تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 149234 تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نماینده اسبق ایران در صندوق بین المللی پول با بیان این که این صندوق یک سازمان سیاسی است و رای آمریکا در آن، همانند وتو عمل می کند گفت نباید در هیچ موردی از این نهاد انتظار کمک به ایران داشته باشیم.

انتظار دریافت وام از صندوق بین المللی پول نداشته باشیم

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، محمد آقاقوام نماینده اسبق ایران در صندوق بین الملل پول درباره قرار نگرفتن ایران در لیست کشورهای دریافت کننده وام گفت: این موضوع دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد که در راس آن، برخورد سیاسی است که صندوق بین المللی پول با کشورها دارد. بر خلاف آنچه تصور می شود که این صندوق یک موسسه بین المللی اقتصادی و غیر سیاسی است، تمام تصمیمات آن در هیئت مدیره صورت می گیرد و در واقع صندوق بین المللی پول به مثابه یک شرکت سهامی است.

وی افزود: آمریکا به تنهایی اصولا یک نوع حق وتو در صندوق بین المللی پول دارد و برای دریافت وام توسط یک کشور، نیازمند ۸۵ درصد آراء مثبت هیئت مدیره است که آمریکا به تنهایی ۱۷ درصد از آراء را در اختیار دارد و بنابراین اگر آمریکا به تنهایی رای منفی بدهد، درخواست یک کشور برای وام رد می شود.

نماینده سابق ایران در صندوق بین المللی پول عنوان کرد: نه تنها در مورد دریافت وام برای مقابله با کرونا از صندوق بین المللی پول بلکه در باقی موارد نیز نباید از این صندوق انتظار داشته باشیم زیرا رای آمریکا در آن، همانند وتو عمل می کند. وقتی ترامپ روی کار آمد، وی به مدیر صندوق بین المللی دستور داد هیچ گونه تسهیلاتی به ایران ندهد و هنگامی که نماینده آمریکا در صندوق بین المللی پول رای منفی بدهد، این اتفاق می افتد.

Twitter Google+ Facebook
211 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه