تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 18526 تاریخ انتشار : 19 اسفند 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرعامل بانک ملی و رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها گفت: تلاش سیستم بانکی این است که نرخ سود سپرده بانکی اوایل سال آینده به ۱۶ درصد کاهش یابد.

به گزارش بانک مردم عبدالناصر همتی در نشستی خبری با اشاره به اینکه نمی‌توانم بگویم در دو و نیم سال گذشته در بانک ملی چقدر سختی کشیدم، افزود: خیلی امیدوارم سال ۹۵ سال خوبی برای اقتصاد کشور و بانک ملی باشد. وی در ادامه با تأکید براینکه برجام به نتیجه رسید و تا امروز مقدمات بعد از برجام با بانک‌های خارجی انجام شده است، تصریح کرد: بانک ملی با ۱۷ واحد در خارج از کشور توانسته سوئیفت را نهایی کند و مبادله پیام نیز انجام شده است.

همتی گفت: طی دو سه هفته اخیر ۶۵۰ پیام مبادله شده و بالای ۴۰ مورد روابط با بانک کارگزار برقرار شده است.وی با بیان اینکه امیدوارم سال ۹۵ با حداکثر توان از این مهم بهره برداری کنیم، گفت: هیچ مبادله‌ای با سوئیفت انجام نشده است و هر کسی هر حرفی غیر از این بزند نشان می‌دهد که اطلاعات ندارد.

مدیرعامل بانک ملی ضمن اشاره به اینکه سوئیفت به معنای این است که خط تلفن باز شده و می توان با آن تماس برقرار کرد، گفت: ال سی دلاری الان انجام نمی‌شود یعنی دلار کیلیر نمی‌شود چرا که اوفاک آمریکا (خزانه داری آمریکا) باید موافقت کند.همتی تأکید کرد: باز نشدن ال سی دلاری مشکلی نیست که با تحریم بوجود آمده باشد چرا که این مشکل قبل از تحریم نیز وجود داشته و هم اکنون نیز پابرجاست.

وی ضمن اشاره به اینکه کار سوئیفت پیام رسانی است، تصریح کرد: مشکل اصلی یورو و بقیه ارزها بود که الان این مشکل حل شده است و می‌توان نقل و انتقال انجام داد.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها با تأکید براینکه باید ال سی و تحریم را از یکدیگر جدا کرد، افزود: اینکه شرایط اقتصادی و نحوه تأمین مالی چه باشد بحثی است که باید در روابط بانکی با خارجی‌ها مورد تأکید قرار گیرد.

همتی در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه گفته می‌شود نقل و انتقال ارز به داخل کماکان بسته است و فعالان اتاق بازرگانی بارها این نکته را مورد اشاره قرار می‌دهند، گفت: پول داخل کشور می‌آید و مشکلی در این زمینه وجود ندارد ولی بانک‌های خارجی به تدریج فاینانس و ریفاینانس را انجام خواهند داد.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها در ادامه با ابراز امیدواری از اینکه نرخ سودداوایل سال آینده به ۱۶ درصد برسد، گفت: ضروری است نرخ کم شود نرخ سپرده کم شود.همتی با بیان اینکه چرا برخی بانک‌ها نرخ‌های سود را اجار نمی‌کنند، گفت: آنها با اندکی مقاومت مجبورند نرخ‌های سود را اجرا کنند این موضوع در ایران باید از طریق توسعه نامتوانزن پیش رود، مقداری تحمل کنید حتما بعد از عید نرخ‌ها تعدیل و به نرخ نزولی پیش می‌رود.

همتی

Twitter Google+ Facebook
2,027 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه