تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 133122 تاریخ انتشار : 14 مرداد 1398
سیدمحمد علیپور

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دبیرکل سندیکای بیمه گران با اشاره به بدهی شرکت سایپا به شرکت های بیمه گفت: این بدهی هزار میلیارد تومانی از سود ٩٠٠ میلیارد تومانی شرکت ها بیشتر شده است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، سیدمحمد علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران صبح امروز (دوشنبه) و در نشستی گفت: سایپا بیش از هزار میلیارد تومان به شرکت های بیمه تنها بابت رشته ثالث بدهی دارد در حالی که کل سود شرکت های بیمه در سال به ٩٠٠ میلیارد تومان نمی رسد.

وی افزود: اهرم های صنعت بیمه بیشتر در اختیار بیمه مرکزی است و ما هم تاکید داریم که باید وارد راه حلی منطقی با این خودروساز شویم.

علیپور گفت: پیشنهاد ما این است که اول بدهی سایپا به صنعت بیمه پرداخت شود و بعد به راه حلی برای همکاری برسیم.

دبیرکل سندیکا در عین حال تصریح کرد که برخی از شرکت های بیمه با عدم همکاری فرصت فرار را برای بدهکار عمده به وجود آورده اند و حتی اگر بهترین اساسنامه با بالاترین ضمانت اجرا هم نوشته شود، لازمه آن همدلی بین اعضا است.

وی گفت: از اولین روزی که در صنعت بیمه شروع به کار کردم، بحث اساسنانه سندیکا مطرح بود و بالاخره با بحث هایی که شد، این اساسنامه در شورای عالی بیمه تصویب شد.

وی با بیان اینکه مهم ترین نکته درباره اساسنامه سندیکا عدم ضمانت اجرایی تصمیمات آن بود، افزود: بیش از ۵٠ نسخه مختلف از اساسنامه سندیکا در شورای عمومی و کارگروه حقوقی به بحث گذاشته شد تا بالاخره این نسخه به تصویب رسید.

دبیرکل سندیکا تاکید کرد: با وجود آنکه همه پیشنهاداتی که داشتیم در این اساسنامه به تصویب نرسید، اما تغییرات مثبتی در این اساسنامه وجود دارد و تلاش می کنیم تا با تصویب آیین نامه های اجرایی مقداری از بحث های مربوط به ضمانت اجرایی را انجام دهیم.

علیپور با بیان اینکه در ٢ سال گذشته بیشترین تمرکز را برای ایجاد انضباط بین شرکت ها قرار دادیم، اظهار داشت: دبیران کلی قبلی سندیکا چون از خارج از صنعت بیمه بودند، بحث های غیرفنی را دنبال می کردند اما در ٢ سال گذشته فقط درباره آیین نامه ٧۶ مربوط به بخش درمان بیش از ۵٠ جلسه پرحجم برگزار کردیم.

علیپور در ادامه به برگزاری ۲ نشست با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: با مجلس بحث های مختلفی درباره مالیات و عوارض شرکت های بیمه داشتیم و بسیاری از ذهنیت های موجود درباره صنعت بیمه را اصلاح کردیم.

وی ادامه داد: تمام ذخایر صندوق تامین خسارت های بدنی برای صنعت بیمه است اما همچنان شاهد هستیم که برخی نمایندگان می گویند برای جبران خسارت سیلزدگان و حتی اسیدپاشی در خیابان باید از ذخایر این صندوق استفاده شود.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران خاطرنشان کرد: در ۲ سال گذشته شورای هماهنگی شرکت های بیمه در استان ها را راه اندازی کردیم با وجود آنکه این موضوع در اساسنامه قبلی حتی پیش بینی هم نشده بود. با این حال وجود این شورا در اساسنامه جدید پیش بینی شده است.

علیپور یکی دیگر از اقدامات انجام شده در ۲ سال گذشته را اصلاح ساختار بودجه این نهاد صنفی عنوان کرد و اظهار داشت: از آنجایی که ساختمان کنونی سندیکا، ساختمان مناسبی نیست، یکی از ساختمان های متعلق به بیمه ایران را بدون آنکه ساختمان کنونی را بفروشیم، برای سندیکا خریداری کردیم.

وی در خصوص روند برگزاری انتخابات سندیکا نیز توضیح داد: هنوز اساسنامه جدید سندیکای بیمه گران که در شورای عالی بیمه تصویب شده، برای اجرا ابلاغ نشده است. در حال حاضر ما کمیسیون راهبردی داریم ولی در اساسنامه جدید هیات رئیسه برای سندیکا پیش بینی شده است و زمان بندی و شرایط برگزاری انتخابات دبیرکل سندیکا بعد از تصویب در هیات رئیسه در شورای عمومی به بحث گذاشته می شود.

دبیرکل سندیکای بیمه گران تاکید کرد بعد از مشخص شدن زمان و شرایط برگزاری انتخابات دبیرکلی سندیکای بیمه گران، تمامی نامزدها فرصت خواهند داشت تا برنامه های خود را برای دوره ۲ ساله این سمت ارائه کنند.

Twitter Google+ Facebook
834 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه