تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 160895 تاریخ انتشار : 21 اکتبر 2020

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک جهانی از بهبود وضعیت شاخص‌های کلان اقتصاد ایران در سال آینده خبر داد و رشد ۱.۵درصدی اقتصاد و نرخ تورم ۲۷.۴درصدی را برای ایران در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی کرد.

به گزارش بانک مردم و به نقل از تسنیم، بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود از شاخص‌های کلان اقتصاد ایران پیش‌بینی کرده است رشد اقتصادی ایران در سال جاری به منفی ۴٫۵ درصد برسد. اقتصاد ایران در سال پیش رشد منفی ۶٫۸درصدی را تجربه کرده بود.

بر اساس پیش‌بینی این نهاد بین‌المللی اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۰ از رکود خارج خواهد شد و رشد مثبت ۱٫۵درصدی را در این سال به خود خواهد دید.

بانک جهانی انتظار دارد شاخص‌های کلان اقتصاد ایران در سال آینده وضعیتی مثبت و رو به رشد داشته باشد. مصرف بخش خصوصی در این سال ۱٫۷ درصد، مصرف بخش خصوصی ۰٫۵ درصد و میزان سرمایه‌گذاری‌ها در ایران ۱٫۹ درصد رشد خواهد داشت، همچنین صادرات ایران در سال ۱۴۰۰ با رشد ۲٫۶درصدی و واردات با رشد ۱درصدی مواجه خواهد شد.

این در حالی است که بر اساس برآورد بانک جهانی رشد مصرف بخش خصوصی، سرمایه‌گذاری، صادرات و واردات در سال جاری، منفی بوده است.

این گزارش همچنین از بهبود وضعیت تورم در ایران طی سال آینده خبر داده است و با برآورد تورم ۳۴٫۱درصدی در سال جاری پیش‌بینی کرده است نرخ تورم ایران در سال آینده به ۲۷٫۴ درصد کاهش خواهد یافت.

 

Twitter Google+ Facebook
94 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه