تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 159793 تاریخ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۹
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یک عضو اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر ناهماهنگ بودن قیمت فعلی دلار با واقعیت‌های اقتصادی تاکید کرد: افزایش عرضه اصلی‌ترین راه برای کنترل روند صعودی بازار ارز است.

به گزارش بانک مردم به نقل از اقتصاد آنلاین، عباس آرگون با اشاره به روند صعودی نرخ ارز اظهار کرد: در حال حاضر عمده‌ترین دلیل افزایش قیمت دلار عدم تناسب بین عرضه و تقاضا است و تا زمانی که ارز به میزان تامین تقاضا به بازار عرضه نشود نرخ آن هم کاهش نخواهد یافت.

او درباره دیگر عوامل موثر بر رشد نرخ ارز توضیح داد: تشدید انتظارات تورمی، کاهش قیمت نفت و افت درآمد نفتی و غیر نفتی در کنار پایین بودن حجم عرضه باعث شد تا نرخ ارز افزایش یابد.

این فعال بخش خصوصی درباره نرخ فعلی ارز تاکید کرد: همانطور که رییس کل بانک‌مرکزی اظهار کرده‌اند نرخ ارز، این قیمت‌ها نیست و از نظر من هم قیمت فعلی دلار هیچ هماهنگی با واقعیت‌های اقتصادی ندارد و باید کاهش یابد.

آرگون به عواملی که منجر به کاهش نرخ ارز خواهد شد اشاره کرد و گفت: درصورت آزاد شدن منابع بلوکه شده ارزی و نیز رفع محدودیت‌های صادرات و در نتیجه افزایش درآمدهای غیرنفتی، میزان عرضه بیشتر و در نهایت نرخ ارز کاهش و به قیمت واقعی خود خواهد رسید.

Twitter Google+ Facebook
174 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه