تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 155565 تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۹
افزایش 29.5 درصدی تسهیلات بانکی در فروردین/ کدام استان‌ها بیشترین تسهیلات را پرداخت کردند؟

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مانده کل تسهیلات بانکی در پایان فروردین ماه سال ۹۹ نسبت به مدت مقطع مشابه سال قبل ۲۹.۵ درصد رشد کرد.

به گزارش بانک مردم به نقل از  تسنیم، گزارش وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان فروردین ماه سال ۹۹ حاکی از آن است که مانده کل سپرده‌ها بالغ بر ۲۷۷۶۶٫۷ هزار میلیارد ریال گردیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۶۹۴۱٫۷ هزار میلیارد ریال (۳۳٫۳ درصد) و نسبت به پایان سال قبل معادل ۶۰۳٫۹ هزار میلیارد ریال (۲٫۲ درصد) افزایش نشان می‌دهد. بیش‌ترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۵۱۸۱٫۳ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۶۸٫۳ هزار میلیارد ریال است.

مانده کل تسهیلات بالغ بر ۱۹۵۶۸٫۶ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۴۴۶۱٫۴ هزار میلیارد ریال (۲۹٫۵ درصد) و نسبت به پایان سال قبل ۲۱۲٫۸ هزار میلیارد ریال (۱٫۱ درصد) افزایش داشته است. بیش‌ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۱۲۶۶۶٫۲ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۶۸٫۳ هزار میلیارد ریال است.

تسهیلات بانکی , بانک مرکزی ,

شایان ذکر است نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۷۸٫۵ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب ۲٫۳ و ۰٫۹ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. نسبت مذکور در استان تهران ۹۱٫۹ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۶ درصد است.

بانک مرکزی اعلام کرده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بوده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

تسهیلات بانکی , بانک مرکزی ,

Twitter Google+ Facebook
104 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه