تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 38795 تاریخ انتشار : 6 مهر 1395

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در حالی که مردم همچنان از حقوق‌های نجومی شگفت‌زده هستند، مدیرعامل صندوق بازنشستگی اعلام کرده سقف وام بازنشستگان از دو میلیون تومان به ۳ میلیون تومان افزایش یافته است!

به گزارش بانک مردم، افزایش یک میلیون تومانی وام بازنشستگان در حالی است که مدیران نجومی از ۱۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان وام می‌گرفته‌اند!

اظهارات آقای مدیرعامل

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: وام ضروری بازنشستگان کشوری با یک میلیون تومان افزایش، از دو میلیون تومان به سه میلیون تومان رسیده است.

به گزارش محمود اسلامیان امروز (سه شنبه) در یازدهمین آیین نکوداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تالار وحدت تهران، اظهار داشت: با همکاری بانک صادرات، وام ضروری بازنشستگان کشوری که تاکنون دو میلیون تومان بود با افزایش یک میلیون تومانی به سه میلیون تومان رسید و تا دو هفته آینده ثبت نام آن آغاز می شود.

اسلامیان یادآور شد: در دولت یازدهم با هدف افزایش رفاه حال بازنشستگان کشوری، علاوه بر افزایش سقف وام های ضروری، تعداد وام ها نیز از ۵۰ هزار فقره وام در سال ۹۲، به ۲۵۰ هزار فقره افزایش یافت.

وی با بیان اینکه برخی تصمیمات اشتباه در گذشته سبب شد تا توازن اقتصادی در صندوق ها رعایت نشود، گفت: در حال حاضر ورودی های صندوق بازنشستگی کشوری قطع شده و نسبت شاغلان به بازنشستگان در این صندوق به کمتر از یک نفر رسیده است.

اسلامیان با تاکید بر اینکه در دولت قبل، حقوق بازنشستگان مطابق با نرخ تورم و براساس قانون افزایش نیافته بود، گفت: از سال ۸۵ تا ۹۲ افزایش حقوق پرداختی به بازنشستگان از نرخ تورم پایین تر بود و همین امر سبب شد تا قدرت خرید بازنشستگان در این برهه ۶۷ درصد کاهش پیدا کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: از سال ۹۲ افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با نرخ تورم انجام شد که در ابتدای سال جاری، با کمک دولت و به منظور کاهش فاصله حقوق بازنشستگان، اجرای افزایش پلکانی حقوق در دستور کار قرار گرفت و کف حقوق بازنشستگان را معادل ۲۰ درصد از ۷۵۰ هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان افزایش داد.

اسلامیان افزود: از دولت درخواست کردیم تا افزایش پلکانی برای سال های آینده نیز اجرایی شود تا به تدریج فاصله حقوق بازنشستگان جبران شده و قدرت خرید آن ها بهبود یابد.

اسلامیان همچنین با اشاره به اجرای طرح پرداخت مستقیم حقوق بازنشستگان کشوری، گفت: در گذشته حقوق بازنشستگان به غیر از سه استان به صورت غیرمستقیم پرداخت می شد که با تدبیر صورت گرفته اکنون بازنشستگان کشوری در تمامی استان های کشور، حقوق خود را مستقیم دریافت می کنند. بنابراین زمان پرداخت حقوق ها از چند روز به دو ساعت کاهش یافته است.

سازمان بازنشستگی

Twitter Google+ Facebook
1,304 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه