تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 60062 تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1396

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار با اشاره به جلسه این شورا برای حل مشکل ٨۵ درصد از سپرده‌گذاران موسسه کاسپین گفت که براساس مصوبه شورای پول و اعتبار، پرداختی به سپرده‌گذاران کوچک کاسپین از روز پنج‌شنبه آغاز می‌شود.

به گزارش بانک مردم، محمدرضا تابش با اشاره به تشکیل دومین جلسه شورای پول و اعتبار در سال جاری اظهار کرد: در این جلسه نخست آخرین تحولات اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و معاونت اقتصادی بانک مرکزی گزارشی از رشد تولید ناخالص داخلی، تحولات تورم، عملکرد رشد متغیرهای پولی در چند سال اخیر، عوامل موثر بر پایه پول، مقایسه تغییرات پرداختی در سال‌های گذشته، تحولات نرخ دلار در بازار آزاد، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط تحولات بخش ساختمان و مسکن و بخش کشاورزی را ارائه داد که در مجموع حاکی از اقدامات مثبت و هدفمند دولت در بهبود شرایط اقتصادی کشور با افزایش رشد اقتصادی، مهار تورم و سوق دادن تسهیلات به سمت تولید و خروج از رکود بود.

وی افزود: در ادامه نیز اعضا به بیان نقطه نظرات خویش پرداختند و مقرر شد در جلساتی به تفصیل در خصوص این گزارش بحث و پیشنهادات تکمیلی ارائه شود. همچنین در ادامه این جلسه گزارشی از چگونگی پیگیری ساماندهی موسسه کاسپین و تعاونی های منحله توسط معاونت نظارت بانک مرکزی ارائه شد و از جلساتی که برای حل این معضل با حضور ریاست محترم قوه قضاییه، دادستان کل کشور و مسئولان بانک مرکزی تشکیل شده خبر داده و عنوان شد مجموعا با تلاش بانک مرکزی،‌ دولت محترم و حمایت های موثر قوه قضائیه، مشکل سپرده گذاران این تعاونی به مرور حل خواهد شد و در وهله اول مشکل سپرده گذاران کوچک که حدود ٨۵ درصد از سپرده گذاران را تشکیل می دهند با اولویت حل خواهد شد و پرداختی به آنها از روز پنج شنبه آغاز می شود.

این عضو ناظر شورای پول و اعتبار با تشریح مصوبه اخیر این شورا و برخی اقدامات موثر بانکی و قضایی صورت گرفته گفت: با توجه به روند نقل و انتقال دارایی ها و بدهی های تعاونی های منحله زیر مجموعه موسسه مالی کاسپین در پایان سال ۱۳۹۵ و انجام بخش قابل قبولی از فرآیند ارزیابی ها و فراهم آمدن امکان انتقال تدریجی سپرده های تعاونی اعتبار منحله فرشتگان، مقرر شد با توجه به احراز شرایط لازم، مجوز افتتاح ۲۰ شعبه برای موسسه اعتباری کاسپین صادر و بدین ترتیب موسسه مذکور مجاز شد نسبت به انجام امور بانکی اقدام کند.

تابش یادآور شد: در این مرحله موسسه موظف است حسب نظر مرجع قضایی نخست نسبت به پذیرش تعهد و پرداخت سپرده سپرده گذاران تعاونی اعتبار منحله فرشتگان تا مبلغ یکصد میلیون ریال برای هریک از مشتریان این تعاونی منحل شده، اقدام کند. این اقدام، قدم نخست بوده و موسسه اعتباری کاسپین باید به تدریج تکلیف سایر سپرده گذاران را با هماهنگی بانک مرکزی و مراجع قضایی انجام دهد.

نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه با این اقدام از مجموع بیش از ۴۵٠ هزار نفر سپرده گذار تعاونی منحله فرشتگان وضعیت حدود۴٠٠هزار نفر یعنی ۸۷ درصد سپرده گذاران تعیین تکلیف خواهد شد، گفت: همه امور باید بر مدار و محور قانون و با هدف احقاق حقوق واقعی سپرده گذاران انجام پذیرد و نمایندگان ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار این روند را رصد و پیگیری خواهند کرد.

 کاسپین
منبع: ایسنا

 

Twitter Google+ Facebook
4,042 views
نظرات
 1. مالباخته چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396

  هم باید پولمونو بدن و هم باید کسانی رو که به ما آسیب روحی روانی زدن و شرمنده خانواده کردنمون؛ برکنار و محاکمه کنن.
  آقای سیف پاشنه آشیل دولت روحانیه و نباید جایی در دولت بعدی داشته باشه.

  با تشکر از سایت بانک مردم

 2. افشین علیپور چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396

  بالاخره شب انتخابات است

 3. زهرا چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396

  معلوم نیست چه خبره از یکطرف می خوان سپرده ها رو بدن از طرفی دیگه می خوان ۲۰ تا شعبه دایر کنند اگه میخوان شعبه دایر بشه پس چرا پول مردم رو میخواهید بدین شاید سپرده گذار دلش نخواد پولشو برداره باد دید چه خوابی برای ترفندهاشون تدارک دیدن

 4. غریبه چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396

  خبر ۶۰۰۱۸ یه خرده گنگ هست.
  یعنی واسه گرفتن پول به شعبه های ذکر شده باید رفت؟
  من ساکن چالوس هستم. هر روز باید باید برم آمل پول بگیرم؟؟؟؟
  سپرده گذاران کل مازندران باید برن ساری و آمل؟؟؟؟
  به نظر شما منطقی ــه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. ا.ع چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396

  این اقدام صرفا سیاسی و انتخاباتیست چراکه در چهل وپنج روز پرداختیدیماه همه ده تا سی میلیونیها روزانه با یک میلیون دریافت و تسویه کرده اند

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه