تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 149133 تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: طبق گزارشات منتشر شده در سامانه کدال بانک آینده همچنان پرداخت سود سپرده کوتاه مدت ۲۰ درصدی را ادامه می دهد.
به گزارش بانک مردم به نقل از اخبار بانک، بانک مرکزی همواره بر این نکته تاکید داشته که بانک‌ها و موسسات اعتباری باید قوانین مربوط به پرداخت سود سپرده را رعایت کنند.

بر همین اساس بر اساس آخرین بخشنامه موجود سود سپرده کوتاه مدت ۱۰ درصد و سپرده های یکساله ۱۵ درصد تعیین شده است.

این در حالی است که بسیاری از بانک‌ها و موسسات اعتباری این موضوع را رعایت نکرده و به برخی از مشتریان خود سود های بالاتری نیز پرداخت می کنند.

معمولاً تخلف از نرخ سود برای سپرده های یکساله بوده و بسیاری از بانک ها نرخ سود سپرده های کوتاه مدت را رعایت می کنند.

حال بر اساس گزارشات ماهانه یکی از صندوق های سرمایه گذاری فعال در بازار بورس اوراق بهادار بانک آینده از نرخ های قانونی عدول کرده است.

این بانک به حساب های کوتاه مدت صندوق سرمایه گذاری سهم آشنا که شماره حساب آن نیز در عکس زیر قابل مشاهده است سود ۲۰ درصد پرداخت می کند.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید بانک آینده برای سپرده گذاری صندوق سرمایه گذاری سهم آشنا در اسفند ماه سال گذشته بیش از ۵۷۹ میلیون تومان سود سپرده ۲۰ درصدی به این صندوق پرداخت کرده است.

گزارش کامل فعالیت صندوق سرمایه گذاری سهم آشنا که پرداخت سود توسط بانک آینده با نرخ ۲۰ درصد نیز در آن موجود است را در اینجا می توانید مشاهده کنید.

Twitter Google+ Facebook
286 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه