تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 12359 تاریخ انتشار : 14 دی 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: اقتصادنیوز به نقل از نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره آخرین وضعیت موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج نوشت: این موسسه مانند بانک‌ها از منابعی چون کارخانه ، هتل و… برخوردار است اما این منابع قابلیت نقدشوندگی ندارند که پول مردم را بدهند.

پس از تجمع مکرر برخی سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج مقابل ساختمان مجلس و بانک مرکزی یک نماینده مجلس از آخرین وضعیت این موسسه خبر داد.
روح‌الله بیگی، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص آخرین وضعیت موسسه ثامن‌الحجج به اقتصادنیوز گفت: در مجلس چندین بار از مسوولان و مدیران مربوطه دعوت شد اما متاسفانه مدیران پایین‌تر آمدند و تعداد زیادی از جلسات را کنسل کردند و در مجموع همکاری خوبی با مجلس نداشتند. چندین بار در موسسه ثامن‌الحجج حسابرسی شده‌ و حتی حسابرس حساب‌ها را مشخص کرد اما بانک مرکزی حسابرسی که خود معرفی کرده را رد کرد و آن را قبول نکرد و در مجموع بانک مرکزی سه بار حسا‌برس عوض کرد.

او افزود: در حال حاضر حسابرسی‌ها دوباره طبق سلیقه بانک مرکزی در حال انجام است اما متاسفانه صحبت‌هایی علیه این موسسه زده شد و قائم مقام رئیس کل بانک مرکزی مصاحبه‌ای کردند و از این موسسه نام بردند که اگر قرار بود اسمی از موسسه نام برده شود باید نام تمام موسسات اعلام می‌شد. متاسفانه فضا را متشنج کردند و ما از مدیران انتظار این رفتار را نداشتیم.

بیگی در رابطه با ادغام این موسسه با بانکی دیگر تصریح کرد: بانک مرکزی می‌گوید مسوولان موسسه ثامن‌الحجج با بانکی صحبت کنند تا ادغام صورت گیرد اما ادغام اصول و مکانیزمی دارد که متاسفانه بانک ‌مرکزی آن را به خوبی تعریف نکرده است، بانک مرکزی خود باید پیشگام تمام کارها باشد.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی خاطر نشان کرد: وضعیت نظام بانکی ما معضل بسیار سختی است. بانک‌های دولتی و خصوصی اوضاع خوبی ندارند و از طرفی دولت بدهی‌های سنگینی به بانک‌ها دارد و به طور کل مکانیزم نظام بانکی ما قابلیت تداوم ندارد. در این شرایط طبیعیست که اگر بیش از سه درصد سپرده‌گذاران پول خود را بگیرند بانک دولتی ورشکست می‌شود.

بیگی اظهار کرد: به هر حال ممکن است موسسات تخلفاتی مانند دیگر بانک‌های ما انجام دهند اما نحوه ورود و تدابیر لازم مهم است که متاسفانه در این موضوع هم تدابیر لازم اندیشیده نمی‌شود. به گفته مسوولان حسابرسی در موسسه ثامن‌الحجج در مراحل پایانی است، البته این موسسه مانند بانک‌ها از منابعی چون کارخانه و هتل و… برخوردار است اما این منابع قابلیت نقدشوندگی ندارند که پول مردم را بدهند.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان بیان کرد: منابع در این صندوق‌ها وجود دارد و ممکن است در آن فساد هم وجود داشته باشد اما مساله این است که دارایی دارند و از طرف دیگر منابع مالی و ریالی ندارند.

بیگی مجلس کمیسیون اقتصادی

Twitter Google+ Facebook
4,442 views
نظرات
 1. دکترآریا/بایدروی دریافت اصل پولمان تمرکزکنیم نه دریافت سودآن دوشنبه 14 دی 1394

  ضمن تشکرازاین نماینده بزرگوارومحترم که خیلی منطقی وعادلانه فرمایش فرمودند.
  بایدعرض کنم وقتی یک موسسه قدرتمندوثروتمنداقتصادی مثل ثامن الحجج یک سایت امروزی وبه روز نداردتا خودش سپرده گذارانش ازریزتادرشت اخبارش رادراختیارمشتریانش قراردهدووقتی ۴۵روزتمام مارادربیخبری مطلق نگه میدارندوهنوزهم هیچکس توی سایت هیچ حرفی از اتفاقات روزمره و پیش رو نمیزندطبیعی است که یک عده خیلی راحت هربلائی که بخواهندسرش در می آورند.
  به هرحال ازنظر من ثامن الحجج اعتبارخودش رانزد ماسپرده گذاران از دست داده ماازموسسه مجوز نمیخواهیم فقط پولمان رابدهیدبازی هم درنیاورید

 2. سپرده گذار ۲۰۰میلیونی دوشنبه 14 دی 1394

  ما که خودمون دپرس شدیم لااقل اینقدر فاز منفی ندیم تو نظراتمون . بچه ها اگه نوشته ها و نظراتمون مثبت باشه لااقل تو این اوضاع رو مخ همدیگه نرفتیم و انرژی مثبت بهم دایم. ولی اونایی که همش فاز منفی هستند یا آمارهایی که نمیدونم از کجاشون در میارن میدن بخدا مطلع نیستند و اصلا هیشگی الان هیچی نمیدونه که موسسه چقدر مال داره یا کم آورده یا میخواهد چه بشود.فقط و فقط اون بالایی ها میدونند میخوان چه تصمیمی براش بگیرند . ادامه بده یا ادغام شه.پس لااقل باید تا اعلام رسمی از سایت بانک مرکزی یا سیما یا هیئت نظارت همه بچه ها صبر کنند و کامنتهای منفی نگذارند.میدونم از فاز مثبت دادن هم بجایی نمیرسیم ولی قبول دارید بهتر از تیشه به روان خودمان زدن است. فقط بانک مرکزی باید یک جو مردانگی داشته باشه و این موسسه را همانطور که نماینده کرج گفت قدم به قدم به موسسه مجوزدار نزدیک کرده و برساند.چه میرعلی بخواهد چه نخواهد.اگر همکاری نمیکند از طریق مراجع قضایی و جهت صیانت از سپرده گذاران وطبق صورتجلسه بالا بنا به تقاضای همه سپردهگزاران هیئت موسس و نمایندگان خودشو تو موسسه علم کنه و سپرده گزاران در آنصورت لازمه که یک امانی به نفر یا نفرات جدید بدهند تا موسسه را دارای مجوز کنند نه اینکه باز همگی به شعبات هجوم ببرند .اونایی که سپرده دارن باید در اونصورت تا پایان قراردادشون صبر و حوصله داشته باشند.اگر هم هی بگیم پولمو بده پولمو بده اونها نمیتونند قدم از قدم بردارند.دوستان عاقبت اندیش باشیم و اگر بانک مرکزی خدای نکرده ! خواست مدیرعامل جدید و هیئت مدیره جدید تعیین کنه احتمالا معنای آن عدم تصمیم بر انحلال و ادغام است. پس اگر میخواهیم متضرر نشیم ما هم باید به وظیفمون که صبر و حوصله و همراهی با این فرایند هست عمل کنیم.البته این صبوری فقط در موردی مصداق داره که بانک مرکزی بخواهد موسسه را ساماندهی کنه و الا خود دوستان میدونند خیابان میرداماد تهران خیلی به خیابان جردن نزدیکه .

 3. تحلیل گر سه‌شنبه 15 دی 1394

  باسلام و احترام

  چون کاردیگری از ما ساخته نیست ، پیام ناقابل “تشکر از بانک مردم”

  برخود لازم و ضروری می دانم که از مسئولین سایت “بانک مردم” که با تحمل زحمات زیادی ، با مشقتهای فراوان و در اسرع وقت اخبار مربوط به مؤسسه ثامن الحجج سابق را پوشش می دهند تشکر و سپاسگزاری نمایم.

  همگی مستحضرهستید که فقط مطالعه واحتمالا ویرایش این همه کامنت که توسط سپرده گذاران نگران گذاشته می شود کار بسیار سخت ، طاقت فرسا و زمانبری است.

  ماکه دستمان از چاره کوتاه است اما دعای خیر خود را بدرقه راهشان می کنم و از خداوندمنان می خواهم که اجر و ثواب زیادی به آنها عنایت بفرماید . انشالله

  خداخیرتان بدهد که در کار خبرواطلاع رسانی امانت داری می کنید و اطمینان کامل و رجاء واثق دارم که بیطرف برخورد می کنید و در دل و نیت از خدا میخواهید که هرچه سریعتر مشکل پیش آمده برای این مؤسسه که گریبانگیر جمعیت زیادی شده است بدون ضرر طرفین و به نفع همه طرفهای درگیر این ماجرا بصورت برد، برد حل و فصل گردیده و از ته دل دوست داریدآرامش را به خانواده های حیران و درمانده و مستاصل بدون هیچگونه چشم داشتی (حتی تشکر اینچنینی ) هدیه بدهید.

  بامید اینکه روزی از همین روزهای نزدیک پیام مسرت بخش و خوشحال کننده ای بدهید وهمه را از نگرانی برهانید. انشالله

 4. من ازشما مجوز نمیخواهم اصل پولم را میخواهم دوشنبه 14 دی 1394

  شک نکنیدازامروزبه بعدهریک روزی که جلوتر برویم خبرهای تلختروبدتری خواهیم شنیدبه عنوان یک سپرده گذارکه زندگیش در حال نابودیست از ثامن الحججیها میخواهم قصه مجوز خیالی رااینقدردر گوش ما زمزمه نکنید
  آقابیاییدپول من رابدهید سود هم نمیخواهم ازعیدتاالان هم هرچی بهم سوددادید از حستبم کم کنید

 5. احمد دوشنبه 14 دی 1394

  برادر کدام استان هستی هر مبلغی داری مردانه ۱۰ ماه سودی که گرفتی کم میکنم بقیه پولت نقد میدم و سپردتو انتقال بده به من . من خودم میدونم با ثامن الحجج . مرد نیستم اگر اینکارو نکنم. سایت خوب بانک مردم من حاضرم تا سقف ۱ میلیارد تومان هر کس ۱۰ ماه سود پرداختیشو کم کنه بهش پول بدم و سپردشو انتقال بده در هر استانی که هست . حاضرم تلفنمو برای تحریریه سایت بگزارم .
  هر چند حرفهایی که اینجا زده میشه از …هست . و بوی پول بیاد همه تا ریال آخر پولمونو میخواهیم .
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 6. دکترآریا/بایدروی دریافت اصل پولمان تمرکزکنیم نه دریافت سودآن سه‌شنبه 15 دی 1394

  من دکترآریاهستم حاضرم سودم را ازعیدکم کنم حسابم رابقیه اش رابه صورت نقدبگیرم
  شماره ات رابده بانک مردم من باهات تماس میگیرم

 7. رضا سه‌شنبه 15 دی 1394

  سلام داداش نوکر خودتو پدرتم کجایی شما بیا ده ماهش مال خودت مرد نیستم زیر حرفم بزنم تا ریال اخر ده ماهم نوش جونت

 8. رضا چهارشنبه 16 دی 1394

  لطف کنید اگر روی حرفتان هستید شماره تماس خود را اعلام کنید و یا ایمیل خود را بنویسید.ما هم با شما کنار می آییم.

 9. عباس سه‌شنبه 15 دی 1394

  سلام

  سپرده گذاران عزیز مؤسسه ثامن الحجج توجه فرمایید:

  هرگز از مسئولین نخواهید که پولتان را بدهند زیرا شما خود نمی دانید آن چیزی را که آنها می دانند چراکه به علت زیر آنها بیشتر از خودمان به فکر سپرده ما هستند :

  آیا می دانیدصیانت از سپرده شما که همه مسئولین می گویند و قول می دهند یعنی چه؟ و منظور چیست؟

  بله درست متوجه شده اید !!! اگر از سپرده ما صیانت نمی شد و در دسترسمان قرار میگرفت یقینا از دو-سه ماه قبل تا حالا همه آن را خرج کرده بودیم و الان دیگر هیچکس سپرده نداشت !!!!

  از سپرده هایمان صیانت می شود بنحوی که نتوانیم آنرا خرج کنیم و همیشه سپرده داشته باشیم!!!

  پس خداراشاکرباشید و از اینهمه مسئولین دلسوز که از سپرده هایمان صیانت می کنند تشکر و قدردانی نمایید!!!

  بنده حقیر به نوبه خودم از همه متشکرم که دارند بصورت شبانه روزی از سپرده من صیانت میکنند و احتمالا آنرا برای نسلهای بعدی حفظ می کنند!!!
  اینطوری هم ما همیشه سپرده داریم و هیچوقت تمام نمی شود و هم اطمینان داریم که سپرده مان برای نسل های بعدی صیانت و حفظ خواهدشد.

 10. ثامن الحجج عریب است……میرعلی تنها ترین سردار دوشنبه 14 دی 1394

  چرا فقط اسم ثامن الحجج رو برد؟؟؟؟؟چون میر علی … نداد
  ۴بار دارن حسابرسی می کنن هیچی پیدا نکردن و نمی کنند…..
  همش میگن تخلف خوب کدوم تخلف؟؟؟؟؟؟
  بانک مرکزی بس کن دیگه خسته ام خسته چرا این وضع حال ما شد …..کارمند و سپرده گذار بانک مرکزی رو مسول میداند
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 11. دکترآریا/بایدروی دریافت اصل پولمان تمرکزکنیم نه دریافت سودآن دوشنبه 14 دی 1394

  جناب آقای میرعلی
  من ازتومجوز نمیخواهم
  من از تو پولم را میخواهم
  اصل پولم رابهم بدهید
  سودش راهم نمیخواهم
  بخوریدنوش جانتان
  حلالت کردم مومن.

 12. دولت بی تدبیر …بانک مرکزی متخلف دوشنبه 14 دی 1394

  چرا هیچکس به بانک مرکزی نمیگه چرا با ما اینکارو کردی؟؟؟؟؟؟
  اینا چنروز دیگه ….میخان دیگه……آره بهش میگم
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 13. خبری از مجوز نیست ،ولی ادغام می شود دوشنبه 14 دی 1394

  فقط پاس کاری!!! مردم چوب این نادونی بعضیا رو میخورن.

  اگر کمی عاقل باشی متوجه ای که هر روز با یک مطلب جدید مردم بیچاره رو سرگرم میکنن.

  به ولله خبری از مجوز نیست وانحلال هم در کار نیست، خیلی که لطف کنن ادغامش میکنن.

 14. علی دوشنبه 14 دی 1394

  سلام

  میرعلی بی تقصیر است !!!چرا؟

  زیرا
  اولا : ایشان از سال ۱۳۸۰ که مؤسسه تشکیل شده تا الان ۱۴ ساله که دنبال مجوز بوده و خواسته حرکتی آرام وخزنده داشته باشه تا در فضایی آرام مجوز بگیرد !!! این مسئولین بانک مرکزی بوده اند که حوصله نداشتند و شلوغش کردند . قطعا اگر صبر و حوصله میکردند تا پنجاه سال دیگر ایشان آرام آرام و با حرکتی خزنده بدون آنکه کسی متوجه شود مجوز را می گرفت!!!
  ثانیا : ایشان با مطالعه اوضاع اقتصادی و حرکتی حساب شده نخواستند در زمانی که تورم حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد بوده ، مجوز بگیرد، چون هزینه آن زیاد می شد و این به نفع مشتریان و سپرده گذاران مؤسسه نبوده و ضرر میکردند .
  ایشان صبر کرده تا تورم یک رقمی شود تا با هزینه بسیار بسیار کم مجوز بگیرد که ارزان تمام شود و مشتریان و سپرده گذاران هزینه کمتری متحمل شوند و سود بیشتری ببرند. !!!
  این مسئولین بانک مرکزی بوده اند که صبرنکرده اند تا تورم تک رقمی شود و به زیر یک درصد برسد .
  از کم حوصله گی شلوغش کرده اند و شاید هم واقعا از سیاست میرعلی بی خبر بوده اند چون احتمالا ایشان آن زمان هم مثل الان سکوت اختیار کرده بوده و کسی از سیاستش خبردارنشده است.!!!!
  تصور کنید اگر اجازه می دادند تا در زمان تورم نیم درصدی مجوز بگیرد چه سودی از محل صرفه جویی در هزینه ها عاید مؤسسه میشد.
  حالا هی بگویید میرعلی مقصر است اگر حساب دودوتا بکنید متوجه می شوید که ایشان مقصر نیست و الا چرا مؤسسات دیگر به این مشکلات برخورد نکردند ؟ احتمالا چون به فکرسپرده گذاران و مشتریان نبوده اند و حاضرشده اند با هر قیمتی مجوز بگیرند !!! مجوز با هرقیمتی ارزش ندارد!!! مجوز اقتصادی و کم هزینه ارزشمند است !!!
  دلیل دیگر اینکه چون آن زمان تقدیرنامه هزینه ای نداشته ایشان بجای مجوز ، تقدیرنامه گرفته که کم هزینه باشد .
  هر طوری که حساب بکنید متوجه میشوید ایشان فقط و فقط به فکر سپرده گذاران بوده است ، بنده مؤمن خدا را اینقدر تق و نق نکنید که مدیرعاملی مثل ایشان از مادر زاییده نشده است .
  هوادار و هواخواه ایشان باشید و برای تشکر از ایشان تقدیرنامه برایش بفرستید اگرنمی توانید زحمت بکشید بنویسید “بانک مردم” به ایشان می رساند.
  موفق ومؤید پیروز وسربلند و پولدار باشید و باپولی که از مؤسسه میگیرید پولدارتر شوید.

 15. danial دوشنبه 14 دی 1394

  بانک مرکزی همه رو به بازی گرفته. … بی کفایت ترین مدیران بانکی هستند. سپرده گذاران ثامن الحجج باید به جای تجمع جلوی سرپرستی همگی بریم جلوی بانک مرکزی و از آقایان سیف و کمیجانی بخواهیم که مشکل رو حل کنن وگرنه ….
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 16. رضا دوشنبه 14 دی 1394

  دوستان گوش کنن بانک مرکزی چند بار حسابرسا رو عوض کرده این یعنی اینکه دنبال گزارشی علیه موسسه بوده. خدا …کنه

 17. سپرده گذار دوشنبه 14 دی 1394

  فقط منتظر اعلام نظر بانک مرکزی باشید.حرف این نماینده ها نه ملاک عمل قرار می گیرد و نه خیلی سندیت دارد ، فقط نظر و برداشت خودشان است ، درست مثل نظر من و شما که اینجا می نویسیم

 18. سپرده گذار ۲۰۰میلیونی دوشنبه 14 دی 1394

  ما که خودمون دپرس شدیم لااقل اینقدر فاز منفی ندیم تو نظراتمون . بچه ها اگه نوشته ها و نظراتمون مثبت باشه لااقل تو این اوضاع رو مخ همدیگه نرفتیم و انرژی مثبت بهم دایم. ولی اونایی که همش فاز منفی هستند یا آمارهایی که نمیدونم از کجاشون در میارن میدن بخدا مطلع نیستند و اصلا هیشگی الان هیچی نمیدونه که موسسه چقدر مال داره یا کم آورده یا میخواهد چه بشود.فقط و فقط اون بالایی ها میدونند میخوان چه تصمیمی براش بگیرند . ادامه بده یا ادغام شه.پس لااقل باید تا اعلام رسمی از سایت بانک مرکزی یا سیما یا هیئت نظارت همه بچه ها صبر کنند و کامنتهای منفی نگذارند.میدونم از فاز مثبت دادن هم بجایی نمیرسیم ولی قبول دارید بهتر از تیشه به روان خودمان زدن است. فقط بانک مرکزی باید یک جو مردانگی داشته باشه و این موسسه را همانطور که نماینده کرج گفت قدم به قدم به موسسه مجوزدار نزدیک کرده و برساند.چه میرعلی بخواهد چه نخواهد.اگر همکاری نمیکند از طریق مراجع قضایی و جهت صیانت از سپرده گذاران وطبق صورتجلسه بالا بنا به تقاضای همه سپردهگزاران هیئت موسس و نمایندگان خودشو تو موسسه علم کنه و سپرده گزاران در آنصورت لازمه که یک امانی به نفر یا نفرات جدید بدهند تا موسسه را دارای مجوز کنند نه اینکه باز همگی به شعبات هجوم ببرند .اونایی که سپرده دارن باید در اونصورت تا پایان قراردادشون صبر و حوصله داشته باشند.اگر هم هی بگیم پولمو بده پولمو بده اونها نمیتونند قدم از قدم بردارند.دوستان عاقبت اندیش باشیم و اگر بانک مرکزی خدای نکرده ! خواست مدیرعامل جدید و هیئت مدیره جدید تعیین کنه احتمالا معنای آن عدم تصمیم بر انحلال و ادغام است. پس اگر میخواهیم متضرر نشیم ما هم باید به وظیفمون که صبر و حوصله و همراهی با این فرایند هست عمل کنیم.البته این صبوری فقط در موردی مصداق داره که بانک مرکزی بخواهد موسسه را ساماندهی کنه و الا خود دوستان میدونند خیابان میرداماد تهران خیلی به خیابان جردن نزدیکه .

 19. سپرده گذار دوشنبه 14 دی 1394

  اصلا مشخص نیست کی به کیه؟
  هر کسی یه حرفی میزنه!
  یکی میگه میرعلی باید بره ، یهنی فقط مشکل میرعلی؟

  مشکل میرعلی ست؟؟؟؟

  گیریم که موسسه مجوز هم گرفت ، بعد از اون کی میخواد اونجا حساب باز کنه یا سپرده بذاره؟؟؟؟

  با اومدن نفر دوم چی میشه ؟؟؟؟

  ۱۰۰% موسسه منحل و مثل میزان واسش تصمیم میگیرند و همه مردم رو بدبخت میکنن……………. مطمن باشن

 20. دکترآریا/بایدروی دریافت اصل پولمان تمرکزکنیم نه دریافت سودآن دوشنبه 14 دی 1394

  دوست عزیزتاحدزیادی باهات موافقم.
  آقا باورکنیداحتمال مجوز گرفتن ثامن الحجج یک درصدهم نیست این رابراساس نظرشخصی ام نمیگویم تینرابراساس گمانه زنیهای علمی ام میگویم من ۴۳روزاست روزی ۱۴ساعت روی وضعیت ثامن الحجج عزیز
  مطالعه کردم باورکنیدبحث مجوز ثامن الحجج یک قصه شیرین است که هرکس باور کندمن نمیکنم حالابه قول تو موسسه مجوز دارهم که بشوددیگرهیچ کس حاضربه سپرده گذاری نیست اولا.ثانیا اگرفقط یک سوم سپرده گذاران بروندبگویندآقامجوزتان مبارک خودتان باشدمااصل پولمان رامیخواهیم موسسه که نقدینگی نداردمیتواندبه مشتری بگویدمجوزداریم پول نداریم آیا مابایدبه جای پول بایدبرویم مجوزثامن الحجج رابدهیم به صاحبخانه جهت کرایه یا با مجوزموسیه برویم خریدوهزینه های زندگی وخورد وخوراک وپوشاک وبیماری وتحصیل خودرابپردازیم؟
  آقالطفا به من بگیدحساب روزشماریعنی چی آیاحساب روزشمارمعنایش این نیست که هرلحظه وثانیه که خواست بایدپولش رابدهندآیامامرض داشتیم پولمان راروزشمارگذاشتیم اگرروزشمارگذاشتیم برای این بود که نیازضروری داشتیم وگرنه پولمان راسپرده مدت دارمیکردیم تاسود بیشتری بگیریم

 21. تحلیل گر دوشنبه 14 دی 1394

  سلام

  دوست عزیز و گرامی

  مجوز مؤسسه را جلوی هر صاحبخانه ای که بگذاری از تعجب زبانش بند می آید و دیگر نمیتواند طلب اجاره خانه بکند.

  اگر هم مجوز کارگر نیفتاد(عمل نکرد) تقدیرنامه های میرعلی را به هر کاسبی نشان بدهی به احترام و اعتبار ایشان هر چه نیاز داشتی مجانی برایت تا داخل منزل اجاره ای می آورند و بامشایعت و همراهی صاحبخانه تحویلت می دهند.
  خیلی دست کم گرفتی اعتبار میرعلی را !!!!
  پیشنهاد ریاست بانک مرکزی به میرعلی شده اما بعلت مشغله مؤسسه فعلا نپذیرفته !!! درآینده الله و اعلم!!!!

 22. مالباخته دوشنبه 14 دی 1394

  شما شک نکن همونایی که الان دارن حرص میخورن وقتی بانک مرکزی بیاد توی تلویزیون بگه موسسه مجوز داره دست به پولشون نمیزنن قول ۱۰۰ درصد بهت میدم شاید معدود برن بگیرن پولشونو…شما هم انقدر فکر و وقتتو تلف نکن خسته میشی

 23. سمانه دوشنبه 14 دی 1394

  عمدا خواستن این موسسه رو خراب کنن. من خودم سپرده دارم اونجا مردم حق دارن و نگران پولشونن. اما خوب وقتی این همه آدم یهو میرن و پول میخوان خود بانک هم اگه بود نداشت که بده. به نظرم بانک مرکزی غرض ورزی کرده. مسولان رده بالا حجج هم کوتاهی کردند

 24. اشکان دوشنبه 14 دی 1394

  داره میگه بانکهای دولتی فقط ۳ درصد مراجعه کنند برای برداشت پولشون ورشکست میشوند. تو این موسسه که حداقل ۷۵ درصد پولهاشونو میخواهند . دیگه وضعیت مشخص بنظرم موسسه ۱ سال وقت احتیاج داره کمرش راست بشه . مگر اینکه خط اعتباری به مقدار کل اعتبار سپرده ها تزریق بشه از سمت بانک مرکزی که اونم بعید میدونم . خدا کنه درست بشه

 25. سمانه دوشنبه 14 دی 1394

  بانک مردم شما فقط جو رو متشنج میکنی.

 26. کارمندهای ثامن الححج جدآ فکر کار باشن! دوشنبه 14 دی 1394

  سلام
  آقا بیگی و سخنان جدید ایشون !!
  بسیار عالی.. توجه کنین ما چقد بدبخت هستیم که داریم بین ایجور افراد زندگی میکنیم.
  هر کسی ساز خودش رو میزنه…. پس کوه این قانون!!!؟؟
  خود درگیری دارن.
  واقعا باید اینجور باشه که هر کس با هر سلیقه ای که خواست رفتار منه؟

  فراموش نشود اینجا ، جمهوری اسلامی ایران است.

 27. لحظه به لحظه خبرهای بدتر( ثامن الحجج از بین رفت) دوشنبه 14 دی 1394

  ما مجوز نمخوایم.
  پولمون رو بدن.

 28. علی دوشنبه 14 دی 1394

  حرف بی پایه موقوف

 29. خبرهای بد دوشنبه 14 دی 1394

  موسسه ثامن الحجج اعلام ورشکستگی کرد و منحل شده.
  از پول خبری نیست.
  حالا بدوید دنبال پول…….
  زندگی همه مون به باد رفت.

 30. سپرده گذار دوشنبه 14 دی 1394

  از کجا نی دونید که منحل شده خبر قطعیه با نه .اگه منحل بشه تا دو سال دیگه هم به پول نمی رسیم

 31. فقط منتظر اعلام نظر بانک مرکزی باشید. دوشنبه 14 دی 1394

  فقط منتظر اعلام نظر بانک مرکزی باشید.حرف این نماینده ها نه ملاک عمل قرار می گیرد و نه خیلی سندیت دارد ، فقط نظر و برداشت خودشان است ، درست مثل نظر من و شما که اینجا می نویسیم.

 32. عبدالله دوشنبه 14 دی 1394

  نه این دروغ و شایعه هست

 33. خودم سه‌شنبه 15 دی 1394

  چرا شایعه می کنی، دنبال چی هستی، این موسسه به هیچ وجه منحل نمیشه

 34. فقط منتظر اعلام نظر بانک مرکزی باشید دوشنبه 14 دی 1394

  فقط منتظر اعلام نظر بانک مرکزی باشید.حرف این نماینده ها نه ملاک عمل قرار می گیرد و نه خیلی سندیت دارد ، فقط نظر و برداشت خودشان است ، درست مثل نظر من و شما که اینجا می نویسیم.

 35. حمید دوشنبه 14 دی 1394

  .. از ..بدتر، …از ..بدتر، …از هر دو آنها بدتر، فکر پول تان را از سرتان بیرون کنید فکر کنید یه دزد به خانه تان زده و تمام پول و طلایتان را با خودش برده الان هم فرقی نمی کند ، دولت …سابق … بیایید برای همیشه دست این …را از سر خودمان و بچه هایمان کوتاه کنیم …
  …نزدیک است و شروع خوبی برای رسیدن به … وقتش رسیده … را فرموش کنیم و ریشه دزدی ها را بخشکانیم، پیروزی نزدیک است فقط باید …
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 36. وحید دوشنبه 14 دی 1394

  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴
  با سلام
  چه قدر شما که به امید مجوز هستید خوش باورید شما کارمندا نباید اینقدر… باشید اگه بانک مرکزی میخاست مجوز بده که حسابها رو مسدود نمیکرد این همه کارشکنیننمیکرد اگه بانک مرکزی بخاد مجوز بده برای خودش تعهد درست میشه که پول مردم رو بده اون که این رو نمیخاد برای خودش درد سر درست کنه به نظر من قبل از این که کار به جای باریک کشیده بشه و میر علی بازداشت بشه باید زود دو سه تا از اموال مثل برج مشهد و پروژه قم و اصفهان که مشتری خوب داره زیر قیمت بفرو شه و پول تهرانی ها رو بده بعد با یه قیمت خوب موسسه رو به یه بانک واگذار کنه لااقل یه چیزی گیرش بیاد کارمندا هم بدبخت نشن ولی این ادم از بس … به فکر نیست تا اونجا جلو میره که خودش رو بدبخت میکنه و اخرش میافته زندان اخر عاقبت ادمی که تو کار …هست همینه اون وقت همش از امام رضا دم میزنه یه مشت ادم از خودش … رو اورده.تو استانها زور میگن هر کاری رو که هم خاستن کردن باید زودتر قوه قضاییه رییس شعبه ها و سرپرستای استانها رو دستگیر کنه حتی اون …هایی که استعفا دادن االبته بجز سرپرت استان یزد عظیمی نیا چون اون از این قایده استثنا هست اگه چند تا مثل عظیمی نیا بود این طوری نمیشد به نظر من کارمندا باید اعتصاب کنن نیان سر کار دو روز تا این پیرای خرفت بفهمن نتیجه ظلم به مردم و کارمندا یعنی چی
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 37. مرسده دوشنبه 14 دی 1394

  بله خوب مملکت ….همینه دیگه!!! مرده شور ….بانکیتونو ببره …زدین به زندگی یه عده مردم بیچاره که بهتون اعتماد کردن!!!
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 38. سهیل دوشنبه 14 دی 1394

  یک بیمار روانی که هیچ تعادل روحی و روانی نداره با عناوین مختلف وارد سایتها میشه اغلب به نام دکتر آریا که من فکر نکنم دیپلم هم داشته باشه و به خیال خودش میتونه جو رو متشنج بکنه ! و از طرف سپرده گذارها صحبت میکنه

 39. پیمان سه‌شنبه 15 دی 1394

  بانک محترم مرکزی دیدمردم را نسبت به ۱)نظام )بانکداری اسلامی۳)اقتصاد ایران۴)بانکهای دولتی وخصوصی وموسسات مالی واعتباری مجازوغیرمجازو… تخریب کرده ای و …را فراموش.با ابروی مردم به راحتی بازی میکنی.شما از امنیت… کشور بزرگ ایران چیزی میدانی؟شما مدافع خون شهیدان انقلابی؟ وای به این همه … وای.منی که ۲۲ درصد سود روزشمار در این موسسه میگرفتم و ۳ خانواده رو میچرخاندم حالاکجای کارم.خجل وشرمسار ۳ خانواده.خدا از شما میگذرد؟؟
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 40. مجتبی مشهد سه‌شنبه 15 دی 1394

  لعنت خدا به …. و …و اون ….که با مصاحبه هاشون این مشکلات رو ایجاد کردند
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 41. سپرده گزار سه‌شنبه 15 دی 1394

  اگر به گفته اقای بیگی توجه کرده باشید ,مشخصا گفت همه بانکها از لحاظ نقدینگی مشکل دارند ,حجج هم از این داستان جدا نیست, اگر مجوز بگیره همه باید کمک کنیم که اوضاعش رو به را بشه ,چطور اون روزی که به خاطر دو زار سود بیشتر حساب باز کردیم این حرفا نبود ,این هم یه ریسک بزرگ بود ,ولی مطمعنا اگر با یک بانک قوی ادغام بشه ,به دلیل املاکی که داره و سپرده ها بره تو همون بانک ولو با سود کمتر به نظر من بهتره ,زمان میخوره ولی بهتره,

 42. واقع بین باشیم سه‌شنبه 15 دی 1394

  بر اساس امار بانک مرکزی اگر فقط یک میلیون سپرده گذار باشد.
  و بخوان به هر نفر یک میلیون پول بدن ( مبلغ ناچیز) میشود هزار ملیارد ، خب اینهمه پول رو از کجا میاره؟موسسه ثامن الحجج عملا ور شکسته است.
  حتی اگر مجوز هم بگیره اتفاق خاصی نمی افته.
  ببینید دوستان مالباخته:
  تغییر مدیر عامل ، تغییر نام ، دریلفت موسسه ، هیچ کدام برای ما سپرده گذاران و کارمندان پول نمیشه.
  مثل اگر کسی ۲۰ ملیون داشته باشه بعد از ۲ سال شاید ۱۰ میلیون بگیره
  خود من ۸۵ میلیون سپرده داشتم یعنی همه زندگیم.

  کمی فکر کنیم متوجه میشیم که بدبخت شدیم.

 43. محمدرضا سه‌شنبه 15 دی 1394

  خیلی ممنون که گفتی دانشمند
  اعتبار میگیره و میده نگرانی تولید نکن

 44. موسسه ثامن الحجج تخته شد…. سه‌شنبه 15 دی 1394

  موسسه مالی و اعتبای ثامن الحجج تا چند روز دیگه رسما اعلام ور شکستگی می کند و منحل میشود.

 45. الف الف سه‌شنبه 15 دی 1394

  از سایت بانک مردم درخواست میکنم نظراتی که بدون استدلال و منطق، صرفا جهت تشویش اذهان عمومی اقدام به شایعه پراکنی میکنند را به هیچ عنوان تایید نکند.

 46. حمید سه‌شنبه 15 دی 1394

  احمدی نژاد که یار غار ا… زنده و غایب خودش را معرفی می کرد و هاله نور دورش بود با مردم چه کرد که حالا از این آقا انتظار داری از نام امام رضای غریب و متوفی سواستفاده نکرده باشد. این جماعت همه پوپولیست و فریبکار و بی آبرو هستند اگر غیر از این بود از دین ومذهب این مردم و آخرت و عاقبت مردم خرج نمی کردند. …فقط خدا به دادمان برسد اگر …
  (این خبر ویرایش شده است…بانک مردم)

 47. حامد سه‌شنبه 15 دی 1394

  دوستان تنها راه حل اینه که که خود بانک مرکزی که موسسه رو زمین زد خودش هم میتونه موسسه رو بلند کنه باید اینکارو بکنه چون طبق قانون اساسی کشور وظیفه اصلی بانک مرکزی کنترل سیستم بانکی و موسسات اعتباری و حفظ و صیانت از سپردهها میباشد طبق قانون سپرده گذاران حق دارن از بانک مرکزی شکایت کنن چون وقتی از بانک مرکزی پرسیده میشه که چرا اگر مجوز نداشت جمعش نکردین پاسخ قانع کننده و منطقی نخواهند داشت و از همه مهمتر سوء مدیریتی که در این چند ماه اخیر شد و موسسه رو زمین گیر کرد و باعث هجمه سپرده گذاران شد و بحران نقدینگی مطمئن باشید اگر مسئولین به فکر مردم باشن و اراده کافی رو داشته باشن انقدر قدرت دارن و میتونن تصمیمات و راه حلهایی رو پیدا کنن که ضرری متوجه سپرده گذاران نشه

 48. از خواب بیدار شویم سه‌شنبه 15 دی 1394

  بانک مرزی به زودی موسسه ثامن الحجج رو منحل اعلام می نماید.( گفته یکی از مسولین بانک مرکزی).

  کاش حداقل مثل موسسه میزان

 49. الف الف چهارشنبه 16 دی 1394

  از سایت بانک مردم درخواست میکنم نظراتی که بدون استدلال و منطق یا منبع، صرفا جهت تشویش اذهان عمومی اقدام به شایعه پراکنی میکنند را به هیچ عنوان تایید نکند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه