تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 153117 تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

ثروت میلیاردرهای آمریکا 565 میلیارد دلار در بحبوحه شیوع کرونا افزایش یافت

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: گزارش موسسه مطالعات سیاسی (IPS) نشان می دهد ثروت میلیاردرهای آمریکا ۵۶۵ میلیارد دلار معادل ۲۰ درصد طی هجدهم ماه مارس تا چهارم ژوئن افزایش یافته است .

 به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، بیش از ۴۲ میلیون نفر در آمریکا از آغاز بحران ویروس کرونا درخواست مزایای بیکاری کرده‌اند. اطلاعات نشان می دهد طی همین یازده هفته، ثروت میلیاردرهای آمریکا بیش از نیم تریلیون دلار افزایش یافته است.

طبق جدیدترین گزارش موسسه مطالعات سیاسی (IPS)، ثروت میلیاردرهای آمریکا ۵۶۵ میلیارد دلار طی هجدهم ماه مارس تا چهارم ژوئن افزایش یافته است یعنی یک رشد ۲۰ درصدی.

طبق این گزارش، کل ثروت میلیاردرهای آمریکا در چهارم ژوئن برابر با ۳ تریلیون و ۵۱۲ میلیارد دلار بود. تعداد این میلیاردرها هم نسبت به دو ماه گذشته ۱۶ نفر افزایش یافته است.

ثروت چهار میلیاردر برتر آمریکا – چف بیزوس مدیرعامل شرکت آمازون، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک، ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس و سرگی برین از موسسان گوگل – در کل ۹۴٫۳ میلیارد دلار افزایش یافته است. این لیست همچنین شامل مکنزی بیزوس همسر سابق جف بیزوس و بیل گیتس موسس مایکروسافت هم می شود که ثروت آنها به ترتیب ۱۲٫۶ میلیارد و ۱۱٫۸ میلیارد دلار افزایش یافته است.

برخی میلیاردرها از آغاز سال جاری میلادی ثروت خود را از دست داده‌اند مخصوصاً افرادی که در صنعت نفت و گاز فعال هستند. ثروت وارن بوفت بیش از ۱۴ میلیارد دلار از آغاز سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

موسسه مطالعات سیاسی اعلام کرد:« بخش بزرگی از طبقه میلیارد در آمریکا در حال شکست بازار هستند. ثروت میلیاردرها رو به افزایش است در حالی که بسیاری شغل خود را از دست می دهند، پس اندازشان کاهش یافته و با بیماری و مرگ دست و پنجه نرم می کنند».

Twitter Google+ Facebook
96 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه