تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 162106 تاریخ انتشار : 23 نوامبر 2020

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نرخ تورم در انگلیس به اوج سه ماهه رسید.

به گزارش باتک مردم و به نقل از ایسنا، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از فعالیتهای اقتصادی در این کشور شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان ماه اکتبر با ۰٫۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۰٫۷ درصد رسیده است.

این نرخ تورم که بالاترین نرخ تورمی انگلیس در طول سه ماه اخیر محسوب می‌شود، بیش از همه تحت تأثیر افزایش نرخ تورم فرهنگ و آموزش قرار گرفته است که تورم آن به دو درصد در ماه اکتبر افزایش پیدا کرده است. نرخ تورم در بخش حمل و نقل به ۱٫۲ درصد رسیده است. بانک مرکزی انگلیس دستیابی به تورم دو درصدی را هدف گذاری کرده است و باقی ماندن تورم در این محدوده کار را برای سیاست گذار در ادامه دشوار خواهد کرد.

هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا پایان این ماه با ۰٫۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل خود به ۰٫۴ درصد رسیده است. آب و برق با تورم منفی ۱٫۳ درصدی و لوارم منزل با ۰٫۱ درصد از محرکه های کاهشی تورم بوده اند.

نرخ تورم ماهانه در انگلیس نیز با ۰٫۴ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به صفر درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۲۰ معادل ۲٫۵۶ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ماه آوریل ۲۰۱۵ با ۸٫۵ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل ۲۰۱۵ با منفی ۰٫۱ درصد بوده است.

نیل بریل، کارشناس ارشد مدیریت دارایی در موسسه پریمیر میتون گفت: در حال حاضر نرخ تورم خیلی مایه نگرانی بانک مرکزی نیست و برعکس هنوز فضای مانور زیادی با توجه به فاصله نرخ تورم از سطح هدفگذاری شده وجود دارد، به نظر نمی رسد تا پایان سال شاهد نزدیک شدن تورم به محدوده دو درصدی باشیم.

Twitter Google+ Facebook
208 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه