تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 155416 تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۹
3.5 میلیارد یورو در سامانه نیما فروخته شد

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بررسی عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد که از ابتدای فروردین امسال تا پایان روز ۱۵ تیرماه رقمی معادل ۳.۵ میلیارد یورو در این سامانه به فروش رفته است.

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، معاونت بررسی‌های اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به عملکرد سامانه نیما از ابتدای فروردین ۱۳۹۹ تا پایان ۱۵ تیرماه پرداخته و نوشته است: از اول فروردین ماه امسال تا پایان روز ۱۵ تیرماه رقمی معادل ۳ میلیارد و ۵۹۱ میلیون یورو در سامانه نیما به فروش رفته که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۳۲٫۱ درصد کمتر است.

این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته برابر با ۵ میلیارد و ۲۸۸ میلیون یورو بود. همچنین در مدت زمان مورد بررسی، دو میلیارد و ۲۷۸ میلیون یورو ارز برای واردات از طریق سامانه نیما به فروش رفته است. این رقم نیز نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸ معادل ۵۲٫۳ درصد کاهش یافته است.

سال گذشته و از اول فروردین تا ۱۵ تیرماه ۴ میلیارد و ۷۷۴ میلیون یورو ارز برای واردات از طریق سامانه نیما به فروش رفته بود. این در حالی است که از کل رقم ارز بازگشتی طی این مدت، یک میلیارد و ۸۲۸ میلیون یورو تنها از ابتدای خردادماه و در مدت ۴۵ روز در این سامانه عرضه شده است.

صادرکنندگان سال ۹۸ تا روز ۳۱ تیرماه فرصت دارند تا ارز حاصل از صادرات خود را برای بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده به چهار روش اعلامی بانک مرکزی به کشور بازگردانند.

بررسی عملکرد سامانه نیما همچنین نشان می‌دهد که از روز ۱۶ مردادماه ۱۳۹۷ و آغاز به کار این سامانه، بیش از ۳۰ میلیارد و ۸۶۰ میلیون یورو ارز حاصل از صادرات به فروش رفته و همزمان بیش از ۲۵ میلیارد و ۴۶۷ میلیون یورو نیز ارز برای واردات تامین شده است.

Twitter Google+ Facebook
123 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه