تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 129619 تاریخ انتشار : 24 ژوئن 2019

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: به‌دنبال انتشار گزارش‌های متعدد در خصوص تأخیر در پرداخت تسهیلات ساخت و احداث و تعمیر مسکن در مناطق سیل‌زدگان از سوی رسانه‌ها و همچنین اطلاعیه بانک مرکزی درباره به‌روز‌رسانی سیستم پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از روز ۲۴ خرداد ماه، خبرنگار ما تازه‌ترین وضعیت روند تسهیلات بانکی به سیل‌زدگان را پیگیری کرده است.

به‌همین منظور منابع خبری از جمله رئیس بنیاد مسکن استان لرستان با تأیید حل مشکلات بانکی از تسریع در روند انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات خبر می‌دهد. بانک مرکزی نیز در روزهای گذشته با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که شبکه بانکی کشور برای اعطای تسهیلات بابت جبران خسارات ناشی از سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ حداکثر تلاش خود را به‌ منظور تسریع در این امر به‌کار گرفته، از این‌رو اعطای تسهیلات بابت جبران خسارات وارده به واحدهای مسکونی و تجاری شهری و روستایی با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بابت جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی با معرفی وزارت جهادکشاورزی استان به بانک‌های عامل، قابل پرداخت است.
پرداخت ۵۲ میلیارد تومانی
رضا خواجه‌ای، مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان با اشاره به اینکه لرستان یکی از استان‌هایی است که بیشترین آسیب را از سیل دید، گفت: بعد از وقوع سیل در لرستان، شش استان به‌عنوان استان معین برای ساخت و تعمیر واحدهای آسیب‌دیده در لرستان استقرار یافتند و عملیات بازسازی را شروع کردند. به گفته خواجه‌ای تاکنون در این استان ۳۸ هزار مسکن آسیب‌دیده مورد ارزیابی قرار گرفته و مشخص شده ۳۱ هزار واحد خسارت‌ دیده است که ۱۳ هزار واحد احداثی و مابقی واحدها تعمیری هستند.
عقد قرارداد ۶۴۰۰ واحد
مدیرکل بنیاد مسکن لرستان افزود: تاکنون ۲۴۷۰۰ واحد خسارت‌دیده به بانک‌های عامل برای عقد قرارداد و دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند و تا روز گذشته ۶۴۰۰ واحد عقد قرارداد به امضا رسیده است. خواجه‌ای خاطرنشان کرد: تاکنون در مجموع ۱۶ هزار نفر وام بلاعوض را دریافت کرده‌اند که مجموع وام پرداختی ۵۲ میلیارد تومان است. از مجموع واحدهای خسارت‌دیده نیز ۲۹۰۰ واحد در مرحله آواربرداری، ۲ هزار واحد در مرحله پی‌کنی و ۶۰۰ واحد هم در مرحله اجرای فونداسیون قرار دارند.
اتمام واحدها تا پایان سال
مدیرکل بنیاد مسکن گفت: تعمیر ۶۵۰۰ واحد در استان لرستان شروع شده و از این تعداد تعمیر ۲۷۰۰ واحد به پایان رسیده است. واحدهایی هم که به‌طور کامل تخریب شده به ازای هر خانوار در شهر ۱۲ میلیون و در روستا ۶ میلیون وام بلاعوض برای اجاره خانه پرداخت می‌شود. خواجه‌ای گفت: بر اساس زمانبندی تعمیر و احداث واحدها تا آخر سال به اتمام می‌رسد.

Twitter Google+ Facebook
579 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه