تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 39031 تاریخ انتشار : 9 مهر 1395

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، اوراق اجاره را مطلوب ترین و سهل الوصول ترین ابزار بازار سرمایه برای تامین مالی پروژه های خرید هواپیما در کشور عنوان کرد.

به گزارش بانک مردم، از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) غلامرضا مصباحی مقدم افزود: از آنجایی که شرکت ها تمایل دارند با گشایش های اقتصادی اخیر، فورا برای خرید هواپیما اقدام کنند، اوراق اجاره بهترین روشی است که می تواند قراردادهای خرید آنها را تامین مالی کند؛ زیرا سریع تر به نتیجه می رسد.

وی اوراق استصناع را از دیگر ابزارهایی دانست که در وضع فعلی، در تامین مالی صنعت هوایی کشور کاربرد دارد، اما چون بیشتر در هنگام سفارش ساخت معنا پیدا می کند، برای سال های آینده قابل استفاده است .

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی بازار سرمایه برای در اختیار گذاشتن این ابزارها افزود: روش های تامین مالی، پیش از این چند بار عملیاتی شده، بنابراین، شرکت های خدمات حمل و نقل هوایی می توانند هم به صورت ریالی و به صورت ارزی از این روش ها استفاده کنند.

مصباحی مقدم تجربه بازار سرمایه در تامین مالی شرکت ماهان برای خرید هواپیما را یادآور شد وگفت: ماهان چند خرید خود را از راه اوراق اجاره تامین مالی کرد و موفق بود و گویا هنوز هم از این روش استفاده می کند.

اواخر هفته گذشته پس از هفت ماه اداره خزانه داری آمریکا مجوز فروش هواپیما به ایران را صادر کرد و اکنون شرایط برای خرید مستقیم هواپیما از سازندگان هواپیماهای مسافری مانند بوئینگ و ایرباس فراهم شده است.

شرکت ام.آر.جی ژاپن تولیدکننده هواپیماهای ۷۰ نفره کوتاه برد است و شرکت های ایرانی درصددند نزدیک به ۸۰ فروند از این هواپیماها را خریداری کنند.

امبرائر برزیل نیز تولیدکننده هواپیماهای ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره است که اکنون در بسیاری از خطوط هوایی دنیا پرواز می کنند.

مصباحی-مقدم

Twitter Google+ Facebook
1,228 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه