تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 139977 تاریخ انتشار : 4 نوامبر 2019
بانک مرکزی و مجلس

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکی در کشور، گفت: اصلاح نظام بانکی باید با پایان دادن به سیکل معیوب عدم استقلال بانک مرکزی همراه باشد.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، شهاب نادری با اشاره به ضرورت های رفع ناترازی بانک ها در جریان اصلاح نظام بانکداری در کشور، گفت: در حال حاضر مشکلاتی که به ناترازی بانک ها منجر شده باید به تدریج و با اصلاح نظام بانکداری رخ دهد.

نماینده مردم پاوه و جوانرود در مجلس شورای اسلامی، با ناکافی خواندن اقدامات انجام شده در سال های اخیر برای بهبود وضعیت بانکداری در کشور، افزود: تنگناهای بسیار به ویژه در بحث تجهیز و تخصیص منابع خود عاملی برای بیشتر شدن مشکلات شبکه بانکی در سال های اخیر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه برخوردهای قهری صرف یا دستوری نمی تواند مشکل شبکه بانکی را رفع کند، تصریح کرد: در همه کشورهای پیشرفته به موضوع استقلال بانک مرکزی به عنوان اصلی مهم توجه شده در کشور ما نیز باید این اصل به عنوان شاخص اصلی بهبود وضعیت شبکه بانکی مدنظر باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بالا بودن نرخ بهره و وجود بی‌شمار دستورالعمل و آیین نامه های متفاوت از مشکلات نظام پولی کشور است، گفت: باید با اصلاح نظام بانکی علاوه بر در نظر گرفتن استقلال بانک مرکزی زمینه هم گرایی در آیین نامه ها هم فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه استقلال بانک مرکزی به این معنا است که بانک مرکزی بتواند سیاست‌های پولی و اعتباری را فارغ از هرگونه فشار سیاسی و بر اساس اهداف و مصالح تنظیم و اجرا کند، افزود: تا زمانی که آیین نامه ها از هر سو بر عملکرد شبکه بانکی تاثیر گذار است نمی توان امیدی بر استقلال بانک مرکزی داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی باید با پایان دادن به سیکل معیوب عدم استقلال بانک مرکزی همراه باشد، گفت: به طور حتم اثرات استقلال بانک مرکزی همه بخش های اقتصادی کشور را در بر خواهد گرفت.

Twitter Google+ Facebook
321 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه