تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 144460 تاریخ انتشار : 15 مرداد 1398

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سومین جشنواره ملی صنعت سلامت محور با رویکرد “ارتقای سلامت محصولات و خدمات” با چشم انداز بهبود سیستم سلامت کشور و تشویق نشان های برتر و سازمان های متعهد به امر سلامت برگزار شد.

سومین جشنواره ملی صنعت سلامت محور با هدف تشویق صنایع خرد و کلان و تمامی سیاست گذاران و ارائه کنندگان خدمت با رویکرد ارتقاء سلامت محصولات و خدمات و بهره مندی از توانمندی های فردی-سازمانی فرهنگی و اجتماعی که در راستای اهداف توسعه پایدار روز سه‌شنبه ۱۵مردادماه سال جاری در مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

در این دوره از جشنواره از شرکت های فعال در زمینه تولید محصولات سلامت محور تقدیر شد و شرکت پاکسان با توجه به فعالیت های زیست محیطی و تولید محصولات دوستار محیط زیست موفق به دریافت تندیس نقره‌ای این جشنواره شد.

دکتر محمدحسین تقدیسی رییس انجمن علمی آموزشی ارتقاء سلامت ایران در خصوص شاخص های مد نظر این سازمان برای سنجش شرکت کنندگان در این جشنواره گفت: موضوع سلامت موضوع بسیار پیچیده ای است و در بسیاری از کشورها توسعه مساوی است با سلامت چون برای داشتن یک جامعه سالم باید صنعت سلامت داشت.

وی با اشاره به اهمیت سلامت صنعت در کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم برای سال آینده در برگزاری این جشنواره پا را فراتر بگذاریم و ۵۴ شاخص توسعه پیدا کند تا سنجش دقیق تر و همه جانبه نگرتری را نسبت به جشنواره فعلی داشته باشیم و این رویکرد ما را به سمت رسیدن به منزل مقصود که همانا داشتن جامعه سلامت و صنعت سالم هست رهنمود کند.

رییس انجمن علمی آموزشی ارتقاء سلامت ایران با اشاره به چالش های بهداشت و سلامت در کشور یادآور شد: همچنین توجه به تأکید و ابلاغ سیاست های کلان سلامت از سوی مقام معظم رهبری در جهت حمایت از تولید با کیفیت داخلی و اجرای طرح تحول نظام سلامت، برای دستیابی به جامعه سالم و با نشاط، ضرورت انجام مسئولیت های اجتماعی صنایع پیشرو در این حوزه را دو چندان نمود.

در ادامه نشست‌های تخصصی در حوزه ارتقاء سلامت جامعه و در راستای برگزاری جشنواره صنعت و سلامت با حضور مدیران و کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و اساتید دانشگاه‌‌های شهید بهشتی برگزار شد.

در این نشست‌ها مباحثی در خصوص سلامت عمومی جامعه، چالش های پیش روی سلامت و مصرف دارو، وظایف سازمانها و نهادهای مسئول در امر بهداشت و سلامت مردم و…مطرح شد.

جشنواره دوم صنعت سلامت محور به همت انجمن آموزش بهداشت و ارتقای سلامت و سازمان غذا و دارو و با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد کشاورزی و … در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد و در پایان این جشنواره از شرکت‌های فعال در زمینه تولید محصولات سلامت محور با اهداء تندیس و لوح اشتهار قدردانی شد.

خبرنگار نداسادات بنی‌کمالی

Twitter Google+ Facebook
249 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه