تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 140690 تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۸
همتی

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: محاسبات اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد که تأثیر افزایش قیمت بنزین در تورم، درحدود ۴ واحد درصد در سال خواهد بود.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی خود نوشت: متوسط نرخ دلار در بازار آزاد در سه ماه گذشته با ثبات نسبی، معادل ۱۱٫۴۰۰ تومان بوده است از طرف دیگر محاسبات اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد که تأثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، درحدود ۴ واحد درصد در سال خواهد بود.

همتی افزوده است: در این چند روز، تحت تأثیر انتظارات ناشی از تقاضای فصلی ارز، عوامل سیاسی و نیز اخبار افزایش قیمت بنزین،درمقایسه بانرخ میانگین سه ماه گذشته، افزایش قیمت دلار در بازارآزاد حدود ۳ درصد بوده است.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرده است: اگر، همانطور که قبلاً تأکید کردم، وضعیت مطلوب ذخایر ارزی بانک مرکزی و نیز مازاد عرضه نسبت به تقاضای ارز در بخش اسکناس و حواله را هم درنظر بگیریم، نظریه بالا بودن ریسک سرمایه گذاری درارز، همچنان پابرجا خواهد بود.

همتی درپایان نوشت: تأکید این نکته نیز ضروری است که نرخ فعلی ارز، تحت تأثیر بیش جهش قبلی ناشی از عوامل انتظاری و تداوم تحریم ها بوده و از پشتوانه عوامل بنیانی برخوردار نیست.

Twitter Google+ Facebook
296 views
نظرات
  1. شهروند عادي جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸

    اثر افزایش قیمت بنزین بر افزایش نرخ تورم مطمئنا بیش از ۴ درصد است اما اگر دولت بخواهد با اعمال زور مانع افزایش قیمت سایر کالاهای مهم و ضروری شود با پدیده هایی مانند کم فروشی یا پایین آمدن کیفیت مواجه خواهیم شد که این امر هم باز به ضرر قشر آسیب پذیر یا همان کم درآمد جامعه که متاسفانه درصد بیشتری از جمعیت کشور را شامل میشود را خواهد شد امیدوارم نمایندگان مجلس با بررسی بهتر و دقیقتر قیمت بنزین و درآمد سرانه ملت تصمیم عاقلانه ای گرفته و ابراز وجود نمایند و مردم را از خود مایوس نکنند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه