تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 129719 تاریخ انتشار : 25 ژوئن 2019

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس سازمان برنامه و بودجه روزگذشته جدیدترین زیان مالی ناشی از فعالیت مؤسسات مالی غیرمجاز را اعلام کرد و خبرداد که این مؤسسات۳۶ هزار میلیارد تومان زیان مالی و خسارت به دولت زدند، به طوری که دولت ناچار شد، برای جبران تعهدات و خساراتی که وارد کردند، این مبالغ را پرداخت کند. محمدباقر نوبخت در مراسم امضای تفاهمنامه تأمین سه هزار میلیارد تومان منابع مالی برای بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده با استفاده از منابع مالی بانک‌ها، افزود: گلایه‌ها و انتقادات غیرمنصفانه‌ای علیه نظام بانکی کشور صورت گرفته، این در حالی است که فقط مؤسسه‌های مالی غیرمجاز مشکلاتی را برای کشور ایجاد کردند.
۳۸ هزار میلیارد خسارت سیل
معاون رئیس جمهوری با تشریح جزئیات اقدامات دولت برای جبران خسارات سیل در مناطق سیل زده، گفت: براساس گزارش قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده در مجموع ۳۸ هزار میلیارد تومان خسارات مربوط به سیل ابتدای امسال بوده است.
وی گفت: ۲۳ هزار میلیارد تومان از این خسارات قرار است از ردیف‌های مختلف دولتی و بودجه تأمین شود.۱۵ هزار میلیارد تومان نیز از محل تسهیلات پرداخت می‌شود که بانک‌ها برای تأمین آن اعلام آمادگی کردند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: دولت تاکنون ۳,۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت خسارت مناطق سیل زده به خزانه واریز کرده است. در هیأت دولت جزئیات پرداخت ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت دیگر به مناطق سیل زده به تصویب رسید.
به‌گزارش ایرنا، معاون رئیس جمهوری افزود: براساس مصوبه هیأت دولت، یک هزار میلیارد تومان برای بازسازی ابنیه و راه‌ها، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی اماکن شهری و روستایی و یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای خسارات وارد شده در بخش آب، برق و فاضلاب اختصاص می‌یابد.
۹۸۰ هزار فرصت شغلی
معاون رئیس جمهوری با اشاره به نامگذاری امسال به‌نام سال رونق تولید گفت: برای رونق تولید و اشتغالزایی در کشور ۸ برنامه تهیه شده که از طریق دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف اجرا می‌شود.
نوبخت ادامه داد: با اجرای این برنامه‌ها ۹۸۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می‌شود که جزئیات مربوط به آن مشخص شده است به طوری که هر وزارتخانه و دستگاه می‌داند که چه میزان اشتغالزایی از طریق کدام منابع مالی انجام خواهد شد.برای اجرای این طرح‌های اشتغالزایی ۴۵ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است که بانک‌ها آن را پرداخت خواهند کرد.
دفاع از عملکرد بانک‌ها
وی با اشاره به گلایه‌ها و انتقاداتی که نسبت به عملکرد بانک‌ها صورت می‌گیرد اظهار داشت: از جمله این گلایه‌ها این است که چرا بانک‌ها تسهیلات را بسرعت پرداخت نمی‌کنند که در پاسخ باید گفت عملکرد بانک‌ها در اجرای تعهدات روشن است و آنها به خوبی این اقدام را انجام دادند.اگر مشکلی در بخش تعهدات بانک‌ها بوده مربوط به مؤسسات مالی غیرمجاز بوده و مشکل عمده‌ای از سوی بانک‌ها و مؤسسات قانونی وجود ندارد.

Twitter Google+ Facebook
1,046 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه