تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 12583 تاریخ انتشار : 16 دی 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سپرده گذاران موسسه اعتباری “ثامن الحجج” امروز تجمع پراکنده ای مقابل سرپرستی موسسه در تهران و ساختمان بانک مرکزی برگزار کردند. این تجمع با تجمعات گذشته متفاوت بود و برخی از سپرده گذاران را غافلگیر کرد. به همین علت ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد:
۱- همه می دانیم که سپرده گذاران به علت اعتماد به سیستم بانکی و تبلیغات گسترده “ثامن الحجج” در این موسسه سپرده گذاشته اند. تبلیغات گسترده از بیلبورد شهرها گرفته تا پربیننده ترین برنامه تلویزیون موجب شده سپرده گذاری در “ثامن الحجج” سرمایه گذاری کنند. این را همه می دانیم که اگر قرار بوده با این موسسه برخورد شود باید از مدت ها قبل تبلیغات آن ممنوع می شده است. این را همه می دانیم که مسوولان فعلی و سابق بانک مرکزی به علت اطلاع رسانی ضعیف و عدم اتخاذ تصمیم به موقع و درست، عامل افزایش مشکلات سپرده گذاران شدند. همه می دانیم که موسسه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند اما چاره کار چیست؟
۲- قطعا اعتراض حق همه است. قانون و شرع و عقل و منطق می گوید کسی که مظلوم است می تواند به یک قاضی و حاکم شرع شکایت ببرد تا حق خود را بگیرد. سپرده گذاران “ثامن الحجج” نیز برای گرفتن حق خود اعتراض کردند نه یک بار بلکه چندین بار. این اعتراض حق آنهاست اما نکته اساسی این است که هدف از این تجمعات اعتراضی چه بوده است؟ قطعا مهمترین هدف، رساندن صدای سپرده گذاران به گوش مسوولان است. مسوولان بانک مرکزی باید بفهمند که بسیاری از سپرده گذاران همه زندگی خود را به حساب “ثامن الحجج” واریز کرده اند و حالا نه راه پس دارند نه راه پیش. مسوولان ناجا باید بدانند که عملکرد بد مسوولان موسسه و تصمیمات نادرست سایرین باعث به وجود آمدن بی نظمی شده است. مسوولان قوه قضاییه باید بدانند که پرداخت نشدن پول سپرده گذاران خواب شب را از چشم پدران زحمت کشی که زحمات چند ساله خود را به امید یک سود خوب سپرده گذاری کرده اند گرفته و آنها نمی دانند باید شکایت به کجا ببرند. مسوولان امنیتی کشور باید بدانند که امنیت اقتصادی صدها هزار سپرده گذار و خانواده های آنها به خطر افتاده است. سپرده گذاران به مسوولان کشور خود اعتماد دارند و از همانها هم تقاضا دارند که از حق سپرده گذاران دفاع کنند. آنها چیزی بیشتر از حق خود نمی خواهند. به همین علت سپرده گذاران مقابل مجلس و ریاست جمهوری و بانک مرکزی تجمع کرده اند. آنها در اصل به این نهادها پناه آورده اند و می خواهند تکلیف خود را بدانند. آنها از روشن نشدن موضوع، کلافه شده اند و از تعدد اخبار سرگردان. اخبار منفیرا در یک خبرگزاری، اخبار مثبت را از یک سایت و هردوی این خبرها را در سایتی دیگر می خوانند اما نمی دانند باید چه کنند. حتی کسی آنها را راهنمایی نمی کند و “صبر” تنها راه چاره معرفی می شود، در حالی که خانواده ای که بیمار دارد یا فرزند محصلی دارد یا دختر و پسر دم بختی دارد نمی تواند آن قدرها که انتظار داریم صابر باشد. پس اعتراض آنها طبیعی است؛ اینکه آنها بخواهند صدای این اعتراض را مسوولان بشنوند طبیعی است.
۳-بیایید با خود روراست باشیم. قطعا هدف از اعتراض، اطلاع رسانی به مسوولان و تسریع در روند رسیدگی به مشکلات موسسه اما سوال اساسی این است که آیا مسوولان، صدای اعتراض سپرده گذاران را نشنیده اند؟ خبرنگاران در همه نشست های خبری از مسوولان (از مدیر بانک مرکزی گرفته تا سخنگوی قوای مجریه و قضاییه و نمایندگان مجلس) در مورد موسسه ثامن الحجج می پرسند. محتوای اظهارات همه آنها هم این است که از سپرده سپرده گذاران صیانت خواهد شد. دیگر مساله ثامن الحجج، یک موضوع صرفا بانکی نیست و اعضای هیات نظارت بر عملکرد این موسسه نشان می دهد مساله “فراتر از بانک مرکزی” است.  نماینده ناجا، قوه قضاییه و نهادهای امنیتی در جلسات هیات نظارت شرکت می کنند و منتظر گزارش نهایی بانک مرکزی و حسابرسان هستند. اینها نشان می دهد مسوولان صدای اعتراض سپرده گذاران را شنیده اند و مطمئن باشید دوست دارند روند رسیدگی به موسسه ثامن الحجج هر چه زودتر تمام شود چراکه طولانی شدن این مساله نه به نفع بانک مرکزی است نه به نفع سایرین. شاید سپرده گذاران بپرسند حالا که مسوولان صدای اعتراض را شنیدند آیا باید دست روی دست گذاشت و منتظر بود؟ بانک مردم نمی تواند هیچ گاه توصیه کند که مردم تجمع اعتراضی برگزار کند اما می تواند توصیه به رعایت قانون کند. قانون می گوید می توان تجمع اعتراضی برگزار کرد اما با اخذ مجوز. بانک مردم بارها به سپرده گذاران توصیه کرده به دنبال مجوز برای تجمع باشند و تا می توانند از تجمعات بدون مجوز بپرهیزند چراکه یک اتفاق ناگوار موجب خواهد شد خیلی ها پشیمان شوند. ضمن اینکه اعتقاد داریم تجمعات قانونی تاثیر بیشتری هم دارند. به عنوان مثالشنیده شده در حالی که سپرده گذاران اعتراض خود را صنفی می دانند اما برخی از کسانی که از احساسات سپرده گذاران سوءاستفاده کرده اند ناگهان شعار سیاسی سر داده اند. چنین اتفاقی در روز اعتراض مالباختگان پدیده شاندیز افتاد و شعارهای سیاسی جای شعارهای صنفی و مطالبات اقتصادی را گرفت. شبکه های معاند نیز این شعارها را با هیجان بسیار منتشر کردند. آیا نباید در چنین شرایطی انتظار داشت که تجمعات اعتراضی با محدودیت فراوان مواجه شود؟ قانون در اینجا به همان نیروی انتظامی که باید نظم و امنیت “تجمعات مجاز” را برقرار کند اجازه داده با بی نظمی و تجمعات سیاسی بدون مجوز برخورد کند.
۴- هدف نهایی سپرده گذاران از تجمعات نیز رسیدن به آرامش است اما اگر این تجمعات موجب تنش و ناآرامی شود هدف نهایی دست نیافتنی تر می شود. اگر برخی از “سوءاستفاده چی” ها از تجمع سپرده گذاران واقعی سوءاستفاده کنند و ناآرامی ایجاد شود اتفاق غیر قابل دفاعی رخ می دهدو بدان معنا خواهد بود، سپرده گذاران برای رسیدن به آرامش، تنش ایجاد کرده اند! مطمئن باشید تنش و درگیری نه تنها مشکلات فعلی را رفع نمی کند بلکه بر مشکلات سپرده گذاران می افزاید. سپرده گذاری که برای عدم دریافت سپرده ۲۰۰ میلیون تومانی خود را آتش می زند، اگر همه آن ۲۰۰ میلیون تومان را هم هزینه خود کند نمی تواند سلامتی ظاهری و جسمانی سابق را بازیابد. کامنت های بسیاری برای بانک مردم ارسال می شود که کاربران اظهار یاس و ناامیدی می کنند و حرفهایی می زنند که نشان می دهد آنها به آخر خط رسیده اند اما آیا واقعا آخر خط اینجاست؟ بارها گفته ایم که آرامش، چندین مرتبه از تنش والاتر است. سپرده گذاران حق دارند که از اخبار مطلع باشند اما نباید به خود و شرایط آسیب بزنند. بانک مردم به احترام همه سپرده گذاران (و همه سلایق) همه اخبار “ثامن الحجج” را منتشر می کند تا آنها حداقل در حوزه اطلاع رسانی دچار سرگردانی نشوند. هدف ما هیچ گاه برهم زدن آرامش سپرده گذارانی که هوادار موسسه یا هوادار بانک مرکزی یا هوادار شورای نمایندگان سپرده گذاران و یا فقط هوادار سپرده خود هستند، نیست. بانک مردم بارها از سپرده گذاران خواسته، آرامش خود را حفظ کنند چراکه آنها اتفاقی که قرار است بیفند خواهد افتاد. خیلی ها از اینکه سرنوشت “ثامن الحجج” مانند “میران” شود هراس دارند در حالی که اگر سرنوشت چنین باشد و قرار باشد ادغام (که همان انحلال محترمانه است) رخ دهد هر چه زودتر رخ دهد، بهتر است. قطعا اگر قرار است ادغام دو ماه دیگر اعلام شود بهتر است همین امروز این اتفاق بیفتد تا حداقل دریافت سپرده ها دو ماه زودتر انجام شود. این بدترین حالت است و این امکان وجود دارد مجوز صادر شود. قطعا اخذ مجوز بهترین حالت خواهد بود و بانک مردم آرزو دارد اولین رسانه ای باشد که خبر اخذ مجوز و رفع مشکل سپرده گذاران را تیتر خود کند اما قطعا چنین توفیقی با تنش و بر هم زدن آرامش به وجود نمی آید.
۵- مخاطبان بانک مردم حق دارند با نوشته بالا موافق نباشند. آنها حق دارند که بگویند مگر “بانک مردم کیست که نسخه می پیچد؟” آنها حق دارند که از ما انتقاد کنند و بگویند چرا مسوولان موسسه را مقصر دانستی؟ آنها حق دارند بگویند چرا مسوولان بانک مرکزی را مقصر دانستی؟ آنها حق دارند بگویند که “خب آیا نباید اعتراض کنیم و باید دست روی دست بگذاریم؟” حق دارند که بگویند: “خب که چی؟” بانک مردم یک رسانه معمولی است اما دغدغه معمولی ندارد و به همراه همه سپرده گذاران دعا می کند که مسوولان هیات نظارت هر چه سریعتر بتواند بهترین تصمیمها را بگیرد تا “سرگردانی” با سپرده گذاران خداحافظی کند.

۱۳ ۱۱ ۱۲

Twitter Google+ Facebook
7,074 views
نظرات
 1. مالباخته داره امیدوار میشه چهارشنبه 16 دی 1394

  بانک مردم جدا حرف حساب زدی تمام حرفات طلاست…واقعن پشت پرده این طول کشیدن ثامن رو هیچکس نمیدونه…بنظرم بانک مرکزی به اهداف خودش رسیده و اون مبالغی رو که میخاست تونست بکشه توی بانکهای خودش و فقط مونده تکلیف باقی سپرده گزارا معلوم بشه…بنظرم با مجوز همه طرف ها راضی میشن و مشکلات حل میشه……….من به شخصه تا ۵ بهمن برای بار آخر صبر میکنم و اگر خبری نشد و سودارو هم ندادن خودم دست به کار میشم و دیگه آروم نمیشم!!!!!

 2. محمدرضا پنج‌شنبه 17 دی 1394

  قبلا گفتم الان هم میگم : مسئولین بانک مرکزی و هیات نظارتی تشکیل شده برای موسسه دیر یا زود به هر حال به یک جمع بندی خواهند رسید که من و شما هیچ تاثیری در آن نخواهیم داشت. فعلا خودمان را درگیر مسایلی که جز رنجش اعصاب چیزی برامون ندارد نکنیم، بهتر است و فقط منتظر اخبار و اعلام رسمی از طریق رسانه ملی باشیم و به نقل قول ها از طرف هرکسی هم که باشد ،چه موسسه حجج و چه نماینده مجلس وقعی ننهیم.

 3. علی پنج‌شنبه 17 دی 1394

  به نظرمن داره بوی…میاد.بانک مرکزی افتاده دست …خدارحم کنه ماسپرده گذارهابایدحواسمون روجمع کنیم وبه این موسسه(که ازاول نمیبایست پول بذاریم)تواین قضیه اعتمادکنیم ودرتجمع هاشرکت نکنیم وبه این اطلاح طلبهاتوجهت دادن ورسیدن به هدفشون ناآرامی مملکت(نزدیکی انتخابات)کمک نکنیم.اینهاهمه هدفشون اینه که موضوع موسسه روتازمان انتخابات طول بدندوهمینطورمردم توخیابونهاباشندمثل تجمع تاسوعاوعاشوراوازاین تجمع به نفع خودشون استفاده کنند.مردم هوشیارباشیم وپشتیبان ولایت فقیه.واقعابایدازرهبرعزیزمون تواین قضیعه کمک بگیریم تابه دادمون برسه ..نایب رییس مجلس گفت تاحالاسه باروتوسط سه موسسه حسابرسی ثامن الحجج حسابرسی شده که ۳موسسه حسابرسی هم ازطرف خودبانک مرکزی بوده.خلاصه بوی فتنه میاد مرگ بردشمنان نظام جمهوری اسلامی که اصلامامردم واسشون مهم نیستیم.خداازتون نگذره که شمابجای مجوزدادن اون رورسانه ای کردید
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 4. محمود جمعه 18 دی 1394

  دیگه همه بهونه ای اوردی تا حالا…ببینیم بهونه بعدیت چیه

 5. طلبکار ثامن الحجج پنج‌شنبه 17 دی 1394

  خیلی تابلویه از خود ثامن الحججی خخخخخ

 6. مالباخته داره امیدوار میشه پنج‌شنبه 17 دی 1394

  اگه منظورت منم معلومه که از ثامنالحججم چون پولمو زندگیمو گزاشتم….سرمایه گزار صاحب قسمتی از موسسه هست

 7. دکترآریاواقعی/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم/یکباردیگربه ثامن الحجج اعتمادکنیم جمعه 18 دی 1394

  ازبانک مردم گله مندم که واقعا اجازه میدهدفرد یا افرادی متعدد بانهایت سواستفاده از اسم من بیایندوصحبتهای بی پایه واساس وزشت خودشان را با نام من منتشرکنندکه اگرذره ای علم واندیشه وخرد داشتندازخودشان مایه میگذاشتندنه ازنام وتیتر علمی من.
  دوستان اعلام میدارم که ازهمان روز اول باهیچکدام ازروشهای غیررسمی وغیرقانونی حمایت نکرده وبه شدت مخالف طی کردن آن مسیرها جهت احقاق حقوقمان بوده وهستم وخواهم بود وازهمان روز اول تنها راه قانونی وموثرراشکایت علیه ثامن الحجج دانسته ومیدانم وخواهم خواست.
  ضمنا اعلام میکنم درهیچ سایت دیگری اینجانب کامنت نگذاشته ونخواهم گذاشت ومسئولیت سخنانی که با سواستفاده ازاسم من پنتشرمیشود باافرادیست که دست به چنین کارهای ناشاستی زده ومیزنند.
  درضمن از این لحظه ببعدهیچ کامنتی حتی درسایت محترم بانک مردم نخواهم گذاشت واگرهرپیامی با نام من دیدیدیاخواندیدآگاه باشیدازمن نیست.

 8. farhad پنج‌شنبه 17 دی 1394

  پلیس اعلام کرده هیچ گونه تجمعی حتی داخل شعبات قانونی نیست و شدیدا پیگیری میشه. اخطار ها بیشتر شده. دوستان بهتر بیشتر به این مسائل توجه کنید .

 9. farhad پنج‌شنبه 17 دی 1394

  برادر من شما چند بار اطلاعیه موسسه را به تمسخر گرفتی. خوب بلدی با کلمات بازی کنی؟ این روش درسته میگی موسسه درخواس کرده تجمع نکنید (بانک مرکزی خواهشا) مجوز بده. یه جوری صحبت میکنی که موسسه گدایی کرده. اسناد همکاری شما با جناب تقوا هست

 10. شهرام پنج‌شنبه 17 دی 1394

  من تا شنبه صبر میکنم شنبه شد یکشنبه میرعلی رو….بچم داره از مریضی تلف میشه اونوقت اقایون دست رو دست گذاشتن که مجوز بگیرن
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 11. سپرده گذار پنج‌شنبه 17 دی 1394

  این دولت …را نداره ومردم در انتخاب آن فریب خوردند ، فقط جانم فدای سید علی که انشاالله سایش از سر ملت کم نشه وبه داد ملت برسه
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 12. حرف حساب جواب ندارد پنج‌شنبه 17 دی 1394

  بانک مردم من به عنوان کارمند کاملا باهات موافقم……
  خدا شاهد یک در صدم نگران شغلم نیستم چون ادعام باهر بانکی برابر با مزایای بیشتر…
  ولی اخذ مجوز برای موسسه بهترین راه حل و سریعترین راه است…
  اینم بگم مشکل موسسه یک مشکل کاملا سیاسی است که کوچکترین آن قدرتمند مشدن یک نهاد خصوصی در مایران و به خصوص در مشهد است که باعث کم رنک شدن آستان قدس رضوی شده است…
  قطعا اگر نام موسسه ثامن الحجج نبود و دکتر میر علی این همه خدمات به زاءرآن نمی کرد الان اوضاع این نبود

 13. عرفان پنج‌شنبه 17 دی 1394

  هرچی منه کارمتد میزان شدم بانکی تو هم میشی.برو به فکر نون باش که خربزه ابه

 14. فرزاد دوشنبه 28 دی 1394

  گل گفتی وای مردم از خنده نکنه فکر میکنن بعد از ادغام کارمند بانک میشن خیلی با حال بود

 15. الف الف پنج‌شنبه 17 دی 1394

  آیا کسی که توی ثامن الحجج با مدرک دیپلم پشت باجه می نشست، در یک بانک هم چنین جایگاهی خواهد داشت؟
  از لحاظ پایه حقوقی، پاداش و پورسانتها، بازنشستگی و سوابق، و نیز خدمات رفاهی که بانک مقصد به کارمندان خودش میدهد، متاسفانه کوچکترین خدمات ارگانی نصیب ادغامی ها نمیشود.
  ادغام به نع کارمندان موسسه نیست.
  ادغام به نفع هیچ کس نیست.
  نه کارمند، نه سپرده گذار، نه هیات مدیره و نه بانک و دولت.
  شاید ادغام فقط به نفع کسانی باشد که صبرشان کمتر از سایرین است.

 16. رضا پنج‌شنبه 17 دی 1394

  شنیدن حرفهای ضدو نقیض از نماینده مجلس تا ریئس بانک مرکزی و وزیر و قوه قضایه و گروه حسابرسی و روزنامه ها واز همه مهمتر عدم جوابگو بودن مسئولین …و….موسسه به نظر شما چه طرز تفکری راجب دولت ,قوقضایه بانک مرکزی و….در اذهان ایحاد میکند البته که بی اعتمادی به مراجع قانونگذار و امانتدار مملکت را در پی خواهد داشت.این …بازی بانک مرکزی یا هر ارگان دیگه به چه قیمتی باید ادامه پیدا کنه.???
  ایا معنی خیانت در امانت را میدانید?
  ایا با دادن وعده به سبرده گذران و پول انها را گرفتن را گرفتن کلاهبرداری نیست?
  ایا دادن لوح تقدیر از طرف بانک مرکزی به این موسسه نشانه همکاری در کلاهبرداری نیست?
  ایا وجود این همه تبلیغات و شعب در طی چند سال تمام ارگانهای نظارتی را شریک این کلاهبرداری نمیکند?
  چه کسی جوابگوی بیماری که بخاطر ندادن سپرده اش فوت کرده هست?
  چه کسی جوابگوی دانش اموزی که بخاطر همین مسئله پدرش توان خرج دادنش را ندارد و ترک تحصیل کرده را میدهد?
  خیلی از ازدواج ها بخاطر همین مسئله انجام نشده یا به طلاق منتهی شده چه کسی جوابگو است?
  با این کار ها اسم رونق اقتصادی و کارافرینی که به میان میاد از فحش برای من که میخواستم با این پول کاری راه بندازم بدتر است.
  به نظر شما وقتی به شعبه مراجعه میکنی میگویند شعبه مرکزی ان هم میگوید فرمانداری ان هم استانداری رانشان میدهد بعد میکویند بانک مرکزی ان هم میکوید قوه قضایه ان هم میگوید………بدو تا پرتقال فروش را پیدا کنی و حرفهای تکراری…
  بله درد ما وجود مسئولین مرفه بی درد و بی صداقت بی مسئولیت هست نه چیز دیگه سیر از دل گشنه خبر نداره……..
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 17. سپرده گذار از کرج پنج‌شنبه 17 دی 1394

  خدا از باعث و بانیش نگذره…..همه به مرز سکته رسیدن…..خدایا خودت مقصرین رو مجازات کن…خدایا هر چه زودتر آنچنان مصیبتهای پی درپی برای مقصرین یا آنانی که برای پس اندازهای چندین ساله خانواده ها برنامه ریزی کرده اند ، فراهم کن تا شاید برگردند و توبه کنند .دو ماه دیگه عیده… بی پولی چه کنیم..؟؟

 18. امیرحسین پنج‌شنبه 17 دی 1394

  بانک مرکزی فقط و فقط دعوای …با میرعلی داره وگرنه بقیه مطالب همش فیلمشونه
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 19. سپرده گذار احمد پنج‌شنبه 17 دی 1394

  خدایی حرف خوبی میزنه بانک مردم انشالله که مجوز به موسسه بدن که هم ما به پولمون برسیم هم اون ۴۰۰۰هزار نفر کارمند موسسه خیالشون راحت بشه.شوخی نیس ۴۰۰۰هزار نفر به بیکارهای جامعه اضافه بشه!که ۷۰درصد آن متاهل هستن

 20. محمود پنج‌شنبه 17 دی 1394

  تو که خیلی معلوم شد سپرده گذاری.شما هم کارمندی و شاید یه مقدازیم پس انداز داشته باشی و خودتو میگی سپرده گذار.

 21. ولی اله پنج‌شنبه 17 دی 1394

  مگه تو این …قانونمندی وجود دارد که شما قانون قانون میکنید؟
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 22. بازرس بانک مرکزی پنج‌شنبه 17 دی 1394

  با سلام خدمت تمامی مشتریان و کارمندان موسسه.طبق آخرین گزارش حسابرسی ها تقریبا تمام شده و خوشبختانه تراز موسسه مثبت میباشد.مدیر عامل جایگزین معرفی شده و پس از تایید ایشان تا اوایل بهمن ماه خط اعتباری در قبال وثایق موسسه در اختیار موسسه قرار میگیرد و نقدینگی موسسه تامین خواهد شد.نام موسسه پس از تعیین اعضای هییت مدیره توسط اعضای هییت مدیره مشخص خواهد شد.با تشکر از شما مشتریان صبور موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج

 23. علی پنج‌شنبه 17 دی 1394

  واقعا سایت شما(بانک مردم)به عنوان یه پایگاه خبری بجز ایجاد تنش هیچ نقش دیگه ایی تو این وسط نداشته.دوست عزیز تو باید اطلاع رسانی کنی وقتی از هیچی خبر نداری وقتی تا حالا هیچ تصمیمی از طرف مسولین اتخاذ نشده چرا داری بیانیه و حکم و راهکار صادر میکنی

 24. مسناجر پنج‌شنبه 17 دی 1394

  بانک مردم لطفا به مسولین بانک مرکزی بگوید یک نامه برای صبرکردن برای ارائه به موارد زیرلطف نمایند
  ۱-بهشت زهرا جنازه پدرم را ۶ماه امانت نگهدارچون پول کف ودفن درموسست
  ۲-صاحب خانه برای اجاره ۶ ماه صبرکن پول موسست
  ۳-دانشگاه ازاد-مدرسه ووو //////////////////////////
  ۴-مترو -تاکسی-اتوبوس //////////////////////
  ۵-بیمارستان-دکتر -ازمایشکاه ///////////
  ۶-بقالی-سبزی فروش-قصابی ///////////
  ۷-قبض اب-برق گاز ووو جون مادرت جریمه قطع ووصل نکن پول/////////
  ۸-بانک وطلبکار ووو جریمه دیرکرد وجلب نگیر پول موسست
  ۹-۱۰-۱۱-۱۲ ۶ماه صبر کن مسولین بانک مرکزی۶ ماهه برای همدردی باماحقوق نمیگیرد پول توموسست

 25. مالباخته-کرج پنج‌شنبه 17 دی 1394

  ((((((دوستان حتما بخونید))))))))

  امروز با یکی از مقامات قضایی مسول و مطلع در خصوص پرونده ثامن صحبت میکردم..ایشون گفتند حسب شکایت بانک مرکزی در راستای اعمال قانون نظام غیرمتشکل پولی(طبق این قانون ،ظاهرا حتی موسساتی که قبل از تصویب این قانون مثل ثامن الحجج تاسیس شدن،میبایست از بانک مرکزی نیز مجوز نهایی بگیرن) قوه قضاییه مجبور به مداخله شده…اقای میرعلی و سایر مدیران چندبار احضار وبه پرسشهای مطروحه از سوی قاضی پرونده پاسخ دادن و صحبت کردن…هدف قوه قضاییه فعلن اعمال فشار برموسسه است تا از بانک مرکزی تمکین کنه و مجوز بگیره ،حال اینکه تا الان چقدر تمکین کرده دقیقا معلوم نیست ولی ظاهرا به خاطر تجمعات رخ داده و فشار دستگاه قضا اقداماتی درراستای اخذ مجوز صورت گرفته…ایشون گفتن اگر تلاشها به مجوز ختم شود(که این امر ظاهرا مشکل است اما غیرممکن نیست) بانک مرکزی به موسسه تزریق نقدینگی میکنه و مشکل حل میشه…در غیراین صورت هم بطور قاطع اعلام کردن موسسه اموال کثیر و ارزشمندی به ارزش چندبرابر بدهی هاش به مردم داره که از محل اونها میتواند ایفای دین کندکه البته اجرای اون زمان بره…{{ایشون در آخر به عملکرد ضعبف و بچگانه مسولان بانک مرکزی کنونی به شدت انتقاد کردن و کفتن مکانیزمی که سایر موسسات مثل ارمان و عسکریه رو منجر به اخذ مجوز کرد میتوانست در خصوص ثامن الحجج هم رعایت شود اما بی تدبیری و عدم مهارت کافی مسولان بانک مرکزی ،این امر را رقم نزد}}.

 26. زخم خورده ثامن و بانک مرکزی پنج‌شنبه 17 دی 1394

  آقای روحانی….اقای رییس جمهور…ای صاحب کلید درهای بسته..ای حقوقدان..ای وکیل دادگستری….مومن پاک خدا کجایی..؟؟!! به دادمان برس…؟! چرا افرادی نالایق را برای تصدی مهمترین بانک این مملکت(بانک مرکزی) برگزیدی؟؟؟؟ این بی بی کفایت ها ،امید مردم را ناامید کردند….مگر نام دولتت :((تدبیر و امید نبود))!!!… ما در این بانک مرکزی نه اثری از تدبیر میبینیم ،نه امید…در سال ۹۲ میلیونها نفر تورا به عنوان وکیل و بهترین رفیق خود برگزیدند..این بود رسم رفاقت!!!! با جابجایی مدیران لایق و دلسوز که قطعا توانایی فوری حل این مشکل رادارند به جای مدیران کنونی بانک مرکزی که به خداسوگند توان اداره یک نانوایی را ندارند امید را به خانه های ما ناامیدان بازگردان….

 27. سهیل پنج‌شنبه 17 دی 1394

  وعده ما ۶ بهمن تهران روبه روی بانک مرکزی بدون هیاهو و بدون شعار و اغتشاش فقط واسه اینکه جمعیت رو ببینن همین
  هر کس باید نسبت به پول خودش احساس مسئولیت کنه باور کنید مسئولان به فکر شما نیستن با وعده و وعید شما رو تا عید معطل میکنن و بعد از عید تصمیمی میگیرن که اشک همتون در بیاد میان شما رو نوبت دهی میکنن و چند سال طول میکشه تا به اصل پولتان برسید درست مثل میزان

 28. محرمانه پنج‌شنبه 17 دی 1394

  این کامنت رو تایید نکن فقط جهت اطلاع شما
  مدیر عامل جدید ثامن الحجج آقای محمدی تایید شد
  احتمالا هفته بعد رسانه ای بشه
  ممنون

 29. حمید پنج‌شنبه 17 دی 1394

  باید تجمع و اعتراض را ادامه داد. کم بگذارید یا کوتاه بیایید دیگه خواب اصل پولتان را ببینید. مگر آدم از یک سورخ چند بار گزیده می شود؟

 30. اشکان پنج‌شنبه 17 دی 1394

  با سلام. منم تا پنجم بهمن به بیانیه موسسه احترام میگزارم. اما میدانم فایده ای نداره . اخر این ماه یعنی ۱۳ روز دیگه بحران در کرمان وارد سومین ماه میشه. فقط خوشحالم پرداخت حداقل قطره چکانی انجام میشه. در حد پول نون و پنیر بهمون میدن. من که خودم ماهی فقط ۹٫۵ میلیون سود میگرفتم و بر اساس دریافت همین سود زندکیمو بستم. الان باید نهایتا ماهی ۲ میلیون بگیرم که باید ۱٫۵ کرایه خانه بدم . ایا با ۵۰۰ تومن میشه کل مخارج خونه و همسر و فرزند را تامین کنم. اگر ۵ بهمن پولمونو ندن میرم تهران تحصن میکنم تا پولمو بگیرم. خدا کنه مشکلات حل بشه.

 31. یاسر پنج‌شنبه 17 دی 1394

  سلام.من الان ۳ ماهه که پول زحمت کشیدم و حقوق ماهایانه مو که داخل این موسسه گذاشتم نتونستم برداشت کنم.آخرین فرصتی که به موسسه مسدم ۵ بهمن . بعد از اون هر چی شد شد… ببینید شیشه ها و امواشونو داغون میکنم یا نه

 32. مالباخته پنج‌شنبه 17 دی 1394

  ما که امید آنچنانی نداشتیم ولی با توجه به لحن صحبتای این هفته بنظر میرسه قراره ی اتفاقایی بیافته…

 33. صحت پنج‌شنبه 17 دی 1394

  با سلام و خسته نباشید. از شما به خاطر اطلاع رسانی خوبتون تشکر میکنم.

 34. سپرده گذار پنج‌شنبه 17 دی 1394

  فقط و فقط یه راه داره.اونم اینکه بانک مرکزی مجوز بده و خط اعتباری هم بده.موسسه هم باید سود پولا را بعلاوه اصل پول بده.اما اگه سیاستهای تشویقی بذاره که مردم تشویق بشن اصلشو برندارن (اول با دیدن مجوز) میشه مملکت را از،بحران نجات داد.والا بخدا اگر مردم ریختن بیرون +سپرده گذارای پدیده و میزان و بدر توس و….. عین سیل میشن با توجه به اینکه ایندفعه کسی از مردن ترس نداره چون همین ندادن پول یعنی گرفتن زندگی مردم که با بدبختی و زحمت و نکبت این پس اندازارو جمع کردن.

 35. فری پنج‌شنبه 17 دی 1394

  ….ذمرفه بی دردند نمیدونند بی پولی یعنی چی ..سه ماهه به خاک سیاه نشستیم . ظلم تا کی خسته شدیم بریدیم
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 36. الف الف پنج‌شنبه 17 دی 1394

  کلام آخر:
  نمایندگان لطفا اقدام به اخذ مجوز نمایند که اگر طبق وعده ها تا ۵ بهمن سودها قابل برداشت نشد و بانک مرکزی نیز تعیین تکلیف نکرد:
  * * * * * * * * * * * *
  سه شنبه ۶ بهمن راهپیمایی بزرگ از درب سرپرستی تهران تا بانک مرکزی
  سایر شهرها در برابر فرمانداری
  * * * * * * * * * * * *
  لطفا در انتشار کلام آخر کوشا باشید

 37. سهیل پنج‌شنبه 17 دی 1394

  نه رفیق سایر شهرها هم باید بیان تهران تا تاثیر گذار باشه به خدا قسم همین که جمعیت میلیونی رو دیدن فرداش تصمیم میگیرن

 38. حسین پنج‌شنبه 17 دی 1394

  همگی به سایت بانک مرکزی یروید شماره تلفن پیقام گیر ریس کل – اقای دکتر سیف تلفن بزنید و از ایشان خواهش کنیم هر چه زودتر مجوز را صادر و مارا از در بدری نجات دهند

 39. ن پنج‌شنبه 17 دی 1394

  یعنی بنظر شما میشنه وپیغامو رو گوش میکنه!?!???!?!

 40. سپرده گزار پنج‌شنبه 17 دی 1394

  وعده همه ما سپرده گزاران و کارمندان و مسئولین ثامن الحجج و بانک مرکزی پنجم بهمن، دیگه حتی یک روز هم فرصت نمیدیم، دیگه نمیدونم تا همون روز هم چی به سر خودم و زندگیم میاد،خدایااااااااا خودت کمکمون کن

 41. سپرده گذار پنج‌شنبه 17 دی 1394

  وعده همه ما ۶ بهمن در مقابل ساختمان مرکزی ثامن تو ظفر
  مثل سفارت عربستان ….
  تنها راهی که میتونیم به پولامون برسیم تعطیلی موسسه است تا وقتی که درش بازه کسی حرف نمیزنه
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 42. دکتر آریا واقعی پنج‌شنبه 17 دی 1394

  سلام
  تا ۵ بهمن مهلت میدیم به موسسه و بانک مرکزی برای رفع مشکل
  در غیر اینصورت ۶ بهمن از سرپرستی موسسه تا … راهپیمایی خواهیم کرد
  این آخرین مهلت است…
  شهرستان ها هم جلوی …
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 43. دکترآریاواقعی/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم/یکباردیگربه ثامن الحجج اعتمادکنیم جمعه 18 دی 1394

  به شدت پیام فوق راتکذیب میکنم واعلام میکنم از این لحظه به بعدتوی هیچ سایتی هیچ کامنتی نمیگذارم وهرپیامی خوانده ایداصلا ازجانب من نبوده ونبست وبه شدت با کارهای غیرقانونی مثل تجمع و تحصن به هرشکلی که باشدشدیدا مخالف بوده وهستم وتنها راهکارقانونی را فقط و فقط شکایت همگانی در دادگستری میدانسته و میدانم

 44. دکترآریاواقعی/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم/یکباردیگربه ثامن الحجج اعتمادکنیم جمعه 18 دی 1394

  تکذیب میکنم پیام فوق ازطرف نیست وفردی به نان الف الف این پیام را باسواستفاده ازنام من منتشرکرده است.
  ازاین لحظه ببعدهم توی این سایت هم درسایتهای دیگرهیچ پیامی نخواهم گذاشت وهرگونه کامنتی را که دیدیدیاخواندیدازطرف من نبوده ونیست ومسئولیت آن بافردیست که اقدام به این اعمال زشت کرده است

 45. الف الف جمعه 18 دی 1394

  خیر! کار بنده نیست.
  بیشتر خوانندگان با دیدن نام شما احساس بد دارند و به دور از عقل است که بنده پیشنهاد خود را با نامی که نسبت به آن سمپاتی وجود ندارد، منتشر کنم.
  نوشتن مطلب با نام دیگران رفتاری به دور از اخلاق در دنیای مجازیست.
  مجدد به از بانک مردم خواهش میکنم هنگامی پیام با نام (دکتر آریا) را تایید کند که ایمیل آن، همان ایمیل اولیه ای باشد که ایشان ذکر کرده اند.

 46. دکترآریاواقعی/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم/یکباردیگربه ثامن الحجج اعتمادکنیم جمعه 18 دی 1394

  اولا توازجانب خودت صحبت کن نه ازجانب خوانندگان
  دوم تو وامثال تودرحدواندازه ای ….
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 47. سپرده کرج پنج‌شنبه 17 دی 1394

  ((((((دوستان حتما بخونید))))))))

  چهارشنبه با یکی از مقامات قضایی مسول و مطلع در خصوص پرونده ثامن صحبت میکردم..ایشون گفتند حسب شکایت بانک مرکزی در راستای اعمال قانون نظام غیرمتشکل پولی(طبق این قانون ،ظاهرا حتی موسساتی که قبل از تصویب این قانون مثل ثامن الحجج تاسیس شدن،میبایست از بانک مرکزی نیز مجوز نهایی بگیرن) قوه قضاییه مجبور به مداخله شده…اقای میرعلی و سایر مدیران چندبار احضار وبه پرسشهای مطروحه از سوی قاضی پرونده پاسخ دادن و صحبت کردن…هدف قوه قضاییه فعلن اعمال فشار برموسسه است تا از بانک مرکزی تمکین کنه و مجوز بگیره ،حال اینکه تا الان چقدر تمکین کرده دقیقا معلوم نیست ولی ظاهرا به خاطر تجمعات رخ داده و فشار دستگاه قضا اقداماتی درراستای اخذ مجوز صورت گرفته…ایشون گفتن اگر تلاشها به مجوز ختم شود(که این امر ظاهرا مشکل است اما غیرممکن نیست) بانک مرکزی به موسسه تزریق نقدینگی میکنه و مشکل حل میشه…در غیراین صورت هم بطور قاطع اعلام کردن موسسه اموال کثیر و ارزشمندی به ارزش چندبرابر بدهی هاش به مردم داره که از محل اونها میتواند ایفای دین کندکه البته اجرای اون زمان بره…{{ایشون در آخر به عملکرد ضعبف و بچگانه مسولان بانک مرکزی کنونی به شدت انتقاد کردن و کفتن مکانیزمی که سایر موسسات مثل ارمان و عسکریه رو منجر به اخذ مجوز کرد میتوانست در خصوص ثامن الحجج هم رعایت شود اما بی تدبیری و عدم مهارت کافی مسولان .. ،این امر را رقم نزد}}.

 48. دلیر پنج‌شنبه 17 دی 1394

  پس از سلام گله دارم از اینکه در این مملکت دیگر نه صدافت است و نه شفافیت. “الکذب مفتاح کل شر”. لعنت ابدی خداوند بر دروغ گویانی که ما تا اینجا کشاندند و باز هم خواهند کشاند “ویل لکل محتال کفور” ما که دستگاه دروغ سنج نداریم فقط یه دل متلاشی داریم از این جفایی که به نام امام هشتم به ما رفت و من تا ابد الاباد به زیارت امام هشتم نخواهم رفت و شکایت از او را فقط نزد خدا پس از مرگ خواهم برد و هیچگاه از او شفاعت هم نخواهم خواست و گناه آن هم با کسانی که این اسم را سالها بر در شعبات این موسسه دیدند و به روی خویش نیاوردند. آیا ائمه شیعیان در این کشور متولی ندارد که چنین جفایی بر آنان وارد میشود؟ رتبه شیخ شهید نمر باقر النمر از امام رضای ما بیشتر است که شیعیان امام رضا را چنین حقیر و ذلیل و خوار و دل شکسته و خفیف کردند. ما که این موسسه را نمی شناختیم و نخواهیم شناخت ما فقط امام رضا را میشناختیم که دیگر نمی شناسیم. ما معرفت و صداقت و درستکاری را می شناسیم که گشته ایم یافت می نشود. این گناه نقض تعهد موسسه با آب زمزم هم پاک نخواهد شد. قطع لحظه ای برق و خسارت وارده به لوازم مردم را اداره برق باید جواب بدهد آن وقت شریان حیات مادی و معنوی مردم را قطع می کنند و وعده سر خرمن میدهند. امام رضا واقعا غریب است که اسیر این دروغ گویان فریب کار است. خدا حافظ امام رضا ما را دیگر با تو آشنایی نیست. تمام سرمایه و عمر من بر باد رفت. دیگر خدا شاهد است باز گشتتن آن نیز ذره ای من را خوشحال نخواهد کرد. فقط شاید از خجالت کسانی که به من اعتماد کردند و سرمایه خویش را به این دست بی کفایت سپردند جبران شود. به خداوند قسم خواب چنین رسوایی را هم نمی دیدم که در بیداری تجربه کردم. سرمایه ای که پس از ۴۷ سال پس انداز و قناعت و تجرد و امساک و تفریط دراستفاده از مواهب زندگی حاصل گشت و بی تشبیه به اعتکاف و اعتزال و رهبانیت نبود به طرفه العینی بر باد رفت به نام امامی که او نیز چون من غریب است و قریبی نخواهد یافت. واوصیکم بالصبر و الصلاه والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 49. سپرده گزار، مریم جمعه 18 دی 1394

  بخدا قسم که با آبروی چندین و چند ساله ما هم بازی شد و اعتبار خودمون رو از دست دادیم ولی نگذارید که این امتحان الهی که بصورت دسته جمعی از همه ما شد شیطان را پیروز کند، استغفار کنید و دل به خدا بسپارید بقول خود قرآن قطع به یقین بعد از هر سختی راحتی است ان شاء الله که برای ما هم همینه و سال ۹۵برای همه ما یک سال عالی و پر برکت میشه، مطمئن باشید، به خداوندی خداااااا که حال من از شما بدتره، اگر بدونین چند تا بیماری عصبی بر من و همسرم وارد شده، خدایااااااااا خودت کمکمون کن، همدیگرو دعا کنیم

 50. دکترآریاواقعی/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم/یکباردیگربه ثامن الحجج اعتمادکنیم جمعه 18 دی 1394

  عجب مریم
  تادیروز مرابه خاطر حرفهایم سرزنش میکردی وامروزهمان حرفهای دیروز مراتکرارمیکنی؟چرا؟؟؟؟؟!!

 51. dalir پنج‌شنبه 17 دی 1394

  chera commente mana nazashtit choun yek haghighat bud, adame shafafiyat

 52. دکترآریاواقعی/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم/یکباردیگربه ثامن الحجج اعتمادکنیم جمعه 18 دی 1394

  سایت وزین وبسیارمحترم بانک مردم با نهایت احترام به شما
  هم در کامنتهای فوق هم درکامنتهای اخباردیگر
  متاسفانه افرادی که درک وشعورحضوردریک فضای سایبری رانداشته و
  لیاقت استفاده ازیک بخث کارشناسی وعلمی را نداشته وندارن اقدام به انشارنظرات مخرب خودبا استفاده
  ازنام من وسواستفاده ازتیتروعنوان علمی من شده اند
  ومتاسفانه شمانیزبدون اینکه اطمینان حاصل کنیداین پیام واقعا ازطرف همان فردیست که ادعا میکندارسال شده
  شمااقدام به نشرآن میکنید.
  اعلام میدارم از این ببعدهیچ کجا هیچ کامنتی نمیگذارم واگرکامنتی بااسم من دیدیدبدانیدازمن نیست

 53. الف الف جمعه 18 دی 1394

  درست میگید! نوشتن مطلب با نام دیگران صحیح نیست، البته این اشکال بیشتر متوجه ساختار بخش نظرات در سایت بانک مردم است.
  گرچه این رفتار دور از آداب دنیای مجازی بود، اما باور کنید موجب خوشحالی خیلیها شدید که فرمودید از این پس نام و نشانی از جنابعالی نمی بینیم!
  شما با عنوان دکتر و به رخ کشیدن علم خود دیگران را بی سواد قلمداد میکردید.
  شما حتی گاهی با لحن زیر دیپلم نگارش داشتید.
  شما با تکرار یک جمله بطور مستمر قصد تلقین و تحمیل نظرات شخصی خود را داشتید.
  شما زیر هر خبر چندین بار نظر ارسال کرده و به جای ارسال نظر بحث راه انداخته و چت بازی میکردید.
  شما به دور از حفظ حریم شخصی از سپرده گذاران میخواستید شماره تلفن خود را منتشر کرده تا با آنها تماس بگیرید.
  شما به دروغ یا تمسخر به افراد وعده بازپسگیری سپرده آنها را میدادید و میگفتید حتی شده از جیب خودم.
  همه آنچه گفتم بخشی از رفتار جنابعالیست و مربوط به زمانی بود که هنوز (دکتر کپی)ها ظهور نکرده بودند.
  البته بعید میدانم حضرتعالی از این پس در اینجا مطلب ارسال نکنید، فقط شاید با نامهای متعدد دیگر رفتارهای قبلی را تکرار نمایید.
  زیرا برای وقت آزاد شما اینجا بهترین سرگرمیست!

 54. مهرداد دوشنبه 21 دی 1394

  سلام .اقا تا کی میخاد این بانک مرمزی این روند ادامه بده .بابا این سرپرستای استانا دارن زور میگن اینقد خوردن دارن میترکن از فرش رسیدن عرش چندین میلیارد زدن به جیب چقد ملمو املاک زدن به اسمه خونواده هاشون که لو ترن اخه اینا که اینقد خوردن اون میرعلی چقد خورده پس چقد اخه.با اسم امام رضا داره هرکاری میکنه بدلخت کارمندای این موسسه نه حقوقشون حقوقه نه کارشون کاره.هیلیاشون میرن مسافرکشی.واقعا خنده داره

 55. ص.ل دوشنبه 21 دی 1394

  سلام بنده از کارمندای اسبق موسسه می باشم که بنده را اخراج نمود آقای سرپرست. من از اردبیل هستم و می خواستم بگم جناب اقای …و معاون ایشون که برادرش می باشند این همه ثروت و ماشین های آنچنانی رو از کجا اوردن که الان موسسه به این وضع افتاده . چرا بانک مرکزی وارد جزییات نمیشه چرا واقعا. خواهش میکنم قوهی قضاییه وارد عمل بشه تا هرچه زودتر ای مساله حل بشه و همه دزدی هایی که انجام شسده مشخص بشه و رسوای عالم بشن هرکی دزدی کرده

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه