تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 90952 تاریخ انتشار : 8 آوریل 2018

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز ناکارامد بوده، گفت: طرح دو فوریتی کاهش نرخ ارز با جدیت پیگری خواهد شد.

جدیت در پیگیری طرح دو فوریتی کاهش نرخ ارز/مدیریت بانک مرکزی در بازار ارز ناکارامد بود

به گزارش بانک مردم و به نقل از تسنیم، محمد رضا پورابراهیمی با بیان اینکه فعالان اقتصادی در اواخر سال ۹۶ حدود ۳۰ میلیارد دلار سرمایه را از کشور خارج کرده‌اند، گفت: منظور از خروج سرمایه عدم انتقال ارز حاصل از صادرات و یا خارج شدن مستقیم ارز از کشور می‌باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: فعالان اقتصادی به دلیل عدم مدیریت صحیح و ناکارامدی بانک مرکزی منابع ارزی خود را به داخل کشور نیاورده و یا بعد از صادرات منابع را به داخل کشور منتقل نمی‌کنند.

وی افزود، از طرفی در تخلفات جدید دیده شده که یک فعال اقتصادی درخواست واردات را ارائه میکند اما از ارز تخصیص داده شده را به شکل دیگری در حوزه غیر تعریف شده استفاده میکند.

رئیس کمیسیون اقتصادی با اشاره به جدیت در پیگری طرح کاهش نرخ ارز تاکید کرد، مفاد طرح دو فوریتی کاهش نرخ ارز در نشست مشترک روز دوشنبه با  مدیران ارشد اقتصادی کشور پیگیری خواهد شد. یکی از محورهای اصلی این طرح  بازگشایی حساب  سپرده ارزی با ضمانت بانک مرکزی و پرداخت سود به این حسابهاست.

پورابراهیمی ادامه داد، در این نشست مشترک بین دولت و مجلس که فردا برگزار خواهد شد مقاماتی از بانک مرکزی به همراه رئیس کل این بانک حضور دارند. اگر در این نشست به این نتیجه برسیم که همه  موضوعات برای ساماندهی بازار ارز عملی و برنامه زمانبندی برای انجام برنامه‌های مد نظر ارائه شود، طرح پیگری نخواهد شد. اما اگر توافق حاصل نشود طرح دوفوریتی  را  هفته آینده در مجلس به اجرا خواهیم گذاشت.

Twitter Google+ Facebook
871 views
نظرات
  1. . یکشنبه 8 آوریل 2018

    آقای پور ابراهیمی بنظر شما کمی دیر نشده ؟ شما باید در زمان ۴۲٠٠تومان وارد میشدید. حالا که دولت دلالان موجود ی دلار را به فنا دادن وارد عمل شدید.دیگه دیر شده! بازهم مثل همیشه! شما باید همین لحظه اقدام کنید. در دو روز ۵٠٠تومان گرون شده!!!!!!!!!!!!!!!

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه