. سپرده گذار چهارشنبه 2 دی 1394

  با این همه سر و صدا ایجاد کردن چیزی درست نمیشه.

  دود این اتیش فقط توی چشم سپرده گذارا میره….

 2. سپرده گذار چهارشنبه 2 دی 1394

  خب آقای ثروتی نماینده محترم تخلف چی بوده قربان؟
  به نظر شما سطح شعور مخاطب چقدره؟

 3. رضا پنج‌شنبه 3 دی 1394

  کافی است سری به وزارت تعاون بزنید و گزارش تخلفات موسسه و آقای میرعلی را ببینید. گزارش هایی که به مراجع قضایی و امنیتی ارسال شده است

 4. محمدرضا پنج‌شنبه 3 دی 1394

  باز هم به غیرت این نماینده باید آفرین گفت وتشکر کرد ، به نظرم اگر صد نفر از نمایندگان به فکر کمک به مردم باشند ، موضوع موسسه حجج در جلسه ای فوق العاده وبه سرعت به نتیجه می رسد.

 5. دکترآریاoai/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم پنج‌شنبه 3 دی 1394

  بااوضاع تقریبا مناسبی که امروز توی شعب ثامن الحجج دیدیم تصمیم گرفتیم تاعیدبه موسسه ثامن الحجج عزیز فرصت بدهیم.
  توکل برخدا

 6. سپرده گذار پنج‌شنبه 3 دی 1394

  من کاری به صحت و سقم اخبار ندارم فقط امیدوارم هرچه سریعتر تعیین تکلیف بشه و پول مردم رو بدن.
  بخدا خیلی از این سپرده گذارها واقعا گرفتارن اونم خیلی بد و ناجور.
  گردنکشی مسئولین موسسه حجج بفهمند که آه و ناله و نفرین این سپرده گذارهای دردمند رو به آسمون میره و بالاخره نتیجش رو میبیند.خداوند جای حق نشسته.

 7. سپرده گزار در کرج چهارشنبه 2 دی 1394

  به جای اظهار نظر جداگانه هر نماینده،بانک مرکزی یا موسسه را مکلف کنید تا هر چه زودتر (حداکثر در طی یک ماه) با پرداخت کردن اصل و سود پولمان تکلیف ما سپرده گزاران را روشن کنید.

 8. سیامک چهارشنبه 2 دی 1394

  کوچکترین تخلف موسسه دور زدن سپرده گزاری درمانده است که نمی تواند از حساب کوتاه مدت خودش پول بردارد.
  کارمند موسسه که سر ماه حقوق و مزایا را دریافت می کند و تو دلش به مردم میخندد.

 9. سپرده گذار چهارشنبه 2 دی 1394

  وقتی موسسه ای تخلف کرده میتونه انتظار صدور مجوز هم از بانک مرکز داشته باشه؟؟؟

  موسسه تخلف کرده و جوابشو بانک مرکزی باید بده ؟ یعنی منحلش میکنن؟

  این وسط آقای میرعلی (موسسه ثامن الحجج) خیلی کوتاهی و سهل انگاری کرده ، چرا ما باید جوابشو پس بدیم؟؟؟؟

 10. سیامک چهارشنبه 2 دی 1394

  کوچکترین تخلف موسسه دور زدن سپرده گزاری درمانده است که نمی تواند از حساب کوتاه مدت خودش پول بردارد.
  کارمند موسسه که سر ماه حقوق و مزایا را دریافت می کند و تو دلش به مردم میخندد.

 11. علی کرمان پنج‌شنبه 3 دی 1394

  (این تیترسایت خانه ملت.برای سایت بانک مردم متاسفم)انتقاد از ادامه روند تخلفات موسسات مالی غیرمجاز /بانک مرکزی پاسخگوی سپرده‌ مشتریان ثامن‌الحجج باشد
  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به تجمع چندین باره سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج مقابل مجلس، گفت: بانک مرکزی باید پاسخگوی مشتریان این موسسه بوده و با پرداخت سپرده‌های آن‌ها آرامش کشور را حفظ کند.
  چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۱
  انتقاد از ادامه روند تخلفات موسسات مالی غیرمجاز /بانک مرکزی پاسخگوی سپرده‌ مشتریان ثامن‌الحجج باشد موسی‌الرضا ثروتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تجمع چندین باره سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج مقابل مجلس، گفت: تنها مقصر وجود و فعالیت موسسات مالی غیرمجاز در کشور بانک مرکزی است.
  نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه طبق قانون اصل و سود سپرده‌های مردم نزد موسسات مالی باید از سوی دولت به ویژه بانک مرکزی تضمین شود، افزود: در خصوص موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بانک مرکزی باید پاسخگوی مشتریان بوده و با پرداخت سپرده‌های آن‌ها آرامش کشور را حفظ کند.

  شکی در تخلف موسسه ثامن الحجج نیست
  این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در تخلف موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج شکی نیست، تصریح کرد: در خصوص تعیین تکلیف این موسسه بارها درخواست استیضاح وزیر اقتصاد را به کمیسیون اقتصادی مجلس ارایه کرده‌ام.

  وی با تاکید بر اینکه وزیر اقتصاد نمی تواند از وظیفه تعیین تکلیف موسسات مالی غیرمجاز شانه خالی کند، افزود: مسئول اجرای برنامه‌های اقتصادی وزیر اقتصاد بوده و نمی‌تواند با واگذاری صرف این مسئولیت به بانک مرکزی خود را از تبعات وجود چنین موسساتی در کشور برهاند.

  ثروتی با بیان اینکه در خصوص برخورد با موسسات مالی غیرمجاز کمبود قانون نداریم، گفت: درباره برخورد با این نوع موسسات ضعف در اجرا از سوی دستگاه‌های اجرایی داریم.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد:‌ دولت باید در خصوص برگشت منابع سپرده‌گذاری شده مردم در موسسه مالی ثامن الحجج با فوریت جلسه برگزار کند.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بی توجهی مجدد دولت به وجود موسسات مالی غیرمجاز در کشور برخورد مجلس را به همراه خواهد داشت

 12. حجت جمعه 4 دی 1394

  کدوم مزایا ادم نادان ؟تو اگه عقل داشتی و پول نزول چشمت رو کور نکرده بود تو موسسه ما پول نمذاشتی

 13. علی سه‌شنبه 13 بهمن 1394

  پس شما هم جات ته جهنمه که با این توصیف حجت جان!

 14. سپرده گذار چهارشنبه 2 دی 1394

  تخلف موسسه ثامن الحجج چی بوده؟؟؟؟ کسی میدونه؟؟؟؟

  اصلا منابع موسسه شناسایی شدن؟؟؟ موسسه خیلی منایع داره ( پولهایی که مردم گرفتن ) ولی به اسم خودش نیست.چند سال دیگه صداش در میاد. فلانی برداشتو برد.

  واسه همینه که خبری از مدیرای موسسه نیست. همشون پنهان شدن.

  خدا عاقبت همه رو بخیر کنه.

 15. کارمند…….کذب محض چهارشنبه 2 دی 1394

  لعنت به آدم دروغ گو بانک مردم از خدا بترس وجدان نداری مگه تو……؟
  چرا دروغ میگی چه تخلفی کرده چرا تهمت می زنی چرا به این تهمتا میخای آمار بازدید سایتتو بالا ببری لعنت به تو……
  موسیه هیچ مشکلی نداره تمام حسابرسیش مثبت ……..
  مردم ترو قرآن فریب نخورید به قرآن خبرا دروغ ……بانک مردم بترس از خدا من کارمند موسسه ام چرا دروغ میگی …..بزودی داره مساءل حل میشه

 16. دکترoai چهارشنبه 2 دی 1394

  علی کارمندثامن الحجج
  اولا یکبارپیام بگذارتوی آن یک پیام هرچه دلت خواست بگو نه با ده تا نام مسخره ده تاپیام بگذاری چون ماخیلی راحت متوجه میشیم
  بعدش هم تو کارمندی وشغلت رااز دست میدهی ما متاسفیم ولی ماسپرده گذاران حاصل یک عمرپس اندازمان را ازدست میدهیم
  بنابراین چه مجوز بگیریدچه نگیریدماپولمان را تا ریال آخر از حساب میکشیم چون دیگه شماراقبول نداریم
  توبمون ومیرعلی جونت

 17. علی پنج‌شنبه 3 دی 1394

  شما نماینده ۲/۳۰۰/۰۰۰نفری مشتریان ثامن الحجج هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  موسسه در خونه کسی رو نزد که بیا پولاتو بده به ما!!!!!!!!
  متاسفانه ازلاعات نه شما دارید نه بانک مردم منم خوب نمی تونم اخبار سری رو در اختیارتون قرار بدم …شما راهتون کج دارید به بیراه می روید……شما از چیزی خبر ندارید فقط می گید میرعلی بیاد صحبت کنه ….بابا میرعلی یک ماهه کاره ای نییست موسسه توسط شخص اول امنیت کشور اداره میشه…..کاراهم آخرشه شما الکی شلوغ میکنی..البته آقا محسن بانک مردم هم بی تقصیر نیست که از آب گل آلود وضع ثامن الحجج ماهی میگیره

 18. ناشناس چهارشنبه 2 دی 1394

  مرد مومن چی داری میگی؟؟ من هم معتقدم تخلف چندانی رخ نداده و بازی سیاست مارو به این سمت کشونده.ولی موسسه تا همینجا هم خیلی کوتاهی و بی تدبیری کرده..مردم گرفتارن..پولشونو میخان….اون روزی که میخاستم سپرده گذاری کنم با کمال میل مارو میپذیرفتن ،حالا که میخان پول بدن تمام رییس بانکها میگن پول نداریم….خودم آمار حسابهای ثامن الحجج رو تو بانک سرمایه و صادرات ملت دراوردم…. همین الان موسسه نقدینگی میلیاردی تو این بانکها داره ولی پول مردم رو نمیده…..

 19. دکترآریاoai چهارشنبه 2 دی 1394

  منم باهات موافقم
  پول دارند نمیدهندتامارابفرستندجلوی بانک مرکزی
  تاباقلدری مجوز بگیرندنه باطی کردن مراحل قانونی.
  وااسفا

 20. منم علی کارمندحجج توهم میزنم امیدواهی میدهم چهارشنبه 2 دی 1394

  ملت من علی هستم کارمندثامن الحجج توهم میزنم دروغهای شاخدارمیگم برای اینکه سپرده گذاران رابگذارم سرکار واگربشه موسسسه را که داره نابود میشه سرپا نگه دارم تا شغلمو بتونم حفظ کنم وبیکارنشم حالا پول سپرده گذارها هم نتبودشدبه جهنم

 21. فرشید چهارشنبه 2 دی 1394

  خدا پشت و پناه این آقای ثروتی باشد که به فکر مردم است.

 22. دکترآریاoai چهارشنبه 2 دی 1394

  واقعا
  اگر ده نماینده مثل ثروتی داشتیم آنوقت ظرف یکهفته میرعلی وبانک مرکزی باهم فتیله پیچ میشدندوپول ماسپرده گذاران را توی ایکی ثانیه میدادند.

 23. علی چهارشنبه 2 دی 1394

  درود بر شما نماینده گرامی که به دفاع از سپرده گزاران برخاستید.

 24. شهروند چهارشنبه 2 دی 1394

  خیلی جالب قبلا ها که ما یادمون میاد نماینده ها هر چهار سال یه بار صحبت میکرون یا نظر میدادن اونم فقط در حد معرفی ک انگیزه های خود …ولی الان شدن نخود هر آش چه مرتبط و چه غیر مرتبط حرف میزنن ….متاسف باید بود …..

 25. محمدرضا پنج‌شنبه 3 دی 1394

  پس شماانتظار دارید که وقتی سپرده گزاران به تظلم خواهی از مدیر ومسولان قانون گریز موسسه ثامن حجج،در برابر مجلس تجمع می کنند و خواستار رسیدگی می گردند، کسی از مجلس پیگیری نکند و مطالبات مردم را پاسخ ندهد؟
  باز هم به غیرت این نماینده باید آفرین گفت وتشکر کرد ، به نظرم اگر صد نفر از نمایندگان به فکر کمک به مردم باشند ، موضوع موسسه حجج در جلسه ای فوق العاده وبه سرعت به نتیجه می رسد.

 26. یاسر چهارشنبه 2 دی 1394

  موسسه ثامن الحجج فقط در تهران و اصفهان مشکل نقدینگی دارد.اونم به خاطر هجوم بردن مردم برای دریافت سپرده هاشون.طبق جلسه پریروز سرپرستی شعبات در مشهد مقدس قرار گردید که از طریق بانک مرکزی سپرده های مردم و سود آن در شعبات تهران نیز به زودی پرداخت گردد. به هیچ عنوان من به عنوان یک سپرده گذار کم هم در شعبه پیروزی تهران حساب کوتاه مدت دارم و هم در شعبه شهرستان گرمسار حساب بلند مدت دارم راضی به هدغام آن با هیچ بانکی نیستم و نخواهم بود…بانک مرکزی حواستو جمع کن

 27. دکترآریاoai چهارشنبه 2 دی 1394

  درودبرشرفت که حرف دل ما سپرده گذاران را زدی

 28. علی چهارشنبه 2 دی 1394

  خدا … بانک مرکزی رو که با آوردن اسم این موسسه در صدا و سیما این اتفاقات رو به وجود آورد…چرا اسم بقیه نوسسات غیر مجاز رو تو اخبار اعلام نمیکردن؟؟؟؟هر نماینده ای با تفکرات شخصی خود حرفی میزنه که تبعات جبران ناپذیری روی اقتصاد این مملکت میذاره…دولت اصلاح طلب و موسسه ثامن الحجج اصولگرا…حداقل دلتون به بیش از ده هزار کارمند این موسسه بسوزه…جواب زن و بچه های اینارو شما میدین جناب نماینده..؟؟؟از روی … حرف نزنید…
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است…بانک مردم)

 29. باور نکنید….عاقل باشید ……. چهارشنبه 2 دی 1394

  الله اکبر از این دروغ چه تخلفی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
  هدف شما با انتشار اکاذیب چیست؟؟؟
  هفته آینده هفته روسیاهی بانک مردم است
  تبریک به خاطر خبرای خوب درراه……..
  لعنت به من اگه دروغ بگم ……من خودم امروز با یکی از مدیرای موسسه دیدار داشتم …..
  بانک مرکزی خیلی رضایت داره و پیشنهاد داده ۲تعاونی دیگر دا ما ادغام کنیم….
  برای سلامتی دکتر میر علی دعا کنید که به علت بستری شدن نتوانست در جلسه آخر حضور پیدا کند….
  دل به اکاذیب ندید

 30. بانک مردم چهارشنبه 2 دی 1394

  با سلام
  دوست عزیز آرزوی پایگاه خبری بانک مردم انتشار خبرهای خوب و امیدبخش است اما این دلیل نمی شود اظهارات منفی یا خبرهای بد را منتشر نکنیم چراکه این حق سپرده گذاران ثامن الحجج و مخاطبان بانک مردم است که از حقایق حتی اگر منفی باشد، باخبر شوند. لعن و نفرین بانک مردم باعث نخواهد شد که ما در رسالت خود کم کاری کنیم. اظهارات آقای ثروتی نماینده محترم مجلس همان طور که ملاحظه کردید در خبرگزاری مجلس (خانه ملت)منتشر شده و بانک مردم آن را بازنشرکرده است. بدون در نظر گرفتن محتوای مصاحبه، چنین اظهاراتی منتشر شده و این حق مخاطبان بانک مردم است که از محتوای مصاحبه باخبر شوند.
  لعن و نفرین بانک مردم اگر فقط به این رسانه باشد ما دلگیر نمیشویم امااگر این کار موجب توهین به مخاطبان باشد از مخاطبان عزیز عذر میخواهیم.
  بانک مردم

 31. دکترآریاoai چهارشنبه 2 دی 1394

  بانک مردم
  محلشون نگذار
  توکارخودت رابکن
  اتفاقا توبایدخبرهای منفی را گزارش کنی
  تامابیشتربفهمیم چه بلائی سرمون اومده
  تا هرچه زودتربرویم یک خاکی توی سرمان کنیم
  زنده وپاینده سایت بانک مردم
  مابایدتحمل شنیدن همه جورسخنی راداشته باشیم

 32. دکترآریاoai چهارشنبه 2 دی 1394

  علی کارمندثامن الحجج خوب میشناسیمت

  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است…بانک مردم)

 33. دکترآریاoai چهارشنبه 2 دی 1394

  به همان اندازه که میرعلی باسکوت مقصراست
  به همان اندازه هم ثامن الحجج باندادن پولهای مردم مقصراست
  به همان اندازه هم تهرانفروکمیجانی بامصاحبه های تندوتیزعلیه موسسه مقصرند
  به همان اندازه هم ۲۰:۳۰وصداوسیما به دلیل رسانه ای کردن ثامن النجج مقصرند
  خداهمه رابه راه راست هدایت کندوعاقبت ماسپرده گذاران راختم به خیرفرماید

 34. خبرهای خوب در راه است…….. چهارشنبه 2 دی 1394

  تیتر خبر مشتری جذب کن است و از واقعیت دور…….
  چه تخلفی؟؟؟؟؟؟؟؟
  بخدا کاشکی میشد حضوری باهاتون صحبت کنم تا واقعیت رو بدونید که مسکلات رو به اتمام……
  اعلام هیءت مدیره در هفته بعد ….و خط اعتباری به زودی ….و کم کم مجوز
  گوش ندید به این خبرا

 35. محمدی چهارشنبه 2 دی 1394

  به سایت خانه ملت سر بزن تا باورکنی که حقیقت است.

 36. زهرا چهارشنبه 2 دی 1394

  وقتی تمام بانک ها دنبال این موسسه هستن بدونید که یه مال مفت گیر آوردن…بانک مرکزی از خداشه منابع این موسسه بره تو جیب دولت….چون ۲برابر پول مردم گیرش میاد…فقط به فکر مردم باشید بعدشم به فکر کارمنداش باشید…دیگه شغلی نیس تو این وضع بیکاری…وقتی جایی هس که برای بیشت از ده هزار نفر شغل ایجاد میکنه باید حمایتش کرد نه زدش زمین.اگه برای دولت خدبیر و امید مردم مهم باشن باید حمایتش کرد…جالبه موسسه آرمان با سود روزشمار ۲۸درصد مجوز گرفته…بعد ثامن الحجج با سود روزشمار ۲۰یا ۲۲درصد تخلف کرده…آدم خندش میگیره…آقایون بانک مرکزی دعواهای سیاسی خودتون رو با بدبخت کردن و زیر پا گذاشتن کارمندان این موسسه نشون دادین…خدا از سر تقصیراتتون نگذره…اینو بدونین با این کاراتون خیلیارو بدبخت کردین…

 37. hadi چهارشنبه 2 دی 1394

  ما فقط پولمون می خواهیم که کوتاه مدت گذاشتیم

 38. مالباخته چهارشنبه 2 دی 1394

  کلامی از مادر عروسسسسسسسسسس

 39. سپرده گذار چهارشنبه 2 دی 1394

  من کاری به صحت و سقم اخبار ندارم فقط امیدوارم هرچه سریعتر تعیین تکلیف بشه و پول مردم رو بدن.
  بخدا خیلی از این سپرده گذارها واقعا گرفتارن اونم خیلی بد و ناجور.
  مسئولینی که آه و ناله و نفرین این سپرده گذارهای دردمند رو به آسمون میبره بالاخره نتیجش رو میبینه.خداوند جای حق نشسته.
  جنگ زرگری بین موسسه و بانک مرکزی دودش رو تو چشم بدبخت بیچاره ها میکنه.

 40. کارمند چهارشنبه 2 دی 1394

  بانک مردم ازشما یه سوال دارم شما که به اصطلاح بفکر سپرده گذارها هستید ایا بفکر کارمندان این موسسه هم هستید که با حقوق کارگری الان چند ساله برا موسسه کار میکنند چی به سرشون می اید .بیشتر این کارمندا مدونید که سرپرست یه خانواده یا شایدم دو خانواده هستند.؟؟؟؟؟؟ اگه این موسسه منحل بشه می دونیند این کارمندا بدبخت میشن ؟؟؟؟ پس بهتر نیست که حتما قبل چاپ خبری صحت این خبر رو پیگیری کنید؟؟؟ مگه این اقای ثروتی یه ماه پیش نمی گفت که بانک مرکزی مقصر قضایای اخیره و طبق حسابرسی های بعمل امده ثامن الحجج هیچ مشکل و تخلفی نداره حالا تواین مدت تخلف کرده ویا اینکه حسابرسها نظرشونو عوض کرده اند؟؟؟؟؟؟؟ حالا با این اوصاف عجیب اظهار نظرهای عجولانه وکلای ملت واقعا کارمندا و سپرده گذارانو همشون سردرگم موندند چرا که نماینده های کمسیون اقتصادی مجلسم دارن میگن که مشکل و اختلاف نظرها بین بانک مرکزی و موسسه حل شده و اصلا نظر بانک مرکزی هم مثبته و اخرین خبر هم اینه که مدیر عامل اقای کمال الدین محمدی انتخاب شده و اگه بصورت نهایی معرفی بشه تق یبا مشکلات حل میشه .حالا با این اوصاف شما قضاوت کنید که این وسط کیه راست میگه .؟؟؟؟؟؟؟

 41. حاجی چهارشنبه 2 دی 1394

  چه خوبه روحانی کلید به دست هم وارد گود میشد شاید دررو بازکنه !
  ولی انگار مردم دیده نمی شن !

 42. ناشناس چهارشنبه 2 دی 1394

  از اطلاع رسونیتون متشکریم بانک مردم

 43. عیسی چهارشنبه 2 دی 1394

  چقدر کارمند ثامن الحجج ریخته تو این سایت…چه خبره

 44. arash چهارشنبه 2 دی 1394

  کم کم به حرف اون دوستم میرسم که میگفت بانک مرکزی اگر به فکر مردم بود چند سال پیش با اون دوستشون اختلاس نمیکردن. جالبه پست و مقام هم بهش دادن. از پول زحمت کشیده مردم دست بردارید.این پول آه و نفرین پشتش داره.

 45. الف الف چهارشنبه 2 دی 1394

  خوشبختانه فعلا این نماینده های مردم هستند که در برابر تجمعات واکنش نشان میدهند. شاید آنها هم دلشان به حال مردم نسوخته و فقط برای انتخاب شدن مجددشان کاری میکنند.
  اما باید از این فرصت استفاده کرده و در برابر مجلس طلب حقوق نماییم.
  تجمع در برابر سرپرستی، گریه بر سر قبری است که مرده در آن نیست!
  نتیجه تجمع در برابر بانک مرکزی هم بی پاسخ مانده.
  مردم گرفتارند و نمیتوانند منتظر بانک مرکزی بمانند تا با دقت و وسواس کاری که باید سالها قبل انجام میداده، انجام دهد.
  به ما ربطی ندارد که بانک مرکزی دولت قبل کوتاهی کرده. مگر من مالیات بر درآمدی که در دوران دولت قبل داشتم را به حساب این دولت نریختم؟
  بانک مرکزی با توقیف موقت اموال موسسه، حداقلی به سپرده گذاران پرداخت کند و سپس سر فرصت کارهایش را انجام دهد.
  عده ای گرسنه مانده اند.
  بسیاری خرج درمانشان را اینگونه تامین میکردند.
  مستاجرین را صاحب خانه اشان میخواهد بیرون کند.
  عده ای چکشان برگشت خورده و حکم جلبشان آمده.
  آیا در بلاد کفر هم اینگونه ظلم میشود؟
  پس به امید اسلامی شدن بلاد کفر.

 46. سپرده گذار درمانده پنج‌شنبه 3 دی 1394

  بسیار درست و معقول می گویید. چون فقط تجمعات پی درپی جلوی مجلس باعث جوابگویی مجلسیان می شود و مدیران قانون گریز موسسه اصلا نمی خواهند مردم به پولشان برسند.فقط بلدند با نذری دادن در مناسبات مذهبی آن هم از جیب مردم سپردگذار به عوام فریبی ادامه بدند که بگویند ما خیلی مومن هستیم و…

 47. خاكي پنج‌شنبه 3 دی 1394

  فقط در این وانفسای مشکلات یاد جمله سالار شهیدان افتادم
  هل من ناصر ینصرنی
  ایا فریاد رسی هست ؟؟؟!!!!
  دلم به حال خودم و مردم نجیب کشورم میسوزد که هر روز توسط عده ای به بازی گرفته میشوند
  به نظر من مساله ثامن الحجج میبایست با ورود سریع دولت و شخص ریسس جمهور روحانی حل میشد ایا این بود حل صد روزه مشکلات مردم اقای روحانی ؟؟؟
  ایا مشکلات مردم کشورت بیش از تفاهم نامه های بین المللی ارزش دارند اقای روحانی رییس محترم جمهور کجایید مشکلات ثامن الحجج و پدیده شاندیز میزان و … ایا برای شما کمتر از روابط بین المللی اهمیت دارد ما توی این مملکت باید به چه کسی پناه ببریم ؟؟؟!!!

 48. حسام پنج‌شنبه 3 دی 1394

  عزیزم بانک مردم . عزیزان نویسندگان و خوانندگان این لینک بروید بخونید چی گفتن اقای ثروتی . کلی درباره موسسات غیرمجاز صحبت کردن اما راجع به ثامن الحجج مبهم حرف زدند . احتمالا عدم پاسخگویی یا ندادن پول مردم یا کوتاهی در همکاری با بانک مرکزی را گفته اند. هرچند اطلاعات مجلس از وزیر اقتصاد و بانک مرکزیه نه خود موسه. http://icana.ir/News/290816

 49. 1 پنج‌شنبه 3 دی 1394

  سلام

  توجه

  موسسه ثامن الحجج میخواد با گردن کلفتی مجوز بگیره.

  وثیقه مالی برای دریافت مجوز رو نمیده ( مبلغ ۵۰۰۰ میلیار تومان ). یعنی نداره که بده.

  چرا این سوال رو کارمندهای شریف موسسه جواب نمیدن که مدیران و سرپرست های موسسه کجاین؟؟ چرا حرفی نمیزنند؟؟

  بانک مردم شما که ادعا دارین همه اخبار ( مثبت یا منفی ) اتشار میکنین. چرا گزارشی از خود مدیران ارشد موسسه ندارین؟

 50. يباتنيبات پنج‌شنبه 3 دی 1394

  عقل کل؟ این عدد(۵۰۰۰ میلیارد تومان رو از کجا درآوردی)؟

 51. 1 پنج‌شنبه 3 دی 1394

  هوشیار باسواد!!!!!

  شما بگین وثیقه باید چه مبلغ باشه؟

  یکی از موارد ی که جهت دریافت مجوز رسمی از بانک مرکزی هست ، گذاشتن وثیقه ( پول نقد ) ست.

  میتونی تحقیق کنی .

 52. حمید پنج‌شنبه 3 دی 1394

  کارمند موسسه که سر ماه حقوق و مزایایش را از صدق سر سپردهگذارانی که به موسسه اعتماد کردند و پولشان را آنجا گذاشتند( والان یک بخش از پولهای مردم درحسابهای بلند مدت با سود ۲۸ درصد بانک ملت و پارسیان خوابیده است) دریافت می کند و تو دلش به مردم میخندد

 53. سپرده گذار پنج‌شنبه 3 دی 1394

  میزان وثیقه تادیه اولیه برای مؤسسات مالی اعتباری ٣٠٠٠ میلیا رد ریال یا ٣٠٠ میلیا رد تؤمان است

 54. مجتبی مشهد پنج‌شنبه 3 دی 1394

  این نماینده ها هم بخدا فقط به فکر رای جمع کردن هستن

 55. حامد از اصفهان پنج‌شنبه 3 دی 1394

  دوستان گام به گام باید قدم برداشت خورشید همیشه پشت ابر نمیمونه باید دید که با کارگروهی که تشکیل شده و این آشفتگی که مدیران بانک مرکزی چند ماهی میشه تو دل سپرده گذران ایجاد کردن چه تصمیمی گرفته میشه!
  به هر حال وقتی خبرها حاکی از این هست که داره گامهایی برداشته میشه طبیعتا چند ماهی طول میکشه و باید ما سپرده گذاران به خصوص تهرانی های عزیز صبر داشته باشن تا ببینیم چه تصمیمی گرفته میشه بعد تجمع و شعار و اعتراض راه بندازیم الان که به قول معروف نه به داره نه به باره
  اگر این تجمعات و اعتراضها که داره جلو مجلس و بانک مرکزی صورت میگیره ادامه داشته باشه باعث میشه که نماینده هها و مسئولین بانک مرکزی از روی فشار و ترس و به خصوص خطر تهدید نظام تصمیم بگیرن و تصمیمی که گرفته میشه انحلال یا ادغام خواهد بود که نه به نفع سپرده گذاران خواهد بود نه کارمندان. شعبات اصفهان خوب دارن عمل میکنن اینطور نیست که هیچی ندن متناسب با سپرده و دفترچه پول پرداخت میشه اومیدوارم که در تهران و کرج هم همین سیاست فعلا اتخاذ بشه تا صدای معترضین نیازمند فروکش کنه و صبر حاکم بشه به هر حال امیدوارم که مدیران همکاری لازم رو بکنن و مجوز گرفته بشه چون ادغام دردسرها و ضررهای خودش رو داره و از اون بدتر انحلال هستش .

 56. امیر حسین پنج‌شنبه 3 دی 1394

  سلام علیکم
  منظور از تخلف محرز چیست؟ منطقا تخلف باید آشکار و اثبات شده باشد. نماینده محترم بر سود و اصل سپرده تأکید و به آن دلیل استناد کرده است. امّا این نه علت که معلول بحران است. ناتوانی در عدم انجام فوری تعهدات است و نه تخلف؛ از شما می پرسم آقای نماینده آیا می دانستید به گواه کارمندان موسسه، چهار مرحله حسابرسی صورت گرفته که اولین آن به بیان معاون نظارتی بانک مرکزی توسط معتبرترین موسسه حسابرسی انجام شده و پس از آن سه گروه دیگر آن کار را انجام داده اند. آیا گزارش آنرا خوانده اید؟ حتما نه! چرا که هنوز گزارش آنها تدوین نشده که در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته باشد. بله ممکن است به واسطه رابطه رئیس و مرئوس، شفاهاً نکاتی از جانب حسابرسان آنهم تنها به مسؤلان ارشد بانک مرکزی اظهار شده باشد؛ امّا این امر شفاهی است و نه کتبی، عرفی است و نه رسمی! آیا شما به مستندات دسترسی دارید!!! آیا مستندات شما شنیده هایی است که همه می دانیم به قول قدیمی ها یک کلاغ و چهل کلاغ می شود و هر چه واسطه های کلام بیشتر باشد، به همان نسبت واقعیت مخدوش و حقیقت پوشانده می شود. آنهم در دوره ای که بازار شایعات داغ، تبلیغات سنگین و القائات گوناگون، خریداران بسیار دارد. البته که سخن این نماینده، باعث حیرت است. در یک دوره سنگ موسسه مذکور را به سینه می زند که یا ایها الناس ” حسابرسی مثبت است و مردم نگران نباشند” امّا حال حرف دیگری می زند و از تخلف نام می برد آنهم به صورت کلّی و نه مشخص که مردم را از بلاتکلیفی برهاند. در توجیه این تناقض، دو دیدگاه وجود دارد که ظاهرا در این فقره لازم و ملزوم یکدیگر شده اند. نخست اصرار بر شنیده ها که طبیعتا نشان از القاء پذیری ایشان دارد. دوم، منطقی سیاسی است که باید به عنوان ناجی مردم سوار بر موج شد تا در انتخابات آینده مورد اقبال عموم واقع شود. آیا ایشان از موضع دیگر نمایندگان مطلع نیست؟ یا تذکر آن نماینده در صحن علنی مجلس را نشنیده و یا غایب بوده که ” این موسسه بیش از یک دهه سابقه فعالیت در کل کشور و نامش در پورتال بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ثبت بوده است، براین اساس دو میلیون و پانصد هزار نفر از اقشار مختلف مردم کارگر، پیرمرد، پیرزن، استاد دانشگاه، معلم، نظامی و غیره پس انداز خود را در آن موسسه جمع کرده‌اند. این موسسه بیش از ۵۰۰ شعبه دارد چرا با احساسات مردم به خاطر غرض ورزی‌های شخصی و جناحی بازی می‌شود، چرا با توجّه به شرایط کشور جامعه را ملتهب می‌سازید،‌ چرا مردم را به تظاهرات وا می‌دارید. تسریع در رفع مشکل و صدور مجوز انتظار مردم است”. می دانید معنای این سخن چیست؟ بازی سیاسی!!! آنهم درباره موضوعی چنان خطیر که حتی شایعاتش جامعه را ملتهب می کند. البته که باید مدیریت کرد و مردم را از بلا تکلیفی و سرگردانی نجات داد. امّا نه با مصاحبه های کلی و این قبیل استنادات که با مصاحبه هایی متقن، صریح و بی پرده با مردم که همه مردم تکلیف خود را بدانند. چنین مصاحبه های با اهدافی مشخص و شخصی است که نه تنها گرهی از مشکلات مردم را حل نکرد؛ که بر نگرانی و سردرگمی مردم افزوده است که این منطق سیاست و قدرت است.

 57. سعید پنج‌شنبه 3 دی 1394

  بابا مجوزی در کار نیس …..یا ادغام یا منحلشک نکنید….اسمشو عوض کنه مدیرشو عوض کنه پول مردمو چه جوری میخاد بده

 58. سپرده گذار پنج‌شنبه 3 دی 1394

  تا بهمن موسسه پرداختی نداره منتظرن مجوزشونو بگیرن برای پذیره نویسی

 59. سلام پنج‌شنبه 3 دی 1394

  از کجا مطمنی که تا بهمن پرداختی ندارن؟

  و باز از کجا مطمنی که دنبال مجوزند و حتما بهشون مجوز می دن؟

  میشه بیشتر توضیح بدی؟

 60. نیایش پنج‌شنبه 3 دی 1394

  تا بهمن؟؟؟…اینا وعده سرخرمنه.میخوان وقت بخرن…کدوم مجوز؟بنظرمیاد اینقدر متخلف بودن که دستشون حالا حالاها بنده

 61. تجمع مالباختگان پنج‌شنبه 3 دی 1394

  طلاعیه شماره ۷ شورای نمایندگان شعب تهران و کرج”

  👈 با عرض سلام و احترام خدمت شما سپرده گذاران گرامی

  جلسه امشب شورای نمایندگان تهران و کرج با حضور اکثریت نمایندگان و نیز حضور تنی چند از نمایندگان جدید برگزار گردید.

  در ابتدای این نشست، جناب آقای معرفت به نمایندگی از اعضاء مذاکره کننده با کارگروه ویژه بانک مرکزی، مشروحی از مطالب مطرح شده در جلسه مذکور را خدمت نمایندگان اعلام داشتند و پیرامون نقاط قدرت و ضعف شرایط فعلی سپرده گذاران، موسسه و بانک مرکزی نکاتی را مطرح نمودند که پس از آن بر اساس مطالب مطرح شده، کلیه نمایندگان تحلیل ها و نقطه نظرات خویش را اظهار داشتند.

  بخش دیگر و پر اهمیت این جلسه، به گفتگو و تبادل نظر پیرامون برنامه های تجمعات، اهداف تجمعات، مکان‌های مورد نظر و مورد توافق و نیز چگونگی و شرایط برگزاری تجمعات آتی سپرده گذاران اختصاص یافت و در نهایت، بنا بر نظر تمامی نمایندگان، تجمع روز یکشنبه در محل ریاست جمهوری به تصویب رسید.
  این اجتماع عظیم و گسترده مردمی، روز یکشنبه مورخ ۶ دی ماه رأس ساعت ۱۰ صبح در مکان مذکور برگزار خواهد گردید. لذا از همه سپرده گذاران متحد و همصدا تقاضا می‌گردد هرچه سریع‌تر ضمن آماده سازی خود برای حضور پر رنگ در این تجمع، روز شنبه با هماهنگی نمایندگان خود در شعب حاضر گشته و افراد غیرمطلع و سپرده گذارانی که تابحال در هیچ یک از تجمعات و گردهمایی های پیشین شرکت نداشته اند را مطلع و آگاه نمایند.

  بخش پایانی این نشست نیز به تغییر آرایش و ساختار جایگاه نمایندگان پرداخته شد و جهت سازماندهی مناسب جلسات و روند تصمیم گیری‌های راه بردی، تنی چند از افراد انتخاب و مورد تایید حضار رسیدند که به شرح ذیل می‌باشد:
  ۱- تیم سه نفره برنامه گذار
  ۲- لیدرهای برگزاری تجمعات
  ۳- دبیر جلسات
  ۴- کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی

  لازم بذکر است که جزئیات اطلاعات تمامی مسائل فوق الذکر توسط نمایندگان شعب به عزیزان سپرده گذار منتقل خواهد شد و توسط ایشان در گروه ها و یا جلسات حضوری در شعب، به اطلاع کلیه سپرده گذاران خواهد رسید.

  پیگیر، مصمم، قانون مند و همراه هم باشیم.
  ۴/ دی / ۹۴

  کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی
  میرزایی – سرشاد

  کانال اطلاع رسانی کمپین سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج
  @samen_alhojaj_iran

 62. دکترآریاواقعی/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم جمعه 4 دی 1394

  فقط از طرف شخص خودتان حرف بزنید
  شمانماینده مانیستید
  شمانماینده هیشکی نیست
  خیلی هنرمندیدبریدپول خودتون را وصول کنید
  لازم نیست پول ما را وصول کنید
  جوری اعلامیه میدهیدانگارمیخواهیدبریدبه جنگ با روم
  هرکاری مجاری قانونی خودش را دارد
  این روشهائی که شما دنبال میکنیدغیرقانونی است
  ونتیجه مثبتی هم به بار نمی آورد

 63. محمد جمعه 4 دی 1394

  اقای به اصطلاح نمایند مجلس
  کاری که درتخصص شما نیست وارتباطی ندارداظهارنظر نکن قطعا تو نیز یکی از عوامل بانک مرکزی برای براندازی موسسه هستی اقای لاریجانی نماینده هاتو جمع وجور کن

 64. هادی شنبه 5 دی 1394

  عامل بیچارگی مردم شخص … است که با گروگان گیری سپرده گذاران تقااضی غیر قانونی و موجه دارد . کسی به هم زورش بهش نمیرسه فقط ما که در حال نفرین خودش و زن و بچه و بستگانش هتستیم . اگر مرد است که نیست مصاحبه ایانجام دهد . لعنت بر …
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 65. محمداحمدی سه‌شنبه 15 دی 1394

  با سلام و عرض ادب .عزیزان برای هر مسله چندین راه حل هست .جنا اقای سیف وهمکاران با تجربه اش سخت ترین. را انتخاب کردند که مردم را ب…کنند .حیف است این مردم عزیز راازار داد.شما توان بی سر وصدا حل امر را داشتید .بدانید خدایی هست که. حق الناس رانگه میدارد.مواظب باشید خدا وجود دارد
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 66. فروز سه‌شنبه 15 دی 1394

  سلام.حمله ای که. به سامن الحجج شد اگر به بانک جهانی میشد جوابگو نبود .هر کسی میداند موسسه پولهارو تو صندوق نگهداری نمیکنه. باید باهاش کار. کنه تا بتونه سود داشت. باشه وجوابگو مشتریان باشه الحمد الله همه اینو میدانند ولی چون اقای سیف برای حل این مسله راه سخت تری رو انتخاب کرد توی جامعه پیچید و این مردم خوب وامتحان داده رو دوباره امتحان وعصبانی کرد.مردم وقت ندارند همه قوانین رو بدانند من تابلو دیدم روش نوشته زیر نظر بانک مرکزی .دیگه اعتماد کردم.چود میدانم در جمعه بازار بخوام سه ساعت کاسبی کنم قبل از بساط باید پولی به شهرداری بدم ………..پس سرمایه زندگی ام را به موسسه ای که از بانک تشویقی گرفته بود سپردم

 67. محمداحمدی سه‌شنبه 15 دی 1394

  سلام خدمت همه سپرده گزارن حال که حسابها مسدود شده باید صبر کرد تا مسولین تصمیم بگیرند.هر بی حوصلگی به ضرر خودمان است.مدعی العموم نمیگزارد ما ضرر کنیم

 68. Mark پنج‌شنبه 23 اردیبهشت 1395

  ………………..
  (این پیام ویرایش شد….بانک مردم)

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه