تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 24634 تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1395

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در سال های اخیر برخی بانک ها و موسسات مالی از جمله شرکت پککو به نیابت از بانک پارسیان به منظور افزایش امنیت خاطر و رفاه مشتریان خود در سفرهای خارجی، کارت‏های ارزی نقدی عضو شبکه ویزا را ارائه کرده است. این کارت‏ها دارای ماهیت نقدی  و در سه کلاس الکترون، کلاسیک و طلایی صادر می شود.

ویزا کارت الکترون بین حداقل ۵۰۰ تا  حداکثر ۱۰۰۰ دلار موجودی دارد و سقف برداشت روزانه آن از کارت خوان و خود پرداز ۵۰۰ دلار است و  برای استفاده در اینترنت غیرمجاز است
ویزا کارت کلاسیک بین حداقل ۱۰۰۰ تا حداکثر ۵ هزار دلار موجودی دارد و سقف برداشت روزانه آن ۶۰۰ دلار از طریق خودپرداز، و ۲ هزار دلار از طریق کارتخوان و اینترنت است.
ویزا کارت طلایی نیز بین  حداقل ۵ تا حداکثر ۱۰ هزار دلار موجودی دارد و سقف برداشت روزانه آن  ۲ هزار دلار از طریق خودپرداز، و ۴ هزار دلار از طریق کارتخوان و اینترنت است.

نکته حایز اهمیت این است که ویزا کارت صادر شده از طریق بانک پارسیان به صورت دبیت DEBIT است یعنی متقاضی باید ارز مورد نظر خود را در روز افتتاح حساب در شعب بانک  پارسیان، خریداری و به صورت سپرده در حساب خود ذخیره کند.
مزیت این نوع ویزا کارت این است که به نام خود شخص صادر می شود و شخص باز کننده حساب می تواند این کارت را به همراه خود به سفر برده و ضمن امکان استفاده از ۱۰ هزار دلار اسکناس نقدی، می تواند  تا سقف ۱۰ هزار دلار در حساب ویزا کارت خود پول واریز کند و به همراه خود سفر کند و از پول نقد و پول موجود در ویزا کارت استفاده کند و با محدودیت زیادی در همراه داشتن ارز مواجه نیست.
اما مشکل این نوع ویزا کارت این است که تنها به صورت دبیت است و کردیت نیست و  امکان استفاده از خدمات کردیت یا اعتبار بانک برای خرید بیش از رقم واریز شده به حساب  فراهم نیست و مشتری به اندازه پولی که در کارت و حساب خود واریز کرده امکان برداشت دارد و بیش از آن نمی تواند به صورت اعتبار بانک از حساب برداشت کند.یعنی اگر ۱۰ هزار دلار به حساب واریز کرده، باید همان ۱۰ هزار دلار را خرج کند و امکان استفاده بیشتر از اعتبار خود بانک را ندارد. زیرا مشکلات موجود در محاسبه نرخ ارز و تامین وثیقه ۱۰۰ درصدی معادل رقم اعتبار مورد انتظار، باعث شده که صدور ویزا کارت اعتباری یا کردیت فراهم نشود.
یکی از صاحبنظران که بارها در سفر خارجی با مشکل نداشتن ویزا کارت و کارت اعتباری مواجه شده در این زمینه گفت: وقتی به سفر خارجی می روید برای اجاره خودرو، و خرید ها و خدمات مختلف نیاز به کارت اعتباری دارید و چون کارت اعتباری و ویزا کارت ندارید، باید شخص دیگری از فامیل یا دوستان شما که در خارج کشور اقامت دارند، برای شما کارت اعتباری ارائه دهند تا بتوانید خودرو اجاره کنید و…
وی افزود: این نوع ویزا کارت که بانک پارسیان یا بانک های دیگر ارائه می دهند مزیت های خوبی برای مسافر دارد. اول این که هرجا لازم باشد ویزا کارت و کارت اعتباری ارائه دهند، قادرند که از کارت خود استفاده کنند. همچنین علاوه بر پول نقدی که همراه خود دارند و حداکثر ۱۰ هزار دلار است، امکان استفاده از موجودی ویزا کارت را دارند و ماموران گمرک و فرودگاه های خارجی، بابت پول همراه شما که موجودی حساب ویزا کارت است اشکالی را وارد نمی دانند. زیرا قانون به آنها در مورد سقف پول نقد وارد شده به کشورهای خارجی هشدار داده و در مورد موجودی حساب ویزا کارت مشکلی ندارند. در نتیجه برای مسافران ایرانی می تواند در بسیاری از زمینه ها گشایش ایجاد کند.

امکان صدور ویزا کارت اعتباری و استفاده در داخل کشور فراهم نیست

یکی از کارشناسان بانکی نیز با اشاره به این نکته که امکان بازکردن ویزا کارت کردیت وجود ندارد گفت: چون بحث منشاء داخلی و خارجی ارز مطرح است و اینکه مشتری باید وثیقه ۱۰۰ درصدی برای ویزا کارت کردیت ارائه دهد و از آنجا که نرخ ارز یکسان نیست و مشخص نیست که بانک باید به چه نرخی ارز را بفروشد و زمان خرید و زمان دریافت ارز از ویزا کارت و تسویه حساب بانک و مشتری نیز مشخص نیست و نرخ آن هم متفاوت است، در  نتیجه نرخ استفاده از ارز به صورت کردیت و اعتبار بانکی دقیقا مشخص نیست و لذا این مشکلات نرخ و یکسان نبودن نرخ ارز باعث شده که عملا امکان ارائه ویزا کارت به صورت اعتباری و کردیت وجود نداشته باشد اما امکان تهیه ویزا کارت دبیت یعنی پرداخت کل مبلغ ارز موجود در کارت در زمان افتتاح حساب فراهم است.
وی افزود: در زمان صدور کارت باید مبلغ ۱۵۰ دلار بابت صدور کارت پرداخت شود و حداقل  ۵۰۰ دلار باید موجودی داشته باشد. نکته دیگر این است که مشتری و صاحب حساب باید یک ماه قبل از سفر خود به خارج کشور، حساب خود را شار‍ژ کند تا در هنگام حضور در کشور مقصد، امکان استفاده از موجودی حساب را داشته باشد. زیرا روند واریز ارز به حساب، حداقل به یک ماه زمان برای انتقال به حساب نیاز دارد.
وی تصریح کرد: مشتریان باید هر سال حساب خود را تمدید کنند و این کارت برای مدت یکسال اعتبار دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان استفاده از ویزا کارت در داخل کشور برای خریدهای اینترنتی در بازار جهانی فراهم است یا خیر؟ گفت: در حال حاضر به دلیل فراهم نشدن زیرساخت های سوئیچ، اتصال ها، و پرداخت های ارزی، امکان استفاده از ویزا کارت در داخل وجود دارد و بحث فناوری و تجهیزات مهمترین مشکل برای استفاده از ویزا کارت در داخل کشور است.

۱۳۹۵۰۲۲۷۰۹۳۲۲۳۴۹۶۷۹۵۹۱۱۰

خریدی ایمن در مقیاس جهانی

امنیت خاطر ناشی از برخورداری از خدمات پشتیبانی کارت ارزی، حذف مشکلات حمل و نگهداری وجه نقد در سفرهای خارجی، امکان استفاده در کلیه خودپردازها و کارتخوان های عضو شبکه ویزا در تمامی کشورهای جهان، امکان خرید کالا و خدمات، رزرو هتل، بلیط هواپیما و … از کلیه سایتهای اینترنتی عضو شبکه ویزا، اطمینان از کیفیت خدمات ویزا کارت در تمامی کشورهای جهان، امکان شارژ کارت های نقدی از طریق کلیه شعب بانک پارسیان در سراسر کشور، و دریافت وجه نقد تا سقف تعیین شده از کلیه خودپردازهای عضو شبکه ویزا بر اساس ارز رایج هر کشور از امتیازان کارت ارزی بانک پارسیان است.

نحوه دریافت کارت

بانک پارسیان اعلام کرده که  متقاضیان برای دریافت کارت ارزی یکی دو ماه قبل از سفر خود باید اقدام کنند و فرم های لازم را پر کنند.
مراجعه متقاضیان به شعب بانک پارسیان و تقاضای دریافت کارت ارزی، تکمیل فرم فارسی درخواست صدور کارت ارزی پارسیان و فرم فارسی قرارداد. تکمیل فرم لاتین درخواست کارت (Application form) وفرم لاتین قرارداد (Contract Form)وارائه مدارک مورد نیاز  شامل تصویر گذرنامه به همراه فیش های واریزی هزینه‌های صدور، ابطال تمبر مالیاتی و وثیقه ارزی برای صدور کارت لازم است

نحوه شارژ کارت

این کار باید از طریق مراجعه متقاضیان به شعب بانک و تقاضای شارژ کارت ارزی انجام شود و با ارائه ارز مورد نظر برای واریز به حساب ارزی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، درخواست شارژ ارائه کنند.
شارژ کارت ها بر اساس مبالغ فیش واریزی کارت ها طی ۷۲ ساعت کاری صورت می گیرد. توجه به این نکته لازم است که شارژ کارت تا سقف تعریف شده امکان پذیر بوده به طوریکه مجموع شارژها در طی یک ماه میلادی نباید از سقف تعیین شده تجاوز نماید.

هزینه آبونمان کارت که توسط متقاضی پرداخت می شود جهت ارایه خدمات کارت و هزینه صدور کارت بوده و مسترد نخواهد شد .به مبلغ وثیقه ارزی ( کارت های اعتباری و نقدی ) هیچگونه سودی تعلق نخواهد گرفت .
کلیه خدمات و رفع مشکلات دارندگان کارت اعم از انسداد، رفع انسداد، ابطال کارت، رفع مغایرت ، صدور مجدد کارت و صدور مجدد رمز از طریق شعب بانک ارائه می‏شود.
به هر دارنده کارت یک صفحه وب مطابق با نام کاربری و رمز ورود درج شده در فرم صدور کارت تعلق خواهد گرفت که آن ها را قادر می سازد تا مانده حساب خود را از طریق این صفحه وب مشاهده و پیگیری نمایند. نام کاربری و رمز ورود اولیه همان عبارتی است که در فرم درخواست وارد می شود و دارنده کارت برای مراجعه بعدی می تواند نام کاربری و رمز خود را تغییر دهد .
استفاده غیر مجاز از کارت در سایت های غیر اخلاقی و شرط بندی موجب ابطال خود به خود کارت توسط مؤسسه ویزا خواهد شد.

۷۱۲۸۰_۴۰۴

Twitter Google+ Facebook
58,994 views
نظرات
 1. مرتضی اسماعیلی شنبه 23 مرداد 1395

  آیا امکان واریز وجه از حساب های خارجی بصورت اینترنتی به این حساب ها ممکن است؟
  اگر الان امکان آن فراهم نیست، آیا برنامه ای برای ایجاد این امکان دارید؟

 2. محمود سه‌شنبه 26 مرداد 1395

  با سلام،
  نکته اینجاست که چرا برای شارژ مجدد کارت باید دوباره سراغ بانک پارسیان رفت، چرا نباید اینجانب بتوانم در خارج از ایران پول به حسابم واریز کنم.این انحصار فقط به نفع بانک پارسیان است که با هر مبلغی که دوست دارد دلار را به شما بفروشد تا کارت شما شارژ شود.

 3. محمود شنبه 13 شهریور 1395

  راهی هست که از خارج از کشور ویزا کارت رو شارژ کرد ،؟؟؟

 4. رضا کافی پور چهارشنبه 1 دی 1395

  این کارتها به حساب بانکی متصل نیستند به همین دلیل امکان واریز از خارج کشور و از طریق حواله یا بانکهای خارجی را ندارند.بعبارتی کارت prepaid است و نه debit

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه