تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 158094 تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
اسکناس

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: ستان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی و ایلام بیشترین و استان‌های بوشهر، البرز و خوزستان کمترین نسبت مانده تسهیلات به سپرده‌ها (پس از کسر سپرده قانونی) را در اردیبهشت‌ماه امسال داشته‌اند.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به روند نسبت مانده تسهیلات به سپرده‌ها پس از کسر سپرده قانونی در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ پرداخته و نوشته است: این نسبت که در فروردین‌ماه برابر با ۷۸.۵ درصد بود، در اردیبهشت‌ماه با ۱.۵ درصد کاهش به ۷۷.۰ درصد رسیده که کمترین رقم طی سه سال اخیر است.

براین اساس مانده تسهیلات به سپرده‌ها در پایان سال قبل برابر با ۷۹.۴ درصد بوده؛ هر چند که بالاترین درصد از این نظر مربوط به تیرماه با ۸۱.۰ درصد اعلام شده است.

براساس این گزارش استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و خراسان شمالی به ترتیب با ۱۰۸، ۱۰۱ و ۹۷ درصد بالاترین نسبت مانده تسهیلات به سپرده‌ها را در بین استان‌های کشور داشته‌اند. از سوی دیگر استان‌های بوشهر با ۳۵ درصد، البرز با ۴۵ و خوزستان با ۴۹ درصد کمترین مانده تسهیلات به سپرده‌ها را در اردیبهشت ماه در اختیار داشته‌اند.

Twitter Google+ Facebook
93 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه