تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 14948 تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: اگر بحرین اجازه فعالیت مجدد “فیوچربانک” را ندهد، ایران از بانک مرکزی بحرین شکایت می‌کند.  مدیرعامل بانک ملی در این باره به فارس گفت: متاسفانه بانک مرکزی بحرین به سمت تصفیه “فیوچربانک” (بانکی در بحرین که با مشارکت دوبانک ایرانی صادرات و ملی و بانک بحرینی الاهلی یونایتد به وجود آمده است)گام برداشته که در این صورت، مساله را از طریق حقوقی پیگیری می‌کنیم.عبدالناصر همتی در واکنش به تصمیم بانک مرکزی بحرین برای تعطیل کردن شعب بانک فیوچر، اظهارداشت: حدود یک سال بود که دولت بحرین به ما اعلام کرده بود که این بانک نقض تحریم کرده و به همین دلیل به یکباره بانک مرکزی این کشور اعضای هیات مدیره بانک فیوچر را خلع کرد و بانک را تحت مدیریت قرار گرفت.
وی افزود: ما به این کار اعتراض و اعلام کردیم این بانک تحریم‌ها را نقض نکرده و گزارش سه ماهه بانک توسط حسابرس بین‌الملل ارائه شد که در آن هیچ اثری از نقض تحریم‌ها وجود نداشت.
مدیرعامل بانک ملی تصریح کرد: برداشت ما این است که این اقدام به دلیل فشار‌های سیاسی انجام شده است زیرا دولت بحرین همزمان نمایندگی بیمه ایران در این کشور را تعطیل کرد. این نشان می‌دهد این کار به دلیل نگاه‌های سیاسی بوده است.
همتی با بیان اینکه اعتراض به این اقدام به صورت مکتوب ارائه شد، گفت: بنده به عنوان رئیس هیات مدیره بانک دو- سه بار به رئیس کل بانک مرکزی نامه نوشتم ولی متاسفانه آنها در مسیر تصفیه بانک قدم برداشتند.
وی با اشاره به نامه خود به رئیس کل بانک مرکزی بحرین بعد از اجرای برجام، ادامه داد: در این نامه نوشتم با رفع تحریم‌ها و اجرای برجام، حتی اگر دلیل تحت مدیریت گرفتن بانک توسط بانک مرکزی موضوع تحریم بوده است، اجازه بدهید بانک به فعالیت خود در این کشور ادامه دهد.
مدیرعامل بانک تصریح کرد: فعلا پاسخی از سوی بانک مرکزی بحرین دریافت نکردیم اما ما این حق را برای خودمان محفوظ می‌دانیم که از مجامع بین‌المللی موضوع را پیگیری کنیم.
وی با بیان اینکه در زمان اتخاذ این تصمیم توسط بانک مرکزی بحرین، ارزش دارایی بانک فیوچر ۱٫۵ میلیارد دلار بود، گفت: بانک ملی، بانک صادرات و بانک الاهلی بحرین هر کدام یک سوم سهام بانک فیوچر را در اختیار دارند.
همتی اضافه کرد: به دنبال این هستیم این بانک که در بحرین مورد اقبال عمومی قرار گرفته و رشد خوبی داشته است، بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. اگر تصمیم تعطیل کردن بانک عملیاتی شود، مساله را از طریق حقوقی پیگیری می‌کنیم.
کودتا علیه فیوچربانک
بانک مرکزی بحرین از بهار امسال کنترل فیوچربانک که از سرمایه دو بانک صادرات، ملی و الاهلی یونایتد بحرین به وجود آمده را بر عهده گرفته است. ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی سابقه مدیرعاملی این بانک را دارد. طبق آخرین آمار فیوچر بانک تا پایان سال ۲۰۱۵ مبلغ ۵۶۹٫۴۰۰٫۰۰۰ دینار بحرین (۱٫۵۱ میلیارد $) دارایی داشته است.
در زیر نامه بانک مرکزی بحرین در مورد فیوچر بانک که طبق آن کنترل این بانک که با سرمایه ایرانی به وجود آمده را به دست گرفته نشان داده می‌شود:
Untitled-1

ولی‌الله سیف در زمان دریافت نشان ایزو ۲۷۰۰۱ مدیریت فیوچر بانک

ISO 27001 1389

ولی‌الله سیف در زمان مدیرعاملی فیوچربانک
news5_1

ولی‌الله سیف در زمان مدیرعاملی فیوچربانک

news8_1

ولی‌الله سیف در زمان مدیرعاملی فیوچربانک

news9_1

ولی‌الله سیف در زمان مدیرعاملی فیوچربانک/ خبر مقدار سود بانک که در سایت فیوچربانک منتشر شده است

Untitled-2

۵c5bb1b9-a9de-42c4-a1ab-79fd0f218ebc

Twitter Google+ Facebook
6,350 views
نظرات
 1. جانباز جنگ از كرج چهارشنبه 7 بهمن 1394

  آقای …خوبه این خبر را سپرده گذاران ثامن الحجج پخش کنند شما که زندگی مردم را بهم زدید
  واقعا با این خبر باید بگویم یکی باید به بانک مرکزی مجوز بده چون مدیرانش …..هستند
  (این پیام ویرایش شده است … بانک مردم)

 2. تهرانی پنج‌شنبه 8 بهمن 1394

  یک روز هم پرونده اقایان برج بانک مرکزی باید رسیدگی بشه که مردم سپرده گذار ثامن الحجج را گرفتار کردن
  گره ای که با دست باز میشد را ….
  بروید ببینید اختلاس ۱۲۳ میلیارد ده سال پیش در بانک صادرات در زمان مدیرعاملی چه کسی بوده است….

 3. سپرده گذار چهارشنبه 7 بهمن 1394

  …خائن است(این پیام ویرایش شده است … بانک مردم)

 4. سپرده گذار ثامن الحجج جمعه 10 اردیبهشت 1395

  …باید برکنار و محاکمه بشه
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه