تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 69898 تاریخ انتشار : 23 مرداد 1396

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  مدیرعامل موسسه اعتباری کاسپین با بیان اینکه کسی از این موسسه طلب ندارد، گفت: پیگیر ساماندهی تعهد هشت تعاونی منحله هستیم.

به گزارش بانک مردم به نقل از موسسه کاسپین، «علی نعیمی» در نشست مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره موسسه اعتباری کاسپین با تشریح وضعیت فعلی موسسه در این نشست، بخش عمده‌ای از مشکلات موجود را ناشی از انتشار اخبار نادرست اعلام کرد.

وی افزود: به دلیل چالش‌های گذشته، که ناشی از عملکرد تعاونی‌های منحله بود، بحران‌هایی برای موسسه اعتباری کاسپین پدید آمد که با برنامه ریزی های انجام شده و همکاری نهادهای مسئول، این مسائل به زودی حل و فصل خواهد شد.

وی تاکید کرد: اتفاقاتی به تازگی رخ داد که برنامه ریزی‌ها را تغییر داد، زیرا مجلس اعمال ماده ۲۳۶ را تصویب کرد و موسسه وارد مرحله دیگری شد که حالا باید به سمت قوه قضاییه برویم و منتظر باشیم ببینیم چه رویدادهایی رقم خواهد خورد.

نعیمی افزود: موسسه اعتباری کاسپین تنها یک هیات تسویه نیست که پول را از بانک مرکزی بگیرد و توزیع کند، به همین دلیل همه باید بدانند که معاونتی به عنوان معاونت اعتبارات در شرکت‌های سرمایه گذاری ایجاد شده است و این شرکت‌ها برای ایجاد کسب و کار فعالیت خواهند کرد.

مدیرعامل کاسپین افزود: موسسه کاسپین نسبت به موسسه های دیگر پاک ترین موسسه است زیرا ما به کسی بدهکاری نداریم و کسی از ما طلب ندارد.

وی ادامه داد: این موسسه پیگیر تعهدات برای ساماندهی هشت تعاونی منحله است و با لطف و عنایت خدا و با همکاری هیات مدیره و هیات تصفیه تعاونی ها با توجه به دارایی ها جوابگوی سپرده گذاران باشیم و تعیین تکلیف خواهیم کرد.

نعیمی با اشاره به اهمیت توجه به سپرده گذاران کنونی مجموعه خاطر نشان کرد: موسسه اعتباری کاسپین به حضور دائمی سپرده گذاران برای آینده نیازمند است و بر همین اساس مشتریان خود را همیشه در اولویت خود دانسته و از هیچ تلاشی برای جلب اعتماد سپرده گذاران به عنوان سرمایه های موسسه، دریغ نخواهد کرد.

او ادامه داد:همه همکاران باید با برخورد و قدرت جذب خود، مشتریان را نسبت به واقعیت ماجراها آگاه کنند و برای جذب سرمایه و ادامه همکاری مشتریان تلاش کنند.

به گزارش اخبار بانک، موسسه اعتباری کاسپین اواخر اسفند ۹۴ به شرط انحلال هشت تعاونی غیرمجاز شامل فرشتگان، الزهرا، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، عام کشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، پیوند مشهد، بدر توس و امید جلین از شورای پول و اعتبار مجوز گرفت تا دارایی‌ها و بدهی‌های قابل تجمیع آنها را طبق روش مشخص به حساب های خود انتقال دهد.

هفته گذشته، نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس درباره اقدامات بانک مرکزی نسبت به موسسه اعتباری کاسپین را بررسی و به استناد ماده ۲۳۶ قانون آیین نامه داخلی مجلس برای رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع دادند.

Twitter Google+ Facebook
2,605 views
نظرات
 1. سپرده گذار کاسپین خواهان اعمال ماده 236 و اجرای اصل 171 قانون اساسی دوشنبه 23 مرداد 1396

  قطعا این رانت اطلاعاتی از طریق بانک مرکزی صورت گرفته چرا که بانک مرکزی در کل این بحران حقایق را وارونه جلوه داده و سعی بر گمراه کردن مردم داشته و بارها خواسته مجوزهای ادغام های صورت گرفته را مخفی کند ، موسسه فرشتگان دیگر وجود خارجی ندارد چرا که در آرمان و سپس آرمان ایرانیان و در نهایت در کاسپین طبق مستندات خود بانک مرکزی ادغام شده و بانک مرکزی از این موسسه مشخص ۳ بار به بهانه تغییر اسم ۳ بار سپرده قانونی دریافت کرده که کاملا غیر قانونی است در واقع مدیرعامل اسبق کاسپین پدرزن عروس سیف می باشد و با هماهنگی یکدیگر این بحران را بوجود آورده اند بطوریکه اموال موسسه فرشتگان سابق را زیر قیمت ارزیابی کرده تا سطح توقع را کاهش دهند این کارشناسی غیر واقعی شش ماه اعتبار دارد و بعد مجددا کارشناسی واقعی کرده و سرمایه های مردم را بالا می کشند موسسه فرشتگان سابق هیچ کسری ندارد بلکه دارائی هایش از بدهی هایش بیشتر است لیکن افرادی هستند که چشم طمع بر مال مردم دارند و می خواهند از از خوان نعمت برخوردار شوند.همانهائیکه می گویند مجوز مشروط بوده!! یا موسسه منحله فرشتگان !!! کلا ادغام ها را انکار می کنند و در حال مخفی کردن تسهیلات پرداختی موسسه به افراد خاص و بانک ها و شرکت های خاص هستند بطوریکه ۳۵۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات پرداختی موسسه فرشتگان سابق را کلا کتمان کرده و سعی دارند اسنادش را مخفی کنند حتی جواب استعلام نمایندگان محترم مجلس در کمیسیون اقتصادی در زمینه تسهیلات پرداختی را ندادند!!!!

 2. امیر دوشنبه 23 مرداد 1396

  کسی نیست بگوید آیا کاسپین از خود سرمایه ای دارد که این گونه صحبت از طلب می کنید. کاسپین خانه ای است که بر خرابه فرشتگان و هفت تعاونی دیگر بنا شده است.در ابتدا قرار بود با ادغام موسسات هشت گانه “کاسپین” متولد شود و پاسخگوی مشتریان آنها باشد ولی نطفۀ کاسپین را بد گذاشتند؛ گویی حرامی بود که این گونه بانک مرکزی و سایر نهادها با آن برخورد کردند.
  کاسپین نه مدیر دارد و نه راهبری که راهگشا باشد، یک روز حساب هایش باز است یک روز بسته، امروز فیش را پر می کنی و یک هفته بعد پول واریز میشه، کارمندان جوابگو نیستند، انگار بدهکارشان هستید.این بی سر و سامانی را در فیلم های مکزیکی قدیمی می توان دید، هر کسی از راه می رسد دستی بر کاسپین می کشد، معلوم نیست تبرک است یا نیت دیگری دارنداحتمالا این وضع کماکان ادامه دارد، چون کاسپین بی صاحب است .این مردم هستند که زیاندیده هستند که باید خود را با وفق دهند، صداها بی صدا شده است و گوش ها ناشنوا

 3. رضا دوشنبه 23 مرداد 1396

  واقعا پاک ترینه!! ده ماهه پولای مردموبلوکه کردن ومیخوان نصفشوبدن اونم هرزمان میریم پول نیست بعدمیگن پاک ترین هستیم ظاهرا اسنادمدارکی که دست سپرده گذاران هستش مربوط به
  یه کاسپین دیگه هستش که معلوم نیست کجاست!!!!

 4. سپرده گذار دوشنبه 23 مرداد 1396

  دقیقا به چیزی اشاره می کنید که از آن بی بهره هستید. رنگ عوض کردید و بالاترین و بی سابقه ترین مشکل مالی را برای سپرده گذاران ایجاد کردید. آیا کسی حاضر است در آن موسسه حساب داشته باشد. بی شرمی هم حدی دارد.

 5. طرح دوفوریتی نمایندگان جهت پرداخت حق و حقوق سپرده گذاران کاسپین دوشنبه 23 مرداد 1396

  هیات مدیره کاسپین که همگی از سهامداران کاسپین هستند با هماهنگی هیات تسفیه موسسه فرشتگان سابق ، کلیه املاک موسسه را زیر قیمت کارشناسی کرده و این کارشناسی ۶ ماه اعتبار دارد و در نظر داشتند پس از پائین آوردن سقف انتظارات از موسسه در بین سپرده گذاران و مسئولین و مجلس بعدا که با شیوه نامه ظالمانه ۴۰% از اصل پول مردم را پرداخت و ۶۰% را بالا کشیدند حال سراغ کارشناسی مججد املاک موسسه فرشتگان سابق رفته و با قیمت گذاری واقعی ، دارائی های موسسه و سپرده گذاران را همه را تصاحب کرده و برای خویش یک امپراطوری چندین هزار میلیاردی ایجاد کنند و بعدا به مسئولینی که از آنها حمایت کردند حق و حسابشان را پرداخت کنند.

 6. علی دوشنبه 23 مرداد 1396

  یه خورده از خودتون تعریف کنین! بجای این حرفا حسابای مسدود شده رو زودتر باز کنین!

 7. حامد دوشنبه 23 مرداد 1396

  سلام آقای نعیمی . به عنوان یه مشتری یه پیشنهاد دارم . بهتر نیست هر روز از طریق سایتهای رسمی ویا حداقل تلگرامی ویا حتی مسئولین شعبات مشتریان رو در جریان اتفاقات پیش آمده و پیش رو قرار بدین . ( البته اخبار درست و واقعی ) چون بلاتکلیفی خبری ضربه بزرگی در ابتدا به خود موسسه وارد میکنه و صلب اعتماد میشه و جبران ناپذیره . و نکته دوم اینکه چرا پرداختیها یهو قطع شد ؟ حتی همون مبلغ کم . واقعا از نظر مادی تحت فشار و تنگنا قرارداریم .

 8. رامین سبزیان فرد دوشنبه 23 مرداد 1396

  من که از موسسه کاسپین راضی هستم کارها را عالی پیش می برد

 9. سپرده گذار کاسپین دوشنبه 23 مرداد 1396

  دیگه حالم ازاین موسسه کاسپین ……
  چقدر دروغ به مردم گفتید و کلاه سر مردم گذاشتید
  پولمونو که بالا کشیدید و خوردید هنوزم داریدزبون درازی میکنید
  اگه واقعا راست میگید و می خواهید هنوز مردم به شما اعتماد کنند اصل پول و سود پولشو نو از همون اول بهشون برگردونید قبول میکنیم که راست گفتید

 10. يك سپرده گذار حلال خور و بيچاره دوشنبه 23 مرداد 1396

  دروغ هر چه بزرگتر باورپذیر تر!!!!
  پاکترین؟؟؟!!!!!
  بدون بدهی؟؟؟!!!!
  جل الخالق!!!پس من و امثال من که از کاسپین طلب داریم شلغم هستیم؟؟؟
  مثل دزدی هستین که خونه مردم را میزنه و اسمشو از غضنفر میزاره مش رمضون
  و میاد با کمال پر رویی میگه مش رمضون پاکترین ادم دنیاست و تا حالا دزدی نکرده و بدهکار نیست !!!انگار نه انگار که فقط اسمش عوض شده و همه چیزش همون غضنفره

 11. علی دوشنبه 23 مرداد 1396

  ببخشید ……. ۸۶۰۰ میلیارد تومان سپرده مردم بیچاره را بالا کشیده ؟؟؟
  با جه روی صحبت می کنی ؟؟؟؟؟

 12. کیوان دوشنبه 23 مرداد 1396

  راست میگه بنده خدا
  به قول سیف کاسپین الان یک ماهه تاسیس شده،کسی نه پول گذاشته نه طلب داره

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه