تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 39157 تاریخ انتشار : 10 مهر 1395

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به تعیین تکلیف نهایی صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی (در مجلس) در آینده نزدیک، گفت: اجرایی شدن قانون بیمه همگانی حوادث طبیعی، انقلابی در ارائه بیمه زلزله به وجود می‌آورد.

عبدالناصر همتی امروز در نشست افتتاحیه هفتمین کنفرانس بین المللی «مدیریت یکپارچه ریسک سوانح و حوادث طبیعی» یکی از ملزومات توسعه پایدار در کشورها خصوصا کشورهایی که با حوادث و سوانح طبیعی فاجعه آمیز روبرو هستند را کاهش ریسک و مدیریت زیان های ناشی از وقوع این گونه حوادث خصوصا پیامدهای مالی و اقتصادی آنها دانست و اظهارداشت: زلزله‌های بزرگ با وجود تواتر کمتر، شدت بسیار بالای دارند.

وی افزود: به همین دلیل پوشش مالی و بیمه ای بعد از حادثه بسیار اهمیت دارد و تمامی اقدامات انجام شده برای امداد و نجات را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: در کنار مقاوم سازی ساختمان‌ها و نظارت دقیق بر ساخت و سازها برای رعایت استانداردهای ایمنی زلزله، ارائه بیمه نامه مستقل زلزله یک ضرورت است.

رئیس شورای عالی بیمه با اشاره به اینکه مردم ما هنوز از بیمه‌های رایج کشور شناخت کامل ندارند، گفت: در چنین شرایطی نمی توان انتظار خرید بیمه زلزله را داشت. تجربه نشان داده است در کشور ما اجباری کردن برخی از بیمه ها در توسعه و استفاده از آن نقش داشته است. بیمه‌های شخص ثالث، حوادث راننده، بیمه های درمانی، بیمه های عمر کارکنان، بیمه حوادث دانش آموزی از مواردی است که با نوعی اجبار همراه بوده و در کشور ما رواج یافته است که در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد پرتفوی بیمه‌ها را تشکیل می‌دهند.

رئیس کل بیمه مرکزی از قریب الوقوع بودن تکلیف نهایی صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: اجرایی شدن قانون بیمه همگانی حوادث طبیعی، انقلابی در ارائه بیمه زلزله با ترکیب مشارکت مردم، صنعت بیمه و دولت خواهد بود که ترکیبی از پوشش بیمه اجباری و اختیاری را برای حوادث به دنبال خواهد داشت.

همتی تاکید کرد، در قانون صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی دو نوع بیمه پایه اجباری و تکمیلی اختیاری تعریف شده است که حوادث زلزله، سیل، طوفان، صاعقه، سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه و سونامی را در برمی گیرد.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: با تعیین تکلیف قانون تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، حق بیمه پایه و تعهد بیمه گر پایه توسط شورای عالی بیمه تعیبن می شود و سطح زیر بنای واحدها تاثیری در تعهد بیمه گر و حق بیمه پایه ندارد. از این رو این واحدها می توانند بیمه تکمیلی حوادث طبیعی نیز خریداری کنند.

در سال اول اجرای این قانون، حق بیمه پایه ماهانه برای شهرهای بزرگ هزار تومان، شهرهای کوچک تر ۷۵۰ تومان و روستاها ۵۰۰ تومان است و مابقی توسط دولت تامین می شود و طی ده سال به تدریج سهم مالکان از حق بیمه افزایش و به صد در صد می‌رسد.

وی در پایان از شروع مطالعه و برنامه ریزی برای استفاده از اوراق بهادار متصل به بیمه برای پوشش حوادث طبیعی خبر داد.

بر اساس این گزارش خبر هفتمین کنفرانس بین المللی مدیریت یکپارچه ریسک با عنوان «سوانح و توسعه :حرکت به سوی جامعه آگاه» به مدت سه روز در هتل عباسی اصفهان در حال برگزاری است که سخنرانان خارجی و ایرانی مقالات خود در این زمینه را ارائه می‌دهند.

همچنین در این نشست ها علاوه بر سخنرانی رئیس کل بیمه مرکزی، سه مقاله دیگر از سوی مدیران ارشد بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه ارائه می‌شود.

همتی بیمه مرکزی

Twitter Google+ Facebook
1,366 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه