تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 23534 تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون دادستان مشهد از پرداخت چندین میلیارد تومان وجوه سپرده گذاران تعاونی اعتبار منحله بدرتوس به ۷۰ هزار سپرده گذار این تعاونی از آخر هفته خبر داد و گفت: منبع مذکور هم اکنون به حساب دادگستری واریز شده است.

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم چندی پیش گزارش داده بود که موضوع پرداخت وجوه سپرده‌گذاران برخی از تعاونی‌های زیرمجموعه موسسه اعتباری کاسپین از حوزه اختیارات مسوولان این موسسه خارج شده و مراجع قضایی باید در این مورد تصمیم‌گیری کنند. قاضی حیدری با تایید گزارش بانک مردم اعلام کرده که سرانجام بخشی از وجوه سپرده‌گذاران بدرتوس به حساب دادگستری واریز شده و قرار است تا پایان هفته پرداخت این وجوه آغاز شود.

خراسان در این باره نوشته که، قاضی «حیدری» با بیان این مطلب افزود: هیئت تصفیه با هماهنگی قضایی در حال فراهم کردن مقدمات برای پرداخت مبالغ سپرده گذاران تا سقف یک میلیون تومان است و بدین ترتیب ۷۰ هزار نفر از سپرده گذاران، پول های خود را دریافت خواهند کرد.

این مقام قضایی درباره تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از افتتاح یک حساب جدید برای پرداخت وجوه سپرده گذاران در بانک ها تصریح کرد: تلاش دستگاه قضایی بر این است که این مبالغ به شماره حساب دریافت یارانه سپرده گذاران واریز شود تا مردم مجبور نشوند برای دریافت مبالغ اندکی از پول خود یک حساب جدید در بانک ها افتتاح کنند. ضمن این که بر اساس راهکارهای موجود، مقرر شد مبالغ مذکور برای اطمینان سپرده گذاران ابتدا به حساب دریافت یارانه آنان واریز شود اما تا زمان تحویل دفترچه حساب به هیئت تصفیه قابل برداشت نیست.

«قاضی حیدری» با اشاره به این که در پرونده های اقتصادی احقاق حقوق مردم در اولویت هر گونه اقدام قضایی قرار دارد، خاطرنشان کرد: با دستورات ویژه دادستان مشهد، از همه ابزارهای قانونی برای احقاق حق مردم استفاده می کنیم. همان طور که هم اکنون چند نفر از مدیران و مسئولان این تعاونی منحله در زندان به سر می برند و این مبلغ نیز که وجوه وام دریافتی توسط مدیران این تعاونی از یک موسسه دیگر بود بلافاصله به حساب دادگستری واریز شد تا امنیت خاطر سپرده گذاران فراهم شود.

معاون دادستان مشهد در پاسخ به این سوال که وضعیت باقیمانده سپرده گذاران در این تعاونی چه می شود نیز گفت: با شناسایی و فروش املاک خریداری شده توسط مدیران تعاونی، وجوه دیگر سپرده گذاران نیز به آنان پرداخت خواهد شد و دستگاه قضایی همه تلاش خود را در این زمینه به کار می گیرد.

قاضی «حیدری» اضافه کرد: اگر چه انحلال تعاونی اعتبار بدرتوس از دی سال ۱۳۹۲ توسط اداره کار، رفاه و امور اجتماعی اعلام شده است اما به دلیل این که مدیران تعاونی مذکور این موضوع را در روزنامه رسمی اعلام نکرده اند و مردم ندانسته باز هم در این تعاونی به سپرده گذاری اقدام کرده اند، بنابراین سود سپرده های آنان طبق نرخ اعلامی بانک مرکزی تا شهریور سال ۱۳۹۴ که دستگاه قضایی وارد موضوع شده است به سپرده گذاران پرداخت خواهد شد.

وی با بیان این که بررسی های مقدماتی دستگاه قضایی نشان می دهد یک هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان سپرده گذاری واهی در این تعاونی انجام شده است، از پی گیری دقیق این ماجرا خبر داد و افزود: اتهام کلاهبرداری به برخی مدیران این تعاونی منحله تفهیم شده است و این پرونده با سرعت و دقت در حال رسیدگی است به طوری که ردپای بستگان برخی افراد بانفوذ نیز در این ماجرا دیده می شود.

معاون دادستان مشهد در پایان تصریح کرد: با تأکیدات دکتر مظفری (رئیس کل دادگستری خراسان رضوی) همه پرونده های اقتصادی با دقت خاصی پی گیری می شود تا از تضییع حقوق مردم جلوگیری شود و در عین حال روند رسیدگی قضایی نیز با قوت تمام ادامه یابد.

بدرتوس الزهرا پیوند

Twitter Google+ Facebook
3,872 views
نظرات
 1. علی شنبه 18 اردیبهشت 1395

  ضمن تشکر ازمعاون دادستان مشهد امیدوارم هر چه سریع اموال موسسه فروخته شود وعاملان این اختلاس به سزای اعمالشان برسند

 2. مسعود شنبه 18 اردیبهشت 1395

  برای تحقیق دانشگاهی در مورد اثرات سیاست های غلط بانک مرکزی بر بازار کار لطفا تمام سپرده گذاران و کارمندان به سوالات ذیل زیر همین نظر پاسخ دهند
  ۱) آیا تمام پرسنل میزان در بانک صادرات استخدام شدند؟
  ۲) آیا پرسنل ثامن الحجج در ماه های اخیر حقوق دریافت کرده اند یا خیر
  ۳) سایر پرسنل سایر موسسات از حال و روز خود بگویند
  سایت محترم لطفا نظر من و سایر خوانندگان محترمی که به این نظر پاسخ می دهند را منتشر کن
  با سپاس

 3. رضا یکشنبه 19 اردیبهشت 1395

  اقا مسعود عزیز تو هم فقط به فکر پرسنلی دولت ار این طریق دستشو کرده تو جیب مردم بدبخت داره مالشونو بالا میکشه تو میگی پرسنل ایا پیدا کردن کار سخت تره یا از دست دادن حاصل ۲۵ سال زحمت تو سن کهنسالی!

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه