تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 29283 تاریخ انتشار : 7 تیر 1395

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:سید ابوالفضل میرعلی مدیرعامل تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج هیچ‌گاه در ۱۰ سال گذشته به اندازه چند ماه گذشته مشهور نشد.البته این شهرت موجب نشده که اطلاعات چندانی از وی منتشر شود. عملکرد میرعلی نشان می‌دهد که او را باید در دو روی ورزشی و اقتصادی مقایسه کنیم؛ در یکی موفق و در دیگری شکست‌خورده.

تیم ثامن‌الحجج سبزوار موجب شد این شهر قطب هندبال باشگاهی ایران شود و ملی‌پوشان بسیاری از دل آن بیرون آمده‌اند. میرعلی تا اینجای کار عملکرد مثبتی داشته و حتی در برنامه‌های متعدد ورزشی در خراسان شرکت و سخنرانی می‌کرده است اما وقتی سخن از اقدامات بانکی و اقصادی به میان می‌آید نام میرعلی محو می‌شود.

وی کمترین اظهارات را در مورد بانک و بانکداری دارد و سرپرستی‌های موسسه ثامن‌الحجج در شهرستان‌ها چند برابر وی مصاحبه و کنفرانس مطبوعاتی اقتصادی داشته‌اند. هوادران میرعلی می‌گویند وی جزو خیرین است و سوابق وی و ساماندهی چند ده موسسه اعتباری و تعیین تکلیف بسیاری از تعاونی‌های در حال انقراض و پرداخت پول مالباختگان آن تعاونی‌ها موید پاکدستی میرعلی است. با این وجود میرعلی از انظار بانکی و اعتباری غیب بود و برای یافتن وی باید به سالن‌های ورزشی مراجعه می‌کردیم. طبق اطلاعات به دست آمده سید ابوالفضل میرعلی متولد ۳ مرداد ۱۳۴۳ در سبزوار است. یکی از سایت‌های تجاری ادعا کرده مدیرعامل (سابق) موسسه ثامن‌الحجج دکترای مدیریت دارد و رئیس هیات مدیره شرکت “متا میر” (مجتمع نرژی‌های تجدیدپذیر آینده) است. از سوابق وی ریاست بر مجتمع کشت و صنعت  دامپروری محبان امام رضا (ع) و ریاست هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری “غدیر کوثر” ذکر شده است. همچنین شرکت آب و برق کیش برای ثامن‌الحجج و میرعلی است. گفته می‌شود وی دارنده گواهی ایزو ۲۰۱۱ در مدیریت بانکی است اما گویا این گواهینامه و مدیریت بر موسسه ثامن‌الحجج باعث نشد که بانک مرکزی صلاحیت وی را تایید کند. با توجه به بلایی که وی سر ثامن‌الحجج و سپرده‌گذاران خود آورده نمی‌توانیم وی را یک مدیر شایسته و موفق بدانیم.

گزارش‌ها و مستندات بانک مرکزی نشان می‌دهد میرعلی اصلا با شفافیت مالی مشکل داشته و تاتوانسته بر سر بانک مرکزی سنگ‌اندازی کرده است. همین رفتار کجدار و مریز مدیرعامل ثامن‌الحجج موجب شد که مسوولان بانک مرکزی چاره‌ای جز برخورد با این موسسه نداشته باشند و پر و بال یافتن این موسسه در سال‌های گذشته کار ساماندهی را سخت‌تر کرد. حالا میرعلی باید اموال این تعاونی یا موسسه را به فروش برساند و پول سپرده‌گذاران خود را بدهد.

تعاونی ثامن‌الحجج چیست؟

در سایت تعاونی ثامن‌الحجج تاریخچه جالبی از این تعاونی منتشر شده است. در تاریخچه این تعاونی حتی دستاوردهای ورزشی هم آورده شده که نشان می‌دهد خود ثامن‌الحججی‌ها هم می‌دانند که در ورزش موفق‌تر عمل کرده‌اند. در این سایت آمده:

«این موسسه که بنام مبارک حضرت ثامن الحجج “علیه ألاف التحیه و الثناء”مزین شده است،در سال ۱۳۸۰توسط مدیری امین و توانمند تاسیس گردید و از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز نمود.

در سال ۱۳۸۸ در فصلی جدید از فعالیت خود با شعار “اقتصاد،معنویت”و بر مبنای اقتصادی منبعث از معارف اسلام و قرآن و سیره ی ائمه معصومین(ع)،و با مدیریت موسس گرانقدر جناب آقای دکتر سید ابوالفضل میرعلی با اصلاح شیوه ی مدیریتی مدیران سابق،مسیر رشد و بالندگی را ظرف مدت بسیار کوتاهی طی نمود ودر طی ۲ سال به اقرار کارشناسان فن با بیش از ۴۵۰ شعبه در سراسر میهن اسلامی کارنانه ی درخشانی در ارائه ی خدمات مالی و اعتباری ارائه نموده است.

این مجموعه با توکل به حضرت باری تعالی و در سایه عنایات خاصه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و ولی عصر (عج)و تلاش بی وقفه ریاست محترم هیئت مدیره و مدیرعامل و مدیران زحمتکش و کارکنان بزرگوار،در این مدت افتخارات زیادی کسب نموده است.

در سال ۱۳۸۹ در راستای سیاست ها و اهداف عالیه ی قانون نظام پولی و بانکی کشور توفیق یافت از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ،زمینه های تبدیل از تعاونی اعتبار به موسسه مالی و اعتباری و ارتقاء این مجموعه را ایجاد نماید.شایان ذکر است این مجموع گام های موثری در راستای اهداف و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ویژه در بخش تولید و حمایت از بنگاه های زودبازده و حمایت بی دریغ از ورزش کشور به ویژه هندبال،کشتی، کاراته ، دومیدانی و ورزش باستانی برداشته است که امید است در مسیر تعالی سازمانی شاهد توفیقات بیشتر باشیم.

از پیشگاه مقدس آن حضرت می خواهیم همواره یار و یاورمان بوده تا در سختی ها با تمسک به ریسمان محکم ولایت از مسیر رضایت حق تعالی خارج نشویم و آرزویمان این است که شایسته اعتماد ملت با ایمان و حق طلب که به حق سرمایه ی اصلی و حعنوی این مجموعه اند بوده و در جمع موسسات مالی و اعتباری سرآمد پاسخگویی به اخلاص و اعتماد آنها باشیم.»

برخلاف چیزی که در سایت نوشته شده مسوولان این تعاونی اصلا نتوانستند به اهدافی که دوست داشت به آن دست یابد، دست یابد.

باید ببینیم در آینده سرنوشت سید البوالفضل میرعلی مردی که چهره آرام اما درون ناآرام دارد و نامش با تعاونی ثامن‌الحجج گره خورده آیا مانند خود تعاونی خواهد شد یا خبر.

ثامن میرعلی

Twitter Google+ Facebook
23,517 views
نظرات
 1. ت دوشنبه 7 تیر 1395

  “با توجه به بلایی که وی سر ثامن‌الحجج و سپرده‌گذاران خود آورده نمی‌توانیم وی را یک مدیر شایسته و موفق بدانیم…”

  چرا فرافکنی میکنید؟ این یارو چه بلایی به سر موسسه آورد؟ انگار با سیستم بانکی آشنایی ندارید! اگر همه سپرده گذاران بانک ملی هم فردا تحریک بشن که برن پولاشونو از بانک بگیرن اوضاع بانک ملی از موسسه ثامن هم بدتر میشه!!!!

  این شانتاژ و بازی رو بانک مرکزی و دولت سر پولای مردم و موسسه آوردن! به هرحال یه زمان احمدی نژاد رو داریم یه زمان هم روحانی! با این فرق که روحانی با تخطئه احمدی نژاد، کارهای بدتر از اون انجام میده و مملکت رو به لبه پرتگاه بدبختی و فلاکت میشکه!!!!!واقعا انتظار داره دوباره بهش رای بدیم؟؟؟؟

  با این همه دروغی که به ملت گفتن و با این بلاها که با اون تیم سالمندانش سر مردم آورد باید به زباله دان تاریخ سپرده بشه!!!!

  مرگ بر دروغگویان خائن دزد!

 2. محمد سه‌شنبه 8 تیر 1395

  درست نوشتی…
  ای کاش مردم بیدار بشن

 3. علي دوشنبه 7 تیر 1395

  انشالااا به خاک سیاه بشینی!!! انشالااا امام رضا چشمات رو کور و دستات رو فلج کنه که ۵۰۰ میلیارد پول رو به اقا زادهاندی که حالا من بدبخت به خاطر پول زحمت کشیم خودم باید التماس شما کنم… مرگ بر میرعلی

 4. محمد سه‌شنبه 8 تیر 1395

  خدا لعنت کنهدکسیرو که داره فقط اغکار مردم رو درباره این مرد به دروغ تحریک کنه …

 5. سپرده گذار دوشنبه 7 تیر 1395

  ریش گذاشت و گفت انقلابی هستم و حق الناس کرد مال مردم و چپاول کرد خدایا دیگه چی بگم

 6. سپرده گذار دوشنبه 7 تیر 1395

  ریش گذاشت و گفت انقلابی هستم حق الناس کرد مال مردم و چپاول کرد خدایا دیگه چی بگم

 7. سیفی سه‌شنبه 8 تیر 1395

  میرعلی آدم دلسوزی بود
  ولی اطراف میرعلی تا دلتان بخواهد دزد و مفت خور وجود داشت
  پول سپرده گذاران دست اونایی است که میلیاردی از بغل میرعلی خوردند
  یر خواهد روزی روزیت در گلوی مال مردم خوارها !!!!!

 8. علی سه‌شنبه 8 تیر 1395

  سلام علیکم

  ماکه متوجه نشدیم که آقای میرعلی خادم است یاخائن

  ولی میدانم که میلیونها نفرمستقیم وغیرمستقم بدبخت وبیچاره شدند.

  که خودمن یکی ازآنها(بیچارگان)هستم واگرایشان مقصرباشندمن هرگزازسر

  تقصیراتش نخواهم گذشت.

 9. سيامك سه‌شنبه 8 تیر 1395

  دست تمام مسئولین قضایی دردنکنه درهرحال این یک آدم خیانت کار به نظام جمهوری اسلامی ومردم زحمتکش میباشد وبایدبه اندازه سهامداران برایش حکم اعدام صادرشود تادرس عبرتی برای بقیه دزدان ومال مردم خورها باشدتا بفهمند به اسم ائمه اطهار نباید دزدی کردونباید روی خون مردم کاخ ساخت تمام کسانی که دراثراین استرس دچار بیماری شده ویا سکته کردند واونهایی که عزیزانشون را بخاطر این موضوع ازدست دادند بایستی بروند دادگاه وشکایت کنند

 10. haj javad سه‌شنبه 8 تیر 1395

  لطفا مدیرعاملان استان هاراهم بازداشت کنید مخصوصا ارومیه که واقعابافریب مردم سعی درمظلوم نمایی داشتند
  این کارمندان موسسه که بامعدل ۱۲استخدام شدندسریعااخراج کنید

 11. حسین سه‌شنبه 8 تیر 1395

  این چه مدل ارائه بیوگرافی است – چرا نمی گوئی داماد امالم جمعه سبزوار و آقا زاده است و با هیمن رانت ملتن را بدبخت کرده است .راجع به مدرک جعلیش هم چیزی نگفتی

 12. urmia سه‌شنبه 8 تیر 1395

  کارمندان موسسه هم باید اخراج شن چرا باید بیمه بهشون ریخته بشه ؟؟؟؟خواهشا اطلاع رسانی کنید لطفا تابلو هارو ازبالای موسسه بردارین و بگین منحل شده کی رسما انحلال پیدامیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بابا رسما اعلام کنید همه مردم منتظرن

 13. علیرضا سه‌شنبه 8 تیر 1395

  دوست داستی کارمند بانک باشی و نشد؟؟؟ عیب نداره حرص نخور. اگه مثه ما درس خوانده باشی و لیاقت داشته باشی ایشالا تو ام استخدام بانک میشی

 14. رضا چهارشنبه 9 تیر 1395

  کدومتون بدون پارتی رفتین؟

 15. شیدا سه‌شنبه 8 تیر 1395

  کاش بیمه باشه!خیلی راحت جذب بانک پارسیان میشن به ریش مام میخندن

 16. امید سپردگذار بدر توس سبزوار سه‌شنبه 8 تیر 1395

  حیف میر علی تاراز بانکی اموسسه خیلی بالاس هیچ کاری درباری میر علی نمی توتنند انجام دهند بدبخت ماهیم که موسسه ارمان بدر توس یک ریال به سپردهگذارهاش نمی دهند

 17. کارمند بانک مرکزی سه‌شنبه 8 تیر 1395

  برای دوستانی که متاسفانه علیه اون کارمندی که داره با حقوق کارگری کار میکنه باید تاسف خورد. این ملت با این تنگ نظری که چشم نداره یه نفر سر کار باشه از این بدتر باید سرشون بیاد. دولت و بانک مرکزی پولهای مردم رو بلوکه کرده زورشون به کارمند بدبخت میرسه

 18. داوود سه‌شنبه 8 تیر 1395

  موسسه ثامن الحجج جایی است که بدون هیچ آگهی اسنخدامی چندهزار نیرو داره!و جالب اینجاس همگی معترضم هستن!!!

 19. در حسرت پول سه‌شنبه 8 تیر 1395

  خدا از سر تقصیرات میرعلی نگذره.به حق همین شبهای قدر خدا باعث و بانی بدبختی ما رو لعنت کنه.ایشالا هرچقدر پول ما رو خورد خدا چند برابرش زجرش بده.آمین

 20. علیرضا سه‌شنبه 8 تیر 1395

  کارمندهای بدبخت هم بچه های همین مملکتن دیگه،حالا بیکار بشن چه سودی واسه شما داره،

 21. مهدی سه‌شنبه 8 تیر 1395

  خدا از سر تقصیرات آقای میر علی و بقیه افرادی که باعث این مشکلات می شوند نگذرد. من هم فکر می کنم این یک دسیسه با همکاری بانک مرکزی و مدیران ثامن الحجج بود تا حداکثر سود را از پول مردم ببرند.

 22. علی اکبر چهارشنبه 9 تیر 1395

  دولت ر……… این موسسه راوهمه ملت رابدبخت کرد خدا ………… کنه خودش وهمه ………
  (این پیام ویرایش شد….بانک مردم)

 23. ح چهارشنبه 9 تیر 1395

  باسلام وارزوی فبولی طاعات
  انشاالله همگی ما دربرخورد بااین موارد خدارافراموش نکنیم وباتمکین از نظام مالی گشور به فکر چندهزار کارمند جوان این موسسه باشیم
  در پناه حق

 24. وسط پیاز چهارشنبه 9 تیر 1395

  ببینید مشکل من و شما سپرده گزاران درمانده اینه که هنوز طعم مال مفت رو نچشیده ونخورده اید که ببینید چقدر مزه و کیف داره شاهد این مطلب قطر گردن آقایان و آقازاده هاست

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه