تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 47309 تاریخ انتشار : 3 دی 1395

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در حاشیه بازدید رئیس جمهوری از کشور قرقیزستان، روسای کل بانک های مرکزی ایران و قرقیزستان با یکدیگر دیدار و درباره همکاری های دوجانبه گفت وگو کردند.

به گزارش بانک مزدم به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این نشست که رئیس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی ایران نیز حضور داشت، ولی اله سیف و عبدی گولوف در زمینه موضوعاتی چون توسعه روابط بانکی در راستای افزایش حجم مبادلات تجاری و گسترش استفاده از ارزهای ملی ریال و صوم در انجام مراودات دوجانبه به بحث و گفت و گو پرداختند.
دکتر سیف در این دیدار، با تشریح نگرش ها و رویکردهای جمهوری اسلامی ایران پس از اجرای برجام و در رابطه با کشورهای همسایه شمالی به ویژه قرقیزستان، گفت: لازم است برای رفع مشکلات و نگرانی های عدیده تجار و فعالان اقتصادی دو کشور، مقدمات تسهیل نقل و انتقالات و تسویه وجوه تجاری از طریق انعقاد هرچه سریعتر یادداشت تفاهم همکاری های بانکی بین بانک های مرکزی دو کشور فراهم شود.

عبدی گولوف نیز ضمن اعلام آمادگی برای برقراری و توسعه همکاری های بانکی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، گفت: ماه آینده به همراهی هیئتی متشکل از مدیران بانک های قرقیزی برای دیدار با نمایندگان شبکه بانکی ایران، به تهران سفر خواهم کرد تا هرچه سریعتر همکاری های بانکی در همه ابعاد، آغاز شود.

 


 

Twitter Google+ Facebook
5,412 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه