تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 19195 تاریخ انتشار : 27 اسفند 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: آیا بانک‌های عامل که تراکنش ناموفق دارند جریمه می‌شوند و تراکنش ناموفق نهایتا به سود مشتری است؟ سود این تراکنش چقدر است؟

به گزارش بانک مردم، یکی از مخاطبان با مطرح کردن سوال بالا توضیحاتی در این باره خولسته است.

تراکنش ناموفق به زیان بانک عامل و به سود مشتری است.

‌ناصر حکیمی، مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی مدتی پیش در این باره گفته که تراکنش‌های ناموفق ۱۰۰۰ تومان به علاوه ۳۴ درصد سود روزشمار نصیب مشتری می‌کند!

برای مواردی که پول از حساب مشتری کم می شود اما خدمتی را دریافت نمی کند صندوقی تشکیل شده که به صورت روز شمار ۳۴ درصد سود به پول مشتریان پرداخت می کند.

صندوق جبران خسارت مشتریان تشکیل شده و تمام وجوهی که از محل هزینه های بانک ها برای تراکنش های ناموفق دریافت می شود به این صندوق واریز می شود و از این صندوق به صورت روز شمار سود ۳۴ درصدی و هزار تومان بابت هزینه رفت و امد به مشتری تعلق می گیرد.

توضیحات بیشتر

حکیمی با بیان اینکه بخش دیگری از جرایم، کارمزدهایی است که باید به مشتری بدهیم، افزود: در مورد یک درصد از تراکنش‌های ناموفق پول از حساب شما کم می‌شود ولی به حساب فروشگاه هم نمی‌رود پس باید ۴۸ تا ۷۲ ساعت صبر کنید تا پول برگردد.

وی ادامه داد: گذشته از هدررفتن زمان و انرژی پول شما از حساب کسر شده و به همین دلیل برای جبران این خسارت یک عدد ثابت در نظر گرفتیم؛ صرف نظر از اینکه مبلغ تراکنش دو ریال یا دو میلیون تومان است، عامل ناموفق بودن تراکنش، باید یک رقم ثابت بابت حق‌القدم به صاحب کارت بدهد.

مدیرکل اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با طرح این سوال که چه کسی مجوز نگه داشتن ۷۲ ساعته پول افراد را داده است، گفت: بابت زمانی که این پول به ناحق و به اجبار از اختیار صاحب حساب خارج می‌شود، بالاترین نرخ جریمه‌ای (۳۴ درصد) که در سیستم بانکی در نظر گرفته شده به عنوان هزینه متضرر شدن کاربر به عنوان عذرخواهی به کاربر پرداخت می‌شود.

کارتخوان

Twitter Google+ Facebook
4,670 views
نظرات
  1. علی سعیدی سه‌شنبه 3 فروردین 1395

    با سلام. بابت یک مورد عملیات بانکی میخواستم مبلغ ششصدو پنجاه هزار تومان از یک حسابم به یک حساب دیگه واریز کنم. در تاریخ ۲۹ اسفند تراکنش انجام شد که پول از حسابم کسر شد ولی به حساب دیگه نرفت .با پیگیری از طرف بانک اعلام کردند با توجه به تعطیلات تا دهم فروردین اگر به حسابتون نیومد برید بانک عامل پیگیر باشید. با توجه به اینکه در ایام تعطیل من شدیدا به این پول نیاز داشتم. ومعلوم نیست کی به حسابم ریخته شود. چه کسی باید جوابگو باشد. و خسارت آن را جبران نماید. سعیدی ۰۹۱۲۵۳۹***۲۳

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه