تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 134618 تاریخ انتشار : 6 شهریور 1398

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: آیا تا به حال به این فکر کرده‌ایدکه سهم صنعت بیمه از اقتصاد کشورهای جهان عرب چقدر است؟

 این پرسش از آن جهت مهم بوده که با وجود حضور دیرهنگام صنعت بیمه  در کشورهای جهان عرب اما با سرعتی چشمگیر درحال توسعه این صنعت در این کشورها بوده و سهم آن نیز همواره در اقتصاد این کشورها  رو به افزایش بوده است.

ناگفته پیداست که صنعت بیمه بخشی از اقتصاد کلان آن کشورها به شمار می رود، بنابراین به موازات رشد اقتصاد ملی در آن کشورها،  صنعت بیمه هم در حال حرکت و پیشروی بوده است.

برای روشن تر شدن موضوع، که ماحصل بررسی وضعیت اقتصاد ۱۸ کشور جهان عرب بوده درابتدا، شاخص های کلی جهان عرب اعم از تعداد جمعیت، تولید ناخالص داخلی با قیمت های فعلی، رشد تولید ناخالص داخلی واقعی با قیمت های فعلی، رشد تولید ناخالص داخلی واقعی با قیمت ثابت، تولید ناخالص داخلی سرانه  کشورهای عرب بر اساس میانگین کشورها، حجم کل صادرات جهان عرب، حجم سرمایه گذاری مستقیم خارجی  وسپس وضعیت صنعت بیمه درکشورها را به تصویر کشیده ایم.

1

اردن

2

لیبی

قطر

فلسطین

سلطنت عمان

ععربستان سعودی

عراق

سوریه

سودان

تونس

بحرین

امارات متحده عربی

الجزایر

یمن

همانطور که درجداول فوق هم آمده، این آماروارقام مربوط به سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ میلادی است و توسط “اتحادیه عمومی شرکت های بیمه ای جهان عرب” که اصلی ترین مرجع شرکت های بیمه ای در جهان عرب است، منتشرشده است.

 بعد ازسال ۲۰۱۰ همه این آمار و ارقام به طور یکجا توسط هیچ ارگان عربی اعلام نشده و هرچه که هست، به طور پراکنده و یا هر کشور به طور جداگانه توسط ارگان های اقتصادی خود اعلام کرده است.

فواد پورعبادی

Twitter Google+ Facebook
1,579 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه