تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 15142 تاریخ انتشار : 10 بهمن 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج این روزها با ابهام‌ها و سوالات بسیاری مواجه هستند اما کمترین جواب را می‌گیرند. به گزارش بانک مردم، سپرده‌گذاران بسیاری در تماس با ما از بلاتکلیفی‌ فعلی شکایت کردند و خواستار تسریع اقدامات مسوولان شدند. در اواسط دی‌ماه موسسه ثامن‌الحجج وعده داد تا پنجم بهمن سود سپرده‌گذاران در دو استانی که پرداخت نشده را پرداخت کنند. جالب اینکه در آن زمان “ثامن‌الحجج” در بسیاری از استان‌ها توان پرداخت سود و سپرده سرده‌گذاران نداشت و هیچ‌گاه مشخص نکرد که در کدام استان‌ها سود را پرداخت نکرده است. با توجه به مسدود شدن حساب‌های ثامن‌الحجج قابل پیش‌بینی بود که این موسسه اعلام کند که مدعی شود ما می‌خواستیم پول سپرده‌گذاران را بدهیم اما نگذاشتند!” در آخرین اطلاعیه موسسه ثامن‌الحجج که هفته گذشته منتشر شده آمده است:  “باسلام و احترام، پیرو اطلاعیه (سخنی با سپرده گذاران ) شماره یک روابط موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) در مورد برداشت سود سپرده ها تا تاریخ ۹۴/۱۱/۰۵ به اطلاع می رساند، با عنایت به اینکه حساب های موسسه مسدود گردیده است و بانک مرکزی در اطلاعیه شماره ۲ مورخ ۱ بهمن ۱۳۹۴؛ بانک پارسیان ‌را به عنوان بانک عامل برای بازپرداخت وجوه سپرده‌گذاران از محل سپرده های مسدود شده موسسه برگزیده است. لذا ضمن تشکر از حسن اعتماد شما عزیزان با توجه به اطلاعیه بانک مرکزی؛ موضوع اطلاعیه شماره یک موسسه در خصوص پرداخت سود تا تاریخ۹۴/۱۱/۰۵  لغو و کان لم یکن تلقی می گردد.”
ادعای موسسه در حالی است که “ثامن‌الحججی‌ها” از ۳ ماه قبل سود سپرده‌های سپرده‌گذاران عمده را پرداخت نمی‌کردند و توان تسویه حساب با مشتریان خود را نداشتند. اتفاقا در زمانی که هنوز بحران “ثامن‌الحجج” جدی نشده بود بسیاری از سپرده‌گذاران اعلام کردند که ما فعلا سپرده خود را نمی‌خواهیم اما حداقل سود ما را بدهید با این وجود این درخواست‌ها با بی‌تفاوتی مسوولان موسسه مواجه شد تا بحران همه‌گیر شود. به همین علت ادعای آنها مبنی بر پرداخت شدن سودها در پنجم بهمن عجیب به نظر می‌رسد. از طرفی اعلام شده بود پرداخت سپرده‌های خرد و زیر ۱۰ میلیون تومان سپرده‌گذاران از ۱۰ بهمن آغاز خواهد اما این تاریخ نیز تغییر کرد و به روز دوشنبه ۱۲ بهمن موکول شد.سپرده‌گذاران “ثامن‌الحجج” اعتقاد دارند که تحمل بدقولی‌ها سخت‌تر از هر مشکلی است. موسسه ثامن‌الحجج چون نتوانست به وعده‌ها و قول‌ها خود عمل کند این‌طور گرفتار شد و سپرده‌گذاران را با مشکل فراوان تنها گذاشت. مسوولان موسسه حتی به خبر تصویب اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی ثامن‌الحجج توجهی نکرده‌اند تا بیش از پیش مشکلات “ثامن‌الحجج” مبهم شود. طبق تصمیم شورای پول و اعتبار در صورت همکاری مدیرعامل “ثامن‌الحجج” و توثیق دارایی‌های موسسه، اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای پرداخت سپرده سپرده‌گذاران در نظر گرفته شده است. این خبر خوبی برای سپرده‌گذاران بود اما مسوولان موسسه باز هم سیاست سکوت را در پیش گرفته‌اند و معلوم نیست چه موقع این سکوت‌ها تمام می‌شود.
از طرفی سپرده‌گذاران از بانک پارسیان و بانک مرکزی توقع دارند رویه موسسه ثامن‌الحجج تکرار نشود و ۱۲ بهمن فرآیند پرداخت سپرده‌ها آغاز شود و این موضوع مقدمه‌ای بر حل مشکل سایر سپرده‌گذاران شود. نباید تاریخ ۱۲ بهمن تغییر کند تا سپرده‌گذاران اعتماد به وجود آمده به بانک مرکزی را از دست ندهند.
امیدواریم همه دستگاه‌ها برای حل مشکل “ثامن‌الحجج” دست به دست هم دهند و برای حل مشکل آنها عجله کنند چراکه عجله در این کار نه تنها مذمت نمی‌شود بلکه ثواب‌ دارد.

Twitter Google+ Facebook
7,295 views
نظرات
 1. دکتر مهر شنبه 10 بهمن 1394

  بانک مردم عزیز ممنون از پیگیری شما.
  جناب آقای سیف حتما شما هم مثل من میدانید که از ابتدا مشکل با سپرده های بالاتر از مبلغهایی که شما قصد تصویه آن را دارید شروع شده.
  این مردمی که هر روز در مجلس و بانک مرکزی یا جای دیگر هستند برای ۱ ملیون این همه ذلت نمیکشند.
  چرا تعیین تکلیف نمی کنید؟
  هر کس قبل هر نوع انتخاباتی کلی وعده به ما میدهد ولی شما خود را قایل به توضیح نمیدانید:
  دقیقا همان طور که نویسنده متن اذعان داشته، ازبی خبری خسته شدیم.
  تکلیف ما را مشخص کنید لطفا.
  این روزهای سخت آیا میگذرد؟؟؟

 2. اقتصاد دان شنبه 10 بهمن 1394

  جناب دکتر مهر تسویه حساب نه تصویه . اون هیات تصفیه کلا یک چیز دیگه است . اما کلمه ای بنام تصویه نداریم . سپاسگزارم

 3. دکتر مهر شنبه 10 بهمن 1394

  بانک مردم به مسئولایه خوبه بانک مرکزی‌ و ثامن الحجج لطفا بگو چشم مردم کارهای شما را خوب در حال نگاره کردن است.
  حافظه مردم این روزها را خوب رکورد خواهد کرد.
  حتما روزهای نزدیک عید ۱۳۹۵ با ته مزه تلخ استرس را فراموش نمیکنیم.
  تاوان کارتان بی اعتمادی محض به سبستم بانکی کشور است.
  بانک مردم عزیز یه سوال دارم،لطفا در آرشیوتان نگاه کنید که کدام ارگان یا بانک در طول این سی و خورده ای سال این بلاها رو سر مردم آورده که پدیده و میزان و ثامن الحجج یا ما کردند.

 4. رحیم یکشنبه 11 بهمن 1394

  خواست ملی ::

  محاکمه مدیران موسسات میزان + ثامن الحجج و نیز مدیران مربوطه در بانک مرکزی بعه دلیل انجان ندادن وظایف و مسئولیت ها

 5. مالباخته شنبه 10 بهمن 1394

  به نظرم بهترین حالت پرداخت پول ها از طریق بانک مرکزی هست ولی به شرطی که نظارت کامل داشته باشه….الان چون تسویه حساب رو گزاشتن گردن موسسه حالا موسسه میتونه هرجوردلش بخاد سود بده یا اصلن سود نده بعد کسی که سپرده کلان داره تا یکسال سود که نمیگیره هیچ ارزش پولش در برابر تورم حداقل ۳۰ درصد کم میشه…..ینی بعد از یکسال اگه بدون سود حتی کل سپردشو بدن بازم بر اساس تورم ۳۰ درصد از اصل پولش کم میشه….شک نکنید که بانک مرکزی یه جوری میخاد مردم رو نقره داغ کنه که دیگه سمت موسسات نرن!!!!ولی بازم این راه بهتر از بی خیالی موسسه هست

 6. سپرده گزار شنبه 10 بهمن 1394

  شمارو بخدا هی نگین یکسال دیگه، مگه تا اون موقع با این همه بدهی و غصه زنده میمونیم، وااااای خدا خودت به فریادمون برس، این بی عدالتی ها فقط دیگه بهدست مبارک صاحب الامر از بین میره و بس، اللهم عجل لولیک الفرج 💐 💐 💐
  فقط برای فرج آقامون دعا کنیم که گشایش و فرج اصلی با خود ایشان است

 7. سپرده گزار شنبه 10 بهمن 1394

  توجه داشته باشید که اعداد و ارقام وآمار اعلامی توسط موسسه ججج همه با بزرگنمایی و غلو بود و البته با دروغگویی هایی که در طی این چهار ماه از بزرگ تا کوچیک و رییس و کارمندای موسسه به من و سایر سپردهگزاران گفتند و کذب بودن گفتارشان حداقل بر من اثبات گردید،من فقط به آمار وگفتار مسولان بانک مرکزی اعتماد دارم که بشرح زیر است:
  کل وجوه سپردگزاران پس از پرداختی های طی آبان و آذر ۹۷۰۰ میلیارد تومان بدون در نظر گرفتن سود آنها
  کل تسهیلات داده شده و قابل وصول ۳۵۰۰ میلیارد تومان بدون درنظر گرفتن بهره
  کل موجودی نقد نزد بانک ها و سایر موسسات با کشف شده ها ۱۲۰۰ میلیارد تومان
  بقیه یا به املاک تبدیل شده یا در حسابهای بستگان مسولان موسسه و …

 8. اقتصاد دان شنبه 10 بهمن 1394

  با سلام

  دوستان بنظر من باید تمامی دستگاه های قدرت از قبیل بانک مرکزی . قوه قضائیه . نیروی انتظامی . اداره محترم اطلاعات . مجلس . و نهاد ریاست جمهوری دست در دست هم بدهند و متخلفین موسسه را بازداشت و راسا نسبت به مصادره اموال منقول و غیر منقول موسسه اقدام کنند و نسبت به بازگرداندن پولهای خارج شده از کشور اقدام کنند و نسبت به رد گیری اموال موسسه که بنام اشخاص ثالث هستند که این اموال موسسه که بنام موسسه نیست و عمدا بنام دیگران هست رقم بسیار بالایی هست که همه آنها با محاکمه مدیر عامل و اعضا هیات مدیره مشخص و پیدا میشوند . یعنی تو این مملکت یکنفر ۱۰ هزار میلیارد پول مردم را میخوره کسی هم جرات نداره بگه بالای چشمت ابرو هست ؟ چه کسانی حامی این افراد قانون گریز هستند که چند ماه هست زندگی ما را نابود کردند .

  بنظر من از ۱۲ پرداختها شروع میشود چون اگر شروع نشود تمام مردم اعتمادشون را از بانک مرکزی بر میکردد و دوباره اوضاع خرابتر میشود .
  باید تمامی کسانی که باعث نابودی زندگی ماها شده اند زندانی محاکمه و به اشد مجازات محکوم شوند من امروز قید همه پسز را زدم و از موسسه ثامن الحجج در کرمان شکایت کردم و دنبال حکم توقیف اموال و پرداخت کارکرد پولم و خسارت و دیر کرد و هزینه قضایی کردم و تا تهش میایستم . من ۳۲۰ میلیون پولم را از سر راه نیاوردم که بدهم (الف . م ع ) بخوره یک آبم روش . از دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم درخواست بازداشت و محاکمه دارم . هر کس موافق هست نظر بدهد .

 9. علی یکشنبه 11 بهمن 1394

  متن شکواییه را بنویسید که ما هم در استانهای دیگر اقدام کنیم

 10. محمد یکشنبه 11 بهمن 1394

  در صورتی که چشم انداز مشخصی در ماه بهمن در خصوص نحوه برگرداندن وجوه امانتی مردم مشخص نکنندمن هم موافقم.

 11. سپرده گذار ثامن الحجج شنبه 10 بهمن 1394

  بانک مردم . چقدر مهربونه .

 12. انتظار شنبه 10 بهمن 1394

  دوست عزیز اولا فقط تهران و اصفهان توانایی پرداخت سود سپرده را نداشتند. ثانیا در حال حاضر چند استان دیگر به اینها اضافه شده و ۱۸ استان این توانایی رو دارند. ثالثا خود شما خیلی خوب میدونی مشکل پیش اومده صرفا به دلیل کل کل میر علی با رییس بانک مرکزی به همراه یه چاشنی سیاسی هست. تا امروز سکوت کرده بودم. یه کانال تلگرامی باز میکنم و یه سری اسناد برای مردم رو میکنم. از جمله ترددهای جنابعالی به…

 13. اشکان یکشنبه 11 بهمن 1394

  اسناد چی؟بازم حرفهای مفت. استان تهران. استان البرز. استان اصفهان. استان کرمان .استان یزد. خراسان رضوی.الان ۴ ماه یک ریال سود پرداخت نکرده اند. جون من سکوت نکن. من خودم نفر اول میام عضو تلگرامت میشم ببینم باز میخواهید چی بگید. فقط دروغ و ریا و کلاه برداری و پارتی بازی و مال مردم خوری به اسم آقا امام رضا

 14. مالباخته شنبه 10 بهمن 1394

  بابا مشکل خیلی حاد میشه من تویه روستا زندگی میکنم خیلیا گرفتار شدن وای به حال شهرهای بزرگ بنظرمن این مسئله روبره خون خونریزی پیش میره چون تهداد خیلی زیادی درگیر هستن

 15. الف الف شنبه 10 بهمن 1394

  هیچ منتی بر سر ما سپرده گذاران نیست که سپرده هایمان را از اعتبار چه کسی و از کجا باز میگردانند، زیرا طبق قانون حاکمیت (بانک مرکزی) وظیفه نظارت بر موسسات مالی و بانکها را داشته. به مجاز یا غیر مجاز بودن هم اشاره ای نشده. زیرا ظهور پدیده غیر مجاز، سبب اهمال حاکمیت است.
  البته موسسه ثامن الحجج دارای مجوز از سوی حاکمیت (وزارت تعاون) بوده و در زمانی مورد تایید و تکریم و تعامل با بانک مرکزی.
  دولت در این مواقع موظف است مثل یک شرکت بیمه، خسارات را جبران نماید. از جمله خسارات سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج، پدیده شاندیز، موسسه میزان، … و حتی کارمندان آنها را.

 16. farshad یکشنبه 11 بهمن 1394

  بیشین بینیم با وقتی بیچاره بانک مرکزی این همه میگفت اینا غیر مجازن. گوش نمیدادین همتون نزول خورید برا دو درصد سود بیشتر

 17. الف الف دوشنبه 12 بهمن 1394

  اولا اگر شرایط عقود اسلامی بانکها و موسسات را بدانی، ب[این پیام توسط بانک مردم ویرایش شده]

 18. سپرده گذار شنبه 10 بهمن 1394

  خوبه اختیار بانک جهانی و……. دست ….و امثال ….مثلا موسسه ثامن الحجج نیست وگرنه چی میکردن با کره زمین
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 19. سپرده گذار شنبه 10 بهمن 1394

  به نظر من بهتر ه مسئولین موسسه و مدیرا ن و سرپرستان استانها هر چه زودتر دستگیر شوند تا جایی که من شنیده ام بیشتر اموال متاسفانه به نام مؤسسه نیست به نام اشخاص است خیلی راحت میتوانند با انجام معامله سوری تبدیل به پول کنند و از مملکت خارج کنند .تا زمانی که اموال به نام اشخاص است وثیقه بانک مرکزی قرار نمی دهند خدا ازشون نگیره که با سرمایه مردم برای خودشون پادشاهی میکنند .قوه قضائیه باید هرچه زودتر وارد عمل شود تا پولها را خارج نکردند.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 20. رضا شنبه 10 بهمن 1394

  سلام اقای سیف شمارا قسم به خون پاک شهدا پول منو بدهید بد گرفتار شدم
  ارامش سه ماه است ازما دور است مجبور به پرداخت نزول به طلبکاران شده ام
  خودم مریض و خرج سه خانوار گردن بنده است به ثامن الحجج حقیقت را میگویم
  شب عید است نگزارید ابروی نام ثامن الحجج برود کمکمان کنید نگزارید شرمنده
  زن و بچه و خانواده خود بشویم توروخدا کمک

 21. علی شنبه 10 بهمن 1394

  دویست و پنج میلیون پولم رو خوردند . ریال به ریالش رو از ی جای کشور با بدبختی جمع کرده بودم
  ….
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 22. بدبخت شنبه 10 بهمن 1394

  ۱-بانک مرکزی با مال و جان مردم بازی نکنین
  ۲-خدا هست اگه قبولش دارین
  ۳-حداقل سود سپرده کلان رو بدین کمی از استرس ما کم بشه

 23. م الف شنبه 10 بهمن 1394

  سفره های این ور اون ور…
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 24. senator شنبه 10 بهمن 1394

  اگه همه سپرده گذاران با همه متحد شیم به پولمون میرسیم .اینکه پول یه عده ای رو بدن و دهنمونو ببندن دیگه صدامون به هیچ جا نرسه مثه موسسه میزان که بعد ۱سال با اینکه خیلی کوچیک بود برین بپرسین چجوری پولاشونو دارن میدن ما که پولمون بالاست اینجوری که اینا شروع کردن هممون بدبخت میشیم .اگه تو هر شهر یکی گروهی تلگرام داره بزاره که همه عضو شیم اینجوری اگه قرار شکایتی کنیم با هم شکایت میکنیم …….بانک مردم شما که پیگیرین اینکارو بکنیین و این مطلبو به گوش همه برسونین مطمعن باشین کسی از متحدشدن ضرری نمیکنه یه دست صدا نداره .مرسی منتظرم.من کرمان ام اگه کسی گروهی داره بزاره منظورم هر شهر جدا که با هم بتونبم بریم دادگاه و ……..
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 25. سپرده گذار اصفهانی شنبه 10 بهمن 1394

  واقعا چی شده میخواهید با مردم چیکار کنید
  الا اینکه مردم را با خودتون بد بین کنید
  اقای میرعلی فقط بفکر خودش ومنافعش است
  مردم دارند خرد میشند زیر بار اینهمه فشار
  پرسنل شعبات اصفهان طلبکار ادمند میگند به ماچه؟
  اقای میرعلی فقط خود امام رضا جواب اینهمه نامردی ات را بده

 26. سپردهگذار سیرجان شنبه 10 بهمن 1394

  سلام مؤسسه ثامن الحجج باید منحل شود نه مجوز نه ادغام موسسه‌ای که چند ماه سپردگذاران خود را به امان خدا رها کرده و کوچکترین قدمی برای سپردگذاران خود بر نداشته چه فایده‌ای دارد بماند و چند سال دیگر تعدادی دیگر را مثل من را بیچاره کند هنوز کارمندانش هم روی صندلی مؤسسه خود بنشیند بگویند بروید سپرده خود را از پارسیان بگیرید انگار ما در بانک پارسیان سپردگذاری کرده ایم

 27. اشکان یکشنبه 11 بهمن 1394

  احسنت برتو .کارمندان شعبه جمهوری کرمان هم همین حرفهارو به مشتریانش میدهند و بیخیال روی صندلیهای خود تکیه زده اند و کلش آف کلنز بازی میکنند و عصبانیت تمام میگویند به ما چه برو از بانک پارسیان پولتو بگیر .۴۰۰ میلیون زندکیمو چرب زباتی رییس شعبه آقای س. ا ازم گرفت الان ۴ ماهه نه سر کار میاد و وقتی میاد میره پشت شعبه تو یک اتاق قایم میشه . نه جواب تلفنش را میده نه جواب پیامها. واقعا برای خودم متاسفم که برای چند درصد سود بیشتر مالمو نابود کردم.

 28. senator شنبه 10 بهمن 1394

  میشه پست دومی و بزارین نظر بقیه رو ببینم

 29. کیوان کوثری شنبه 10 بهمن 1394

  اگر واقعا دولت میخواهد مشکل سپرده گذاران را حل کند چرا پس خود مشکل ایجاد میکندو نمیگذارد مردم به پول خودشان برسند…
  پول هر منطقه در شهر خودشان است اگر بگذارند هر شهر با سرمایه باقی مانده خودشان با سپرده گذارا ن همان شهر تصفیه کنند مشکل هم برای بانک مرکزی و هم برای هر استان جداگانه حل شود بهتر خواهد بود
  من در یک شعبه بانک بازار در تنکابن حساب باز کردم حدود بیست و پنج سال هست و این بانک با مجوز باز شده ..یک سال میشود که با دستور بانک مرکزی این شعبه که بانام وحدت سبز باز شده بود به ثامن الحجج اسم عوض کرد ولی در مدیریت و کار هیچ تغییری نکرد بانک بسیار خوب و با حساب کتابی است با کارمندان بسیار مودب و مسئولین با تجربه که از اول توسط سرمایه بازار و کارمندان تاسیس و تا کنون کار میکندبه امید کمک به شهر و شهروندان مستمند که تا کنون هم شهرت بسیار دارد و اعتبار نزد بازاریان ….از یکم این ماه حسابهایمان را مسدود کردندبه بهانه تخلف ثامن الحجج…………………..در صورتی که مسئولین بانک میگویند حسابمان از ثامن الحجج جداست و پول در شهر خودمان و نزد خودمان است اگر بانک مرکزی دستور باز شدن حسابمان را بدهد تمام پول مردم را را تا آخرین ریال با سود پرداخت میکنیم ولی بانک مرکزی اجازه نمیدهد چرا؟ما که در بانک ثامن الحجج حساب باز نکردیم حتی تمام قرارداهایمان به نام وحدت سبز میباشد من هم در آن بانک حساب و پول دارم و هم وام بسیار سنگینی گرفتم که سود آن را از حسابم کم میکنند از یکم تمام کارگران حقوق بگیرم را بیرون کردم به علت مسدود شدن حسابم چون پولی که روز بحساب میریختم و برداشت میکردم را نیز مسدود کرده اند کارگرم دیروز گریه میکرد و میگفت ما برویم گفتم بروید تا وضعیت بانک درست شود جواب این کارگران و زن و بچه اینان را کی میخواهد بدهد امید وارم مسئولین فکری درست و تفکرانه کرده باشند نباشد آن که برای درست کردن ابرو چمانی کور گردد با تشکر

 30. بیچاره شنبه 10 بهمن 1394

  من یه سؤال دارم. اون آقای قاضی که ۲۴ساعته حسابهای موسسه درکل کشوررومسدودمیکنه واموال عمومی معرفی میکنه یعنی واقعا نمیتونه. اون کسی که باعث به وجود اومدن این فاجعه شده و حالا هرکسی که هست باشه مهم نیست دستگیرکنه؟
  بابا عبدالمالک ریگی رو توی آسمون گرفتن ولی طرف رو تو خونه نمیتون بگیرن……….یعنی راسته؟؟؟؟!!!!

 31. سپرده گزار شنبه 10 بهمن 1394

  شمارو بخدا هی نگین یکسال دیگه، مگه تا اون موقع با این همه بدهی و غصه زنده میمونیم، وااااای خدا خودت به فریادمون برس، این بی عدالتی ها فقط دیگه به دست مبارک صاحب الامر از بین میره و بس، اللهم عجل لولیک الفرج 💐 💐 💐
  فقط برای فرج آقامون دعا کنیم که گشایش و فرج اصلی با خود ایشان است

 32. Mohsen eftekhar شنبه 10 بهمن 1394

  سردبیر محترم بانک مردم
  میشود از آقای سیف بپرسید چرا یک ماهه پیش در گفتگوی خبری فرمودند که سپرده گذاران اصلا نگران نباشند مشکل ثامن الحجج حل میشود؟
  الان بنده ۵۷ ملیون سپرده دارم و ۱۶ اسفند هم باید ۱۰ ملیون روی پول رهن خونه ام اضافه کنم.الان میشه ایشون بفرمایند از چه خاکی برای ریختن بر سر خودم استفاده کنم؟
  ایشون که میگن این موسسه سود غیر متعارف میداده الان بانک ش.. که تحت نظارت سازمان مطبوع وی است ۲۲% روز شمار میده و تو شیشه همه شعبه اش زده کارش حقه؟اگه دروغ میگم بانک مردم چاپ نکن.۱ دیقه زحمت داره فقط بزن طرح آرمان بانک ش…
  فک کنم یه دیپلمه ی نظام قدیم آموزش پرورش مثه من هم کافیه که پرتقال فروش رو پیدا کنه!
  منه بدبخت و امثال منه بدخت شدیم آلت دست طرفین که هر کدام شوتمان میکنن یه طرف.
  بابا به هر چی قبول دارید گیریم یه حرفی بزنید ما بفهمیم با شما چن چندیم!!!
  چرا فک میکنین ماها مرفه بیدردیم؟؟؟
  چرا باید به راحتی هر کار میخواین میکنین.
  یکی الان به من بگه به کجا شکایت ببرم؟
  جواب زن و بچمو چی بدم؟
  کارمون شده صب تا شب و شب تا صب تو گوگل بزنیم آخرین خبرها از موسسه ثامن الحجج

 33. پیمان یکشنبه 11 بهمن 1394

  بهترنبود کار در شعب ثامن الحجج انجام میشد با نظارت بانک مرکزی در شعبه .کارسرعت بخشیده میشد ولی الان مشکلات مردم فقط زیادتر شده وبس

 34. سپرده گذار ثامن الحجج یکشنبه 11 بهمن 1394

  مدیران ثامن الحجج . بهتراست سکوت معنادار خود راتمام کنند ما به آنها اعتماد
  کردیم به اعتمادمان خیانت نکنند.

 35. سپرده گذار یکشنبه 11 بهمن 1394

  دوست عزیز مدیران موسسه ثامن الحجج ممنوع المصاحبه اند. اگر بخوان حرف بزنن چیزایی میگن که نباید گفته بشه!!!

 36. محمد یکشنبه 11 بهمن 1394

  اقا موسسه ثامن الحجج تو شهر ما تا اواخر دیماه به تمامی تعهداتش عمل میکرد در محیطی کاملا ارام اگه راست میگید با نظارت و در همان شعبه های ثامن الحجج بدهی مردم را تسویه بکنید بعد خودتان میدانید با …

 37. مجید یکشنبه 11 بهمن 1394

  به نام خدا
  به اشتباه اطلاع رسانی نکنید
  ۱ – با هشدار بانک مرکزی همه برای گرفتن پول های خود به شعب مراجعه کردند اگر بانک مرکزی اوضاع را شلوغ نمی کرد این اتفاق نمی افتاد
  ۲ – هر بانک دیگری اگر اکثر سپرده گذارانش برای گرفتن پول خود هجوم بیاورند قادر به پرداخت نیست چون پول های مردم را در جاهای مختلف سرمایه گذاری می کنند
  ۳ – اگر موسسه به سختی می توانست پول سپرده گذارانش را بدهد به علت مسدود شدن حسابهایش از طرف بانک مرکزی بود چون الان بانک پارسیان کدام پول ها را از روز ۱۲ بهمن می خواهد بدهد همان پول های مسدود شده موسسه می باشد .

 38. کارمند یکشنبه 11 بهمن 1394

  چ مزخرفاتی…

  آره جون خودتون گ-ند بانک مرکزی رو هم بنداز ین روی موسسه

  ما و مردمم که کلا خ-ر … فرض کردین….

  بانک مرکزی که قرار بود زیر۱۰تومنو از قبال همون سپرده موسسه
  نزد بانک مرکزی بدین.. هرچی قسط هم که ما میگیریم همه رو تقدیم

  بانک مرکزی میکنیم..اینا کجا میره پس؟
  درواقع روزانه میلیارد میلیارد تومن میره به جیب بانک مرکزی!!!

 39. کیوان یکشنبه 11 بهمن 1394

  کاش این پیغام رو آقای میرعلی ببینه .
  همون طور که خدائی هست ، روز جزائی هم هست . بر عاقبت کار بیندیش . بعضیا اونقدر بار گناهانشون سنگین میشه که در ردیف جنایتکارای تاریخ قرار میگیرند . کسی که دستور آغاز جنگی رو میده با کسی که هزاران نفر رو یک به یک بکشه فرقی نداره . کسی که اینطور با دارائی مردم بازی میکنه با کسی که هزاران سرقت انجام میده فرقی نداره . ولی متاسفانه دومی رو برای هر گناه ، به اشد مجازات میرسونن ولی اولی آزادانه میچرخه و بیانیه میده .
  کسی که یک کشتی میدزده دزد دریائیه ولی کسی که هزاران کشتی رو بدزه یه فاتحه !
  البته این قانون انسانهاست . ولی قانون اون دنیا بر عدالت استواره

 40. علی یکشنبه 11 بهمن 1394

  همه تقصیرها سر مدیر عامل ثامن الحجج هس باید میر علی برکنارشود تا مشکلات حل شود

 41. فرشيد یکشنبه 11 بهمن 1394

  با سلام
  کاملا فرمایش شما صحیح است که موسسه چند ماه است که سود پول مبالغ بالا را پرداخت نمیکرد. و قصد استفاده از اهرم مردم را داشت. البته این کارشان کمال کم لطفی است . و با برخورد بانک مرکزی مواجه شد.
  فی الحال در صدد همکاری میباشد مدیر موسسه و امید است جناب سیف نیز نه بخاطر مدیر موسسه بلکه بخاطر مردم خوبمان از خطای مدیران موسسه چشم پوشی کنند و اجازه ادامه فعالیت دهند

 42. علی یکشنبه 11 بهمن 1394

  دلت خوشه شعبات اصفهان ده تاش کم شده درب موسسه هم بسته

 43. سپرده گذار یکشنبه 11 بهمن 1394

  واقعا گل وبلبل شده . یه نفرو به خاطر مهریه یا دیه یک عمل ناخواسته سالها میندازند زندان، ولی چه اینا هرکاری دلشان میخواد با مردم انجام میدن و راست راست تو مملکت میگردن و به ریشمون هم میخندند.

 44. سپرده گذار ثامن الحجج یکشنبه 11 بهمن 1394

  فردا ۱۲ بهمن است پرداختها انجام می شوند یا سرمی دوانند ؟

 45. سپرده گذار ثامن الحجج یکشنبه 11 بهمن 1394

  آقای فرشاد که مارانزول خور می نامید خیلی از بانکها ازجمله بانک پاسارگاد در
  ثامن الحجج . حساب داشتند بیست درصد به مشتریانشان بهره می دادند ۲۷ درصد از ثامن الحجج . خودشان بهره می گرفتند پس بیخود جانماز آب نکشید
  دراین صورت همه نزول خوارهستند ووقتی وضع خراب شد آن بانکها پولهایشان
  را خارج کردند.

 46. سپرده گذار یکشنبه 11 بهمن 1394

  بابا عجب مملکتی داریم یکی میاد ۵۵۰ شعبه میزنه ۱۲ سال فعالیت مالی انجام میده بعد یه سری ادم میان میگن غیر مجازه
  بعد اگه غیرمجازه مدیرعاملش بهش چرا اتهام نمیزنن ازاد برا خودش میچرخه
  پول و ابرو ۲۴۰۰۰۰۰ نفر سپرده گذار دستشه که این تعداد با خانواده هاشون میشن ۱۰ میلیون ادم همه گیرن اگه مریض دارن بیمرن اگه گرسنه اند بمیرن تا ببینن اون مدیرعامل کی همکاری میکنه مسخره نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خنده داره به خدا
  یاران چه غریبانه رفتند از خانه ………………

 47. بدبخت سه‌شنبه 13 بهمن 1394

  روج‌ثامن الحجج[این پیام توسط بانک مردم ویرایش شده]

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه