تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 14539 تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: امروز جلسه برخی از نمایندگان سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج با دبیرکل بانک مرکزی برگزار شد. به گزارش بانک مردم، چند نماینده سپرده‌گذاران موسسه در دیدار با دبیرکل بانک مرکزی خواهان دریافت اطلاعات دقیق از آخرین وضعیت ثامن‌الحجج شدند. خانمها علمخواه و رونق بخش و آقایان معرفت، تقوا ،ایلخان ، حیدری ، میرزایی ، مشاور و شیرزاد اعضای هیات نمایندگان را در این ملاقات تشکیل می‌داد.
نمایندگان سپرده‌گذاران در این جلسه اطلاعاتی را دریافت کردند که خلاصه آن به شرح زیر است: (توجه: خبر زیر را نماینده یکی از سپرده‌گذاران منتشر کرده است و مسوولیت آن با بانک مردم نیست.)
۱-آقای احمدی در خصوص کارکردها حاضر به ارایه توضیحی نشدند و بیان نمودن مهم اصل سپرده است و کاری با کارکردها ندارند.
۲– حسابرسی تنها یکبار و توسط موسسه فریوران صورت گرفته که آن هم به علت عدم همکاری موسسه و ارایه اطلاعات غلط تکمیل نشده است.لذا نمی توان در خصوص نتیجه حسابرسی نظر قطعی داد.
۳– تنها یک هفتم دارایی نقد ادعا شده توسط موسسه حقیقت داشته (حدود ۷۰۰ میلیارد تومان) و دارایی نقد شونده موسسه نیز تاکنون قابل توجه نبوده و موسسه در این زمینه همکاری نمی‌کند.
۴– در جلسه اول با نمایندگان خواسته شده بود که سپرده گذاران از موسسه شکایت کنند.
۵– دارایی نقد موسسه در حال حاضر کفاف سپرده های تا سقف ۶ میلیون را می دهد.
۶– موسسه در هفته گذشته در تهران جلسه ای با هزینه های گزاف برای مدیران استانی خود برگزار نموده است. (این خبر هنوز تایید نشده است.)
۷– مشروط به ضبط املاک موسسه خط اعتباری ۲۰۰۰ میلیارد تومنی تایید شده که ۵۰۰ میلیارد از آن در سال جاری قابل پرداخت است.
۸– تاکنون ۲۱ حکم قضایی علیه موسسه و مدیرانش صادر شده و میرعلی و خانواده اش ممنوع الخروج ممنوع المعامله و تحت نظر هستند.
۹– با اخذ ۲ حکم تفتیش اموال ۴ ساختمان موسسه در تهران مورد بازرسی و ضبط اسناد قرار گرفت.
۱۰– در روز گذشته یکی از روسای شعب موسسه از کشور متواری شده است. (این خبر هنوز تایید نشده است.)
۱۱– شناخت بانک مرکزی از موسسه دوتئر حال حاضر شناختی ۶۰ درصدی است و نمی توان نسخه نهایی برای موسسه پیچید.
۱۲-مجتمع آبشار اصفهان به ارزش ۱۱۰۰ میلیارد تومان بعنوان یکی از املاک اعلامی موسسه وجود خارجی ندارد. پیرامون تراز مالی نیز با توجه به اینکه بر پایه اطلاعات اعلامی موسسه محاسبه شده که برخی از آنها مخدوش است نمیتوان آن را معتبر دانست. (این خبر را نمی‌توان تایید یا تکذیب کرد)
۱۳– بخشی از پولها از کشور خارج و رد آن در سه کشور یافت شده است.
۱۴– تفکیکی میان سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت وجود ندارد. هر مبلغی که در دفترچه و قراردادها تا انتهای آذرماه ذکر شده باشد لحاظ می گردد. در پرداخت های زمان بندی شده هر سپرده مجزا لحاظ می گردد. برای مثال اگر کسی ده سپرده ۵ میلیونی دارد در مرحله اول پرداختها می تواند هر ده سپرده را دریافت نماید.
۱۵– برای حفظ نقدینگی و کاهش هزینه ها تعدیل نیرو و کاهش شعبات درخواست شده که موسسه زیر بار آن نرفته است.
۱۶– بحث ادغام موسسه هنوز روی میز است و بستگی به شناخت ۱۰۰درصدی و همکاری موسسه دارد.
۱۷– بعد از آذرماه هرگونه تغییرات صورت گرفته در حساب ها لحاظ نمیگردد و انتقال یا خرد کردن حساب قابل قبول نمی باشد.
۱۸– اخلاقا و شرعا قول دادند هیچگونه پارتی بازی در پرداختها صورت نمیگیرد و ریالی از سپرده کسی کسر نمی شود.
۱۹– در خصوص تسهیلات گیرندگان بیان نمودند که این از موارد اعمال فشار میرعلی بر بانک بوده و با توجه به عدم شفافیت تصمیم قطعی اتخاذ نشده است.
۲۰– موسسه دارای خرج و برجهای زیادی بوده و بخش عمده ای از سپرده مردم خرج تبلیغات، تیمهای ورزشی و مراسمات مختلف شده است.
در پایان از همه درخواست نمودند هرگونه اطلاعاتی پیرامون فعالیت های اقتصادی و یا حساب های موسسه که منجر به کشف مال میگردد به بانک مرکزی اطلاع دهند.

Twitter Google+ Facebook
6,064 views
نظرات
 1. حسین یکشنبه 4 بهمن 1394

  ای بابا! …..حالا هی برید فدای اون میر علی بشید!…
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 2. اقتصاد دان دوشنبه 5 بهمن 1394

  هر چی پیام میگذارم نمیگذارید در صورتی که ادعا دارید تمامی نظرات حتی اگر نیاز به کلی ویرایش داشته باشد پخش میکنید که بنده ادعا دارم تا الان حداقل ۵ نظر منو که بدون هیچ گونه توهین و افترا بوده را پخش نکرده اید

  حداقل اینو بگذارید :

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، عطا‌ءالله حکیمی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه ۵ بهمن ماه در جمع خبرنگاران در راهروی مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چرا تاکنون هیچ برخوردی با موسسه غیرمجاز مالی «ثامن‌الحجج» نشده است؟ گفت: این در حالی است که چندین هزار میلیارد تومان از پول‌های مردم در اختیار این موسسه بوده و کسی هم نمی‌داند که کجا رفته است.

  وی با اشاره به اینکه دفتر مرکزی موسسه «ثامن‌الحجج» ستاد مرکزی انتخابات یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری در سال ۹۲ بوده است اظهار داشت: باید پرسید چه ارتباطی میان دفتر مرکزی موسسه «ثامن‌الحجج» و مدیرعامل آن آقای میرعلی با فعالیت‌های انتخاباتی بوده است؟

  حکیمی گفت: به تبع می‌توان نتیجه گرفت که هزینه‌های انتخاباتی یکی از کاندیداها از این موسسه و پول‌های مردم که در آن گذاشته‌اند تامین شده است.

  وی با درخواست جهت ارائه توضیح شفاف برای مردم در این باره خاطرنشان کرد: با مدیرعامل موسسه «ثامن‌الحجج» هیچ برخوردی صورت نمی‌گیرد و کسی هم دنبال او نیست و هر کاری که می‌خواهد آزادانه انجام می‌دهد.

  نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی از قوه قضائیه خواست که مدیرعامل شرکت «ثامن‌الحجج» را دستگیر کند تا بسیاری از مسائل پشت پرده روشن شود.

 3. محمد دوشنبه 5 بهمن 1394

  تاخیر بانک مرکزی برای ممانعت از جابجایی وجوه هنگفت داراییهای نقد موسسه از بانک های دولتی از تاریخ اسفند سال ۱۳۹۳ شروع شده است زیرا که در جلسه شورای پول واعتبار در اسفند۱۳۹۳ مقرر شده بود موسسه بسته شود و قطعا اطلاعات این جلسه به مسوولان رده اول موسسه رسیده و آنها دراین فرصت ۶ماهه سریعا اقدام به جابجایی دارایی های نقد موسسه به کشورهای همسایه نمودند و متاسفانه بانک مرکزی قطعا از انتقال این وجوه هنگفت کاملا مطلع بوده و خیلی دیر بواسطه قوه قضاییه به موضوع ورود کرده است .این جای تاسف است که بانک مرکزی اینگونه غیرمسوولانه رفتار میکند.اکنون هم بایستی قوه قضاییه مدارا را کنار گذاشته و با اهتمام تمام و سریعا تمامی مسوولان شعب و اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول تمامی اعضای خانواده آنها را سریعا تا تعیین تکلیف نهایی توقیف و ممنوع الخروج کند تا فردا صدایش درنیاید صدها خاوری دیگر ازین موسسه سردرآورده اند.واقعا قوه قضاییه چرا تعلل میکند و اقعا فردا چه پاسخی برای افکار عمومی دارند با ۱۰ ماه تاخیر از حقوق مردم صیانت کرده اند؟؟؟؟

 4. اقتصاد دان دوشنبه 5 بهمن 1394

  با سلام
  خسته نباشید خوردندو بردند . گشتم نبود نگرد نیست. پولمونو میگم. کجاست ؟
  کسی خبر داره یا نه؟
  یکی میگه بردن خارج
  یکی میگه ورشکست شدن
  یکی میگه کلی ملک خریدن قیمت ملکها نصف شده و ورشکست شدن
  یکی میگه مخصوصا نمیدن تا با تظاهرات سپرده گذاران مجوز بگیرن
  یکی میگه بازی بانک مرکزی و موسست که قبل عید پول مردمو باهاش بازی کنند
  یکی میگه موسسه پشتش خیلی گرم چنون کرم که کسی جرات گفتن تو به مدیر عاملش را نداره
  یکی میگه اینقدر دارن که چها تا ملکشون را بفروشن ۲ برابر پول سپرده هاست
  یکی میگه سیاسی
  یکی میگه مشکلشون با میر علی
  یکی میگه نقدینگی کم اونم قط در چند شعبه

  اما بنظر من موسسه ورشکسته کامل محسوب میشه دلیلشم بسیار سادست بخطر بردن ۷۶ درصد پول مردم بدون فکر در ملک و خارج کردن بخش عمده از پولها از کشوذ توسط بعضی رییس شعب .

  از بانک مرکزی بازهم خواستار صیانت کامل از سپرده هامونو داریم و برای کوچک شدن مشکل تقضای تعدیل شعبه ها مخصوصا شعبه های اجاره ای و تعدیل نیرو را داریم . بقول خود کارمندان ۵۰۰۰ کارمند میانگین با اضافه کار و ریاستهای شعبه و دفاتر سرپرستی ۱٫۵ میلسون حقوق میگیرند که میشه ۷ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان . ۵۸۰ شعبه که فقط ۳۰ درصدش مال خود موسسه هست و ۷۰ درصد اجاره ای هست که میشه ۴۰۶ شعبه اجاره ای که میانگین اجاره هر شعبه در سراسر ایران ماهی ۳ میلیون تومان با ۱ حتساب رهن . که میشه ماهی ۱ میلیاردو ۲۱۸ میلیون تومان یعنی الان موسسه با حساب ورشکستگیش و بیکاری کارمندانش از پول ما سپرده گذاران داره ماهی ۸ میلیاردو ۷۱۸ میلیون تومان هزینه حقوق پرسنل و اجاره املاک میدهد . آیا این لجبازی با سپرده گذاران نیست یا به نوعی خیرات کردن پول سپرده گذاران که از سودندادن به سپرده ماها اونها دارند کیف میکنند ؟

  از بانک مرکزی خواستارم هر چه سریعتر نسبت به دستگیری مدیران ارشد موسسه اقدام کند و با مصادره تمامی اموال منقول و غیر منقول با همکاری قوه محترم قضائیه و رد گیری سریع پولهای ما در خارج کشور و برگرداندن آنها و همچنین پیگیری اموال موسسه که بنام موسسه نیست و بنام شخص ثالث هست که باید آقای میر علی این مسائل را روشن کند . نسبت به احقاق حقوق سپرده گذاران سریعا اقدام کند . مگر نه تمامی سیستم بانکی در کشر دچار بدبینی و بی اعتمادی میشود .
  در پایان بازهم از سایت وزین بانک مردم خواستار گذاشتن سریع نظرم را دارم هر کس موافق و مخالف نظر بنده هست اعلام نمایند .

 5. محمد دوشنبه 5 بهمن 1394

  با نظر اقتصاددان کاملا موافقیم.مسوولان قضایی و بانک مرکزی سریعا اقدام کنند تا پنهان کاری و تبانی بیشتری نکردن.

 6. محمد چهارشنبه 7 بهمن 1394

  نکته ای قابل توجه در خصوص عدم صلاحیت مدیران ارشد و هییت مدیره موسسه که کمتر کسی به آن توجه نموده است این است که موسسه در اطلاعیه ای که با عنوان سخنی با سپرده گذاران در سایت خود منتشر کرده است ادعا نموده است که حدود ۳۱۰۰ میلیارد تومن از طلب سپرده گذاران خود را پرداخت نموده است …اما خواهشا توجه فرمایید: بانک مرکزی پس از استقرار حسابرسان خود به همراه نیروهای امنیتی در سرپرستی های تهران و جمع آوری صورتحسابهای مخدوش شده ی بجای مانده ذکر نموده است:”متاسفانه علیرغم ادعای موسسه در پرداخت طلب سپرده گذارانش که جمعا بالغ بر مبلغ ۳۱۰۰ میلیارد تومن عنوان مینماید اما بر طبق حسابرسی ها نه تنها عدد سپرده گذاران باقیمانده پس از این پرداختهای ادعایی موسسه کاهش نیافته است بلکه حتی آمار سپرده گذاران حتی بر خلاف انتظار افزایش یافته است”…بنابراین مشخص است که مبلغ ۳۱۰۰ میلیارد تومن ادعایی موسسه نه تنها به سپرده گذارانش پرداخت نشده است بلکه به حساب های شخصی خاصی در بانکهای دولتی منتقل گشته است که پر واضح است این حسابها متعلق به وابستگان و نزدیکان مسوولین ارشد موسسه میباشند.حال که کد swift هم به روی بانکهای ایرانی گشوده شده است احتمال منتقل کردن این پول ها در این حساب های ثانویه و شخص ثالث موسسه به کشورهای خارجی بسیار بالاست.بنابراین از سپرده گذاران به خصوص شعب تهران و کرج و البرز درخواست مینمایم شکایت جامع تری ازین موسسه در خصوص دستگیری مسوولین ارشد موسسه جهت بازجویی های تخصصی به منظور کشف این حسابهای شخص ثالث،فورا انجام دهند و تا دیر نشده حکم انسداد این حسابها صادر شود و اگر تعلل نمایید این باقیمانده اموال منقول و مخفی موسسه در حساب های بانک های دولتی به خارج از کشور منتقل خواهد شد.خواهشمندم سریعا موضوع شکایت را از طریق نمایندگان خود یا بصورت جمعی به دادسرای جرایم اقتصادی که پرونده موسسه در آن مفتوح است برده تا عذر و بهانه های بعدی مسوولین قضایی را از آنها بگیرید ،باشد که موثر افتد البته اگر دیر نشده باشد.

 7. فری یکشنبه 4 بهمن 1394

  یکی تو این مملکت پیدا نمیشه که جلوی این همه ظلم و‌بدبختی رو‌بگیره ..بسه دیگه بسه…ما مردم چرا باید تاوان بی عقلی شما به ظاهر مسئولها رو‌بدیم ..دست بردارید .

 8. سپرده گذار یکشنبه 4 بهمن 1394

  خدا لعنت کنه ….را
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 9. حسین یکشنبه 4 بهمن 1394

  حالا هی برید جلوی بانک مرکزی و حرفای بی ربط و پوچ به مسئولین بزنید!اگه درایت مدیران بانک مرکزی نبود که باید توی خواب پولای خودمونو میددیم! حکم اعدام برای میرعلی و کل خاندانش حقا و انصافا حکمیست بجا

 10. reza یکشنبه 4 بهمن 1394

  بدبخت شدیم از برج ۹ سود خبری نیست .اصل پولمون که اصلا معلوم نیست کی بدن.
  خدا از …نگذره!!خدا بچه هاشو یتیم کنه. خیر از زندگیش نبینه
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 11. مالباخته یکشنبه 4 بهمن 1394

  بنظرم اکثر گزینه ها بیشتر به حرف های خاله زنک بازی شبیه هست و خیلیاش قایل فهم نیست!!!!!!!!

 12. مستاجر یکشنبه 4 بهمن 1394

  یک کلام میگویند ما گفته بودیم در این
  موسسه ها سرمایه گذاری نکنید مسولیتش به عهده خودتان است.

  مگه میشه مگه داریم
  بانک مرکزی بابازکردن هزاران حساب بنام موسسه ثامن الحجج وعدم جلوگیری ازفعالیت۱۴ ساله الت قتاله به دست موسسه برای اعتمادسپرده گذاران داده
  حالا هی دادبزن واطلاع رسانی کند .که ازدست این قاتل دربروید همه تان را میکشد.مگه خونه خاله است
  مگه داریم مگه میشه

 13. سپهر یکشنبه 4 بهمن 1394

  یعنی چی مانده دفتر چه ها تا پایان آذر ماه در شهرستانهای از اول دیماه این بحران شروع شده است . من در کوتاه مدت خودم در پایان آذر ۵۰ میلیون داشتم . اما الان ۹ میلیون دیگه تو حسابم هست . الان من جزء ۵۰ میلیونی حساب میشم ؟

  پس این اشتباه محض و ملاک باید آخرین موجودی دفتر چه ها ار ۱٫۱۱٫۱۳۹۴ باشد .

  برای خودم متاسفم که شخصا در این موسسه سپرده گذاری کردم و گول نام متبرک آقا امام رضا را خوردم که پولمونم خوردن از مملکت خارج کردند .
  اونم که کلی به پروژه اصفهان مینازیدن که اصلا وجود ندارد . بهر حال مطمئنم موسسه بالای ۱۰ هزار میلیارد ملک داره چرا فقط میخواهند ۲۰۰۰ میلیارد خط اعتبار بدهند . تکلیف کسانی که سپرده های سنگین داره چیه .
  چرا یک نفر یک حرف مستند دقیق نمیگه .

 14. بدبخت یکشنبه 4 بهمن 1394

  اقای میر علی شما چرا جواب نمیدی؟
  الان دیگه دارم مطمن میشم میخوان پول مارو هاپولی کنند بره
  یا علی
  خدا به داد برسه
  کمک
  کمک
  کمک
  کمک
  رهبر ، ریس جمهور . نمایندگان کجایید
  واقعا نمیبیند

 15. پ.الف یکشنبه 4 بهمن 1394

  حالا دیدید چزا باید جلوی ادامه کار این تعاونی گرفته میشد؟
  متوجه شدید چه کسی دروغ میگفت؟
  متوجه شدید چه کسی صلاح شما را میخواهد و چه کسی شما را فریب داد؟

  باز بروید به بانک مرکزی و سیف توهین کنید…..

 16. جواد یکشنبه 4 بهمن 1394

  لعنت به ……..که با این دروغ ها فقط قصدش اینه که مردمو به جونه موسسه بندازه وخودش از زیر بار فششار بیرون بیاد
  اقای ………یکم خدارو هم مدنظر بگیر خواهشا
  ………………..
  اگه موسسه با فریوران همکاری نکرده پس این۴ماه داشت چکار میکرد تو موسسه
  چرا گزارش فریورانو منتشر نمیکنید تا مردم همه چیرو ببینند که چی گفته بیبنند که گفته تراز مثبته و صحت و سلامت موسسه رو هم تایید کردند
  اگه فریوران مورد اعتماد شما بود و شما معرفی کردین چرا پس گزارششو قبول ندارید.چرا دوباره بازرساتونو فرستادید موسسه تا گزارشای فریورانو چک کنه و دیدید که بین گزارش فریوران و مشاهدات بازرسان هیچگونه مغایرتی نیست.چرا اینارو نمیگین
  و حالا چون گزارش فریوران مطابق میل شما نبوده بهانه غلط بودن نتیجرو میارید
  خدارو فراموش نکنید خواهشااااااااااااااااااااااااااااااااا
  همه ما میدونیم که اگه موسسه خلاف چشم گیری داشت تا الان مدیران بازداشت شده بودن وموسسه منحل شده بود ولی متاسفانه بانک مرکزی الان بجای این که با کدخدامنشی اوضاع رو درست کنه (مثل ارمان که بنا به دلایلی که خدا میدونه تا اینجای کار مجوز پذیره نویسی و…. رو به صورت مشروط دادن)همه وقتو انرژیشو صرف پیدا کردن مدرک علیه موسسه گذاشته تا بتونه حرفاشو ثابت کنه وموسسه رو زمین بزنه و به انتهای قصه ای که برای این موسسه نوشته زودتر برسه.هیچکدوم از کارایی که تا الان انجام داده با نیت خیر و درست کردن این اوضاعی که خودش به وجود اورده نبوده و همچنان هم دست بردار نیست.
  چرا موسسه … که فقط ۱موردشو من خبر دارم (سند شعبه زاهدانش به اسم ۲تا بچه هست)رو بدون هیچ حسابرسی دقیقی مجوز میدین اونوقت ثامن الحججی که ۱۰۰۴برگ سند به نام موسسه داره رو و تمام این سندهارو هم خودتون دیدیدو میگین متخلف.
  شما با مسدودی حساب ها کاری کردین که همه کشور مشکل دار بشه درصورتی که تا قبل این مسدودی فقط۲۰ تا ۳۰ درصد شعب مشکل داشتن و این پولی که میخواین صرف کل کشور بابت سپرده های زیر ۱۰میلیون بکنیدو میتونستید صرف اون ۳۰ درصد بکنید و مشکل اونارو حل کنید.باور کنید تو خیلی از شهرها هنوزم که هنوزه خیلی ها خبر ندارن.بگذریم
  فقط میدونم آه چند میلون انسان بیگناه انشا… دامن گیرتون میشه و خورشید پشت ابر نمیمونه
  الهی و ربی من لی غیرک
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 17. محمد دوشنبه 5 بهمن 1394

  آقای جواد لطفا اگر مسوولینتون به ضعم شما انسانهای درستکاری هستن فقط بهشون بگید چرا آقای امیری (قایم مقام آقای مدیر عامل موسسه شما) در مصاحبه با بانک مردم اظهار نمودن…. “فقط پروژه آبشار اصفهان که حدود۱۸۰۰ میلیاردتومن ارزش داره یکی از اموال موسسه است”….در حالیکه اکنون مشخص شده این پروژه به گفته صریح دبیرکل بانک مرکزی اصلا وجود خارجی نداره؟فقط این یک مورد را پاسخ بدهید .به خودتون بیاید.

 18. m دوشنبه 5 بهمن 1394

  آقاجان پروژه اصفهان وجود خارجی داره ولی نه به این قیمت اینو مردم اصفهان خوب میدونن

 19. محمد چهارشنبه 7 بهمن 1394

  اگر اینچنین است که آقای m میفرمایید لطف کنید به آقای امیری که خود را قایم مقام آقای میر علی مینامند بفرمایید اسناد پروژه و مالکیت موسسه دراین پروژه را جهت آگاهی سپرده گذاران که این آگاهی حق مسلم سپرده گذاران است ،برای انتشار به بانک مردم ارایه نمایند.در غیر اینصورت متاسفانه سخنان بانک مرکزی واقعیت خواهد داشت.سکوت مسوولین موسسه با کمال تاسف موید سخنان بانک مرکزی است.

 20. پ.الف یکشنبه 4 بهمن 1394

  خطاب با بانک مردم

  در مورد انتشار این خبر غیر حرفه ای رفتار کردید
  بارتوجه به اینکه در خبر توضیح دادید که این خبرونقل قول هست نیازی نیست بزای برخی بند های اون ذکر کنید که هنوز تایید نشده
  یعنی.بقیه بند ها کاملا تایید شده هستن و فقط این دوبند مورد ابهامند؟

  ضمنا پیام های بنده رو دیر منتشر میکنید

 21. الف الف دوشنبه 5 بهمن 1394

  به نظر من هم وقتی در ابتدای خبر گفته شد مطلب نقل قول است و مورد تایید نیست، دیگر لزومی به تاکید مجدد برای بعضی از بندها نبود.

 22. احمدیان یکشنبه 4 بهمن 1394

  خب حالا آقایون مدعی بیان وسط و بازهم راجع به موسسه مدعی ادعاهای گنده گنده بشوند و مجیز بگویند و آخرش هم پوچ پوچ

 23. reza یکشنبه 4 بهمن 1394

  انا لله و انا الیه راجعون
  همه امیدواریمون قطع شد فعلا تا ………….تعدادی از سپرده های خرد داده میشه و بعد از …………….خبر انحلال موسسه با توجه به وضعیت موجود ۵۰درصد سپرده گزارها تا ابد به سپرده هاشون دست پیدا نمیکنن ………….خیانتکار جانی با باندش پولهای مردم رو به ………….منتقل کردن و نهایتا مثل شهرام جزایری چند ماه به زندان میرن و بعد به خارج از کشور عزیمت و تا آخر عمر به ریش سپرده گزارهای کلان میخندن میرعلی یک شیاد زبردسته و ما آدمهای ساده را بگو که این چند روز بر سر ده درصد سود واریزی به حسابهای کوتاه مدت بحث داشتیم نگو اصل سپرده ها داخل کشور موجود نیست متاسفم برای بانک مرکزی که نمیاد توضیح بده تحت نظارت بانک مرکزی بر تابلو و بر اسناد موسسه با اجازه چه کسی حک شده بود و ما مردم گوشت قربانی سومدیریت بانک مرکزی شدیم ………………….
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 24. محمد دوشنبه 5 بهمن 1394

  بانک مرکزی تحت هیچ شرایطی نمیتونه خودش را از مسوولیت موسسه ای رها کنه که بیش از یک دهه زیر چشمان بانک مرکزی فعالیت میکرده و گستردگیش از بسیاری از بانک ها بیشتر بوده و حسابهای هنگفتی در شعب بانک های دولتی داشته و همه اینها با اطلاع بانک مرکزی بوده است و بانک مرکزی در دوره های قبل به این تعاونی مسوولیت ساماندهی تعاونی های ورشکسته کوچکتر را داده است.بنابراین بانک مرکزی مسوولیت مستقیم این وقایع پیش اومده را به عهده دارد زیرا که ناظر عالی شبکه مالی و پولی کشور هست و اگر قصوری به این بزرگی رخ داده بانک مرکزی قطعا در این قصور شریک درجه اول است.حتی در جابجایی مبالغ هنگفت ازین موسسه به خارج از کشور قطعا بانک مرکزی اولین مرکزی است که ازین نقل و انتقالات مطلع بوده است ولی متاسفانه دیرهنگام عمل نموده است.اکنون هم باید با قاطعیت و جدیت حداکثری جبران قصور نماید.

 25. رضا یکشنبه 4 بهمن 1394

  اگر مدیران ثامن الحجج همکاری نمی کنند چرا مسئولین قضایی کشور سریعا اموال موسسه را توقیف نمی کنند تا مشکل سپرده گذاران حل شود و بانک مرکزی خط اعتباری دهد.
  دراین مشکل بوجود آمده به هیچ وجه سپرده گذاران مقصر نیستند چراکه هنوز هم بکه به شعب موسسه مراجعه کنیم بر روی شیشه های آن نوشته شده ‘ تحت نظارت بانک مرکزی ‘ ، هنوز هم در فرودگاه ها به وفور تبلیغ این موسسه می شود و یا اینکه تا همین دو – سه ماه پیش از تلویزیون ملی شاهد تبلیغ موسسه بودیم ، پس با قاطعیت باید اذعان داشت در این چالش هرکس مقصر باشد ، سپرده گذاران مقصر نیستند و دولت و مقامات کشور نباید سپرده گذاران را تنها بگذارند …
  آیا در این شرایط که بانک مرکزی صریحا اعلام می نماید که موسسه غیرمجاز است و با قاطعیت هم برخورد می کند باز کسی حاضر به سپرده گذاری در اینگونه موسسات هست ؟ قطعا خیر
  پس سپرده گذاران زمانی اقدام به سپرده گذاری کردند که این موسسه حداقل بر اساس آنچه در تابلوی سر درب آنها نوشته شده بود تحت نظارت بانک مرکزی بوده است و لذا چگونه می توان آنان را مقصر دانست ؟!!!
  در بحران پیش آمده همه سپرده گذاران چشم انتظار حل مشکل خود هستند و انشاله که با درایت بانک مرکزی و همکاری موسسه همه چیز هر چه زودتر ختم به خیر شود

 26. امیر ۲۰۲۰ یکشنبه 4 بهمن 1394

  …………..آباد
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 27. محمد یکشنبه 4 بهمن 1394

  تورو خدا من پیوندکلیه و فشارخون و دییابت دارم و زندگی ام را در این موسسه گذاشتم بدادم برسید

 28. رضانژاد دوشنبه 5 بهمن 1394

  این نماینده غلط کرده

 29. رضا دوشنبه 5 بهمن 1394

  تا کی میخواین این دروغها رو به مردم تحویل بدین و موسسه رو تخریب کنین

 30. احمد دوشنبه 5 بهمن 1394

  چه تخریبی رضا ؟

  آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است . موسسه خیلی مرد بود ۴ ماه ما را تو برزخ نگه نمیداشت و پول ما را میداد . کدوم سرکایه گذاری کدوم وام . ۳۰ درصد سپرده ها کلا وام داده موسسه . کلی از پولها هم که رفته خارج از کشور . میر علی هم غیر از دروغ و عدم همکاری کاری نمیکنه چون از خداش نه پول مردم را میده نه سود .

 31. سپرده گذار دوشنبه 5 بهمن 1394

  با این اوصاف سال بعد این موقع به پول میرسیم بدون سود یکساله؟؟؟؟؟؟؟؟ منظورشون اینه؟ من چه فرقی با اونی دارم که ۵ میلیون سپرده گذاشته؟ چرا باید فرق باشه اینهمه. چرا یه برنامه زمانی درست نمیدن

 32. مجید دوشنبه 5 بهمن 1394

  بسمه تعالی
  با سلام بانک مرکزی تا دیروز اعلام می کرد با توجه به موجودی ثامن نزد بانک ها تا ۱۰ میلیون تومان را پرداخت می کنند و حالا می گویند زیر ۶ میلیون را جوابگو است این یعنی چی ؟ مثل اینکه بقیه را جهت بدهی های بانک ….خرج کردند ؟
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 33. *** دوشنبه 5 بهمن 1394

  به چه آسانی …از تعدیل نیرو سخن میگوید…. آیا شما واقعا به جهت کاهش هزینه ها و حفظ نقدینگی این درخواست را از موسسه دارید؟ سخن شما زمانی درست است که دارایی های موسسه کفاف وجه سپرده گذاران را ندهد نه زمانی که درست برعکس است. خیر همه مردم میدانند که شما برای نجات بانکهای ورشکسته خود کاهش تعداد شعبات این موسسه را درخواست دارید.
  و کلام آخر این را بدانید که قطع روزی کسی از نا کسی است.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 34. مالباخته دوشنبه 5 بهمن 1394

  یا ابوالفضل ….

 35. *** دوشنبه 5 بهمن 1394

  شما که به قول خویش نصف بیشتر راه را طی کرده اید و به شناخت ۶۰% رسیده اید خب باقی مانده راه را هم طی کنید و به شناخت ۱۰۰% برسید و در نهایت تصمیمی بگیرید که به نفع هر دو گروه سپرده گذار و کارمند باشد شما آقایان در قبال تک تک افراد جامعه مسول هستید پس به گونه ای رفتار کنید که دعای خیر مردم را پشت سر خود داشته باشید نه لعن و نفرین مردمی درد کشیده و رنج دیده.

 36. سپرده گذار دوشنبه 5 بهمن 1394

  به نظر من همش گاوبندی بین …و …
  مردمم سرکار گذاشتن
  به هزینه مردم و جیب مردم چرند تحویل میدن
  چرا مدیریت موسسه با این همه اتهام حتی عوض نمیشه چه برسه به بازداشت
  مدیریت دار ایی ها رو بدن به خود سپرده گذارا
  درآمد آب و برق کیش به همراه کا خانه ها و فروش املاک با بازپرداخت وامها اصل پول و بخشی از سود همه را تو یکسال میده
  بانک مرکزی دنبال چیه…..
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 37. احسان دوشنبه 5 بهمن 1394

  با سلام خدمت بانک مردم خواهشمندیم لطف کنید ترتیب یک مصاحبه با اقای میر علی را بدهید وعلت این سکوت را جویا شوید ایشان موظف هستند این ابهامات را بر طرف کنند وچه از نظر قانونی شرعی ووجدانی ایشان باید پاسخگوی این همه سپرده گذار گرفتار باشند دلیل این سکوت ایشان چیست مردم چه گناهی گردهاند که این گونه عذاب بکشند وخواهش مندیم لطف کنید وبا بانک مرکزی هم تماس بگیرید واز طرف این همه سپرده گذار وخانواده های نگرانشان خواهش کنید اطلاعیه ای هم برای ما سپردهگذاران بالای خرد بدهند وشفاف بگویند برای ما چه میکنند این که در مراحل بعدی می گوییم نگرانی وتشویش را از مردم بر طرف نخواهد کرد از لطف شما بی نهایت متشکرم خدا به شما خیر دهد

 38. جواد دوشنبه 5 بهمن 1394

  چرا پیام بلند بالای منو تایید نکردین
  ولی این چرندیات بانک مرکزی که همش نقل قول تیتر خبریتون میکنید
  از بانک مردم انتظار نداشتم
  باید جواب خدارو بدین که یه مشت اراجیف تحویل مردم بیچاره میدین و…

 39. سعیدی دوشنبه 5 بهمن 1394

  باسلام
  من با میرعلی کاری ندارم
  من یک تابلو با نام ثامن الحجج (ع) تحت نظارت بانک مرکزی درمرکز شهر خودم دیدم . باعتبار همین نام و مجوز زیرش رفتم کل موجودیم را دراین بانک گذاشتم بدون اشکال و اذیت اول هرماه رفتم درکمال احترام سود پولم را گرفتم وهیچ نارضایتی از کارمندانش ندارم واصلا همانطوریکه اسم رئیس کل بانک مرکزی را نمیدانستم اسم رئیس این موسسه را هم نمی دانستم .
  اینجا ایران است افغانستان نیست قانون اساسی دارد رهبردارد رئیس جمهور و قو قضائیه ومجلس و هزاران اداره ونهاد دارد که صرفا با پول و ذخائر ملت اداره میشوند وحتی مثل دیگر کشورها نیستند که مدیران زحمت بکشند وپول دربیاورند ومملکت اداره کنند نفت را می فروشند و بعداز بذل و بخشش به دنیا و بابک زنجانیها و فلان وفلان وفلان کشور وگروه و بعد حقوق خود و سایر اقارب اگر چیزی تهش ماند به عمران مملکت می پردازند.
  برهمین مبنا من کل زندگیم را در آن موسسه سرمایه گذاری کردم . من یقین دارم یک بقالی در یک روستا با ۱۰ خانوار نمی تواند بدون مجوز فعالیت کند .
  مقصر قطعا میر علی و ما نیستیم . مقصر شخص رئیس کل بانک مرکزی است .
  ومن روز شنبه به دادسرای محل سکونتم خواهم رفت و برعلیه آقای سف رئیس بانک مرکزی به جرم مسدود نمودن پولم و تصرف عدوانی در سرمایه ام
  وعدم پرداخت پولم که موجبات ضرر وزیان را به همین خاطر متوجه شده ام .
  و………………….. شکایت خواهم نمود.
  از سایر سپرده گذاران هم که با اعتقادی چون اعتقاد من و به احترام نام صاحب کشورمان علی ابن موسی الرضاو مجوز درتابلو بانک مرکزی اقدام به سپرده گذاری کرده اند درخواست دارم بدون هیاهو و سرو صدا که اصلا ارزشی ندارد همین کاررا بکنند من مطمئنم دستگاه قضا با توجه به آرمیکه در تابلو شدارد رسیدگی خواهد نمود
  مگر آنکه آن تابلو هم بگویند بدون مجوز میباشد
  احقاق حقوق = شکایت از سیف

 40. محمد پنج‌شنبه 8 بهمن 1394

  دادسرای جرایم اقتصادی قطعا این شکایت را بررسی خواهد کرد ولی دوستان نکته مهم قضیه در رسیدگی حقوقی در دادسراها این است که آیا ابتدا تخلفات از موسسه سرزده است و سپس بانک مرکزی با دریافت شکایات به موضوع با دستور قضایی ورود کرده است یا نه ،بانک مرکزی بطورخودسرانه اقدام به انسداد حساب های موسسه کرده است.اکنون تا این مرحله هر چند هنوز همه جوانب این موضوع فاش نشده است ولیکن از برآیند اظهارات بانک مرکزی و سکوت موسسه که هیچ دفاعی از خود نمیکند این نظر که موسسه تخلفات قابل رسیدگی و حایز اهمیتی داشته به واقعیت نزدیک تر است و بانک مرکزی با دستور قضایی در موضوع موسسه با توجه به شکایات مردمی ورود کرده است.بنابراین بانک مرکزی اقدام خودسرانه ای در مسدود کردن حساب های موسسه ننموده است و تنها به وظایف قانونی خود عمل نموده است.در نظر داشته باشید که شورای پول و اعتبار که بانک مرکزی هم یک عضو آن است تصمیمات مربوط به موسسه مذکور را میگیرند و بانک مرکزی بطور منفردانه هیچ ورود خودسرانه ای نداشته است .سپرده گذاران موسسه اگرچه دچار خسارات متعددی شده اند ولی تنها راه صیانت از باقیمانده سپرده ها همین مسیر است.

 41. محمد پنج‌شنبه 8 بهمن 1394

  جناب آقای سعیدی عزیز همانطور که در بالا اشاره شد بانک مرکزی بطور خودسرانه اقدام به مسدود کردن حساب ها ننموده است بلکه با توجه به شکایات مردمی از تعدادی از شعب موسسه که خود را ناتوان از پرداخت سپرده های مردمی عنوان میکردند و با دستور قضایی و آن هم در یک شورای کاملا رسمی و قانونی (شورای عالی پول و اعتبار) مکلف به رسیدگی سریع در امور موسسه مذکور و نهایتا مسدود نمودن حساب های موسسه مذکور میشود که تنها یک دلیل آن که فاش شده است عبارت است از برداشت های چند ده میلیارد تومنی همزمان در حالیکه خود را از پرداخت دیون مردمی ناتوان نشان داده بود می باشد.بنابراین موضوع شکایت از بانک مرکزی از اساس غلط و راه به بیراهه رفتن و اتلاف وقت است و تنها راه صحیح که دبیر کل بانک مرکزی هم به آن تاکید داشته و دارد شکایات همه از موسسه در دادسرای جرایم اقتصادی است تا اموال موسسه در ترهین بانک ها برای گشودن خطوط اعتباری لازمه جهت بازپرداخت مطالبات مردمی سریعا قرار گیرد و البته این امر هم تنها با حکم قضایی میسر است زیرا مسوولین موسسه که تا این مرحله با ترهین اموال موافقت نکرده اند و حرف زور میزنند. و مسیری ازین کوتاه تر برای برگشت باقیمانده سپرده ها وجود ندارد.با کمال احترام.

 42. سعيد سه‌شنبه 6 بهمن 1394

  سلام، تنها این نکته کافی است که مردم یعنی همه دارائی یک کشور است. به فکر مردم خود باشید.

 43. محمد چهارشنبه 7 بهمن 1394

  نکته ای قابل توجه در خصوص عدم صلاحیت مدیران ارشد و هییت مدیره موسسه که کمتر کسی به آن توجه نموده است این است که موسسه در اطلاعیه ای که با عنوان سخنی با سپرده گذاران در سایت خود منتشر کرده است ادعا نموده است که حدود ۳۱۰۰ میلیارد تومن از طلب سپرده گذاران خود را پرداخت نموده است …اما خواهشا توجه فرمایید: بانک مرکزی پس از استقرار حسابرسان خود به همراه نیروهای امنیتی در سرپرستی های تهران و جمع آوری صورتحسابهای مخدوش شده ی بجای مانده ذکر نموده است:”متاسفانه علیرغم ادعای موسسه در پرداخت طلب سپرده گذارانش که جمعا بالغ بر مبلغ ۳۱۰۰ میلیارد تومن عنوان مینماید اما بر طبق حسابرسی ها نه تنها عدد سپرده گذاران باقیمانده پس از این پرداختهای ادعایی موسسه کاهش نیافته است بلکه حتی آمار سپرده گذاران حتی بر خلاف انتظار افزایش یافته است”…بنابراین مشخص است که مبلغ ۳۱۰۰ میلیارد تومن ادعایی موسسه نه تنها به سپرده گذارانش پرداخت نشده است بلکه به حساب های شخصی خاصی در بانکهای دولتی منتقل گشته است که پر واضح است این حسابها متعلق به وابستگان و نزدیکان مسوولین ارشد موسسه میباشند.حال که کد swift هم به روی بانکهای ایرانی گشوده شده است احتمال منتقل کردن این پول ها در این حساب های ثانویه و شخص ثالث موسسه به کشورهای خارجی بسیار بالاست.بنابراین از سپرده گذاران به خصوص شعب تهران و کرج و البرز درخواست مینمایم شکایت جامع تری ازین موسسه در خصوص دستگیری مسوولین ارشد موسسه جهت بازجویی های تخصصی به منظور کشف این حسابهای شخص ثالث،فورا انجام دهند و تا دیر نشده حکم انسداد این حسابها صادر شود و اگر تعلل نمایید این باقیمانده اموال منقول و مخفی موسسه در حساب های بانک های دولتی به خارج از کشور منتقل خواهد شد.خواهشمندم سریعا موضوع شکایت را از طریق نمایندگان خود یا بصورت جمعی به دادسرای جرایم اقتصادی که پرونده موسسه در آن مفتوح است برده تا عذر و بهانه های بعدی مسوولین قضایی را از آنها بگیرید ،باشد که موثر افتد البته اگر دیر نشده باشد.

 44. محمد چهارشنبه 7 بهمن 1394

  دوستان عزیز از منظر حقوقی اولین و اصلی ترین کاری که موجب میشود قوه قضاییه مکلف شود با قدرت حداکثری در مساله موسسه مذکور وارد شود و تعارفات و تعلل ها را به کناری بگذارد فقط و فقط شکایت دست جمعی سپرده گذاران موسسه در هر استان در دادسرای ویژه جرایم اقتصادی است و به امید بانک مرکزی ننشینید.همانند شهرداری ها که تا وقتی شاکی وجود نداشته باشد حق تراکنش را میفروشد و پولش را میگیرد ولی اگر حتی یک نفر پیدا شود که به دادسرا شکایت کند شهرداری سریعا وبا قدرت وارد میدان میشود.پس وقت خود را هدر ندهید و همگی به دادسرای جرایم اقتصادی شکایت کنید تا قوه قضاییه مکلف به پیگیری سریع شود و اموال موسسه را جهت بازپرداخت دیونش در رهن بانک ها بگذارد وگرنه اگر بخواهید به امید این بنشینید که بانک مرکزی مساله را به تنهایی حل کند تا سال ها بایستی انتظار بکشید.دبیر کل بانک مرکزی هم توصیه اکید کرده اند که اگر میخواهید سریعتر به اموال خود برسید همگی شکایت جامعی از موسسه در دادسرا بکنید زیرا که بانک مرکزی قدرت اجرایی برای بازپس دادن اموالتان را ندارد و ضمنا مسوولین موسسه و سهامداران اصلی آن هم با ترهین اموال موسسه در بانک ها برای پرداخت دیون مردم موافقت نکرده اند.پس خواهش میکنم مجددا و مجددا شکایات متعددی از موسسه در دادسرای جرایم اقتصادی انجام دهید تا ضابطین قوه قضاییه قدرت کافی برای ضبط اموال موسسه و ترهین آنها در بانک ها به منظور اخذ اعتبار کافی برای پرداخت دیون سپرده گذاران را داشته باشند.این تنها راهی است که میتوانید سریعتر به طلب خود برسید و بانک مرکزی هم همین توصیه رانموده است.پس سریعا در همه استانها اقدام نمایید تا مسیر کوتاه تر شود زیرا مسوولین موسسه متاسفانه همکاری برای ترهین اموال خود نداشته اند.

 45. محمد چهارشنبه 7 بهمن 1394

  عزیزان من لازمه دستگیری مسولین ارشد موسسه شکایات دسته جمعی سپرده گذاران به دادسرای ویژه جرایم اقتصادی است و مجلس و بانک مرکزی اختیارات اجرایی برای این نوع برخوردها را ندارن و اساسا در قانون هم تنها عاملی که منجر به پاسخگویی این موسسات میشه فقط و فقط شکایات مردمی به دادسرا است ولاغیر.بانک مرکزی هم از ابتدا درخواست اکید داشت و داره که بایستی از موسسه با قدرت شکایت در محاکم قضایی مطرح بشه تا بتواند ورود کند.پس اگر میخواهید کارتان زودتر حل شود به دادسراهای اقتصادی شکایت کنید وگرنه تا سال ها بایستی دنبال سپرده هاتون باشید.فقط و فقط حکم قضایی میتونه اموال موسسه را گرفته و در رهن بانک ها برای پرداخت دیون موسسه بکنه و لاغیر.مسوولین موسسه اساسا هیچ گونه موافقتی برای ترهین اموالشون نکرده و به احتمال قوی هم نخواهند کرد تا وقتی حکم قضایی صادر نشود. پس سریعا مسیر شکایات را از بانک مرکزی به سمت دادسرا و قوه قضاییه تغییر بدید تا وقت از دست نرفته است و معاملات صوری وغیره انجام نشده است.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه