تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 144456 تاریخ انتشار : 30 تیر 1398

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرکل گمرک تهران به همراه هیأتی روز یکشنبه ۳۰تیرماه سال جاری از شرکت پاکسان بازدید کردند.

مهندس ابوالفضل اکبرپور مدیرکل گمرک تهران و هیئت همراه از شرکت پاکسان بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید مهندس اکبرپور و معاونین وی در نشستی با حضور مهندس ساکی مدیرعامل شرکت پاکسان، معاونین و مدیران بخش‌های مختلف این مجموعه در خصوص مشکلات، موانع و چالش های واردات مواد اولیه مورد نیاز شرکت پاکسان گفتگو کردند.

مدیرعامل شرکت پاکسان با اشاره به مشکلات انبارداری مواد اولیه گمرک در بدو ورود به کشور و در بندرعباس ضمن اشاره به هزینه های سربار گفت: بخشی از مواد اولیه موردنیاز صنعت شوینده از خارج از کشور وارد می شود و با توجه به اینکه در حال حاضر در برهه حساس اقتصادی به سر می بریم، باید برای تسهیل امور از همه امکانات موجود استفاده کنیم تا بتوانیم هزینه های سربار را کاهش داده و به رونق در تولید و ثبات اشتغال دست پیدا کنیم.

وی به مشکلات موجود در صنعت شوینده اشاره کرد و در ادامه یادآورشد: قیمت برخی از مواد اولیه وارداتی به میزان چشمگیری افزایش یافته و این افزایش قیمت خواه ناخواه بر روی قیمت تمام شده محصولات نیز تاثیر می گذارد و ما در مجموعه پاکسان در تلاش هستیم برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان بدون اینکه به کیفیت مواد اولیه و محصول نهایی خدشه ای وارد شود، این افزایش قیمت را به حداقل ممکن برسانیم به همین منظور باید بتوانیم سایر هزینه‌‌های جاری را کاهش دهیم.

مهندس ساکی در ادامه سخنانش به ماندن طولانی مدت مواد اولیه در انبارهای جنوب کشور به عنوان یک چالش بزرگ واردات مواد مورد نیاز این صنعت اشاره کرد و افزود: ماندن طولانی مدت مواد اولیه در هوای گرم و شرجی جنوب و در مخازن آهنی آن منطقه علاوه بر بار مالی هنگفتی که به مجموعه تحمیل می کند ممکن است بر روی کیفیت مواد اولیه نیز تاثیر سوء بگذارد و بهتر است برای رفع این مشکل برنامه ریزی جدی صورت بگیرد و در آن تجدید نظر شود.

مدیرعامل پاکسان خاطرنشان کرد که در سال جاری تنها بخشی از مواد اولیه از خارج‌ازکشور وارد شده و مابقی، مواد اولیه مرغوب داخلی است که نسبت به سال‌های گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده و خط مشی مجموعه نیز بر آن است که با تکیه بر توان فنی مجموعه و حرکت در مسیر تولید مواد اولیه موردنیاز، از واردات خارجی را تا حد ممکن کاهش دهیم.

سپس مهندس اکبرپور ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت پاکسان و مدیران این مجموعه رفع مشکلات صنایع را یکی از رویکردهای جدی گمرک برشمرد و خاطرنشان کرد: تعامل بیشتر گمرک با واحدهای تولیدی بی شک بر رونق روزافزون تولیدات ملی تاثیر گذار است و باید تمامی دستگاه ها در جهت تسهیل امور گام بردارند.

در ادامه مدیرکل گمرک تهران و هیئت همراه از بخش های مختلف شرکت پاکسان بازدید کردند و از نزدیک با روند تولید پودر و صابون در این مجموعه آشنا شدند.

گمرک تهران یکی از حساس‌ترین گمرکات کشور به حساب می‌آید و بسیاری از شرکت‌های تولیدی از جمله شرکت های تولیدی مواد شوینده و بهداشتی، قطعه سازان و خودروسازان و همچنین بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو با این گمرک مهم ارتباط دارند.

خبرنگار: نداسادات بنی‌کمالی

Twitter Google+ Facebook
284 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه