تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 141984 تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی چین به طور آزمایشی، یوان کاملاً دیجیتال را در شهرهای شنزن و سوژو راه اندازی می کند.

عرضه یوان دیجیتال توسط بانک مرکزی چین

 به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، بانک مرکزی چین برای راه اندازی آزمایشی ارز دیجیتال خود در حداقل دو شهر بزرگ آماده می شود.

طبق گفته منابع خبری مالی چین، انتظار می‌رود بانک مرکزی این کشور به طور آزمایشی یوان کاملاً دیجیتال را در شهرهای شنزن و سوژو راه اندازی کند. این طرح آزمایشی ممکن است در سایر نقاط هم اجرایی شود.

این آزمایشات شامل مشارکت شرکت های دولتی هم می شود مثل چهار بانک اقتصادی بزرگ چین –  بانک  صنعت و بازرگانی چین، بانک چین، بانک سازندگی چین و بانک کشاورزی چین و سه شرکت مخابراتی این کشور –  چاینا تلکام، چاینا موبایل و چاینا یو نیکام.

طرح آزمایشی ارز دیجیتال چین با نام DCEP  در دنیای واقعی مثل بخش های حمل و نقل، آموزش و مراقبت های بهداشتی به کار گرفته می شود. بانک های شریک می توانند سناریوهای آزمایشی خود را برای این ارز دیجیتال طراحی کنند.

دو مرحله اول این طرح آزمایشی در مقیاس کوچکتر در پایان سال ۲۰۱۹ اجرایی می شود. مرحله بعدی که در ۲۰۲۰ در شهر شنزن عملی میشود، مقیاس بزرگ تری دارد. اگر همه چیز خوب پیش برود، انتظار می رود DCEP به زودی پس از این آزمایش ها  به طور کامل راه اندازی شود.

بانک مرکزی چین پس از اعلام پروژه لیبرای فیسبوک در ماه ژوئن، تلاش‌های خود برای ساخت ارز دیجیتال را سریع تر کرد. لیبرا احتمالاً یک پول با ثبات است که تحت حمایت ارزهای بی پشتوانه و اوراق قرضه دولتی قرار دارد.

DCEP  احتمالا شباهت هایی با لیبرا خواهد داشت ولی جزئیات فنی آن هنوز توضیح داده نشده است. مقامات بانک مرکزی چین می گویند این ارز دیجیتال برای جایگزینی پول نقد در چرخه مالی طراحی شده است و قابلیت حمل و ناشناس بودن از ویژگی‌های آن خواهد بود.

Twitter Google+ Facebook
315 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه