تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 132910 تاریخ انتشار : 12 مرداد 1398

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بزرگترین فرش نفیس جهان که به دست هنرمندان فرش باف تبریزی و با سرمایه گذاری کارآفرین برتر کشور به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع بافته شده است در نمایشگاه فرش دست بافت تبریز به نمایش گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار ما؛ این فرش ۲۰۰۰ متر مربعی چهار تخته است که به صورت جفت و در ابعاد ۴۰۰ و ۶۰۰ مترمربع به گونه ای بافته شده که قابلیت به هم متصل شدن را دارد.

احد عظیم زاده کارآفرین برتر کشور در خصوص چگونگی بافت این فرش گفت: ۸۰ درصد این فرش از ابریشم و ۲۰ درصد مابقی کرک است که طرح و نقشه آن را خودم طراحی کرده ام.

وی با اشاره به اینکه این چهار تخته فرش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون گروه ترکی تشکیل شده اند افزود: این فرش ها در ۶۰ رج بافته شده و ۸۷ رنگ در آنها به کار رفته و سه تن وزن دارد.

اعظیم زاده گفت: بافت این فرش ها که در ابعاد ۲۰ در ۳۰ و ۲۰ در ۲۰ هستند، هفت سال طول کشیده و ۲۳۰ استاد کار و هنرمند بافنده تبریزی در دو شیف بر روی آنها کار کرده اند.

مدیر عامل شرکت خانه فرش عظیم افزود: این چهار تخته فرش در کنار به فرشی در ابعاد ۴۰ در ۵۰ تبدیل شده و ۲۰۰۰ مترمربع زمین را مفروش می کنند.

وی با اشاره به اینکه، تاکنون فرشی بالاتر از ۱۰۰ متر مربع در تبریز بافته نشده است گفت: این چهار تخته فرش و نقش آنها، قدرت بافت فرش در ایران را به جهانیان نمایش می دهد.

عظیم زاده با بیان این که، ثبت این فرش گینس طی چند روز آینده انجام خواهد شد افزود: بافت یک جفت فرش در ابعاد ۴۰ در ۶۰ مترمربع طی چند ماه آینده در تبریز آغاز می شود که در ابعاد و طرح و نقشه بی نظیر خواهد بود.

وی گفت: ارزش فرش دستبافت ایرانی مثل الماس می ماند و در طول سالها استفاده نه تنها از ارزشش کاسته نمی شود، بلکه قیمت آن هر روز افزایش هم می یابد و برای صاحبش یک سرمایه محسوب می شود.

وی در پاسخ به این سئوال که صنعت فرش دستباف و صادرات این کالای بی نظیز چه اندازه می تواند در ارزآوری به کشور تاثیر گذار شود، گفت: همه تلاش ما این است که با توسعه این صنعت مهم علاوه بر ایجاد اشتغال برای هموطنان، اقتصاد کشور را نیز با توسعه صادرات چنین کالای منحصر به فردی شکوفا کنیم. البته آوردن ارز به کشور این روزها با مشکلاتی همراه است که امیدواریم مسئوالان با اتخاذ تدابیر خاص بتوانند سهولت ارزآوری به کشور را تسهیل کنند.

instagram:azimzadeh_carpet websaite:azimzadeh.ir
بافت بزرگترین فرش جهان به دست هنرمندان تبریزی و کار آفرین برتر کشور

Twitter Google+ Facebook
1,171 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه