تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 147989 تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۸
رییس جمهور آمریکا بار دیگر بانک مرکزی را به باد انتقاد گرفت

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دونالد ترامپ بار دیگر از کاهش ندادن نرخ بهره توسط فدرال رزرو انتقاد کرد.

به گزارش بانک مردم به نقل از رویترز، در شرایطی که شیوع ویروس کرونا در آمریکا روز به روز بیشتر می‌شود و شمار افراد جان باخته بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ به شش نفر افزایش پیدا کرده است، دونالد ترامپ بار دیگر در پیامی توییتری خواستار کاهش نرخ بهره به منظور کمک به تقویت رشد اقتصادی این کشور شد.

وی در پیام خود نوشت: فدرال رزرو در کاهش نرخ بهره واقعا آهسته عمل کرده است. آنها باید جسورانهتر از کاری که اکنون انجام میدهند، عمل کنند!

دونالد ترامپ که یکی از منتقدان جدی عملکرد جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا محسوب می‌شود، بارها و بارها از وی به خاطر کاهش ندادن نرخ بهره به سطح صفر یا منفی انتقاد کرده و وی را عامل اصلی کند شدن شتاب رشد اقتصادی آمریکا معرفی کرده است.

سال گذشته و برای نخستین بار در طول یک دهه اخیر، فدرال رزرو نرخ بهره را سه مرتبه کاهش داد تا نرخ بهره این کشور به ۱.۵ تا ۱.۷۵ درصد برسد. با این حال دونالد ترامپ و برخی از مقامات دولت وی معتقدند در شرایطی که نرخ بهره در منطقه یورو، سوییس و ژاپن منفی شده است، فدرال رزرو باید نرخ بهره را بسیار بیش‌تر از سطح فعلی کاهش دهد.

هفته گذشته جروم پاول در جمع نمایندگان کمیته مالی کنگره آمریکا گفته بود که در صورت لزوم، این بانک آماده حمایت بیشتر از بازارهای مالی این کشور است و همین صحبتها نیز گمانه زنیها از احتمال کاهش مجدد نرخ بهره را تقویت کرده است.

با این حال بسیاری از مدیران بانک مرکزی نسبت به ضرورت کاهش بیشتر نرخ بهره ابراز تردید کردهاند و به نظر میرسد با توجه به قرار گرفتن نرخ بهره در یکی از پایین‌ترین سطوح نیم قرن اخیر و ثبت طولانیترین دوره رشد اقتصادی متوالی مثبت، فدرال رزرو ضرورتی به کاهش بیشتر نرخ بهره نمی‌بیند.

امروز هم چنین بانک مرکزی استرالیا به منظور کمک به تقویت رشد اقتصادی این کشور نرخ بهره را به ۰.۵ درصد کاهش داد که کمترین نرخ بهره ثبت شده در طول تاریخ این کشور محسوب میشود.

Twitter Google+ Facebook
277 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه