تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 144437 تاریخ انتشار : 19 اسفند 1397

پایگاه خبری تحیلی بانک مردم: با افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته شرکت پاکسان ، سرمایه شرکت از ۵۴ به ۱۰۸ میلیارد تومان افزایش یافت.

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پاکسان، به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه ۱۰۰ درصد این شرکت از محل سود انباشته برگزار شد و در این مجمع اعلام شد، این افزایش سرمایه مشمول معافیت مالیاتی است و تا پایان سال به ثبت خواهد رسید.
فرهنگ ساکی مدیر عامل پاکسان، در توضیح علل افزایش سرمایه در مجمع گفت: هدف از افزایش سرمایه جلوگیری از خروج نقدینگی و بهره مندی از معافیت های مالیاتی مصوب در شواری عالی هماهنگی اقتصادی است.
وی گفت: با توجه به جلوگیری از خروج نقدینگی، شرکت می تواند فروش خود را به صورت مدت دار عملیاتی کند که این اقدام منجر به افزایش تولید و فروش خواهد شد، کاهش ریسک، کاهش جریان خروجی نقد، هموار سازی سود سهام تقسیمی به منظور جلوگیری از قیمت کاذب سهام نیز از دیگر منافع این افزایش سرمایه است.
ساکی گفت: با توجه به محاسبات صورت گرفته در حوزه کاهش هزینه های مالی و اخذ تسهیلات در صورت عملیاتی شدن افزایش سرمایه مانده تسهیلات ما درپایان سال ۱۳۹۹ مبلغ ۸۱ میلیارد تومان و بدون افزایش سرمایه ۱۳۱ میلیارد تومان برای سال بعد از آن در صورت تصویب ۶۰ میلیارد و در صورت عدم تصویب ۱۲۶ میلیارد تومان خواهد بود.
او ادامه داد: همچنین هزینه های مالی در صورت تصویب برای سال آتی ۲۷ میلیارد تومان و در صورت عدم تصویب ۳۲ میلیارد تومان خواهد شد. وی گفت: با توجه به محل افزایش سرمایه، سهامداران به ازای هر سهم ۱ سهم جدید دریافت خواهند کرد و با توجه به معافیت های در نظر گرفته شده برای این افزایش سرمایه سود ناشی از برگشت مالیات نیز در حساب های مالی ما در نظر گفته خواهد شد.
سهامداران در مجمع در خصوص افزایش نرخ مواد اولیه و تحقق فروش شرکت پرسیدند که مدیر عامل در پاسخ گفت: مشکل خاصی از بابت تولید نداریم و رقم فروش هزار میلیارد تومان دور از دسترس نخواهد بود.
گفتنی است، در پایان مجمع رای به افزایش سرمایه شرکت از ۵۴ میلیارد تومان به ۱۰۸ میلیارد تومان داد.
خبرنگار: نداسادات بنی‌کمالی
Twitter Google+ Facebook
281 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه