تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 37632 تاریخ انتشار : 25 شهریور 1395

پایکاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به درخواست هایی درباره استخدام در بانک مرکزی یا دیگر بانک ها آورده است: بانک مرکزی کارکنان خود را از طریق آزمون و پس از درج آگاهی در جراید تامین می کند.

به گزارش بانک مردم، در پی ارسال سوال‌ مخاطبان به بانک مرکزی این نهاد نظارتی به برخی سوالات پاسخ داد.

بانک مرکزی اعلام کرد استخدام در بانک ها به تشخیص بانک درباره نیاز به رشته تحصیلی مرتبط، گذراندن مراحل آزمون های استخدامی و گزینش منوط است.

بانک مرکزی فاقد سازوکار معرفی افراد برای دریافت وام است

بانک مرکزی در پاسخ به درخواست هایی درباره اعطای تسهیلات بانکی تاکید کرد «بانک های کشور در چارچوب ضوابط و مقررات قانون عملیات بانکی مبادرت به اعطای تسهیلات از منابع داخلی خود می کنند و تصمیم گیری درباره پرداخت تسهیلات در دایره وظایف مدیران عامل است.

بر این اساس افراد می توانند درخواست خود برای دریافت تسهیلات را از طریق بانک های عامل و ترجیحا نزد بانکی که حساب آنان در آنجا متمرکز است، پیگیری کنند و چنانچه تقاضای آنان به کسب مجوز یا تایید بانک مرکزی نیازی داشته باشد، بانک عامل نسبت به آن اقدام می کند».

بانک مرکزی تاکید کرده است این بانک فاقد سازوکار قانونی معرفی افراد برای دریافت تسهیلات است و با توجه به اختیار بانک ها، مراتب به طور مستقیم از طریق بانک های ذیربط پیگیری می شود.

همچنین بانک مرکزی اعلام کرد برخی شکایت های مردمی را برای رسیدگی به اداره نظارت بر موسسه های پولی غیربانکی و نیز اداره رسیدگی به شکایت ها و تقاضاهای بانک مرکزی فرستاده کرده است.

منبع: ایرنا

بانک مرکزی۵

Twitter Google+ Facebook
2,407 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه