تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 136003 تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: وزارت آموزش و پرورش قصد دارد صندوق فرهنگیان که درگیر دادگاه مفاسد اقتصادی را به بانک تبدیل کند!

به گزارش بانک مردم تیمور علی عسکری معاون حقوق و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در دومین روز از گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش که با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد، گفت: در بحث قانون‌گذاری لوایحی همچون طرح پشتیبانی اداری، مالی و مدیریتی و اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان به بانک تبدیل شود، در دست اجرا و اقدام داریم. برای شفافیت مالی صندوق ذخیره فرهنگیان پیگیری‌های جدی انجام‌گرفته است و افرادی به دادگاه معرفی‌شده‌اند.

علی عسگری البته توضیح نداد که چگونه قرار است با ارسال لایحه صندوق فرهنگیان تبدیل شود چراکه معمولا برای ایجاد بانک جدید باید شورای پول و اعتبار تصویب کند. همچنین معاون وزیر آموزش و پرورش توضیح نداد آیا صندوق ذخیره فرهنگیان با زیرمجموعه خود یعنی بانک سرمایه ادغام می‌شود و بانک جدید متولد می‌شود یا اینکه قرار است اتفاق بهتری بیفتد.

 

 

نیروی انسانی غیرشاغل حقوق دریافت می‌کند

معاون حقوقی و امور مجلس در ادامه مراسم با اشاره به دوحوزه نیروی انسانی و هیئت تخلفات اداری، اظهار‌کرد: نیروی انسانی حقوق‌بگیر و غیر شاغل داریم که حقوق دریافت می‌کنند، اما در شغل دیگری فعالیت می‌کنند که در هیئت‌های تخلفات اداری پیگیری شده است.

وی درپایان اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که با تلاش‌های صورت گرفته، در بحث املاک ساماندهی بسیار خوب و مطلوبی اتفاق بیفتد.

به گزارش تسنیم، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش نیز در این گردهمایی با اشاره به اینکه فعالیت‌های پشتیبانی نباید نظام آموزشی را از اهدافش غافل کند، اظهار‌کرد: سیاست‌های کلی و توافقی و جمعی در آموزش‌وپرورش باید در حوزه تعلیم و تربیت استان‌ها ساری و جاری باشد.

وی با بیان اینکه سیاست‌های رهبر معظم انقلاب باید سرلوحه کار ما در اجرای سند تحول باشد، گفت: الگوی برنامه تعالی در مدرسه به‌عنوان الگو و ابزار مدیریتی است و الگوی تعالی تنها الگوی مهارتی در سطح کشور برای اداره مدارس است بنابراین اگر الگوی دیگری برآمده از مدرسه باشد می‌توان از آن استفاده کرد.

معاون آموزش متوسطه با اشاره به اینکه فعلاً الگوی تعالی برنامه مناسبی در مدارس است و این الگو مورد بازنگری قرارگرفته است، تصریح‌کرد: ابعاد آموزشی در این الگو مانند توسعه مشارکت و مفاهیم مدیریتی در آن وجود دارد. در این طرح بر بخش خودارزیابی متمرکز خواهیم شد بنابراین فعالیت‌هایی در قالب ۴ میز در قالب طرح تعالی در مدارس در حال اجراست.

کمرئی با اشاره به اینکه الگوی تعالی ابزار مدیریتی است و هیچ تعارضی با برنامه‌های سند تحول ندارد بلکه ابزار تحقق آن است، اظهار‌کرد: توانمندکردن مدیران ازجمله ویژگی‌های طرح تعالی است و براساس سند برنامه‌ها را پُر خواهد کرد لذا تبیین مفهوم مدرسه‌محوری و تمرکز روی گروه‌های آموزشی ازجمله برنامه‌ها است.

 

Twitter Google+ Facebook
232 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه