تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 129670 تاریخ انتشار : 24 ژوئن 2019

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: آمارهای سامانه نیما نشان ‌می‌دهد که یوان چین پُرتقاضاترین ارز برای واردات است و دلار تنها ۰.۲درصد سهم دارد.

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، بررسی آمارهای ارائه‌شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد سامانه نیما از ابتدای تأسیس تا ۱۳ خرداد سال جاری، حاکی از آن است که یوان چین بیشترین سهم را در معاملات خرید ارز بابت واردات داشته است، همچنین یورو و درهم امارات دیگر ارزهای پُرمتقاضی برای واردات کالا بوده‌اند. سهم دلار از خرید ارز بابت واردات در سامانه نیما حدود ۲۸ میلیون یورو و معادل تنها ۰٫۲ درصد ارزهای خریداری‌شده در این سامانه بوده است.

همچنین بررسی سهم ارزها در معاملات فروش ارز صادراتی و بانک مرکزی در سامانه نیما نشان می‌دهد که بیشترین ارز عرضه‌شده در این سامانه درهم امارات با سهم ۲۸٫۱۱درصدی بوده است. یورو دومین ارز پُرفروش در این سامانه است که سهم ۲۶٫۲۷درصدی را به خود اختصاص داده است. یوان چین نیز سهمی معادل ۲۶٫۳۲درصدی از فروش ارز در سامانه نیما داشته و سومین ارز از نظر عرضه در این سامانه به‌شمار می‌رود.

وون کره جنوبی، لیر ترکیه، روپیه هند، و روبل روسیه دیگر ارزهای پُرفروش در سامانه بوده است، همچنین سهم دلار آمریکا از معاملات فروش ارز در این سامانه حدود ۱۰٫۱۵ درصد و معادل ۱۷۸۰ میلیون یورو بوده است، بر این اساس دلار سهمی ۰٫۲درصدی از خرید ارز بابت واردات و ۱۰٫۱۵درصدی از فروش ارز صادراتی در سامانه نیما داشته است.

Twitter Google+ Facebook
580 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه