تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 155576 تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۹

ساعت کار جدید بانک‌ های خصوصی اعلام شد

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: سخت‌گیری بانک‌ها در زمینه ضامن دریافت تسهیلات مسکن را برای روستاییان دشوار کرده است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایرنا اصغر گونجی روز شنبه در نشست شورای تامین مسکن استان قزوین افزود: بانک ها برای ارایه تسهیلات مسکن به روستاییان از آنها طلب ضامن کارمند می کنند در حالی که بیشتر شهروندان روستایی امکان تامین ضامن با چنین شرایطی را ندارند.

وی اظهار داشت: بانک ها همچنین ضامن های زنجیره ای را نیز نمی پذیرند و به همین دلیل روستاییان معمولا برای تامین شرایط لازم به منظور تسهیلات مسکن با مشکل روبرو هستند که باید در این زمینه تدابیر لازم اندیشده شود.

این مسوول همچنین گفت: میزان تسهیلات درنظر گرفته شده (۴۰۰ میلیون ریال) نیز با توجه به افزایش قیمت مصالح چندان مناسب حال روستاییان نیست.

مدیرکل بنیاد مسکن قزوین با بیان اینکه ۴۰ درصد واحدهای مسکن روستایی کشور تاکنون بهسازی و مقاوم سازی شده اند،افزود: وضعیت قزوین در این خصوص از کشور بهتر بوده به شکلی که تاکنون ۵۰ درصد واحدهای روستایی استان مقاوم سازی شده اند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برای مقاوم سازی سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکن روستایی استان قزوین ابلاغ اعتبار شد،افزود: لاز این تعداد سه هزار و ۱۰۰ پرونده تشکل و به بانک ها معرفی شدند که از این رقم ۲ هزار و ۶۰۰ مورد پذیرش شده و ۱۹۰۰ مورد منجر به عقد قرارداد شد.

گونجی اظهار داشت: یکی از دلایل معطل ماندن پرونده های تسهیلات مسکن روستایی عدم توانایی روستاییان برای تامین ضامن با شرایط معرفی شده بانک است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۴۰ روز از واگذاری زمین از سوی اداره کل راه و شهرسازی به بنیاد مسکن استان قزوین به منظور اجرای طرح اقدام ملی مسکن می گذرد،افزود: در این مدت کوتاه مقدمات اجرای طرح فراهم شده اما به نظر می رسد باید برای تسریع در کار، سامانه مربوطه باز شود و سایر متقاضیان واجد شرایط نیز ثبت نام کنند.

این مسوول با بیان اینکه باید شرایط مالی متقاضیان تهیه مسکن در طرح اقدام ملی در شهرهای کوچک را نسبت به شهرهای کوچک به شکل ویژه در نظر گرفت چرا که معمولا از اقشار ضعیف و کم درآمد هستند،گفت: از ۶۴۸ متقاضی مربوط به بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی در استان تاکنون ۱۲۷ نفر پای کار آمده اند.

گونجی در ادامه با اشاره به فعالیت معدن مس طارم سفلی، گفت: این طرح بزرگ معدنی برای ۴۵۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد و با توجه به شرایط کار در این واحد نیازمند احداث ۴۰۰ واحد و متقاضی دریافت زمین به منظور احداث واحدهای مسکونی برای کارکنان خود است که امیدواریم با مصوبه شورای تامین مسکن این نیاز محقق شود.

وی همچنین از تهیه طرح اولیه برای ساخت واحدهای مسکونی جایگزین برای اهالی روستای خوبکوه الموت که چندی پیش به دلیل رانش زمین خانه های موجود در آن دچار آسیب شدند خبر داد و گفت: در صورت تایید طرح اولیه اجرای آن را آغاز می کنیم.

Twitter Google+ Facebook
112 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه