تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 12277 تاریخ انتشار : 13 دی 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: علی تهرانی فرد یکی از مخاطبان بانک مردم در پیامی به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواسته جلوی دور زدن قانون توسط افزادی که به دنبال سوءاستفاده هستند گرفته شود. در زیر متن علی تهرانی که برای بخش “گزارش مردم” سایت ما فرستاده می‌خوانید:

“طبق قانون فروشنده ملک باید قبل از فروش و به نام زدن سند، تمامی بدهی های احتمالی شامل آب، برق، گاز و هر آنچه در شمول بدهی تعریف می شود را تسویه کند اما این روزها با فروش ملک های نوساز در تهران برخی فروشندگان علیرغم فروش ملک با شبکه فاضلاب از بی اطلاعی خریداران سوءاستفاده کرده و با قسط بندی هزینه نصب انشعاب فاضلاب، از پرداخت بدهی های اقساط خودداری می کنند.
این گروه از فروشندگان که بیشتر بساز و بفروش هستند در زمان عقد مبایعنامه و یا سند زدن ملک در بنگاه و یا دفاتر اسناد رسمی از اعلام اقساطی بودن هزینه فاضلاب خودداری کرده و یا به دروغ عنوان می کنند که تمامی بدهی ها را پرداخت کرده اند!
خریدار ملک هم بی اطلاع از موضوع پس از مدتی متوجه می شود که ملک خریداری شده دارای بدهی های فراوانی تحت عنوان«اقساط انشعاب فاضلاب» به سازمان آب و فاضلاب است؟
آیا بهتر نیست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ساز و کاری را فراهم آورد تا اینگونه از فروشندگان که به دنبال دور زدن قانون و زیر پا گذاشتن حق و حقوق دیگران هستند، ملزم به ارائه مدارکی مبنی بر تسویه حساب تمامی بدهی های (آب و فاضلاب ، برق ، گاز و تلفن) در زمان به نام خوردن سند شوند؟ در حال حاضر تنها در دفاتر اسناد رسمی از فروشنده ملک در زمان به نام زدن سند مفاصا حساب شهرداری و تسویه اداره دارایی و مالیات خواسته می شود!
شایسته است که طبق قانون دفاتر اسناد رسمی از فروشندگان تمامی تسویه حساب های مربوط به ملک را دریافت کنند تا از یک سو راه سوء استفاده برخی فروشندگان گرفته شود و از طرف دیگر خریدار پس از به نام خوردن سند دیگر دغدغه ای برای پرداخت بدهی ها ی ملک و یا باز پس گیری بدهی ها از فروشنده نداشته باشد!”

Twitter Google+ Facebook
1,887 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه