تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 14540 تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: امروز جمعی از سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج مقابل بانک مرکزی تجمع کردند. به گزارش بانک مردم، این تجمع کوچک‌تر از تجمعات قبلی بود اما با توجه به حضور نماینده سپرده‌گذاران در بانک مرکزی برای حاضران اهمیت داشت. در این تجمع آرام سپرده‌گذاران کلان اعلام کردند که بانک مرکزی باید برای حل مشکل سپرده‌گذاران تلاش بیشتری کند. سپرده‌گذاران امروز بنری را روی دیوار بانک مرکزی نصب کرد که حاوی محتوای موهن به رئیس‌کل بانک مرکزی بود. سپرده‌گذاران سیف را متهم به شانتاژ رسانه‌ای کردند و سیاست بانک مرکزی برای ساماندهی موسسات اعتباری را شبیه دوستی خاله خرسه دانستند!
همه می‌دانیم که ساماندهی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز همت مضاعف می‌طلبد و بانک مرکزی انتقادات و مخالفت‌ها در این مورد را به جان خریده است. با این وجود این احتمال وجود دارد که برخی از مسوولان در این راه دچار اشتباهاتی شده باشند اما سپرده‌گذاران نباید با توهین و اظهارات موهن علیه آنها و بانک مرکزی به عنوان نهاد نظارتی پولی و مالی، انتقادات به حق خود را زیر سوال ببرند. بانک مردم اعتقاد دارد مسوولان باید با اظهارات و عملکرد خود به سپرده‌گذاران این اطمینان را بدهند که از مال و پول آنها صیانت خواهد شد اما در طرف مقابل سپرده‌گذاران نیز باید با سعه صدر بیشتر با این موضوع برخورد کنند و به جای انتقاد وارد دایره توهین یا مسائل سیاسی نشوند. اعتقاد داریم اگر سپرده‌گذاران مطالبه اقتصادی را با مسائل سیاسی گره بزنند نه تنها مشکل آنها به این زودی رفع نخواهد شد بلکه روند رسیدن به حق و حقوق آنها طولانی خواهد شد.
از طرفی از مسوولان بانک مرکزی و سایر مسوولان انتظار می‌رود با ارائه آمارهای دقیق و انتشار اطلاعیه‌های روشن – و نه مبهم- به آرامش سپرده‌گذاران کمک کنند. این انتظار همه سپرده‌گذاران است چه سپرده‌گذارانی که سپرده خرد دارند چه آنهایی که سپرده‌های کلان دارند.
در زیر می‌توانید عکس‌های تجمع آرام امروز سپرده‌گذاران که مخاطبان بانک مردم ارسال کرده‌اند را مشاهده فرمایید:
۱ ۳ ۵ ۷

Twitter Google+ Facebook
8,097 views
نظرات
 1. arash یکشنبه 4 بهمن 1394

  آفرین به سپرده گذاران فهیم. منم امروز بودم. سیف مارو چی فرض کردی؟

 2. حسین یکشنبه 4 بهمن 1394

  افرین …………….صدامون به گوش کسی نمی رسه………….
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 3. حسین یکشنبه 4 بهمن 1394

  اینا همه سیاه بازی هیئت مدیره اون تعاونی ورشکسته شدست! اون نماینده های خود فروخته هم بس کنن این بازیا! خودشونو نماینده سپرده گذاران معرفی کردن در صورتی که هیچ کس اونارو انتخاب نکرده و فقط به فکر این هستن تا ساماندهی سپرده ها رو متشنج کنن تا لج بانک مرکزیو در بیارن! …. بر منافق ( نماینده های خود تعریف شده سپرده گذاران)
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 4. علي یکشنبه 4 بهمن 1394

  جان مادرتون یک امار درست بدید برا سپرده های کلان چرا با روح روان ما بازی میکنید!!! مگه شما مسلمون نیستید!!!!خدا لعنتتون کنه!!!! ایشالااا نابود بشید

 5. دکتر مهر یکشنبه 4 بهمن 1394

  آقای سیف شما که میگی تا ۱۰ ملیون رو میدیم و دادن پول باقی سپرده گذارا بستکی به رفتاره مدیریت ثامن الحجج داره؛الان فازتون چیه از این جمله؟با ثامن الحجج مشکل دارین یا با میرعلی یا اینکه با کل موسسات اعتباری؟ این وسط استرس خفمون کرد بابا.
  خیلی راحت روبرویه هم بشینید حل کنید مشکل رو.
  خسته شدیم بس دم به ساعت کارمون شده جستجوی اخبار ثامن توی این سایت اون سایت

 6. پ.الف یکشنبه 4 بهمن 1394

  جالب هست…..
  این مدیر عامل و سایر مسیولان موسسه بودند که با بی تدبیری و عملکرد غیر مسیولانه ،سپرده مردم رو که به امانت دستشون بود ،برای طمع سود بیشتر،در املاک محبوس کردند.و مابقی رو با ریخت و پاش بیشواز حد حیف و میل نمودن تا دچار بحزان کمبود نقدینگی شوند.
  اگر سیف نبود،به این زودی تکلیف هیچ سپرده ای مشخص نمیشد.حال اینکه بانک مرکزی برنامه دقیقی برای بازپس دادن سپرده مردم دارد.
  اگر اینقدر مسیولان تعاونیوثامن الحجج خوب هستند چزا شما سپرده گذاران بهشون بی اعتماد بودید و با هجوم خودتون،بحران موسسه رو دوچندان کردید و باعث زمین خوردنش شدید.

 7. سالار بابایی یکشنبه 4 بهمن 1394

  مشخصا این موضوع کاملا سیاسی است . در نحوه بازپرداخت سپرده ها ی خرد متاسفانه به هیچ وجه عدالت رعایت نشده چرا که اگر کسی ۱۰ عدد سپرده ۵ میلیون تومانی داشته باشد در این مرحله قادر است همه را برداشت کند ولی کسی که یک فقره سپرده ۴۵ میلیونی دارد نمیتواند برداشتی نماید و باید منتظر تصمیم بعدی باشد . اینکه برای تعدادی از سپرده ها نسخه بپیچند و هر تعداد باقی مانده دیگر حتی اگر ۱ درصد هم باشند را بلاتکلیف رها کنیم عین ظلم است وهیچ توجیهی چه شرعی چه قانونی و چه عرفی ندارد .
  انتظار میرود مسوولین بانک مرکزی تکلیف کل ذینفعان این موسسه را یکباره مشخص نماید که ساده ترین راه میتوانست اهدای مجوز فعالیت به این موسسه باشد چراکه علاوه بر سپرده گذاران خرد سایر سپرده گذاران با توجه به میزان سرمایه گذاری بیشتر دارای حق بیشتری هم میباشند که متاسفانه نادیده گرفته شده است . همچنین کارکنان چند هزار نفری موسسه ذینفع این تصمیمات هستند که مورد بی عنایتی قرار گرفته اند.
  سوال اینجاست چرا مسولین بانک مرکزی پاسخ شفافی به سوالات مردم نمیدهند چگونه است بانک مرکزی قادر به ردیابی درآمد ماهانه همه هست و اقدام به قطع یارانه اینجانب از ابتدای سال نموده ولی حالا قادر به ردیابی اموال و دارایی موسسه ثامن الحجج نیست؟!
  سوال دیگر اینکه چرا پس از نزدیک به ۸ سال فعالیت و ایجاد ۵۰۰ شعبه در سراسر کشور و جذب نقدینگی مردم حالا زمان ایجاد بحران و از بین بردن پس انداز مردم بیگناه شده که فریب تبلیغات رسانه ای از جمله برنامه ماه عسل سال ۹۳ رو خورده اند.
  همچنین چرا بانک مرکزی کار سخت تر از اهدای مجوز را پیش گرفته در حالیکه بدون مصاحبه های جنجالی در خبر بیست و سی و آن هم فقط در خصوص این موسسه میتوانست به صورت آرام به حل این مساله بپردازد .

 8. علی یکشنبه 4 بهمن 1394

  بابا این بانک مرکزی با این کاراش مردم رو …
  بعد تو سایتت می نویسی بهشون توهین نشه!!!تو هم قصدت نمک پاشیدن رو ضخم مردمه …حالا همش رو سانسور کن تا مردم برند دردشون رو به شبکه های خارجی بگند.مطمئنم جرات انتشارش رو نداری ولی تا همین حدم که خبر گذاشتی ممنون
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 9. عبداله یکشنبه 4 بهمن 1394

  آقای ….بترس از روزی که مکر شما رابرای سپرده گذران روشن شود ….
  وقتی تراز مثبت است قوانین عرف را برای ثامن الحجج اجرا وسودهای عرف را اعمال ومجوز را صادر فرمایید ۵۵۰ شعبه با ۱۴ سال سابقه و۲۳۰۰۰۰۰ سپرده گذار را دربدر وخون جگر نکن مردم مستاجر ودانشجو دار ودختر دم بخت دارند بخدا دارید ظلم میکنید وظالم پایدار نیست.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 10. م ش یکشنبه 4 بهمن 1394

  همه چیز بستگی به همکاری مدیر عامل موسسه اقای میر علی دارد که همکاری لازم را در خصوص به رهن گذاشته املاک نزد بانک مرکزی انجام داد.
  که از همکاری خودداری نموده است.

 11. الف الف یکشنبه 4 بهمن 1394

  علت حذف خبر “پرداخت وجوه سپرده گذاران ثامن الحجج در بانک پارسیان” با کد ۱۴۴۵۸ در خصوص (برنامه زمان بندی و چارچوب پرداخت سپرده مشتریان) چه بود؟

 12. بانک مردم یکشنبه 4 بهمن 1394

  با سلام
  به علت اشتباه سهوی یکی از همکاران، خبر تکراری منتشر شده بود. محتویات این خبر روز گذشته و در لینک زیر قابل مشاهده است:
  https://bankemardom.ir/1394/11/03/14219/
  با تشکر
  بانک مردم

 13. سپرده گذار کرمان یکشنبه 4 بهمن 1394

  با سلام

  من موندم که آینده سپرده های ما چه میشود . طبق صحبتهای مدیر عامل بانک پارسیان فقط ۲۰۰ میلیارد تومان تامین شده است که این مبلغ به زور سپرده های تا ۳ میلیون تومان را تامین میکند چه برسد تا ۱۰ میلیون تومان .
  سوال بعدی تکلیف ماها که ۲۰۰ میلیون سپرده و ۱۰۰ میلیون وام داریم و از محل سود قسطهامونو پرداخت میکنیم چیست ؟

  از اول این ماه سودهای روز شمار در کرمان کاهش پیدا کرده است . از ۲۵ دی ماه از وقتی اسم پارس ایان اومد دیگه یک ریال پرداخت نمیشه حتی همان قطره چکانی .

  پرداختها برای کسانی که مجموع حسابهایشان تا ۱۰ میلیون یا کسی مثلا یک سپرده ۲۰۰ میلیونی داره و سود مثلا ۸ میلیونی در حساب کوتاه مدت داره اون ۸ میلیون پرداخت میشود یا فقط مجمع سپرده ها حساب میشود ؟؟؟

 14. کمال عبداللهی یکشنبه 4 بهمن 1394

  باسلام ودرود بیکران به همه مسئولان دلسوزوفعال نظام مقدس جمهوری اسلامی وهمه مردم شریف وبزرگواروصبور ایران…..کارمند بازنشسته یکی ازبانک ها می باشم وازطرفی یکی ازسپرده گزاران این موسسه که وجوه امانی آشنایان وهمه دارائیم رادراین موسسه سپرده ام مسایل ووقایق رادقیقا رسد نموده ام عملکرد بانک مرکزی و قوه قضائیه رادقیقا درجهت حفظ وحراست ازسپرده های مردم دیدم که چنانچه این گونه عمل نمی شد چه بساچند صباحی ریالی برای پرداخت باقی نمی ماند.لذا ازسپرده گذاران محترم درخواست می نمایم آرامش خودرا حفظ نموده واجازه دهند مسئولین محترم مسایل راتاحصول نتیجه مطلوب پیگیری نمایند واز مسئولین معزز هم انتظار می رود که درروندامور تسریع فرمایندومسئله رابادید یک بحران خطرآفرین نگریسته ودرجهت مهار آن کوشا باشند انشاالله

 15. یاسر یکشنبه 4 بهمن 1394

  سلام من یکی از سپرده گذاران هستم
  طبق جلسه امروز مابین مسولان بانک مرکزی و ثامن الحجج بنا شد تا آخر اسفند ماه مجوز برای ادمه فعالیت موسسه صادر گردد.به همه سپرده گذاران تبریک و تهنیت عرض میکنم.

 16. احمد یکشنبه 4 بهمن 1394

  خوشم میاد پرسنل سرپرستی مشهد هنوز امید دارند با فریب مردم را بازی دهند.

  دوستان ثامن الحجج تمام شد و رفت . منحل شده . اما ….چرا با اخبار کذب مردم را امیدوار میکنید . نمیدانم همچنان دنبال چه چیزی هستید . بهر حال دنیا دار المکافات هر دستی بدی همون دست میگیری چه خوبی و چه بدی .
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 17. حسین یکشنبه 4 بهمن 1394

  چرتو پرت نگو …
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 18. مهران یکشنبه 4 بهمن 1394

  باشه سه بار با صدای بلند حتما!!!!

 19. سپرده گزار یکشنبه 4 بهمن 1394

  مسخره خودتی، امیدوارم که به درد ما دچار بشی ببینی خوبه، چوب خدا صدا نداره

 20. بهاره یکشنبه 4 بهمن 1394

  اقا شما چقدر ساده هستید چرا باور میکنید مردم را سر کار گذاشتن تا ….
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 21. سپرده گذار یکشنبه 4 بهمن 1394

  از این وعده ها زیاد دادن این آقایون اگه میخواستن مجوز بدن چرا بانک عامل معرفی کردن ؟؟

 22. سپرده گزار دوشنبه 5 بهمن 1394

  دروغ گو چرا شایعه پیش میکنی ؟

 23. دایه مهربانتر از بانک م دوشنبه 5 بهمن 1394

  بانک م خودش هم نمیدونه داره چیکار میکنه .. معلومه لج و لجبازیه… این وسط من و تو … و کارکنان زحمتکش موسسه سرگردون شدیم.. باعت تشویش اذهان ما کیه.. بر همون لعنت

 24. hamid دوشنبه 5 بهمن 1394

  دروغ گفتن بس است.

 25. محمدرضا یکشنبه 4 بهمن 1394

  ………..هیشکی به فکر مردم نیست، هیشکی . من با این پول میخواستم خونه دار شم .
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 26. کاظمی سپرده گذار یکشنبه 4 بهمن 1394

  با سلام به همه سپرده گذاران
  لطفا همه گواهی بدید که تمام این بلاها و زیانها از سوی بانک مرکزی و شخص کمیجانی بر سر ما سپرده گذاران امد، و این جز یک بازی سیاسی آنهم در آستانه انتخابات بین مسولین بانک مرکزی و موسسه ثامن الحجج نیست چرا که هیچ وقت شفاف سازی نشده و بارها اعلام شد که حسابرسی مثبت بوده.
  اگر مثبت بود چرا با زندگی ما مردم بازی شد.
  ما از مراجع قضایی خواستار برخورده با اقای کمیجانی هستیم.
  اگر جلوی اینگونه حرکات گرفته نشود زندگی خیلی ها به مخاطره می افتد.

 27. محمدرضا یکشنبه 4 بهمن 1394

  توی بد وضعیتی گرفتار شدیم

 28. مردم یکشنبه 4 بهمن 1394

  آفرین به همه سپرده گذاران واقعاًحرف دل همه رازدید-مقصراصلی …………هست……… خداونداگرواقعاًکوتاهی شده حق مردم راازشمابگیره به زودی انشالله
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 29. مالباخته یکشنبه 4 بهمن 1394

  بان مرکزی وقتی در آخر اطلاعیه میگه سپرده های خرد را میدیم ولی باقی سپرده ها بستگی به خلق و خوی مدیر عامل موسسه داره این ینی چی؟؟؟!!!!!!!آخه کجای دنیا روسای سیاسی اینطوری حرف میزنن؟؟؟؟خیلی سوالها هست که بانک مرکزی به جای اینکه همه رو در برزخ بزاره باید تکلیف همه رو مشخص کنه….یا باید تکلیف همه مشخص بشه یا اینکه هیچکس نباید پول بگیره……این موسسه با پولهای کلان سپرده گزارا پا گرفته و ملک و املاک به قول خودشون خریدن نه با سپرده های زیر ۱۰ میلیون….حالا انصافه که سپرده های خرد زیر ۱۰ میلیون که مسلمن استرسشون ۱۰۰ ها برابر کمتر از سپرده های کلانه پولاشونو بگیرن برن دنبال کارشون و بقیه بمونن رو هوا…آقای سبف خیلی بی تدبیر داره عمل میکنه…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 30. سپردهگذارخرد دوشنبه 5 بهمن 1394

  حالا میخوان پول ما رو بدن تو میگی نه
  کاسه داغتر از آش شدی
  حقته هیچی بهت ندن

 31. رضا یکشنبه 4 بهمن 1394

  سپرده گزاران محترم با طناب پوسیده این به ظاهر نمایندها داخل چاه نروید
  با فحاشی و توهین به مسولان بانک مرکزی کار خرابتر میشود .بخواهید با این
  شیوه غلط جلو بروید هرگز به پول خود نمیرسید .
  الان وقت این بچه بازیها نیست ما باید عاجزانه مشکلات خودمان را به گوش مسولین
  برسانیم با زدن ننگ و افطرا کار ما بیخ پیدا میکند یک کلام میگویند ما گفته بودیم در این
  موسسه ها سرمایه گذاری نکنید مسولیتش به عهده خودتان.
  پس تورو خدا نسنجیده عمل نکنید این راه بیراه است .

 32. مهدی یکشنبه 4 بهمن 1394

  این حرف منطقی است با بی احترامی و توهین اگر موضوع پیچیده تر نشود ،مشکلی حل نمیشود

 33. مستاجر یکشنبه 4 بهمن 1394

  یک کلام میگویند ما گفته بودیم در این
  موسسه ها سرمایه گذاری نکنید مسولیتش به عهده خودتان است.

  مگه میشه مگه داریم
  بانک مرکزی بابازکردن هزاران حساب بنام موسسه ثامن الحجج وعدم جلوگیری ازفعالیت۱۴ ساله الت قتاله به دست موسسه برای اعتمادسپرده گذاران داده
  حالا هی دادبزن واطلاع رسانی کند .که ازدست این قاتل دربروید همه تان را میکشد.مگه خونه خاله است
  مگه داریم مگه میشه

 34. …. دوشنبه 5 بهمن 1394

  نخیر برادر من اتفاقا اصل مطلب و دوستان ادا کردن، اسم بردن موسسه ثامن الحجج در رسانه ملی به عنوان موسسه غیر مجاز در مقابل اون همه موسسه غیرمجاز دیگه بزرگترین اشتباه دوستان عزیز در وزارت بوده… طولانی کردن این جریان و همین طور نگرفتن برنامه و تصمیمات درست در مورد مسائل سپرده گذاران و کارمندان و ….
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 35. احسان یکشنبه 4 بهمن 1394

  از شما سپرده گذاران خواهش مبکنم با ابن کارها بتان ببشتر باعث میشوبد اوضاع خرابتر شود اجازه بدهید بانک مر کزی خودش مشکلات ما را در ارامش حل کند به خدا من هم یک سپردهذار بالای خرد هستم کاری نکنید تروخشک با هم بسوزند با ارامش وسپردن به بانک مرکزی زودتر به پولمان میرسیم خواهش می کنم این قد ر بی فکری نکنید به ااندازه کافی بد بخت شدیم بدبخت تر نشویم اغتشاش مشکل ما را حل نمیکند اقای سیف شما را به خدا قسم به مردم یک وعده ودلخوشی بدهید تا دل هایشان ارام بگیرد

 36. سپرده گزار یکشنبه 4 بهمن 1394

  من هم با شما موافق هستم، درسته

 37. مهدیه یکشنبه 4 بهمن 1394

  آقای احسان عزیز بانک مرکزی خبلی خیلی محترم از اول سال داره با موسسه بالا و پایین میکنه اما اینقدر بی عرضه بوده که نتونسته مشکلش رو بی سر و صدا حل کنه و نزاره به موسسه آسیبی برسه و این همه سپرده گذار و کارمند بی گناه که هیچکی نیست به فریادشون برسه تو این آتیش بانک خیلی عزیز مرکزی نسوزن، آقای سیف عزیز چون خودش نتونست با سواد خودش مشکل رو حل کنه از این همه مردم کمک خواست تا کاری که خودش نمی تونه از عهده اش بر بیاد رو انجام بدن، اگه نمی تونستی خیلی غ… کردی اونجا موندی بکش کنار من خودم بیام کارت رو انجام بدم ،از مردم خواست هجوم ببرن که کمک کنن به ورشکستگی ، اما آیا سیف عزیز موفق شدی? آه مردم مظلوم چه میکنی، اگه کسی که مسلمان باشه به آه مظلوم اعتقاد داره،

 38. مهدی یکشنبه 4 بهمن 1394

  پولی که سپرده گذاران در موسسه دارند وموسسه با مقداری از آن سرمایه گذاری کرده بصورت مشاع متعلق به همه سپرده گذاران است و شرعا و قانونا هیچکس حق ندارد آن را به بعضی از سپرده گذاران بدهد بلکه بایستی به نسبت سپرده بین همه تقسیم کند والباقی نیز پس از نقد شدن دارییهای موسسه بین همه توزیع شود

 39. سپرده گذار خرد دوشنبه 5 بهمن 1394

  اول کسانی که پول کمتر دارن باید سپرده بگیرن چون اون پولدارها بانکهای دیگرم پولداران و زندگیشان لنگ نمیماند

 40. رضا یکشنبه 4 بهمن 1394

  سپرده گزاران محترم با طناب پوسیده این به ظاهر نمایندها داخل چاه نروید
  با فحاشی و توهین به مسولان بانک مرکزی کار خرابتر میشود .بخواهید با این
  شیوه غلط جلو بروید هرگز به پول خود نمیرسید .
  الان وقت این بچه بازیها نیست ما باید عاجزانه مشکلات خودمان را به گوش مسولین
  برسانیم با زدن ننگ و افطرا کار ما بیخ پیدا میکند یک کلام میگویند ما گفته بودیم در این
  موسسه ها سرمایه گذاری نکنید مسولیتش به عهده خودتان.
  پس تورو خدا نسنجیده عمل نکنید این راه بیراه است . نمایندها پول خود را گرفته اند
  دلشون به حال من وشما نمیسوزد

 41. مظلوم یکشنبه 4 بهمن 1394

  اقای سیف واقعا برای عملکردتون درقبال سپرده گذاران ثامن الحجج متاسفم. دل عده زیادی را شکستی و اشگ بر گونه هایشان جاری ساختی بالاخره این روزها میگذره و عمر تموم میشه ولی افسوس که دیگه امید چندانی به تو نیست والا به شما میگفتم که از لحاظ قرانی دچار استدراج شده ای یعنی خداوند به تو فرصت داد تا این پله های گناه را انقدر بالا بروی که هنگام سقوط دیگر چیزی از شما باقی نماند من قید پولم را زدم و تو هم قید انسانیتت رو دراین دنیا مختاری هر گونه که بخواهی عمل کنی ولی مطمین باش اقترب للناس حسابهم و هم فی غفله معرضون انبیا ۱ یعنی به زودی و در برزخ به حساب مردم خواهیم رسید در حالیکه انان از این قضییه غافلند و از پذیرش حق اعراض میکنند دیدار و گفتار بعدی روز قیامت در حضور خدا

 42. مستاجر یکشنبه 4 بهمن 1394

  یک کلام میگویند ما گفته بودیم در این
  موسسه ها سرمایه گذاری نکنید مسولیتش به عهده خودتان است.

  مگه میشه مگه داریم
  بانک مرکزی بابازکردن هزاران حساب بنام موسسه ثامن الحجج وعدم جلوگیری ازفعالیت۱۴ ساله الت قتاله به دست موسسه برای اعتمادسپرده گذاران داده
  حالا هی دادبزن واطلاع رسانی کند .که ازدست این قاتل دربروید همه تان را میکشد.مگه خونه خاله است
  مگه داریم مگه میشه

 43. سپهر یکشنبه 4 بهمن 1394

  یعنی چی مانده دفتر چه ها تا پایان آذر ماه در شهرستانهای از اول دیماه این بحران شروع شده است . من در کوتاه مدت خودم در پایان آذر ۵۰ میلیون داشتم . اما الان ۹ میلیون دیگه تو حسابم هست . الان من جزء ۵۰ میلیونی حساب میشم ؟

  پس این اشتباه محض و ملاک باید آخرین موجودی دفتر چه ها ار ۱٫۱۱٫۱۳۹۴ باشد .

  برای خودم متاسفم که شخصا در این موسسه سپرده گذاری کردم و گول نام متبرک آقا امام رضا را خوردم که پولمونم خوردن از مملکت خارج کردند .
  اونم که کلی به پروژه اصفهان مینازیدن که اصلا وجود ندارد . بهر حال مطمئنم موسسه بالای ۱۰ هزار میلیارد ملک داره چرا فقط میخواهند ۲۰۰۰ میلیارد خط اعتبار بدهند . تکلیف کسانی که سپرده های سنگین داره چیه .
  چرا یک نفر یک حرف مستند دقیق نمیگه .

 44. علی یکشنبه 4 بهمن 1394

  همه از این اوضاع نفع میبرن الا سپرده گذاران.موسسه سود نمیده .معلوم نیست اصلا وصولی وام های مضاربه ودیگر واما کجا میره اون پشتا با هم زدوبند میکنن بانک مرکزی هم یه پولی با هزار منت پرت میکنه جلو مردم بعدشم میگه همش همین بود برین دنباله کا رتون.خواهشا یه فکر درست حسابی کنین. ۳ماهه وعده میدن که درس میشه….

 45. ابوالفضل یکشنبه 4 بهمن 1394

  با سلام مجدد
  سپرده گذاران خیال شان از بابت پول ها مطمئن است

  سپرده گذاران خواستار رسیدگی و تعیین تکلیف ثامن الحجج هستند

 46. احمد دوشنبه 5 بهمن 1394

  از سمت خودت حرف بزن . پولها را خوردن و بردن . گزارش نمایندگان را نخوندی که رد پولها در ۳ کشور خارجی رد یابی شده است . نوشته یک رییس شعبه اما خبر موثق دارم ۸ رییس شعبه خیلی پول برداشتن رفتن خارج از کشور . من مخالف انحلال بودم . اما با چیزهایی که دارم میبینم خیلی زورم گرفته و غیر از انحلال به هیچ چیز راضی نیستم . بشرط سیانت بانک مرکزی از سپرده من بدبخت . من از سمت خودم حرف میزنم نه کس دیگری

 47. مهدیه یکشنبه 4 بهمن 1394

  آقای سیف عزیز می خوام یه چیزی بهت بگم از خدا می خوام خودت و خانواده ات توی یه مملکتی گیر کنین که پولهاتون بلوکه بشه، هیچ پولی نداشته باشین تا بفهمین که مردم بیگناه چه مشکلی دارند، تا خودت به این وضع دچار نشی نمی فهمی، مثال اینه که سیر از حال گرسنه خبر نداره تا خودت گرسنه نشی نمی فهمی، انشااله به زودی خودت به بی پولی برسی و هیچکی هم به فریادت نرسه،دقیقا مثل مردم تنها بمونی،و هر چی هم التماس کنی بزنن توی سرت بگن حرف نباشه، زنت هم ازت جدا بشه بگه به خاطر بی پولی ریختت رو نمی خواد ببینه، همین وضعی که واسه مردم تنها درست کردی ،خودت دچارش بشی

 48. سیما محمدی یکشنبه 4 بهمن 1394

  متاسفانه ماهها می گذرد ولی هرگز از بانک مرکزی جواب روشن و درستی نشنیدیم فقط با سکوت و بی اعتنایی مردم را ریشخند می کنند مگر این مردم چه گناهی کرده اندکه به علت اینکه از عهده مخارج کمر شکن زندگی بر نمی آیند پولی را که با هزاران زحمت و رنج جمع کرده اندجهت پر کردن هزینه های گزاف معیشتی و درمان و دانشجویی و…….. خانواده خود در موسسه ای که سالها با عبارت زیر نظر بانک مرکزی برقرار بوده پس انداز کرده اند چرا بانک مرکزی و سایر نهادها بعد از گذشت سالها تازه یادشان آمده که این موسسه فاقد صلاحیت است .مردم با سودی که از این موسسه می گرفتند مشکلات خود را حل می کردند حالا از آقای سیف می خواهیم خود را جای ما بگذارند زندگی همه سپرده گذاران در این چند ماهه اخیر با مشکلات عدیده ای مواجه شده است و در مقابل اینهمه مردم ناراحت و عصبی بی تفاوت بودن جزء گناهان کبیره است که خداوند بزرگ هرگز آن را نمی بخشد.

 49. کارگر زحمتکش یکشنبه 4 بهمن 1394

  البته که باید خیلی بیشتر مواظب رفتار خودمان باشیم باوجود شنیدن این همه دروغ.وعدهای بی ارزش. توهین واین ظلمی که به واسطه تجاوز همه جانبه از طرف موسسه،بانک مرکزی، صداوسیما،جراید،قوه قضایه، دولت ، مجلس ،پلیس به این جمعیت بی دفاع ومظلوم شده چون متجاوز خیلی قلدروسنگ دل و بیرحم میباشد بیم ان میرود که این بار بلای بس سخت تر
  از جانب ایشان دودمانمان را شامل شود لذا هم دردان مبادا به متجاوزان قلدر خدایناکرده بی احترامی شود که اینان زود رنج وحساس میباشند و مثل یک بچه لوس لجباز پس مواظب باشیم
  وضع بد اندر بد نشود

 50. milad دوشنبه 5 بهمن 1394

  آقای یاسرخواهش میکنم مردم … فرض نکنید شما کارمند موسسه هستید وبرای بارهزارم میگم نمیخواهیدازکاربیکارشیدبادروغ میخواهید من دیگه غلط بکنم باجدو آبادم دیگه ریالی تو این موسسه پول بزارم
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 51. فرزاذ دوشنبه 5 بهمن 1394

  ….. یک بقالی بدون مجوز یک هفته دوام میاره، آن وقت یک موسسه با چند صد شعبه سالها فعالیت میکنه ……..
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 52. محمد دوشنبه 5 بهمن 1394

  سلام.آقای میرعلی سریعا پاسخ بدهند که پروژه آبشار اصفهان که به گفته دبیرکل بانک مرکزی وجود خارجی ندارد چرا از سوی آقای امیری که خود را قایم مقام میرعلی میداند در مصاحبه با بانک مردم به عنوان پروژه ای ۱۸۰۰ میلیارد تومنی موسسه عنوان میشود.بانک مردم شما این مصاحبه را انجام دادید و از نظر اخلاق حرفه ای خبرنگاری پیگیری کنید آیا آقای امیری شما و مخاطبان شما را به سخره گرفته است؟اگر اینطور نیست ایشان موظف است اسناد مالکیت این پروؤه را به شما برای درج در سایتتان ارایه نماید.ما جمعی از سپرده گذاران و مخاطبان سایت شما هستیم و خواهشمندیم موضوع را جویا شوید و نتیجه را به اطلاع برسانید که این اطلاع رسانی هم حق شما و هم حق مخاطبان شماست تا سره از ناسره درین بین جدا شوند و حقیقت روشن شود اینان صادقند یا کذاب؟بانک مردم خواهشا پیگیری نمایید و نتیجه را اطلاع دهید.

 53. الف الف دوشنبه 5 بهمن 1394

  راست میگه! بانک مردم، لطفا میزان صحت مطالب عنوان شده در سایت را اعلام فرمایید.

 54. سالار دوشنبه 5 بهمن 1394

  علت عدم انتشار نظر بنده به این خبر چیست؟

 55. سالار بابایی دوشنبه 5 بهمن 1394

  مشخصا این موضوع کاملا سیاسی است . در نحوه بازپرداخت سپرده ها ی خرد متاسفانه به هیچ وجه عدالت رعایت نشده چرا که اگر کسی ۱۰ عدد سپرده ۵ میلیون تومانی داشته باشد در این مرحله قادر است همه را برداشت کند ولی کسی که یک فقره سپرده ۴۵ میلیونی دارد نمیتواند برداشتی نماید و باید منتظر تصمیم بعدی باشد . اینکه برای تعدادی از سپرده ها نسخه بپیچند و هر تعداد باقی مانده دیگر حتی اگر ۱ درصد هم باشند را بلاتکلیف رها کنیم عین ظلم است وهیچ توجیهی چه شرعی چه قانونی و چه عرفی ندارد .
  انتظار میرود مسوولین بانک مرکزی تکلیف کل ذینفعان این موسسه را یکباره مشخص نماید که ساده ترین راه میتوانست اهدای مجوز فعالیت به این موسسه باشد چراکه علاوه بر سپرده گذاران خرد سایر سپرده گذاران با توجه به میزان سرمایه گذاری بیشتر دارای حق بیشتری هم میباشند که متاسفانه نادیده گرفته شده است . همچنین کارکنان چند هزار نفری موسسه ذینفع این تصمیمات هستند که مورد بی عنایتی قرار گرفته اند.
  سوال اینجاست چرا مسولین بانک مرکزی پاسخ شفافی به سوالات مردم نمیدهند چگونه است بانک مرکزی قادر به ردیابی درآمد ماهانه همه هست و اقدام به قطع یارانه اینجانب از ابتدای سال نموده ولی حالا قادر به ردیابی اموال و دارایی موسسه ثامن الحجج نیست؟!
  سوال دیگر اینکه چرا پس از نزدیک به ۸ سال فعالیت و ایجاد ۵۰۰ شعبه در سراسر کشور و جذب نقدینگی مردم حالا زمان ایجاد بحران و از بین بردن پس انداز مردم بیگناه شده که فریب تبلیغات رسانه ای از جمله برنامه ماه عسل سال ۹۳ رو خورده اند.
  همچنین چرا بانک مرکزی کار سخت تر از اهدای مجوز را پیش گرفته در حالیکه بدون مصاحبه های جنجالی در خبر بیست و سی و آن هم فقط در خصوص این موسسه میتوانست به صورت آرام به حل این مساله بپردازد .

 56. فتحی دوشنبه 5 بهمن 1394

  از بانک مردم خواهش میکنم بیشتر پیگیر موضوع ثامن الحجج باشید اخبار بیشتری بگذارید چون بیشتر مخاطبان شما در این ایام سپرده گزاران این موسسه هستن.بخدا نگه شما کاری برای ما بکنید هیچکس به فکر ما نیست شما گزارش تهیه کنید برید سراغ مدیران و مسولین بانک مرکزی خواهش میکنم

 57. سعیدی دوشنبه 5 بهمن 1394

  باسلام
  من با میرعلی کاری ندارم
  من یک تابلو با نام ثامن الحجج (ع) تحت نظارت بانک مرکزی درمرکز شهر خودم دیدم . باعتبار همین نام و مجوز زیرش رفتم کل موجودیم را دراین بانک گذاشتم بدون اشکال و اذیت اول هرماه رفتم درکمال احترام سود پولم را گرفتم وهیچ نارضایتی از کارمندانش ندارم واصلا همانطوریکه اسم رئیس کل بانک مرکزی را نمیدانستم اسم رئیس این موسسه را هم نمی دانستم .
  اینجا ایران است افغانستان نیست قانون اساسی دارد رهبردارد رئیس جمهور و قو قضائیه ومجلس و هزاران اداره ونهاد دارد که صرفا با پول و ذخائر ملت اداره میشوند وحتی مثل دیگر کشورها نیستند که مدیران زحمت بکشند وپول دربیاورند ومملکت اداره کنند نفت را می فروشند و بعداز بذل و بخشش به دنیا و بابک زنجانیها و فلان وفلان وفلان کشور وگروه و بعد حقوق خود و سایر اقارب اگر چیزی تهش ماند به عمران مملکت می پردازند.
  برهمین مبنا من کل زندگیم را در آن موسسه سرمایه گذاری کردم . من یقین دارم یک بقالی در یک روستا با ۱۰ خانوار نمی تواند بدون مجوز فعالیت کند .
  مقصر قطعا میر علی و ما نیستیم . مقصر شخص رئیس کل بانک مرکزی است .
  ومن روز شنبه به دادسرای محل سکونتم خواهم رفت و برعلیه آقای سف رئیس بانک مرکزی به جرم مسدود نمودن پولم و تصرف عدوانی در سرمایه ام
  وعدم پرداخت پولم که موجبات ضرر وزیان را به همین خاطر متوجه شده ام .
  و………………….. شکایت خواهم نمود.
  از سایر سپرده گذاران هم که با اعتقادی چون اعتقاد من و به احترام نام صاحب کشورمان علی ابن موسی الرضاو مجوز درتابلو بانک مرکزی اقدام به سپرده گذاری کرده اند درخواست دارم بدون هیاهو و سرو صدا که اصلا ارزشی ندارد همین کاررا بکنند من مطمئنم دستگاه قضا با توجه به آرمیکه در تابلو شدارد رسیدگی خواهد نمود
  مگر آنکه آن تابلو هم بگویند بدون مجوز میباشد
  احقاق حقوق = شکایت از سیف

 58. مهدیه سه‌شنبه 6 بهمن 1394

  سلام بانک مردم، می خواستم بدونم چرا پیامهای منو نمی زارین? من تاریخ ۴ بهمن پیام گذاشتم هنوز در انتظار تایید هستش ،متشکرم

 59. محمد چهارشنبه 7 بهمن 1394

  نکته ای قابل توجه در خصوص عدم صلاحیت مدیران ارشد و هییت مدیره موسسه که کمتر کسی به آن توجه نموده است این است که موسسه در اطلاعیه ای که با عنوان سخنی با سپرده گذاران در سایت خود منتشر کرده است ادعا نموده است که حدود ۳۱۰۰ میلیارد تومن از طلب سپرده گذاران خود را پرداخت نموده است …اما خواهشا توجه فرمایید: بانک مرکزی پس از استقرار حسابرسان خود به همراه نیروهای امنیتی در سرپرستی های تهران و جمع آوری صورتحسابهای مخدوش شده ی بجای مانده ذکر نموده است:”متاسفانه علیرغم ادعای موسسه در پرداخت طلب سپرده گذارانش که جمعا بالغ بر مبلغ ۳۱۰۰ میلیارد تومن عنوان مینماید اما بر طبق حسابرسی ها نه تنها عدد سپرده گذاران باقیمانده پس از این پرداختهای ادعایی موسسه کاهش نیافته است بلکه حتی آمار سپرده گذاران حتی بر خلاف انتظار افزایش یافته است”…بنابراین مشخص است که مبلغ ۳۱۰۰ میلیارد تومن ادعایی موسسه نه تنها به سپرده گذارانش پرداخت نشده است بلکه به حساب های شخصی خاصی در بانکهای دولتی منتقل گشته است که پر واضح است این حسابها متعلق به وابستگان و نزدیکان مسوولین ارشد موسسه میباشند.حال که کد swift هم به روی بانکهای ایرانی گشوده شده است احتمال منتقل کردن این پول ها در این حساب های ثانویه و شخص ثالث موسسه به کشورهای خارجی بسیار بالاست.بنابراین از سپرده گذاران به خصوص شعب تهران و کرج و البرز درخواست مینمایم شکایت جامع تری ازین موسسه در خصوص دستگیری مسوولین ارشد موسسه جهت بازجویی های تخصصی به منظور کشف این حسابهای شخص ثالث،فورا انجام دهند و تا دیر نشده حکم انسداد این حسابها صادر شود و اگر تعلل نمایید این باقیمانده اموال منقول و مخفی موسسه در حساب های بانک های دولتی به خارج از کشور منتقل خواهد شد.خواهشمندم سریعا موضوع شکایت را از طریق نمایندگان خود یا بصورت جمعی به دادسرای جرایم اقتصادی که پرونده موسسه در آن مفتوح است برده تا عذر و بهانه های بعدی مسوولین قضایی را از آنها بگیرید ،باشد که موثر افتد البته اگر دیر نشده باشد.

 60. محمد چهارشنبه 7 بهمن 1394

  دوستان عزیز از منظر حقوقی اولین و اصلی ترین کاری که موجب میشود قوه قضاییه مکلف شود با قدرت حداکثری در مساله موسسه مذکور وارد شود و تعارفات و تعلل ها را به کناری بگذارد فقط و فقط شکایت دست جمعی سپرده گذاران موسسه در هر استان در دادسرای ویژه جرایم اقتصادی است و به امید بانک مرکزی ننشینید.همانند شهرداری ها که تا وقتی شاکی وجود نداشته باشد حق تراکنش را میفروشد و پولش را میگیرد ولی اگر حتی یک نفر پیدا شود که به دادسرا شکایت کند شهرداری سریعا وبا قدرت وارد میدان میشود.پس وقت خود را هدر ندهید و همگی به دادسرای جرایم اقتصادی شکایت کنید تا قوه قضاییه مکلف به پیگیری سریع شود و اموال موسسه را جهت بازپرداخت دیونش در رهن بانک ها بگذارد وگرنه اگر بخواهید به امید این بنشینید که بانک مرکزی مساله را به تنهایی حل کند تا سال ها بایستی انتظار بکشید.دبیر کل بانک مرکزی هم توصیه اکید کرده اند که اگر میخواهید سریعتر به اموال خود برسید همگی شکایت جامعی از موسسه در دادسرا بکنید زیرا که بانک مرکزی قدرت اجرایی برای بازپس دادن اموالتان را ندارد و ضمنا مسوولین موسسه و سهامداران اصلی آن هم با ترهین اموال موسسه در بانک ها برای پرداخت دیون مردم موافقت نکرده اند.پس خواهش میکنم مجددا و مجددا شکایات متعددی از موسسه در دادسرای جرایم اقتصادی انجام دهید تا ضابطین قوه قضاییه قدرت کافی برای ضبط اموال موسسه و ترهین آنها در بانک ها به منظور اخذ اعتبار کافی برای پرداخت دیون سپرده گذاران را داشته باشند.این تنها راهی است که میتوانید سریعتر به طلب خود برسید و بانک مرکزی هم همین توصیه رانموده است.پس سریعا در همه استانها اقدام نمایید تا مسیر کوتاه تر شود زیرا مسوولین موسسه متاسفانه همکاری برای ترهین اموال خود نداشته اند.

 61. محمد چهارشنبه 7 بهمن 1394

  عزیزان من لازمه دستگیری مسولین ارشد موسسه شکایات دسته جمعی سپرده گذاران به دادسرای ویژه جرایم اقتصادی است و مجلس و بانک مرکزی اختیارات اجرایی برای این نوع برخوردها را ندارن و اساسا در قانون هم تنها عاملی که منجر به پاسخگویی این موسسات میشه فقط و فقط شکایات مردمی به دادسرا است ولاغیر.بانک مرکزی هم از ابتدا درخواست اکید داشت و داره که از ابتدا بایستی از موسسه با قدرت شکایت در محاکم قضایی مطرح بشه تا بتواند ورود کند.پس اگر میخواهید کارتان زودتر حل شود به دادسراهای اقتصادی شکایت کنید وگرنه تا سال ها بایستی دنبال سپرده هاتون باشید.فقط و فقط حکم قضایی میتونه اموال موسسه را گرفته و در رهن بانک ها برای پرداخت دیون موسسه بکنه و لاغیر.مسوولین موسسه اساسا هیچ گونه موافقتی برای ترهین اموالشون نکرده و به احتمال قوی هم نخواهند کرد تا وقتی حکم قضایی صادر نشود. پس سریعا مسیر شکایات را از بانک مرکزی به سمت دادسرا و قوه قضاییه تغییر بدید تا وقت از دست نرفته است و معاملات صوری وغیره انجام نشده است.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه