تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 45449 تاریخ انتشار : 16 آذر 1395
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: انجام تراکنش USSD خارج از سامانه پیوند از ۱۵ آبان مشمول جریمه شده و از اول دی‌ماه این خدمت برای متخلفین قطع می‌شود.

به گزارش بانک مردم، ناصر حکیمی در گفتگو با (ایبِنا)، با اشاره به ابلاغیه شرکت شاپرک به نمایندگی از بانک مرکزی در ابتدای امسال به تمامی شرکت های پرداخت الکترونیک مبنی بر ناامن بودن سرویس USSD گفت:‌ بر اساس این ابلاغیه شرکت‌های پرداخت موظف به تغییر روش به‌منظور استفاده از این سرویس شدند.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی نیز بدین منظور از اول مهرماه سامانه پیوند را عملیاتی و رجیستری آن را کلید زد ازاین‌رو از ۱۵ آبان ماه امسال شرکت‌های پرداخت موظف به اتصال به سامانه پیوند و ثبت تراکنش‌های USSD از این مسیر شدند و برای متخلفین نیز جریمه در نظر گرفته شده است.

حکیمی ادامه داد: همچنین در صورت استمرار ثبت تراکنش USSD خارج ‌ازمسیر سامانه پیوند، کانال موبایلی این خدمت برای متخلفین قطع خواهد شد.

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی اذعان داشت: در همین راستا جلسه‌ای با بانک‌ها و شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات پرداخت قبل از ۱۵ آبان تشکیل و مراتب امر به آن‌ها ابلاغ و تأکید شد زمان‌بندی بانک مرکزی در این خصوص تغییر نخواهد کرد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت با اعلام آمادگی برای اتصال به سامانه پیوند اعلام کرده‌اند منتظر ابلاغ کتبی این مصوبه هستند، گفت: در اسفندماه سال گذشته این مصوبه به شرکت‌های PSP ابلاغ‌شده ازاین‌رو تمام شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت موظف به اجرای آن هستند.

حکیمی با اشاره به جلسه‌ای که قبل از ۱۵ آبان برگزار شد، گفت: در این جلسه قراری مبنی بر صدور ابلاغیه جدید مطرح نشده به این دلیل که در ابلاغیه‌های قبلی هم این موضوع به‌صورت صریح و شفاف عنوان‌شده بود.

این مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: در جلسه مذکور تنها تغییر نیافتن زمان‌بندی بانک مرکزی در این خصوص تأکید شد و به همین دلیل از ۱۵ آبان به بعد چنانچه شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت به‌منظور انجام تراکنش USSD از سامانه پیوند استفاده نکنند، جریمه می شوند و از اول دی‌ماه این خدمت برای متخلفین قطع خواهد شد.

بر اساس این گزارش، روش انجام رجیستری به‌این‌ترتیب است که چنانچه فردی قصد استفاده از سرویس USSD را دارد، باید با مراجعه به بانکی که در آن حساب دارد، مدارک هویتی خود را ارائه و شماره‌ حساب مورد استفاده برای USSD را به مسئول مربوطه به‌منظور درخواست اتصال حساب به شماره موبایلش ارائه کند.

پس‌ از آن بانک موظف است اطلاعات شماره کارت مشتری را در سامانه پیوند بانک مرکزی ثبت و بعد از آن مشتری می‌تواند همانند گذشته به استفاده از این سرویس ادامه دهد.

Twitter Google+ Facebook
1,827 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه