تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 69297 تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: قائم مقام بانک مرکزی با اشاره به اولویت‌های فعلی نظام بانکی، بیان داشت: مشکل موسسات غیرمجاز از گذشته ایجاد شده است.

به گزارش بانک مردم، اکبر کمیجانی امشب در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مورد موسسات غیرمجاز گفت: مشکل موسسات غیرمجاز، مشکل دولت یازدهم نبوده بلکه مشکل دولت‌های گذشته است.

وی افزود: بانک مرکزی به کمک دولت و مجلس در سال ۸۳ قانون بازار غیرمتشکل را تدوین کرد، اما حدود یک سال و نیم این قانون رها شود و از همان سال ها موسسات غیرمجاز رشد کردند.

کمیجانی تاکید کرد: حمایت های دولت و مجلس و مسئولین نظام به مدیران فعلی بانک مرکزی این جرات را داد که با این مشکل مقابله کنند و تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز از بزرگترین افتخارات دولت یازدهم بوده است.

قائم مقام بانک مرکزی ادامه داد: اقداماتی از قبیل اصلاح ساختاری نظام بانکی، ساماندهی بدهی های دولت و رونق بخشی بازار سرمایه از اواسط دولت یازدهم کلید خورد و تدابیر در این زمینه ها اندیشیده شده و راهکارها دیده شده، اما تنگناهای مالی دولت مانع اجرای کامل اقدامات شده است.

وی تاکید کرد: افزایش سرمایه بانک ها، اصلاح ترازنامه و کنار رفتن دارایی‌های منجمد از اقداماتی است که باید انجام شود که به دلیل تنگناهای مالی از سرعت اصلاح کاسته شده است.

Twitter Google+ Facebook
1,577 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه