تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 14415 تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی شماره حساب بانک “مرچنت” (بازرگانان) چین را به بابک زنجانی داده تا وی بدهی خود به وزارت نفت را به این بانک واریز کند.  ه گزارش بانک مردم، شعبه مرکزی بانک “مرچنت” (بازرگانان) چین در شهر “شنژن” در استان دوانگ دوننگ” چین قرار دارد و و در حال حاضر مالک شبکه‌ای از ۶۶۷ شعبه بانکداری خرد و ۱٫۵۶۷ دستگاه خودپرداز می‌باشد و سهام آن در بازارهای بورس اوراق بهادار هنگ کنگ و بورس شانگهای معامله می‌شود.
وکیل وزارت نفت: بابک زنجانی می‌گوید من در بانک مرچنت حساب دارم
وکیل مدافع شرکت نفتی HK می‌گوید بانک مرکزی شماره حساب یک بانک چینی را به بابک زنجانی و دادگاه اعلام کرده تا متهم ردیف اول پرونده نفتی، بدهی دو میلیارد و ۶۶ میلیون یورویی شرکت نفت را به این حساب واریز کند.
غلامحسین صادقی قهاره با اعلام این خبر  گفت: مطلع شدیم بانک مرکزی پیرو جلسه‌ اخیر برگزار شده در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، شماره حساب بانک مورد نظر برای دریافت پول را اعلام کرده است.
وکیل مدافع شرکت نفتی HK که اصلی‌ترین شاکی بابک زنجانی محسوب می‌شود افزود: بر این اساس، ما به شرکت HK می‌گوییم برای بانک F.I.I.B که متعلق به بابک زنجانی است، دستور پرداخت صادر کند تا دیگر آقای زنجانی عذر و بهانه‌ای نداشته باشد.
به گفته صادقی‌قهاره، بانکی که زنجانی ادعا کرده در آن پول دارد، بانکی چینی «مرچنت» است و بانک مرکزی نیز برای دریافت طلب دو میلیارد و ۶۶ میلیون یورویی شرکت نفت، شماره حسابی را نزد همین بانک به دادگاه اعلام کرده است.
وکیل مدافع شرکت نفت HK درباره میزان بدهی زنجانی و اینکه آیا وی قرار است اصل و فرع بدهی را واریز کند یا خیر اظهار کرد: ادعای ما حدود سه میلیار یورو است ولی قرار شده ابتدا اصل بدهی عینی دو میلیارد و ۶۶ میلیون یورو واریز شود.
بانک مرکزی در حالی شماره حساب مربوط به یک بانک چینی را اعلام کرده که روز گذشته(شنبه) با حضور روسای جمهور ایران و چین، دو کشور ۱۷ تفاهم‌نامه همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، سیاسی، فرهنگی و .. امضا کردند.

سایت بانک مرچنت چین

بانک مرچنت چین

یکی از شعب بانک مرچنت چین

بانک مرچنت چین

برج بانک مرچنت چین در شهر شنژن چین

بانک مرچنت چین

 

بانک مرچنت آنگونه که در وب سایتش اعلام کرده، در سال ۱۹۸۷ در شهر “شنژن” چین تاسیس شده و اولین بانک سهامی تجاری چین است که در طول سابقه ۲۴ ساله خود تلاش‌های بسیاری در راستای تقویت و اصلاح نظام بانکی  این کشور انجام داده است.

غلامرضا مهدوی وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران  نیز پیشتر  از برداشته شدن تحریم‌های زنجانی و شرکت‌ها و بانک‌های وابسته به وی خبر داده بود.

۲۶ دی ماه امسال و چهار روز مانده به پایان مهلت یک ماهه‌ای که دادگاه به زنجانی برای تسویه بدهی با شرکت نفت داده بود، جلسه‌ای با حضور متهم ردیف اول پروده نفتی، وکلای شرکت نفت و نمایندگان بانک مرکزی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در این جلسه پس از احراز نشدن صلاحیت ۱۷ بانکی که زنجانی به منظور صدور ضمانت‌نامه و برات به بانک مرکزی معرفی کرده بود، پیشنهاد‌های دیگری برای تسویه بدهی با شرکت نفت مطرح و در نهایت پیرو اعلام زنجانی مبنی بر وجود منابع مالی در بانکی در چین، قرار شد پس از رفع تحریم‌ها با اعلام شماره حسابی از سوی بانک مرکزی، مبلغ بدهی از این بانک به شماره حساب اعلام شده انتقال یابد.

با درخواست استمهال مجدد زنجانی، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برای انجام این کار یک ماه دیگر به بابک زنجانی مهلت داده است.

تا کنون ۲۴ جلسه از محاکمه متهمان پرونده نفتی برگزار شده و ادامه جلسات پس از پایان دومین مهلت یک ماهه زنجانی، برگزار می‌شود.

زنجانی پیشتر در جلسات دادگاه گفته بود ۱۲ میلیارد یور نقد در یکی از بانک‌های خارجی دارد.
تکذیبیه
به گزارش بانک مردم، وکیل بابک زنجانی اظهارات وکیل وزارت نفت را تکذیب کرد. وی در گفتگو با بانک مردم گفت: بانک مرکزی هیچ شماره حسابی به ما نداده است!
برای خواندن خبر کامل تکذیبیه اینجا را کلیک کنید.

Twitter Google+ Facebook
5,674 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه