تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 35699 تاریخ انتشار : 7 شهریور 1395

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:ششمین همایش سراسری کارشناسان اعتبارات و تسهیلات موسسه اعتباری کوثر به میزبانی مدیریت شعب استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش بانک مردم، ششمین همایش کارشناسان اعتبارات و تسهیلات موسسه با هدف ارتقاء دانش، بررسی آخرین آمارها و بخشنامه های تسهیلاتی و تبادل اندیشه طی ۲ روز با حضور جواد فهیمی پور قائم مقام مدیرعامل موسسه در استان آذربایجان غربی برگزار گردید .

کاهش و وصول مطالبات برنامه ریزی دقیق نیاز دارد

جواد فهیمی پور قائم مقام مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر در همایش سراسری کارشناسان اعتبارات و تسهیلات با یادآوری رشادت های جوانانی که با نثار جان خود در طول هشت سال دفاع مقدس سربلندی و امنیت را برای ایران اسلامی بدست آوردند گفت: موسسه اعتباری کوثر به عنوان مجموعه ای که پایبند به ارزشهاست همیشه یاد و خاطره شهدا را گرامی می دارد .

وی با اشاره به اهمیت فراگیری قرآن در موسسه کوثر افزود: قرائت این مصحف شریف  قطعا کافی نبوده و باید عمل به آموزه های قرآنی را در خود نهادینه سازی کنیم.کارکنان موسسه باید نسبت به فراگیری قرآن اهمیت قائل شوند، عمل به قرآن برکت را در زندگی ما افزایش می دهد و انس با این کلام الهی ما را به خداوند نزدیک می کند و نوری خواهد بود برای خروج از تاریکی های محض .

قائم مقام مدیرعامل در بخش دیگری از سخنان خود در جمع کارشناسان اعتبارات و تسهیلات با اشاره به شتاب موسسه در مدت فعالیت خود بیان کرد: کوثر توانست مسیری را که سایر رقبا در مدت ۱۵ تا ۲۰ سال پیموده اند در۲ سال طی کند و این مهم با تلفیق مدیریت جهادی وتخصص نیروهای جوان و با انگیزه حاصل شده است . تجربه مدیران در کنار انگیزه و تخصص جوانان رشد و پویایی موسسه را در پی خواهد داشت .

عضو هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر با تشکر از تلاش های حسین کرمی معاون سابق اعتبارات و تسهیلات اظهارداشت: آقای کرمی از ابتدای شکل گیری کوثر نقش موثری داشته اند و حضور وی حتی در برخی روزهای تعطیل در محل کار نشان از اهتمام و جدیت در کار توسط ایشان بود . همچنین آقای کرمی توانستند با مدیریت جهادی این معاونت را به نقطه کنونی برسانند و جا دارد در این همایش از تلاشها و زحمات ایشان تشکر و قدردانی کنیم .

قائم مقام مدیر عامل با اشاره به سیاست موسسه در موضوع جانشین پروری با  محوریت تربیت مدیران جوان بیان داشت: با این رویکرد و همگام با سیاست های راهبردی موسسه  به سمت آینده ای روشن که ان شاءالله از آن ماست پیش می رویم . ما اعتقاد راسخ به استفاده از جوانان متخصص و با انگیزه داریم ، البته مدیران هم با انتقال تجارب خود سهم بزرگی در رشد موسسه دارند .

وی افزود: در ادامه حرکت های توسعه ای موسسه درخواست صدور مجوز بانک کوثر را به بانک مرکزی ارسال نموده ایم .تمام عملیاتی که یک بانک انجام می دهد در شعب کوثر ارائه می شود .

فهیمی پور با اشاره به تعاملات نظام بانکی کشور با سیستم بانکی بین المللی اظهار کرد: مشکلات بانکی کشور در تعاملات با بانکهای خارج از مرزها به لحاظ استانداردهای بین المللی توفیقات چندانی نداشته ایم و هنوز بر اساس استاندارهای بال ۱ عمل می کنیم ولی در بانکهای خارج از کشور با استانداردهای بال ۲ و ۳ عمل می کنند که باید نظام بانکی کشور به سمت تطبیق فعالیت های خود بر اساس استاندارد های بال ۲ و ۳ برود .

قائم مقام مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر با اشاره به منابع و مصارف در کوثر گفت: سهامداران ما به امید سود در موسسه سرمایه گذاری می کنند ، متولی محاسبه قسمت عمده ای از مصارف و منابع شما کارشناسان اعتبارات هستید ، باید برای آن فکر کنید و راهکار تخصصی و عملیاتی ارائه دهید که بتوان تعادلی بین تسهیلات و پرداخت سود ایجاد کرد .

فهیمی پور افزود: باید بین ارائه تسهیلات و سود پرداختی تعادل ایجاد کنید و با کاهش بهای تمام شده و با ارائه طرح های تسهیلاتی هدفمند این همایش را مانند همایشهای قبل پربار و با نتایج خوب به پایان برسانید . ذهن خود را با خلاقیت در جهت رسیدن به اهداف فعال کنید.

وی با اشاره به برگزاری مجمع عادی سالیانه موسسه اعتباری کوثر (نوبت دوم) گفت :مطالبات غیر جاری می تواند بر سود پرداختی هم تاثیر گذار باشد . مطالبات به هر دلیلی هم که اتفاق افتاده است باید کنترل شده باشد و برای وصول و کاهش آنها با اعتبار سنجی مناسب برنامه ریزی کرد .

وی تصریح کرد: آموزش و یادگیری قوانین بانکی ، تسلط بر قوانین بانکداری اسلامی آخرین دستورالعمل ها از اولویت های موسسه در حوزه مدیریت منابع انسانی است و اگر می خواهیم توسط مشتریان انتخاب شویم و به شعار “آینده از آن ماست” دست پیدا کنیم باید در دانش و آگاهی سرآمد باشیم .

عضو هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر بیان داشت: در گذشته وقتی مشتری به شعبه مراجعه می کرد ، نوع کار تعیین کننده رجوع مشتری به باجه بود ولی هم اکنون هنگامی که مشتری به شعبه مراجعه می کند نوع برخورد، احترام و دانش کارکنان شعبه تعیین کننده انتخاب مشتری است ، پس باید به نحوی عمل کنیم که توسط مشتری انتخاب شویم .

محمد علی قاضی سرپرست معاونت اعتبارات و تسهیلات با اشاره به رویکرد موسسه در تربیت نیروهای کارآمد جوان و متخصص به عنوان مدیران آینده سازمان بیان کرد: حضور ۹۰ درصدی کارشناسان جوان با تحصیلات عالی در معاونت اعتبارات و تسهیلات آینده ای روشن را برای این معاونت و مسیر پیش رو متصور می شود .

سرپرست معاونت اعتبارات و تسهیلات موسسه اعتباری کوثر با اشاره به اهداف معاونت اعتبارات و تسهیلات در سال جاری بیان داشت: رویکرد ما در این معاونت مشارکتی، تعاملی و استفاده از تخصص کارشناسان حوزه مرکزی و استانها است . بازدیدهای ادواری ،آموزشهای مستمر ، دریافت نظرات و پیشنهادات کارشناسان اعتبارات نیز در دستور کار این معاونت قرار دارد .

غلامرضا طالبی حصار مدیر شعب استان آذربایجان غربی ضمن ارائه گزارش عملکرد استان در زمینه جذب منابع و تسهیلات پرداختی به مشتریان گفت: آذربایجان غربی آمادگی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ،صادرات و واردات، صنایع و معادن همگام با سیاست های توسعه ای موسسه را دارد .

وی افزود :کسب رتبه ۴ استان در بخش منابع نشان از اهتمام این استان در جذب منابع دارد و در زمینه وصول مطالبات نیز تا کنون موفق عمل نموده ایم.

بر اساس این گزارش؛ در همایش مدیران و کارشناسان اعتبارات و تسهیلات، مدیران این معاونت مباحث کلان این بخش و سیاست های راهبردی را اعلام و در ادامه نیز با حضور محمد علی قاضی سرپرست معاونت به سئوالات کارشناسان و بیان راهکارها پرداختند.

این گزارش می افزاید؛در ششمین همایش کارشناسان اعتبارات و تسهیلات در کارگروه های تسهیلات،پیگیری مطالبات، ارزیابی طرح ها،کارگروه حقوقی و کارگروه نرم افزاری،کارشناسان به بررسی موانع ،ارائه راهکار ها ،پیشنهادها،طرح مشکلات و مسائل موجود پرداختند .

خاطر نشان می سازد در پایان ششمین همایش کارشناسان اعتبارات و تسهیلات موسسه اعتباری کوثر از کارشناسان برتر و استانهای موفق در این حوزه با اهداء لوح سپاس تقدیر شد .

اسامی کارشناسان برتر:

۱- احد فدایی (مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی)

۲- بهنام فارسی (مدیریت شعب استان اصفهان)

۳- بهزاد بیرانوند مدیریت شعب استان لرستان)

استان های موفق:

۱-تهران

۲-اردبیل

۳-هرمزگان

۴- قزوین

۵- خوزستان

کوثر

Twitter Google+ Facebook
1,335 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه