تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 155386 تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۹

پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز|انتصاب عباس معمارنژاد به سمت معاون ...

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون بیمه و بانک وزارت اقتصاد از امکان خرید تا ۵ میلیون تومانی باقیمانده نخستین صندوق‌ دولت در پایان ماه خبر داد و زمان احتمالی پذیره نویسی دومین صندوق را اعلام کرد.

به گزارش بانک مردم به نقل از بانکداری ایرانی ، عباس معمارنژاد در مورد اینکه باقی سهام دولت در شرکت های دولتی بعد از عرضه واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ( ETF ) چه شد به فارس گفت:  در نخستین صندوق‌ ( شامل بانک تجارت، ملت و صادرات، بیمه البرز و بیمه اتکایی امین) ، ۵٫۸ هزار میلیارد تومان پول از مردم جمع‌آوری و مستقیم به خزانه واریز شد و باقی سهام ۵ شرکت هم تا پایان ماه جاری عرضه می شود .
وی ادامه داد: امکان خرید این صندوق تا سقف ۵ میلیون تومان و با تخفیف وجود دارد و افرادی که قبلا این واحدها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با سقف ۲ میلیون تومان خریداری کرده اند می توانند از طریق بانک ها و کارگزاران بورس تا ۳ میلیون تومان دیگر خرید کنند. در این میان ارزش صندوق “دارایکم” ۲۵ هزار میلیارد تومان شده و هر واحد ۱۰ هزار تومانی با رشد ۱۷۰ درصدی به ۲۷ هزار تومان رسیده و پیش بینی می‌شود مردم از خرید دوباره استقبال کنند.
این مقام مسئول در مورد گلایه برخی مبنی بر عدم مشاهده “دارایکم” در سبد سهام هم توضیح داد:‌ دارایی افرادی که از طریق درگاه بانکی خرید کرده‌اند به صورت پیش فرض در کارگزاری همان بانک لحاظ شده اما خریداران از طریق کارگزاری و کد بورسی، می‌توانند پرتفوی دارا یکم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ببینند.
به گفته معمارنژاد ، واحدهای دومین صندوق دولتی هم اواخر تیر یا اوایل مرداد پذیره نویسی می شود که بسته به طی مراحل شامل سهام شرکت های  پالایشی یا فلزی و خودرویی خواهد بود.
Twitter Google+ Facebook
154 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه